Officiële Berichten PRE DIKBEURTEN KERKNIEUWS Nieuws uit de Kerken Leestafel er zich echter op bezonnen. Intussen doende, wat er mogelijk was. Evange lisch Herstel en Opbouw concentreerde een deel van zijn vormingswerk in Baarn en gaf er cursussen voor niet- opgeleide jeugdleiders en -leidsters, als ook Besturendagen en weekends voor vrijwilligers. Ook waren er cursussen voor predikanten, ouderlingen, deputa- ten, niet-opgeleide evangelisten en huis bezoekers. Dit vormingswerk blijkt van het hoogste belang. Uit de „generale kas" kwam ook steun voor de nascholingscursus van op de „oude" Nijenburgh opgeleide krachten, voor het deputaatschap „Re formatie-Rome" en zijn blad „De Weg", voor ons aller radio Bloemen- daal. Nog niet voor het zondagsschool werk van „Jachin", maar nu dit al meer wordt geïntegreerd in het gehele evan gelisatiewerk en ook omziet naar des kundige instructie zal dit niet langer mogen uitblijven. J. C. A. van Loon. Beroepen te Bolness-Montgomery (Alberta, Canada) (Chr. Ref. Church), A. Corporaal te Edam te Dordrecht (vac. C. M. van der Loo), A. Broek te Groningen-Noord te Lichtenvoor de, F. de Jong, kand. te Dokkum te Zwartebroek-Terschuur, T. Kampei- te Scharendijke te Bennekom (vac. H. v. d. Elskamp), C. H. Appelo te 's-Gravenhage-Loosduinen te Alme lo (vac. O. Jager), Muiden en te Zuid- land, Dr. A. Wind, zendingspredikant, met verlof te Hilversum te Weesp (2de pred. pk), J. Nammensma te Roo- deschool. Bedankt voor Bolness-Montgomery (Alberta), Canada), A. Corporaal te Edam voor Werkendam (2de pred. pl.M. Ros te Hoofddorp voor Doorn, Mr. Dr. J. Ozinga te Luteren. Beroepbaar. Kand. W. de Vries, tot eind juni a.s. werkzaam als hulp prediker te Apeldoorn, zal gaarne met ingang van 20 april a.s. een eventueel beroep in overweging nemen. Zijn adres is Mozartlaan 23 te Apeldoorn, telefoon 0 6760—16764. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het prop. examen de heer D. N. Ver schoor te 's-Gravenhage. Aan de V.U. slaagde voor het prop. examen theologie de heer B. Goossens te Dui- vendrecht. -Ds. J. van Dijk van Paramaribo is met verlof in ons land aangekomen. Hij is bereid 's zondags voor te gaan in de Dienst des Woords. Zijn adres is fam. van der Wiele, Griftstraat 24, III, Am sterdam-Zuid. ZAAMSLAG Een succes Zonder overdrijving kunnen wij con stateren, dat de ontspanningsavond van de jeugd een succes geworden is. Wat hebben onze jongens en meisjes er over in zorg gezeten. Vooral hierover als er nu maar mensen komen En ziedaar, mudvol was zaterdagavond het vereni gingsgebouw. Het stroomde zo maar binnen. Alles wat maar enigszins als zitplaats dienen kon werd benut. De avond had een vlot verloop. En de stemming zat er in. Ik geloof niet, dat er iemand was die zich verveeld heeft. Er werd goed gespeeld. En uit volle borst gezongen. Al met al, een avond waarop ieder met voldoening zal blijven terugzien. Waarnaar u het meest benieuwd bent Het bovenstaande wist u natuurlijk zelf ook al en bevatte daarom als zo danig geen nieuws. Waar u het meest benieuwd naar bent is wat het alle maal opgebracht heeft. Want deze avond was tenslotte georganiseerd om aan geld te komen voor ons jeugdge- bouw. Nu, deze avond heeft opgebracht de som van 450 gulden. Schoon geld -zoals men dat noemt. Aan allen, die hier het hunne aan hebben bijgedragen, ook namens de jeugd, zeer hartelijk dank Jan versprak zich. Met Jan bedoel ik de voorzitter van de J.V. Die versprak zich op een ge geven moment. Kan je gebeuren Voor al als je het woord moet voeren voor zo'n volle zaal. Maar het was een zeer zinvolle verspreking. Een van de leden van de J.V. die ziek is, wou Jan vanaf het podium beterschap toewensen. Maar in plaats van „beterschap" zei Jan blijdschap. Hilariteit natuurlijk. Maar als je er even over nadenkt was dat een prachtige verspreking. Ik neem die wens van Jan over, niet alleen voor de zieke, die