orgelconcert te koop PRED IKBEURTEN- ^rfr/es Nieuws uit de Kerken KERKNIEUWS „Levensmiddelenbedrijf" CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 10 JULI 1960 Middelburg Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer te Leiden 2.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds J. Boonstra (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Bed. H. Av. 5 uur Ds Ytsma, Dankz. H. Av. Kerkgebouw Ned. Hew. Gem. 'tZand 8.45 uur Ds J. Boonstra Collecte Geref. Gezinsverzorging te Middelburg 4e collecte Consistoriekamer Geref. Kerk Westkapelle. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 9.30 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10.30 uur Ds F. L. van der Bom 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds Joh. Lever te Vlaardingen Namiddag Voorber. H. Av. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 uur Ds Th. Sj. de Groot 7 uur Ds F. L. van der Bom Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Voorber. H. Av. Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor, Voorber. H. Av. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Westkapelle 9 uur Ds F. L. van der Bom, 2.30 uur Drs A. Verschoor CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. A. Tiemens te Ymuiden Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée te Bennekom Breskens 10 en 2.30 uur Ds Coumou te Haarlem Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 11 uur Ds M. den Boer, 5 uur Ds A. J. Verbeek. Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9 en 2.30 uur Ds M. den Boer Bed. H. Av. en Dankz. Zoutespui 10 en 3 uur Ds H. Scholing te Culemborg CLASSIS GOES. Baarland 9.30 uur Leesdienst, 5 uur Ds N. H. Heiner. Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds A. F. Goedendorp te Nieuwdorp Goes (Westerkerk) 10 uur Ds D. Kuiper te Bedum 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 37 (Oosterkerk) 9.15 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds D. Kuiper Collecte geestelijke verzorging in het IJselmeergebied en verstrooide Gereformeerden in Frankrijk. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Voormiddag Voorber. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds R. Oosterhoff te Sliedrecht Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10.30 uur Ds H. K. Poelman te Arnemuiden 5 uur Ds B. Mintjes te Wolfaartsdijk Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds E. Jansen. Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke .9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Voormiddag Bed. H. Av.; namiddag Voortz. H. Av. en Dankz. Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen, Voorber. H. Av. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Bed. H. Av. en Dankz. Tholen 10.30 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. Riemersma te Leeuwarden Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds H. L. van Aller Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds Besselaar te Eindhoven Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Ds O. Jager te Haarlem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Oosterland 10 en 3 uur Ds C. M. Boerma Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds P. Melse Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te 's-Gravenhage Zierikzee 10 en 5 ur Ds Y. J. Tiemersma, Voorber. H. Av. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Zijn buren gaan naar 't buitenland, dan moet hij er ook heen. Zijn vrienden hebben een auto, dan voelt hij zich niet prettig meer zonder auto. Waar is de persoonlijke vrijheid Kan een mens in deze tijd nog wel zichzelf zijn Probeer het eens in uw vakantie. Er zit iets in van 't koninklijke Maar er zijn ook mensen tot wie je moet zeggen blijf nu als 't u blieft uzelfook in uw vakantie. Dus niet wees het nu eens, maar blijf het.' Het komt heus nog wel eens voor, dat je je moet verwonderen over de wijze waarop sommigen zich in hun vakantie gedragen. Niet meer levend onder het oog van hun eigen mensen, slaan ze los, houden geen rekening meer met gewoonten en normen van het christelijk- leven, menen nu te kunnen