PRED IKBEURTEN KERKNIEUWS Jeugd en Evangelie Evangeiiesatieoommissie Wereldhulpaktie Gereformeerde Kerken PINKSTEREN ZONDAG 5 JUNI I960 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds P. van Til Openbare Belijdenis des geloofs. 2.30 uur Ds J. Ytsma 5 uur Ds J. Boonstra (Noorderkerk) 10 uur Ds J. Ytsma 5 Tiur Ds P. van Til ConcertzaalSingelstraat) 10 uur Ds J. Boonstra Collecte Pinkstercollecte. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Gapinge 9.30 uur Ds M. Boot, 2 uur Ds J. C. Streefkerk. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wouwe Namiddag Voorber. H. Av. Drs Chr. van lilden Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds M. Boot. Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 3 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur Ds Van Dalen te (Oosterkerk) 9.15 uur 5 uur 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 Ds B. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Maandag Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10.30 en 5 uur Ds A. J. Dondorp te Zutfen Ds F. L. v. d. Bom Ds J. D. de Vries Ds A. van Leeuwen Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds A. J. Verbeek Ds H. A. van Bottenburg Ds W. C. van Hattem Ds J. B. van Mechelen Ds M. den Boer Ds P. Homburg te Vlissingen Ds Willemsen te Arnhem uur Ds J. v. d. Veen. Veen, 2 uur Leesdienst. Ds E. Jansen, Voorber. H. Av. N. Loosdrecht, Voorber. H. Av. Ds Van Dalen Ds E. Jansen Collecte voor de Zending. Ds D. Hoornstra te Hoofddorp Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds B. Mintjes Ds J. E. Booy Ds W. Haverkamp Ds A. G. v. d. Stoel uur Wentsel te Ridderkerk Ds J. van der Klaauw Ds A. Koning Zangdienst Ds J. C. van Egmond Ds Ph. Stoffels Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 uur 4.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur H. J. van Duinen te Zwijndrecht Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds C. M. Boerma Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds J. Spoelstra te Tilburg ,30 uur Ds C. M. Boerma Ds T. Kamper Leesdienst Ds B. Mintjes te Wolfaartsdijk Ds Y. J. Tiemersma Ds P. Melse steld om 2 zendelingen in Suriname te steunen met het advies aan de zendings commissie en de curatoren van de Theo logische School „om naar gelang der omstandigheden met voorzigtigheid en zuinigheid te handelen", brengen De Gereformeerde Kerken ongeveer 100 jaar later meer dan 2j/£ millioen gulden op voor werk in 5 landen Indonesië, West-Pakistan, Ruanda Urundi, Bra zilië en Argentinië, waarbij dan nog de 50.000»— per jaar, die het Idenburg- fonds aan het Javanenwerk in Suriname geeft, moeten worden geteld. Zendingsdeputaten verwachten dan ook van de Kerken op het komende Pinksterfeest een aanzienlijke bijdrage in de zendingscollecte, om al dit werk met de door God gegeven kansen zon der al te grote zorgen te kunnen be hartigen. Beroepen te Medemblik, Sint Jacobi Parochie en te Vijfhuizen, J. W. Broersma, kand. te Groningen te Zuidland, S. van der Veen te Arum te Alkmaar (3de pred. pl.G. van Loenen te Moerdijk te Hilversum (vac. J. Thomas), J. van Leeuwen te IJmuiden te Oude- en Nieuwe Bildt- zijl, W. de Vries, kand. te Apeldoorn te Nieuw-Loosdrecht, W. Kats te Tiel. Aangenomen naar Emmeloord (N.O. P.) (vac. L. Strijker), J. C. Schouten te Tuindorp-Oostzaan. Bedankt voor Muiden, J. D. Pere boom te Pesse (Dr.) voor Grijps- kerk, I. Meyer te Westerlee voor Eindhoven (vac. A. J. Fanoy), J. M. Bloemkolk te Ede voor Zwijndrecht (vac. J. Visscher), W. Griffioen te Nij- kerk. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Barendrecht nam Ds. P. Joos- se afscheid van Andel (N. Br.) met Hebr. 12 1 en 2a. Na bevestiging door Ds. C. Padmos van Geesteren, deed Ds. H. Th. v. Reenen, gekomen van Lichtenvoorde, intrede te 's-Gra- veland met 1 Joh. 3:1. J. Kijne. De heer J. Kijne te Vlaar- dingen mocht j.l. maandag m goede welstand zijn honderdste verjaardag vieren. Hij is een bekend figuur in zijn woonplaats op allerlei terrein, die be stuursfuncties bekleedde voor de Ver. voor Geref. Schoolonderwijs, de A.R. partij, Patrimonium enz. Tientallen ja ren heeft hij de kerk aldaar gediend als voorlezer en ouderling en vijftig jaar heeft hij als zondagsschoolonderwijzer dienst gedaan. Eerst op 88-jarige leef tijd ging hij met pensioen. Het geheu gen van de honderdjarige is nog goed en zijn belangstelling voor de publieke zaak onverminderd. Nog steeds neemt hij kennis van de inhoud van ruim een dozijn bladen en periodieken. Verleden jaar onderging hij met goed gevolg nog een operatie. De heer Kijne, die in het bejaardencentrum „Avondrust" woont, werd begiftigd met een koninklijke on derscheiding. Ds. L. Ch. v. d. Schee. De pastpr van Noordeloos, die met toestemming van zijn kerkeraad reeds geruime tijd in Driebergen woont, heeft op zijn ver zoek deze week van de classis Gorin- chem eervol emeritaat 'ontvangen. Ds. v. d. Schee werd 15 maart 1890 gebo ren en was tal van jaren als beroeps militair werkzaam. Hij bereikte de rang van kolonel als hoedanig hij in Assen garnizoenscommandant was. Op grond van het desbetreffend artikel van de kerkenorde (singuliere gaven) werd Ds. v. d. Schee tot het predikambt toe gelaten. 10 juli 1949 werd hij als zo danig te Noordeloos, zijn eerste en enige gemeente, bevestigd. Huizum (Fr.). Het pand Hobbe- mastraat 2 zal als pastorie worden in gericht voor de beroepen derde predi kant, Ds. J. Schelhaas te Exmorra. Leeuwarden. De bouwcommissie heeft met goedvinden van de kerkeraad een prijsvraag uitgeschreven voor de naam van de te bouwen nieuwe kerk aan de Röntgenstraat, waarvan deze week de aanbesteding heeft plaats ge vonden. Veenendaal. De kerkeraad heeft besloten dat de nieuwe kerk, die haar voltooiing nadert de naam zal dragen van Petrakerk. Naar de eenheid. De kerkeraad van Treebeek heeft een commissie be noemd bestaande uit twee predikanten, twee ouderlingen en één diaken, die onderzoeken zal of de terzijdestelling van de V.f. ook reden oplevert om met de vroegere predikant, Ds. W. G. Vis ser te Utrecht in contact te treden met betrekking tot diens schorsing in 1944. De berijming-HasperDe kerke raad heeft bij de generale synode ge- informeerd of het nog juist moet wor den geacht voort te gaan met het zin gen uit de berijming-Hasper. De scriba van de synode, Ds. H. W. H. v. An del, heeft thans bericht, dat deze be rijming niet die van de Geref. kerken in de toekomst worden zal. Daarom besloot de raad eind juni deze berijming niet meer in de eredienst te gebruiken. Er zijn voor- en tegenstanders en daar om besloot de kerkeraad de knoop door te hakken en in de gegeven omstan digheden alleen de oude berijming te gebruiken. Giften en legaten. De kerk van Apeldoorn ontving een legaat groot 2000,— en van een ander overleden gemeentelid de gehele nalatenschap, w.o. een huis. Het pand wordt ver kocht, de inboedel is ter beschikking van de diaconie gesteld. De kerk van Ermelo ontving een legaat groot 2000,—, te verdelen tussen kerk en diaconie. De kerk van Voorburg ontving opnieuw een gift van 1000, II. De vorige keer werd iets geschreven over het doel van J. en E., n.l. om van Jezus Christus te getuigen, niet alleen met woorden, maar vooral ook door de vriendschap. Dit is de algemene op dracht van Christus. J. en E. heeft hiervoor een simpele methode gevonden. Overal in het land, maar vooral in de grote steden, hebben zich kleine kringetjes gevormd