PREDIKBEURTEN hulp in de Huishouding KERKNIEUWS Officiële Berichten ZONDAG 20 MAART 1960. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds J. Boonstra Ds P. van Til Ds P. van Til Ds P. van Til Ds J. Boonstra Collecte Evangelisatie in eigen stad. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Prof. Dr. K. Dijk, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooslcerke 9.30 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur 8 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds M. E. van Heesen Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wouwe Drs Chr. van Ulden Prof. Dr. K. Dijk. Jeugdsamenkomst Ds P. A. Bohlmeijer Ds R. Oosterhoff te Sliedrecht Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Prof. Dr K. Dijk CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 11 uur Ds A. J. Verbeek, 5 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur Collecte Hulpbehoevende kerken in de Classis. (Oosterkerk) 9.30 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds C. W. Keur te Scheveningen Ds J. v. d. Leek Ds J. D. de Vries Ds M. den Boer. Ds J. C. Streefkerk Ds A. J. Verbeek Ds H. A. van Bottenburg Ds J. B. van Mechelen Ds M. den Boer Ds A. van Leeuwen Ds J. v. d. Veen Ds N. H. Heiner Ds E. Jansen Ds J. Koolstra, Zondag 26 Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds B. Mintjes Ds J. E. Booy Anna facoba Polder 10 en 2.30 Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 10 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse (Evangelisatiegebouw Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur uur Ds W. Haverkamp Ds W. M. Ie Cointre, Amsterdam 10 en 4 uur Ds S. Oegema te Lewedorp Ds J. van der Klaauw Ds A. Koning 2.30 uur Ds Adema. Ds Ph. Stoffels Ds Adema te Rotterdam Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds C. A. Wieleniaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds C. M. Boerma Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds J. Couvée te Schiedam 7 uur Ds P. Melse Ds T. Kamper W. H. van Zuijlen te Rotterdam Ds Y. J. Tiemersma Ds P. Melse Het woord van de dag mist ze ook niet. En de bekende halfuurtjes, om. half elf en om vier uur, als er ,,een dominee is", zal ze niet over slaan. Ik heb de in druk, dat ik dan eigenlijk niet eens hele maal welkom ben. Als 't even kan, houd ik er daarom dan ook zoveel mogelijk rekening mee, dat Ak haar op die bekende halfuurtjes niet stoor. Hoewel, als ik haar kom be zoeken, toch ook ,,een dominee is". Tegen de radiodominee kan ik niet op. Ik neem het haar niet kwalijk. Wat je trouwens in de loop der jaren wel afleert, als je er mogelijk nog mee be gonnen bent. Je leert het wel, de men sen te nemen, zoals ze zijn. Vooral als je weet, dat ze eerlijk zijn, kun je alles van hen verdragen. Allerlei vriendelijke woorden, een stevige handdruk, een gulle ontvangst, eenja, natuurlijk, komt U toch binnen", terwijl je in je hart voelt, dat er geen steek van me nen, valt altijd moeilijker te verwerken. Nee, als 't even kan. zal ik haar niet storen in haar radio-halfuurtje. Want dan hoort ze de preek en er is haast altijd een goeie dominee. Niet te verwonderen, dat ik er een beetje onderdoor moet en mijn bezoek eigenlijk voor tweederangs wordt ge acht, want ik preek niet, als ik haar bezoek. Het bezoek aan ouden van dagen zie ik veel meer als een vriendschapsbe- zoek. Ik vind het ook helemaal niet erg, als het niet altijd zo diepgaand is en het maar weinig lijkt op een gewoon huis bezoek. Trouwens, is op elk gewoon huisbe zoek het gesprek altijd zo diepgaand En daar komen we in de regel maar één keer per jaar. Dan mochten we toch werkelijk wel eens doorpraten. En wat gaat het soms nog stroef. En als we onze bejaarden, die gezond zijn, maar niet meer te kerk kunnen komen, zeg twaalf maal in het jaar bezoeken, moe ten we dan verwachten, dat we elke keer zo'n diepgaand geestelijk