leven zoals zij willen, houden dit voor vrijheid. Waren ze eigenlijk al eens zich-zelf Was er een lijn, een inner lijke gerichtheid in hun leven Waar die werkelijk is, werkt deze door. Al kunnen de uitingen en gedragingen va riëren naar plaats en omstandigheden, de gerichtheid. Eerder was dan sprake van buiten- zichzelf-zijn, dan van zichzelf-zijn. Wat gaat u doen Werkelijk u-zelf zijn Dan zult u een heerlijke vakantie hebben, een tijd waarin u vrij kunt ko men van al die beklemmende invloeden van anderen, mensen en dingen, bevrijd van ,,de drijver". Dan geeft de vakan tie een verrijking van uw leven. U krijgt tijd en vrijheid om open te gaan staan. Voor de één betekent dit open voor de natuur in haar uitbundige schoon heid en daarmee open voor de genade die God nog uitgiet over deze aarde, zodat 't niet alles dorheid en dreiging is. Voor de ander betekent ditopen voor de schepping van de mens in 't bewonderen van producten van kunst en cultuur en daarmee open voor de genade, die God nog legt in 't mensen leven, dat ook nog bloeien kan. Voor een derdeopen voor elkaar, waarin de ene mens in de ander iets kan ont dekken of weer ontdekken dat hem grijpt, in verwondering over het schone en boeiende van die ander, die zonder meer maar naast hem leefde, zonder dat hij hem eigenlijk ontdekte. Als het niet goed wil in het huwelijk geef ik wel eens het advies ga er saam eens een paar weken uit, dan kom je meer open voor elkaar te staan en vallen vele beletselen, die ons het vrije uitzicht belemmeren, weg. Vooral in deze jach tende tijd heeft de mens behoefte aan perioden waarin hij, meer dan in het leven van alle dag, zichzelf kan zijn. Waarin hij weer tot zichzelf kan ko men. Lichamelijk en geestelijk. Dit tot-zichzelf-komen houdt in be zinning. En bezinning heft de mens uit boven oppervlakkige genieting. A. Dr. B. Chr. Hamer. (Overgenomen uit ,,Ons Kerkblad", officieel orgaan van de Gereformeerde Kerken in de classis Arnhem.) Kerkbladredacties die bij het samen stellen van hun orgaan behoefte gevoe len aan het advies van een vakman kun nen sinds kort via de Prot. Chr. Jour nalisten Kring met een journalist in contact worden gebracht. Met deze ser vice wil de P.C.J.K. het hare bijdragen tot de verhoging van het journalistieke peil der kerkbladen. In een commissie rapport dat de P.C.J.K. over deze zaak is uitgebracht wordt onder meer gezegd dat de funktie van het kerkblad als communicatiemiddel in de gemeente aanzienlijk kan worden opgevoerd door verbeteringen in vorm en inhoud. Dat deze mogelijkheid veelal niet wordt on derkend wijdt het rapport aan het feit dat de redacties het meestal moeten stellen buiten journalistiek-vaktechni- sche kennis. Door nu' een journalist als adviseur aan de redactie toe te voegen (een an dere vorm van samenwerking staat jour nalist en redactie uiteraard vrij) zou deze leemte kunnen worden opgevuld. In een eerste proef geval" werden reeds zichtbare resultaten behaald. Voor het coördineren van de bijstand is een speciale commissie benoemd, wier secre taris alle inlichtingen kan verstrekken. Het adres is W. F. Geradts, Briljant laan 90, Utrecht, tel. 0 30—26009. Uiteraard zal de commissie waar moge lijk gaarne rekening houden met spe ciale wensen die de kerkelijke gezindte van de adviserende journalist betreffen. ZAAMSLAG Opgelet De morgendienst begint a.s. zondag om 9 uur. De middagdienst op de ge wone tijd. In beide diensten hopen wij het heilig avondmaal te vieren. Eerste-steen-legging. Het is zo ver. A.s. vrijdagavond om 7 uur kan de eerste steen van ons jeugd- gebouw worden gelegd. Ik vind het een hele eer, dat men mij daarvoor gevraagd heeft, en hoop, dat ik het er goed af breng. Het zal maar een korte plech tigheid zijn, waarbij u echter allen uit genodigd wordt tegenwoordig te zijn. Toen ik vlak voor mijn intrede hier een deel van het jaarfeest van onze jeugd meemaakte, ving ik het refrein op van een versje, dat die avond gezongen werd maar het is er nog altijd niet Nu begint het er op te lijken de eerste steen kan worden gelegd. Tot vrijdag avond 7 uur M. den B. In het kader van de arbeid van