PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Officiële Berichten Ons rusthuis, ja, want in Zaamslag zijn wij zo rijk, dat wij een eigen rusthuis voor onze bejaarde broeders en zusters hebben. En het is daar goed Elke don derdagmorgen mag ik daar getuige van zijn. Dan hebben wij samen, laat ik het maar noemenonze morgenwijding. Wij lezen een gedeelte uit de bijbel, spreken daarover een kort woord, en gaan dan samen zingen. U moest er eens bij kunnen zijn Heerlijk, dat onze bejaarden daar hun levensavond mogen doorbrengen. En dat in het blij vooruit zicht eens verwisselen wij het rusthuis voor het Vaderhuis met zijn vele wo ningen. M. den B. Beroepen te Bolsward, A. Corporaal te Edam te Werkendam (2e pred. pl.M. Ros te Hoofddorp te Dune- din (Nieuw-Zeeland), P. H. Pellicaan te Melbourne (voorheen te Maassluis), die dit beroep ook aannam te Zwar te broek, C. van der Giessen te Tzum te Eernewoude, D. C. Firet, kand. te Bergambacht te Munnekeburen, J. van Loo, kand. te Sneek te Lem mer, H. Tien te Nijkerk te Eindho ven (7de pred. pl.) en te Rijswijk (Z.H.) (vac. wijlen S. van Popta). S. A. Boonstra te Woerden te Ijlst, E. C. Kim, kand. te Groningen te Zoetermeer, C. H. Appelo te 's-Gra- venhage-Loosduinen. Aangenomen naar Schermerhorn, F. Spoelstra, kand. te Groningen, die be dankte voor Valthermond naar Leeuwarden, E. J. Oomkes te Schiedam. Benoemd te Bergen op Zoom voor de arbeid onder de militairen te Ossen- drecht, Ds. Ph. Stoffels te Rilland-Bath. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer Fr. de Jong te Dokkum. Zondag 6 maart was het voor de Geref. kerk te Domburg een blijde dag. Des morgens had de bevestiging plaats van Candiaat F. L. v. d. Bom in een gemeenschappelijke dienst van de beide kerken Westkapelle-Domburg te Dom burg. Deze werd bevestigd door Ds A. J. Dondorp te Zutphen, voorheen pre dikant alhier, met de woorden uit Jesaja 52 vers 7. Des avonds deed Ds v. d. Bom zijn intrede met een prediking naar aanleiding van 2 Koningen vers 14. Hij werd toegesproken namens de kerke- raad en gemeente door de voorz. van de kerkeraad A. Bosselaar en door die consulent Drs J. Vlaardingerbroek en door Ds H. K. Poelman namens de Classis Middelburg, door J. M. Mat- thijsen^ namens de Hervormde kerk en door J. F. Seijdel, Wethouder, namens de burgerlijke gemeente. Namens de kerkeraad der Geref. kerk Domburg, A. Bosselaar, voorz. C. Louws, scriba. VERSLAG van de vergadering van de classis Zierikzee op 17 februari 1960. 1. Namens de roepende kerk van Zierikzee opent Ds Tiemersma de ver gadering. 2. De kerk van Zonnemaire ziet de credentialen na. Ds van Aller is door ziekte verhinderd. 3. Het moderamen neemt zitting praeses Ds Radder scriba Ds Kam per assessor Ds Melse. 4. Memora bilia a. Ds van Aller wordt herstel toege wenst. b. De kerk van Geersdijk wordt ge feliciteerd met hun nieuwe kerk. c. De kerk van Zierikzee met hun nieuw kerkorgel. d. Ds Schippers met zijn beroep naar Hallum. e. De kerk van Wissenkerke wordt zegen toegewenst bij het beroepings- werk. 5. De notulen van de vorige verga dering worden gelezen en vastgesteld. 6. Ingekomen stukken a. schrijven van Gen. Synode om in geval van tucht op predikanten dit aan alle kerken mee te delen idem over plaats en taak der diake nen op de meerdere vergaderingen. De G.S. zal op komende zitting hierover beslissen. b. Schrijven van Gen. Synode om achterstallige koliekten voor Hulpbe hoevende Kerken alsnog te houden. c. Schrijven van Gen. Deputaten over kerkelijke bearbeiding van doof stommen. d. Van de classis Brielle een schrij ven om in geval van vertrek van leden naar een andere gemeente hiervan aan de desbetreffende kerk toch vooral me dedeling te doen. e. Schrijven van Gen. Deputaten voor de geestelijke verzorging van de opvarenden ter Koopvaardij en Kust vaart over een te benoemen classicale