van zo gemiddeld 10 a 12 jonge mensen van verschillende levensovertuiging. Veel groter moet zo'n kring niet worden, want anders gaat het persoonlijk kon- takt verloren. Eens in de 2 a 3 weken komt zo'n kring bij iemand thuis bijeen. Op deze avonden kan van alles worden gedaan. Onverschillig wat. Serieuze ge sprekken, maar ook simpele spelletjes. Hoofdzaak is een vertrouwelijke sfeer te scheppen, waarin het mogelijk is voor de christenjongeren te spreken over en te getuigen van hun geloof in Christus Jezus. Om het werk voort te zetten en uit te breiden is het noodzakelijk dat vele kerkelijke jongeren zich aansluiten bij J. en E., maar dan komt vaak het be zwaar, dat Jeugd en Evangelie een concurrent is voor de eigen kerkelijke verenigingen. Zien we echter naar het grote en gemeenschappelijke doel, dan kan er van concurrentie geen sprake meer zijn. J. en E. is een bepaalde vorm, waarin de christenjongen en -meisje zijn of haar blijdschap en vreugde over het christen-zijn gestalte geeft. Zelfs is het zo, dat vele J. en E.'ers zich met veel overgave wijden aan vele andere vormen van kerkelijke arbeid. Juist om dat ze zich door hun kontakt met hun buitenkerkelijke vrienden veel hechter verbonden gaan voelen aan hun eigen kerk. Er zijn ongetwijfeld jongeren, die zich aangetrokken voelen tot Jeugd en Evan gelie, als een vorm waarin zij hun christen-zijn kunnen beleven. Indien dit zo is, schrijf dan eens aan of ga eens praten metGerda Bisschop, Lange Delft 53, Middelburg. GEREFORMEERDE KERK VAN ROTTERDAM-ZUID. afeSeSistg B€inaiei*uitzentSing Langzamerhand begint de kinderuit zending van de Evangelisatiecommissie van de Gereformeerde Kerk van Rotter dam-Zuid ook in Zeeland bekendheid te genieten. Gelukkig maar, want door deze arbeid wordt ontzettend veel goed werk verricht. Ieder jaar weer zijn de resultaten, als gevolg van deze kinder uitzending verblijdend. Nieuwe contac ten, die gelegd worden met de ouders van de kinderen, die dikwijls blijvende gevolgen hebben. Vele ouders hebben door hun kinderen, die 's zomers wer den uitgezonden, de weg tot de kerk gevonden of hervonden. Ook deze zomer bestaat weer de ge legenheid, om één of meer onkerkelijke Rotterdammertjes, gedurende veertien dagen te laten meeleven in Uw gezin en hen daardoor te laten zien en onder vinden, wat het wil zeggen, Jezus als Verlosser en Heiland te kennen. De vakanties zijn dit jaar van 9—23 juli en van 23 juli—6 augustus. Mogen wij ook dit jaar weer op Uw bereidwilligheid rekenen Aanmeldingen worden gaarne inge wacht door de correspondent A. I. FLUYT, d'Aillystraat 36, Zierikzee, tel. 2178. Deputaten voor het Algemeen Dia conaal Bureau der Gereformeerde Ker ken in Nederland verlenen ingevolge de hun door de Generale Synode van Utrecht gegeven opdracht hun bemid deling voor de besteding van gelden die door en uit de kerken worden gegeven voor vluchtelingen en andere door ramp of nood getroffenen zonder beperking van ras of nationaliteit. De omvang en de kracht van deze hulp zal uiteraard mede worden bepaald door de offervaardigheid van gerefor meerd-kerkelijk Nederland, waarop de putaten A.D.B. een krachtig beroep wil len doen. Zij zullen de besteding van de hun ter beschikking komende middelen doen in overleg met bestaande hulpacties in internationaal verband. Kerken en diaconieën, particuliere in stellingen en personen, die hun barm- hartigheidstaak ten deze verstaan en collecten of bijdragen voor dit doel wil len bestemmen, kunnen deze gireren op postrekening nr. 511731 t.n.v. het Cen traal Bureau der Gereformeerde Diaco nieën te Utrecht, met de vermelding V/ereldhulpactie. Boechout (België), 14 mei 1960.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3