hij bedoelde, maar voor u allen. Ik wens u allen blijdschap toe. Laten wij blij zijn, dat die avond zo mooi ver liep. Blij, dat onze jeugd zo vol activiteit is. Blij, dat God ons in elk opzicht zo rijk zegent. Datum verzet. Eigenlijk had het a.s. zondag voor bereiding moeten zijn voor het Avond maal. Maar omdat het met pasen open bare geloofsbelijdenis is, is de datum van de avondmaalviering verzet. Wij hopen het nu te vieren op zondag 24 april. M. den B. THEOLOGISCHE HOGESCHOOLDAG I960. De Theologische Hogeschooldag zal dit jaar D.V. gehouden worden op don derdag 19 mei in de Burgwalkerk te Kampen. Op woensdag 18 mei zal om half acht de bidstond worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan Ds. Gijsb. Leene van Boskoop. De Hogeschooldag zelf begint don derdagsmorgens om 10 uur. De leiding zal berusten bij Prof. Dr. H. Bergema. De rector, Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth, zal na de opening een verslag geven van de lotgevallen van de Hoge school in het afgelopen jaar. Daarna spreekt Dr. J. C. Gilhuis van Amster dam-Oost over de zending. In de middagvergadering spreekt Ds. G. N. Lammens van Rotterdam-Oost over „De Kerk in 't midden". Het slot woord wordt gesproken door Ds. A. Vellema van Eindhoven. Namens de commissie van voorbereiding, Prof. Dr. LI. N. Ridderbos, voorzitter. Ds. G. Brinkman, secretaris. Handboekje voor de geref. militair. Samengesteld door Ds W. M. Ie Cointre. Llitg. J. H. KokN.V., Kampen. Prijs 1,15. Bij 20 exem plaren f 1per stuk. Hier is toch elke aanbeveling over bodig. Ds le Cointre beijvert zich al jaren om voor onze soldaten het beste te zoeken. Alle gegevens op kerkelijk gebied, van verenigingen, bibliotheken en vooral militaire tehuizen zijn er in te vinden. Ik ben niet zó op de hoogte, dat ik durf zeggen over het hele land is het in orde. Maar, we mogen groot vertrouwen hebben in deze uitgave. Voor al onze soldaten aanbevolen. Iedere kerkeraad geeft vanzelf aan de recruten zo'n boekje mee. C. St. Ds J. L. Wielenga. Gevecht om God. Enkele overwegingen van het boek Job. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kam pen. Deze overwegingen houden zich be zig met het probleem van het lijden, zoals het boek Job hierover licht ver spreidt. Op voor déze tijd sprekende wijze heeft Ds Wielenga de stof behandelt. Het is geen exegetische studie zozeer, dan wel een praktisch ingaan op de bange levensvragen waar de mens voor staat. Deze uitgave, uitstekend verzorgd wat het uiterlijk betreft en niet té lang van stof (62 bladz.), willen wij gaarne bij onze lezers aanbevelen. C. St. Geref. Jeugdcentrum. Uitgekomen is de folder 1960 voor 't kampeerwerk. Daar is werk gemaakt, niet alleen van deze folder, maar van het kampeerwerk. Vanaf het Teuto- burgerwald tot aan het Zwitserse en Oostenrijkse hooggebergte zjjn voor dit jaar maar liefst 63 kampen geprojec teerd. In eigen land gaat het voor de wa tersport naar de Friese meren, en ver der naar de bossen. Op twee plaatsen wordt een Bijbel- kamp gehouden. Voor redelijke prijs is deelname mo gelijk. Weet u, wat u doet Vraag bij het geref. jeugdcentrum de folder aan, die wordt gratis toegezonden „De Witte Llei", post Huis ter Heide (Utr.). Wacht geen ogenblik C. St. ZONDAG 10 APRIL en CLASSIS MIDDELBURG GOEDE VRIJDAG 15 APRIL 1960 Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds J. Ytsma 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Boonstra, Bed. H. Av. 5 uur Ds J. Boonstra, Dankz. Kerkgebouw Ned. Herv. Gemeente 't Zand 8.45 uur Ds J. Ytsma Collecte Geestelijke verzorging Zee-, Land- en Luchtmacht. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Ytsma. Onderwerp „De naakte waarheid" (Hofpleinkerk) vrijdag 7.30 uur Ds J. Ytsma (Noorderkerk) vrijdag 7.30 uur Ds P. van Til Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Vrijdag 7.