PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Stand Paaskoitekte Nieuws uit de Kerken Geef hem een goede uitzet voordat hij heengaat Sn de knoop KERKNIEUWS CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 3 JULI I960 Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds J. Ytsma, Bed. H. Av. 5 uur i Ds P. van Til, Dankz. H. Av. De 5-uur-dienst Hofpleinkerk wordt uitgezonden naar 't Gasthuis. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Voorb. H. Av. 5 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Kerkgebouw Ned. Herv. Gem. 't Zand 8.45 uur Ds P. Homburg (Rusthuis) 2.30 uur Ds P. Homburg, Bed. H. Av. Collecte Telefooncommissie en Jeugdcent. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur de heer P. J. de Jonge te Middelburg Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds W. Struys te Vriezenveen 8 juli 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Huwelijksbevestiging Domburg 10 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Drs A. Verschoor Gapinge 9.30 en 2 uur Drs A. Elshout Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. H. Harms te Eindhoven Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Boot Voormiddag Voorber. H. Av. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Namiddag Voorber. H. Av. Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds Moolhuizen te Leiden Axel 10 en 3 uur Ds J. H. Zelle te Leeuwarden Breskens 10 en 2.30 uur Ds C. van Hattem te Terneuzen Hoek 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 11 uur Ds A. J. Verbeek, 5 uur Ds W. C. van Hattem Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer, Voorber. H. Av. Zoutespui 10 en 3 uur Drs J. Plomp te Utrecht 7 juli 3 uur Huwelijksbevestiging door Ds M. den Boer CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Cand. Pilon te Hilversum Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Voorber. H. Av. Driewegen 11.30 en 2 uur Drs D. Roest te Rotterdam Goes (Westerkerk) 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Drs D. Roest te Rotterdam (Oosterkerk) 9 uur Drs D. Roest 5 uur Ds E. Jansen Collecte voor de Evangelisatie in de provincie. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Leesdienst Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. J. C. Westera te Brisbane (Australië) Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Werneldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds Bouwknegt te den Haag Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Namiddag Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Voorber. H. Av. Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Klaauw Oud-Vossemeer 10 uur Leesdienst, 6.30 uur Ds A. Koning. Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 4 uur Ds R. Bakker te Rotterdam, Voorb. H. Av. Tholen 10.30 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Cand. Koekkoek te Zwijndrecht Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 9 uur Ds C. M. Boerma 10.30 uur Ds C. M. Boerma, Bed. H. Av., 5 uur Ds C. M. Boerma, Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds O. Jager te Haarlem Voormiddag Voorber. H. Av. Oosterland 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds J. D. Boerkoel te Ede Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Dan wordt de band weer nauwer aan gehaald. Dan zal de liefde groeien en het geloof opwassen. We wisten ons weer zo dicht bij Hem, we hebben zijn stem weer gehoord, we weten, dat Hij ook onze stem hoorde. ,,Ik kan er niets aan doen." Dat is niet waar, we kunnen er wèl iets aan doen. Als we er over klagen, dat het leven des geloofs niet bloeit, dan moeten we Gods gemeenschap zoe ken. K.-B. v. d. L. voor generale deputaten voor de evangelisatie. Bericht is ontvangen van 662 kerken. Opbrengst 1960 101.933,59. Opbrengst 1959 84.782,29. Dit is voorlopig de laatste opgave. AAN DE KERKEN IN DE CLASSIS GOES. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Goes zal D.V. gehouden wor den op woensdag 13 juli 1960 te 8.45 uur in de Westerkerk te Goes. Stukken voor het agendum te zenden' aan eerstondergetekende vóór 5 juli '60. Namens de roepende kerk van 's-Gravenpolder, C. CLARISSE, Praeses. J. WESTVEER. Scriba. ZAAMSLAG Zondag 10 juli hopen wij weer samen avondmaal te vieren. God geve ons. dat het een echte feestdag zal zijn. Want zo heeft Hij het avondmaal bedoeld. In de morgendienst van a.s. zondag be reiden wij er ons op voor. Want ook dat wil God. Dat wij niet onvoorbereid aan Zijn tafel komen. Wie zich waar lijk voorbereid heeft mag een rijke avondmaalszegen verwachten. Een reisje. Met de bewoners van het rusthuis hebben wij een mooi reisje gemaakt. Ja, dat hoort er zo bij tegenwoordig eens per jaar met elkaar op reis. Deze keer stond België op het program. Met br. Kooiman als gids die in België thuis is als in zijn eigen broekzak hebben wij een bezoek gebracht aan Brugge en Gent. Het bezoek aan Gent vormde wel het hoogtepunt. Daar werden wij ontvangen door de Geref. kerkeraad, die een goed gastheer bleek te zijn. De pastor loei, ds Wiersinga, vertelde ons iets over de geschiedenis van de kerk te Gent, en daarna hadden wij in de ..kelder" onder de kerk een gezellige koffiemaaltijd. Dankbaar voor al het genotene waren wij om 9 uur 's avonds weer in Zaamslag terug. M. den B. Op de weg van de commissie Refor matie-Rome is geplaatst broeder Michiel de Berdt, een ex-priester der Rooms Katholieke kerk. Deze broeder heeft drie jaar gewerkt in de missie in Japan, was een tijdlang hulppastoor in België, kwam in aanraking met Ds. Hegger, brak in januari met de roomse kerk en deed belijdenis in de Gereformeerde Kerk van Bussum bij Ds. H. Schut. Door verschillende omstandigheden kwam hij in aanmerking voor verdere studie, werd geadopteerd door de Chris tian Reformed Churches of America en zal na volbrachte studie weer uitgezon den worden naar Japan, waar deze ker ken zendingswerk hebben. Maar voordat hij naar Amerika gaat moeten wij hem een uitzet geven, dat onder anderen zal bestaan in een goede outillage voor het gewone leven en vooral een aantal Nederlandse theolo gische boeken. Nu is onze vraag deze Willen zij, die b.v. een dogmatiek van Bavinck, Kuyper, Berkouwer kunnen missen, of ook delen van Korte Verklaring of Commentaren, alsmede andere goede theologische lectuur, dit zenden aan Dr. K. Dronkert, Schelpenkade 48, Leiden. Willen zij, die een financiële bijdrage willen leveren in dit uitzet hun gift, hoe klein ook, storten op gironummer 670088 ten name van de penningmees ter van het Lectuurfonds Reformatie- Rome, Bergweg 12, Rhenen Wij danken u bij voorbaat hartelijk. Deze broeder is het waard geholpen te worden. Hij is een echt opgewekte missionaire figuur, is intelligent en heeft een knap theologisch inzicht. Wie snel helpt, helpt dubbel, want deze broeder vertrekt spoedig. Namens de commissie Reformatie-Rome, K. DRONKERT. Er is in de voorbije zomer en herfst veel over het fraaie weer en de abnor male droogte gesproken. Dit zal nog wel even duren, want een dergelijk droog passaat grijpt in de toekomst. Het is niet de bedoeling dat we hierover of over deszelfs gevolgen uitwijden. Doch iets anders, uit vroeger tijd, werd ons indachtig, ook als gevolg van de droog te. Droge zomers heeft men meer gekend en dan gebeurde het vaak dat er door de predikant om regen werd gebeden. Met het geval en met de kerkeraad wel ke ik nu op het oog heb, liep dat niet zo vlot. Het was midden juni en de tuinders uit deze raad begonnen grote moeilijkheden van de droogte te onder vinden en drongen aan dat de predikant in 't gebed deze zaak aan zou roeren. Malse regen was immers zeer welkom. Enkele boeren uit de kerkeraad waren hier niet over te spreken. Jullie altijd met je regen, 't gaat voorspoedig, die kikkertuinders 't Gebeurde niet. De droogte hield aan. De landbouw- produkten kregen ook een gevoelige tik. Ook hier werd het spannend. Dieper in de zomer gekomen zijnde drongen de boeren ook aan dat er om regen ge beden zou worden. Zienderogen gingen hun produkten achteruit en de op brengst van verscheidene rassen zou fataal worden door de aanhoudende droogte. Maar nu De predikant preekte die zondag voor 't laatst en zou vier weken met vakantie gaan en