de Stichting Orgelcentrum, wordt dezer dagen opnieuw een orgelconcert geor ganiseerd. Deze orgelbespeling wordt gegeven in de serie, die alhier elk jaar wordt voorbereid. Daarbij wordt zorg gedragen voor een gevarieerd program ma, waarbij orgelwerken uit verleden en heden, alsmede uit verschillende or- gelscholen, worden uitgevoerd. Wij ge ven hieronder de nadere gegevens Plaats Kapelle kerk Grote Kerk organist Stoffel van Viegen, m.m.v. Mej. Dé van Oenen, sopraan aan vangstijd 8 uur nam. (deuren open 7.30)datum zaterdag 16 juli 1960. Beroepen te Ottoland en te Woud send, A. C. van Beek, kand. te Woer den te Eindhoven (vac. A. J. Fa- noy), G. W. Rijksen te Apeldoorn te Medemblik, S. W. R. Polman, kand. te Kampen te 's-Gravenzande (vac. L. J. Boeijinga), A. Corporaal te Edam te Zeist (vac. J. Gillebaard), J. van Leeuwen te IJmuiden te Rotterdam- Charlois (vac. H. H. Grosheide), H. M. Dercksen te Barneveld te Hoorn, C. J. Tissink te Giessen-Rijswijk (N. Br.). Aangenomen naar Aduard, J. Brou wer te Renkum-Heelsum naar Heus- den-Meeuwen, B. Koekkoek, kand. te Zwijndrecht, die bedankte voor 's-Gra- venmoer, Kootwijkerbroek, Valther- mond en voor Wons (Fr.) naar Buitenpost, H. R. Zijlstra te Koudekerk a. d. Rijn naar Oegstgeest (2de pr. pl.I. Meijer te Westerlee (Gron.), die bedankte voor Grijpskerk. Bedankt voor Zwartebroek, A. I. Koffeman te Nijkerk voor Berlikum, J. W. de Ruiter te Idskenhuizen voor Hengelo (O.) (vac. R. Slofstra), C. Augustijn te Schipluiden voor Grijps kerk, I. Meijer te Westerlee. Hagekosweat benachten Beroepen te VlaardingenP. Melse te Zonnemaire. Aangenomen naar Woerden: C. Ch. Griffioen te Voorthuizen. - Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagden voor het kandidaatsexamen de heren J. Bo venberg te Schiedam. M. Groenenberg te Ommen en j. c. van Loon te Gro ningen en voor het propaedeutisch exa men de heer P. J. Ribberink te Rotter dam. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie mej. A. Ravestein te Leiden en de he ren Tj. Baarda te Amsterdam, J. van Drie te Leusden (U.), J. de Jongh te Amsterdam, J. Sap te Leiden en P. J. Westerneng te Edam. De classis Workum heeft peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer G. J v. d. Pol, kand. te Nijkerk en be roepen predikant te Oudemirdum. Afscheid en intrede. Na bevesti ging door zijn vader, Prof. Dr. W. H. Gispen van Amsterdam met Ps. 143:10, deed kand. W. H. Gispen, gekomen van Amsterdam, intrede te Schagen met 1 Petr. 2:9. Kand. G. J. v. d. Pol te Nijkerk is voornemens 28 aug. intrede te doen te Oudemirdum. Kand. J. W. Broersma te Groningen is voornemens 4 sept. intrede te doen te Vijfhuizen. Ds. H. de Bruin te Rotterdam- Heyplaat heeft van de kerkeraad van Rotterdam-Z. met ingang van 1 sept. a.s. eervol ontheffing verkregen van de door hem verrichtte hulpdiensten in sec tie 2. De kerkeraad heeft hem dank betuigd voor het vele en belangrijke werk door hem verricht. Ds. LI. Heule te Leiden heeft zich aan een nauwkeurig onderzoek moeten onderwerpen in het Diaconessenhuis. Hem is in verband met het feit, dat hij een inwendige verzwering heeft, voor lopig volkomen rust voorgeschreven. Dr. A. G. Honig, docent aan de Theologische School te Makassar is met verlof in het vaderland gearriveerd. Hij is in het bezit van een re-entry, zodat hij t.z.t. weer naar Indonesië hoopt te rug te keren. Ds. Ph. Stoffels te Rilland-Bath is door de kerkeraad van Bergen op Zoom benoemd tot catecheet voor de legerplaats Ossendrecht, nu Ds. A. Ko ning van Oud-Vossemeer van deze ar beid ontheffing heeft verzocht. Prof. Dr. J. Ridderbos te Kampen overleden. In de ouderdom van tachtig jaar is te Kampen overleden Prof. Dr. J. Rid derbos. die gedurende een reeks van jaren de oud-testamentische vakken heeft gedoceerd aan de theologische hogeschool der Gereformeerde kerken, een man van grote invloed is geweest in het kerkelijk leven en een vruchtbaar auteur van exegetische werken. Wegens omstandigheden grote omzet Goede stand eventueel hulp bij overname aanwezig. Br. onder no. 1-2 bur. van dit blad

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3