deputaat. f. Schrijven van de kerk van Zierik zee over afvaardiging bij ingebruik name nieuw kerkorgel op 11 febr. 1960. g. Schrijven van het A.B.K. over de koliekten van 1959. h. Schrijven van de kerk van Kam perland, boeken van Ds Radder als de putaat ad art. 17 K.O. heeft nagezien en in orde bevonden. i. Schrijven van Gen. deputaten voor de Zending onder de Joden weer te benoemen classicaal deputaat. j. Van G.S. over predikantstracte- menten en kinderbijslag. Is reeds op de vorige classisvergadering behandeld. k. Schrijven van deputaten kinder bijslag van de classes Axel, Goes en Zierikzee, dat zij de nieuwe richtlijnen van de G.S. hebben gevolgd voor dit jaar. 7. Rapporten a. Ds Schippers rapporteert over de Zending. b. Ds Radder over art. 17 K.O. Ge rekend moet worden op een verhoging voor het 2e halfjaar 1960. c. Ds Wielemaker over predikanten conferentie op ,,De Witte Hei". d. Ds Wielemaker over vertegen woordiging bij ingebruikname nieuw kerkorgel van de kerk van Zierikzee op 11 februari 1960. e. Ds Tiemersma over de commissie van de P.S. voor de herindeling der classis. De kerken van Noord-Beveland hebben aansluiting verzocht bij de clas sis Goes. De classis heeft geen bezwaar. f. Dr Becker over art. 11 K.O. De aanvragen voor 1960 worden goedge keurd. g. De begroting van de classis wordt vastgesteld op 600, h. Ds Tiemersma rapporteert over de evangelisatie. Een voorstel over te gaan tot split sing van het evangelisatiewerk en de bearbeiding van de gemeente Brouwers haven wordt algemeen goedgekeurd. Beide kan dan beter tot zijn recht ko men. Naar mogelijkheden wordt ge zocht. De aanvrage van de kerk van Haam stede wordt goedgekeurd. Het strand werk zal belangrijk worden uitgebreid. Er zullen voortaan 4 koliekten voor de evangelisatie in de classis worden gehouden. 8. Regeling vakaturebeurten Juni BrouwershavenDs Radder en Ds Boerma. Wissenkerke Ds Schippers, juli Oosterland Dr Becker en Ds Boerma. Brouwershaven Ds Melse en Ds Wielemaker. Wissenkerke Ds Radder. Augustus Oosterland Ds Tiemersma en Ds Kamper. Brouwershaven Ds Boerma en Dr Becker. Wissenkerke Ds van Aller. September Oosterland Ds Wielema ker en Ds Melse. Brouwershaven Dr Becker en Ds Boerma. Wissenkerke Ds Radder. Oktober Oosterland Ds Kamper en Ds Boerma. Brouwershaven Ds Tiemersma en Ds Melse. Wissenkerke Ds van Aller. November Oosterland Ds Wielema ker en Ds Melse. Brouwershaven Ds Kamper en Ds Boerma. Wissenkerke Ds Radder. December Oosterland Ds Tiemersma en Ds Boerma. BrouwershavenDr Becker en Ds Wielemaker. Wissenkerke Ds van Aller. 9. Rondvraag ad art. 48 K.O. a. Kerk van Geersdijk dankt voor afvaardiging bij de ingebruikname van de nieuwe kerk. b. Kerk van Zierikzee heeft de boe ken van de classicale quaestor nagezien en in orde bevonden. 10. Ds Schippers brengt rapport uit van kerkvisitatie gehouden te Wissen kerke door hem en Ds van Aller. 11. Algemene rondvraag. Besloten wordt voortaan van elke classisvergadering een besluitenregister uit te geven. Tevens een vaste actuarius te benoemen. 12. De volgende vergadering wordt vastgesteld op D.V. 11 mei 1960, om 10 uur. Roepende kerk Zonnemaire. Moderamen praeses Ds Schippers, assessor Ds Radder, scriba Ds Melse. 13. Het persverslag wordt gelezen. 14. De praeses sluit de vergadering met dankgebed. Namens de classis, P. MELSE. CLASSIS MIDDELBURG. ZONDAG 13 MAART 1960 Ds J. Ytsma Ds J. Boonstra, Zondag 6 Ds J. Boonstra, Zondag 6 Ds J. Boonstra, Zondag 6 Ds J. Ytsma Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte geestelijke verzorging Zeevarenden, Koopvaardij en Kustvaart. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. van Strien te Delft Zendings-Zondag. Domburg 10 uur Ds F. L. v. d. Bom, 2.30 uur Leesdienst. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds P. van Til Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds M. E. van Heesen, 2.30 uur Ds J. Ytsma 'Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds J. W. Deenik te Nieuw Zeeland Ds Plug te Roosendaal, Bed. H. Av. Drs A. Verschoor te Vlissingen Bed. H. Av. en Dankz. Drs Chr. van Ulden Ds G. D. L. Brederveld Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds F. L. v. d. Bom CLASSIS AXEL. Serooskerke 9.30 uur 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Aardenburg 10 en 3 uur Axe 1 10 en 3 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Ds J. D. de Vries Biddag voor gewas en arbeid. Ds A. van Leeuwen Ds P. A. Bohlmeijer Ds A. J. Verbeek Ds H. A. van Bottenburg Ds W. C. van Hattem Ds J. B. van Mechelen Ds M. den Boer Baarland 9.30 en 2 uur Borssele Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur (Oosterkerk) 9.30 uur Leesdienst Ds J. v. d. Veen Dr C. Stam Ds E. Jansen, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. Ds E. Jansen uur Ds J. Koolstra Voormiddag Voorber. H. Av.; namiddag Zondag 25. Collecte Hulpbehoevende Kerken in de Classis. 's-Gravenpolder 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds P. v. Til, Middelburg Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 uur Leesdienst, Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds A. F. Goedendorp 5 uur Ds J. E. Booij. Ds B. Mintjes Ds J. E. Booy Ds Ph. Stoffels Ds A. G. v. d. Stoel uur Ds J. van der Klaauw Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 10 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 uur Leesdienst, Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Ds Bakker te Doorn Cand. J. v. d. Neut te Capelle a. d. IJssel. Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds C. M. Boerma Ds A. J. Radder 3 uur Ds C. A. Wielemaker'. Ds T. Kamper 7 uur Ds H. Volten te Rhenen Cand. J. Jeuring te Emmen Ds Y. J. Tiemersma Ds P. Melse KORT VERSLAG van de vergadering van de klassis Tholen, gehouden op 17 februari 1960. 1. Opening. De praeses, Ds. Ph. Stoffels van Rilland-Bath opende de vergadering. Hij verzocht te zingen Ge zang 8:1 en 3, ging voor in gebed, las Spreuken 18:4—15 en bepaalde de aandacht in 't bijzonder bij Spr. 18 13: eerst luisteren, dan antwoorden. Alle afgevaardigden werden welkom gebeten, evenals de deputaten ad art. 53, Ds. J. B. van Mechelen en S. van Wouwe en Cand. J. C. van Egmond, beroepen predikant te Tholen en Poort vliet. De praeses wenst de laatste een gun stige uitslag toe van het door hem af te leggen peremptoir examen. De kerken van Tholen en Poortvliet worden gefeliciteerd met de gunstige uitslag van 't beroepingswerk. De kerk van Oud-Vossemeer wordt gelukgewenst met haar nieuwe pastoor- se en Ds. A. Koning met zijn huwelijk. Ds. van der Stoel ontvangt de be langstelling van de klassis in verband met de ziekte van z'n vrouw en z'n oudste dochter. 2. Nazien kredentiebrieven. De ker ken van Anna Jacobapolder en Poort vliet zien de kredentiebrieven na en konden rapporteren, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. De ker ken van Krabbendijke en Rilland-Bath hebben een instructie. De kerken van Bergen op Zoom en Tholen kontroleren de stukken beno digd voor het examen en rapporteren dat deze aanwezig zijn. 3. Peremptoir examen van cand. J. C. van Egmond. De klassis besluit op voorstel van de praeses aan 't examen de voorrang te geven boven de andere punten van 't agendum, waarna dat een aanvang neemt, nadat de duur daarvan in overleg met deputaten ad art. 53 is vastgelegd. Op last der klassis, A. G. v. d. Stoel, assessor. (Dit verslag kwam eerst 7 maart in ons bezit. Het in het vorig nummer in de rubriek „Kerknieuws" opgenomen bericht betreffende de aanstelling van Ds. Stoffels bleek onjuist te zijn. Men leze hieromtrent in 't a.s. nummer het vervolg van 't classisverslag, wat nu, wegens plaatsgebrek moest overstaan.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3