gesprek hebben Inderdaad een vriendschapsbezoek. Je komt de bejaarden eens opzoeken in hun eenzaamheid. Zij komen niet meer te kerk, maar dan komt de kerk naar hen toe. Daarom zijn deze bezoeken ook heus wel ambtelijk. Wat de mensen trouwens zelf wel voelen. Daarom wor den deze bezoeken ook altijd zo ge waardeerd. Onze eenzamen voelen er in, dat ze niet vergeten worden, dat de kerk naar hen omziet, dat ze nog ter dege meetellen, dat ze horen bij het groot geheel. En dan hoeft het heus niet elke keer zo'n compleet huisbezoek te zijn. Veel meer het betonen van belangstelling, een vriendelijk praatje, waarbij het de ene keer eens beter lukt, om tot een geestelijk gesprek te komen, dan de an dere keer. Nog eens dat is ook zo erg niet. Trouwens, wat is geestelijk en wat is gewoon Ik heb dat nog nooit goed uit elkaar kunnen houden. Als een oud vrouwtje mij direct bij het informeren naar de welstand „,hoe gaat het met een oprecht dankbaar en blij gezicht verzekert, dat het de laatste tijd met de rimmetiek wel heel wat beter gaat, dan vind ik dat direct al een goed geestelijk gesprek. Want ik weet, dat haar hart er voor dankt. We hebben er samen ook al zo vaak om gebeden, dat God toch die knagende pijn wilde wegnemen of wilde verzachten. Ook, als ze mij bij het afscheid ,,iets" meegeeft, omdat ze nooit meer ter kerk komt en ze toch de collecte niet wil ver geten, dominee moet dan zelf maar we ten, hoe hij het verdelen wil, dan vind ik dit zeer geestelijk- Want de liefde tot God en zijn dienst spreekt er uit, wel op tastbare wijze. Ja, dat geestelijke en stoffelijke, houd dat nu maar precies uit elkaar. Maar inderdaad, soms lukt het, een echt ,,goed" gesprek te hebben. We hadden het samen over een re cent sterfgeval en we spraken over de broosheid van het leven. Zelf was ze er van overtuigd, dat ook haar aardse huis werd afgebroken. Ze was nog wel dankbaar, dat ze nog zo'n beetje voor zichzelf kon zorgen, maar nee, vee] was het toch niet meer. Ze gaf eerlijk toe, dat het aardse huis op een bouwval be gon te lijken. Maar ze kende ook de GEVRAAGD: voor dag en nacht in een gezin van twee bejaarde mensen waarvan de vrouw hulp behoevend, maar NIET bedlegerig is Omgeving Rotterdam Werkster aanweig Brieven onder letter W. bureau Z.K. verwachting van Paulus op een huis, niet met handen gemaakt, maar eeuwig in de hemelen. Maar je mag er dan zoveel mogelijk aan denken, dat je niet op het bekende radio-halfuurtje komt, je kunt natuur lijk moeilijk weten, of er in de keuken ook melk op het gasstel staat. En dat was het geval. Het ging zo mooi. Het was echt een goed gesprek, zo rustig en vertrouwelijk over Gods trouwe zorg en de veiligheid, zich bij Hem geborgen te weten. Maar met een wip was ze van haar stoel. Dominee, neem me niet kwalijk, ik moet even naar m'n melk kijken." Dat spelletje herhaalde zich tot drie maal toe en iedere keer vatten we ook de draad weer op en zetten we ons ge sprek weer voort. ,,Ja, ziet U, 't gaat nog niet om dat beetje melk, al is dat ook wel jammer, maar vooral om die vieze boel. En als je oud wordt, ontzie ie het een beetje." Maar met de derde keer stond het sein op veilig. ,,Ja hoor, 't kookte, ik heb het gas laag gedaan." En toen konden we nog rustig samen bidden. Natuurlijk heb ik gedankt voor de zegen, dat ze nog zo flink was en dat ze nog haar werk kon doen. En het zou me niets verwonderen, al heb ik het zo niet met woorden gezegd, dat zij er in haar hart bij gedacht heeft „en ik dank U ook, dat de melk niet overge kookt is". Hier was nu, wat je noemt, het stof felijke en het geestelijke, wel nauw met elkaar verbonden. Misschien kunnen we van. onze ouden nog wel iets leren. K.