verlangde met endoor z'n gezin mooi zomerweer tijdens de va kantie, dus maakte hij ernstige beden kingen. Hij kon niet de juiste gesteld heid opbrengen en met volledige op rechtheid om regen bidden. Toch ook zijn goed recht. Maar, de boel zat in de knoop. Een preciese maatstaf aan leggen is niet altijd eenvoudig. De juis te tijd en wijze van spreken (in dit ge val bidden) ligt niet steeds klaar voor ons open. N.d.A. (Overgenomen uit het kerkblad van Oostburg.) Tweetal te Zeist (vac. A. J. Gille- baard), J. Leeuwen te IJmuiden en R. Siertsema te Aalten. Beroepen te Appingedam (vac. N. Korenhoff), J. P. Kakes te Makkum te Grijpskerk, A. Corporaal te Edam te Wons, B. Koekkoek, kand. te Zwijn drecht te Koog aan de Zaan en te Paesens en Moddergat, A. C. van Beek Jr. kand. te Woerden te Lekkerkerk, C. J. Tissink te Giessen-Rijswijk -te Nieuw Loosdrecht, A. Corporaal te Edam te Bakkeveen, F. de Jong, kand. aldaar, die dit beroep aannam. Aangenomen naar Amsterdam-Zuid als evangelisatiepredikant, W. van Boeijen te Eindhoven naar Bowness- Montgomery (Alberta, Canada) (Chr. - Ref. Church), C. Padmos te Geesteren en Gelselaar naar Zwijndrecht- Grote Lindt, P. L. Smilde te Nieuw- Leusden naar Donkerbroek, J. Ele- veld te Hyum. Benoemd tot hulpprediker te Ben- nekom, H. van de Elskamp, emeri tus-predikant aldaar. Bedankt voor Ulrum, D. Passchier te Oosterzee (Fr.). Afscheid en intrede. Na bevesti ging door Ds. J. R. Hommes van Gro- ningen-W. met Hand. 8 26—40, deed kand. E. C. Kim, gekomen van Gronin gen, intrede te Reitsum met 2 Cor. 2 14—17. Na bevestiging door zijn vader, Ds. E. N. van Loo van Sneek met Ef. 4:11 en 12 deed kand. J. van Loo, gekomen van Sneek, intrede te Munnekeburen met 1 Cor. 3 7—9. Ds. R. Petersen is voornemens a.s. zon dag afscheid te nemen van Oudemir- dum, om 10 juli cl.o.v. intrede te doen te Bergum, na bevestiging door Ds. A. Sybrandy aldaar. Ds. H. G. Boswijk is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Wons wegens vertrek naar Nieuw-Guinea. Ds. D. v. d. Meulen te Eefde-Gorssel is voornemens 28 aug. intrede te doen te N. Amstel-Noord, na bevestiging door Ds. A. Dragt J.Hzn. aldaar. Ds. E. J. Oomkes te Schie dam is voornemens 4 sept. intrede te doen te Leeuwarden, na bevestiging door zijn voorganger, prof. C. v. d. Woude aldaar. Ds. H. G. Boswijk is voornemens 24 aug. met een KLM vliegtuig via de Pool-route naar Nieuw-Guiena te ver trekken, waar hij Hollandia als stand plaats zal krijgen zulks als opvolger van Ds. J. Drost. Prof. Dr. K. Dijk te Driebergen heeft j.l. zondag in zijn oude Haagse gemeente tweemaal het Woord be diend, n.l. 's morgens in de Noorder kerk, waar wijlen Ds. D. Ringnalda hem 4 juni 1916 bevestigde en 's avonds in de Westerkerk, die zoveel jaren zijn wijkkerk is geweest. Prof. Dijk preekte 's morgens in de stampvolle Noorder over Jes. 43 18 en 19a. Sprekende over God, die nieuw maakt werd de aan dacht van de gemeente achtereenvol gens bepaald bij wat dit le vraagt en 2e schenkt. Ouderling P. A. Westdijk richtte na de preek een woord van har telijke gelukwens tot de 75-jarige, die hij toebad dat de zon der gerechtigheid zijn levensavond moge blijven bestralen. De gemeente zong haar oud-predikant staande toe de zegenbede uit Ps. 134. Met een enkel woord heeft Prof. Dijk voor deze attentie dank gezegd. Ds. Jv. Herksen te Ermelo heeft onder zeer grote belangstelling zijn veertigjarig ambtsjubileum gevierd. On der hem die de jubilaris kwamen com plimenteren was ook burgemeester Mar- thens die mededeling deed van het ko ninklijk besluit, waarbij de jubilaris was benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De burgemeester spel de de verraste jubilaris de onderschei ding op de borst, en gewaagde in een hartelijke toespraak van zijn omvang rijke verdiensten, 's Avonds heeft de gemeente Ds. v. Herksen gehuldigd en hem als tastbaar bewijs van haar mede leven een televisietoestel aangeboden. Ds. B. v. Halsema, em. predikant te Hilversum en tal van jaren de plaatse lijke collega van de jubilaris sprak een slotwoord.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3