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds P. van Til, 3.30 uur Leesdienst. Vrijdag 6 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerkè'9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Vrijdag 7.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vrijdag 7.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrijdag 8 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Vrijdag 7 uur Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Vrijdag 7.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Vrijdag 7.30 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom Ds M. Boot Drs J. Vlaardingerbroek Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Bed. H. Av. en Dankz. Ds M. E. van Heesen Ds Th. Sj. de Groot Bed. H. Av. en Dankz. Ds S. van Wouwe Drs Chr. van Ulden Ds P. A. Bohlmeijer Ds J. C. Streefkerk Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Ds P. Homburg Ds Korfker te Zwijndrecht Ds J. v. d. Wal Ds F. L. v. d. Bom Bed. H. Av. en Dankz. Ds F. L. v. d. Bom Ds J. D. de Vries Ds A. van Leeuwen Ds A. van Leeuwen Ds J. v. d. Wal te Vrouwenpolder Ds A. J. Verbeek Ds H. A. van Bottenburg Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdag 7.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 u. Ds W. C. van Hattem. Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdag 7.30 uur Oostburg 10.en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 Vrijdag 5 Ds W. C. van Hattem Ds J. B. van Mechelen Ds M. den Boer Ds J. LI. Zelle te Leeuwarden uur uur Cand. Gispen te Amstelveen Ds A. Brouwer te Rotterdam Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. LI. Av. en Dankz. Vrijdag 7 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Prof. J. L. Koole. Goes (Westerkerk) 10 uur Dr C. Stam 5 uur Prof. J. L. Koole te Kampen. Zondag 29 (Oosterkerk) 9.30 uur Prof. J. L. Koole 5 uur Ds J. Koolstra. Zondag 28 Collecte Yi voor steunverlening aan Hongaarse Stud. en Vluchtelingen en ]/i Bijbelgenootschap. Vrijdag 5.30 uur Ds J. Koolstra s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds E. Jansen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Vrijdag 6 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Vrijdag 6 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Vrijdag 7 uur Weméldinge 10 en 2.30 uur Vrijdag 6 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds B. Mintjes Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds C. de Ruijter Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. E. Booy Yerseke 9.30 en 2 uur Vrijdag 7.30 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Vrijdag 7.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Bed. H. Av. en Dankz. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Vrijdag 5.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Vrijdag 7 uur Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, Ds J. van der Klaauw Bed. LI. Av. en Dankz. Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. Ds A. Koning 2.30 uur Ds J. C. van Egmond Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdag 7 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds J. C. van Egmond CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds C. Maan te Maasbracht Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdag 6.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Ds C. M. Boerma Vrijdag 7.30 uur Ds C. M. Boerma Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdag 7 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Vrijdag 6.30 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Vrijdag 7 uur Zierikzee 10 en 5 uur Vrijdag 7 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Vrijdag 7 uur Dr J. H. Becker Ds P. Melse Ds C. A. Wielemaker Ds Y. J. Tiemersma Ds T. Kamper Ds H. L. van Aller Ds E. Jansen te Goes Ds Y. J. Tiemersma Ds Y. J. Tiemersma Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds P. Melse

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3