-B. v. d. L. NIEUWS UIT DE KERKEN ZAAMSLAG Zaterdag 26 maart. Wilt u die datum even noteren? Of goed onthouden Wat er dan te doen is Wij krijgen dan een ontspannings avond van onze gezamenlijke jeugd. En wel in het Verenigingsgebouw". Wij verwachten u daar allen. Door de hele jeugd wordt hard gewerkt, om er wat moois van te maken. En als ik zo het programma eens inkijk, dan belooft het werkelijk iets goeds. Laten wij als oude ren die avond tonen, dat wij belangstel ling hebben voor onze jeugd. Dat is voor de jeugd een stimulans. Wij be ginnen om half acht. Uit het programma. Dat ziet er aanlokkelijk uit. Laat ik er een enkele greep uit doen. Een ge zongen welkom. Het zal je gebeuren Zingend worden wij welkom geheten. Pantomine ..Scharesliep". Daar zorgt de meisjesclub voor. Evenals voor ,,een dienstbode probleem". De jongensclub zorgt voor ,,het paspoort". Het is maar een greep, want er komt nog heel wat meer. Na de pauze treden J.V. en M.V. voor het voetlicht met een toneelstukje en declamatie. Als u dit allemaal gele zen hebt, geloof ik, dat verdere opwek king om die avond te komen overbodig is. Het gaat goed U hadt de vorige week het gezicht eens moeten zien van de voorzitter van de Commissie van Beheer, tevens voor zitter van de bouwcommissie. Stralend Want het gaat goed met het binnen komen van de gelden voor ons jeugd- gebouw. De gemeente heeft het er niet bij laten zitten. Zij heeft gevoeld, dat dit een zaak van ons allen is. Daar kun nen wij alleen maar dankbaar voor zijn. Wat zal het mooi zijn, dat wij straks, als het jeugdgebouw er staat, kunnen zeggen daar heeft nu ieder aan mee gewerkt M. den B. BORSSELE. Donderdag 10 maart 1960 was voor de Geref. brs. en zrs. van Borssele een blijde dag. Er was gebrek aan goede vergaderruimte en daar is nu in voor zien. Door grote financiële steun van de Classis Goes is het mogelijk gemaakt dat dit tot stand kwam. Vele brs. en zrs. waren opgekomen bij de ingebruik neming van de consistorie en vergader ruimte en verdere accomodatie. Dank werd gebracht aan de Classis Goes en aan allen die medegewerkt hebben dit tot stand te brengen. Bovenal aan God, die alles zo voor spoedig maakte. Tweetal te Amsterdam-Zuid-Sloter- vaart, S. A. Boonstra te Woerden en Dr. D. van Swigchem te Kampen. Beroepen te Midwolda (Old.) en te Oostvoorne, D. C. Firet, kand. te Berg ambacht te Doorn, Mr. Dr. J. Ozin- ga te Lunteren te Donkerbroek, S. van der Veen te Arum te Dieren (vac. H. v. d. Plaat), R. Strijker te Em- mejoord (N.O.P.). Aangenomen naar Blokzijl, W. Bak ker, kand. te Amsterdam, die bedankte voor Dirkshorn en voor Westeremden -naar Hoornsterzwaag, J. Jeuring, kand. te Emmen, die bedankte voor Den Bommel naar Uithoorn, J. van Dalen te Nieuw-Loosdrecht, die be dankte voor Eefde-Gorssel naar Reitsum, E. C. Kim, kand. te Gronin gen, die bedankte voor Beetsterzwaag, Krommenie en voor Ijlst naar Sas katoon (Canada) (Chr. Ref. Church), B. Boelens te Christ-Church (Nieuw- Zeeland) (voorheen te Breda), die be dankte voor Jarvis (Ontario, Canada). Bedankt voor Leeuwarden, A. Broek te Groningen-Noord voor 's-Graven- zande (vac. L. J. Boeijinga), N. Koren- hoff te Appingedam voor Zoeter- meer, LI. C. Appelo te 's-Gravenhage- Loosduinen. Beroepbaar. De classis Groningen heeft na gehouden samenspreking Ds. F. A. den Boeft, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Helpman, beroepbaar ver- ldaard. Examens. De classis Dokkum heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer F. de Jong. kand. aan de Theol. Hogeschool te Kampen, die terstond beroepbaar is. Zijn adres is Hoedemakersweg 51, Dokkum. KORT VERSLAG van de vergadering van de klassis Tholen, gehouden op 17 februari 1960. (siot) Gezien het examen hebben de klassis en deputaten geen enkel bezwaar Cand. van Egmond toe te laten tot de dienst des Woords en der Sacramenten. De praeses feliciteert cand. van Egmond, de kerken van Tholen en Poortvliet en de klassis met deze uitslag. Cand. van Eg mond ondertekent het formulier voor

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3