PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Nieuws uit de Kerken Chatillon-Coligny ZONDAG 28 FEBRUARI 1960 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. van Oostrum Legerpredikant te Utrecht. 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. van Oostrum Collecte Evangelisatie België. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Voorber. H Av. en Openbare belijdenis. Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. Boonstra. Gapinge 9.30 en 2.30 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur Ds J. Boonstra, 2.30 uur Drs A. Verschoor CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds A. J. Verbeek Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Hoek 10 en 2.30 uur Ds J. D. de Vries Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Ds W. C. van Hattem Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds M. den Boer CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. F. Goedendorp Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds E. Jansen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes (Westerkerk) 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 24 (Oosterkerk) 9.30 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 23 Collecte voor steun Geref. Kerken in Indonesië en arbeid op N. Guinea en navordering Streekziekenhuis. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds W. Steunenberg te Rotterdam Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2 uur Ds P. A. Bohlmeijer CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uui Dr F. L. Bakker te Amsterdam Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds J. F. Mantz te Rozenburg Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. v. d. Spek. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds P. v. d. Spek te IJsselmonde CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Dr J. H. Becker. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds C. M. Boerma Kamperland 10 en 2.30 uur Ds J. C. W. Terhaak te Puttershoek Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds C. A. Wielemaker Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds T. Kamper Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 3 uur Ds W. Korfker te Zwijndrecht Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse 3. Het moderamen neemt zitting": Praeses Ds H. K. Poelman. Assessor Ds P. Homburg. Scriba I Ds J. C. Streefkerk. Scriba II Ds Th. Sj. de Groot. 4. Notulen van de beide voorgaande vergaderingen worden gelezen en vast gesteld. 5. Mededeling van de gevoerde cor respondentie. 6. Ingekomen stukken a. van Generale Deputaten voor de arbeid onder Doofstommen b. van de Generale Synode inzake de predikantstractementen c. van de classicale commissie voor predikantstractementen d. van de classis Brielle betreffende attestaties en mededelingen van ver strekte attestaties e. ter kennisname de regeling van kindergelden in de classes Axel, Goes en Zierikzee f. van A.K.B. in verband met de collecten g. van de Gen. Synode inzake taak en plaats van diakenen op de meerdere vergaderingen. 7. Instructies a. Domburg en Westkapelle vragen en ontvangen vacaturebeurten, als volgt geregeld 17 juli Ds van Ulden; 14 a'ug. Ds van Til 21 aug. Drs Vlaardingerbroek 4 sept. Ds v. d. Wal 25 sept. Ds Ytsma. 9 oktober Ds van Wouwe. 16 oktober Ds Bohlmeijer; 13 nov. Ds Boonstra. 20 nov. Ds Boot 11 dec. Ds Brederveld. 18 dec. Drs Elshout. b. Westkapelle vraagt en ontvangt naar art. 11 steun over het jaar 1960. 8. Rapporten a. Ds J. C. Streefkerk geeft een uit gebreid verslag over de zending b. Kerkvisitatoren doen mededeling van hun werkverdeling inzake de ver schillende vraagstukken hen opgedra gen en Ds van Til doet enige voorstel len aangaande de bij de kerkvisitatie te stellen vragen c. de begrotingen van deputaten Hulpbehoevende Kerken en van de classicale quaestor worden goedge keurd, evenals het financiëel verslag van de classis. 9. Rondvraag naar art. 48. Domburg en Westkapelle vragen af vaardiging van de classis bij de intrede van cand. v. d. Bom op 6 maart a.s., resp. om 7 uur en 2.30 uur en nodigen tevens de zusterkerken uit. Westkapelle brengt dank voor de ontvangen steun. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Vaststelling volgende vergade ring donderdag 12 mei. Roepende kerk Domburg. Moderamen Praeses: Ds van Ulden AssessorDs H. K. Poelman Scriba I Ds J. C. Streef kerk Scriba II Ds P. Homburg. 12. Lezing korte notulen. 13. De Praeses sluit de vergadering met dankgebed. Namens de classis, Th. Sj. de Groot, h.t. Scriba II. ADVIES voor de Classis Goes voor het houden van collecten in 1960 januari-classis Theol. Hogeschool Gen. kas hulpbeh. kerken y2 coll.) Zending onder de Joden (op de Kerst dag) Geestelijke verzorging koopvaardij en kustvaart Geestelijke verzorging verstrooide ge- ref. in het buitenland Steun aan geref. kerken in Indonesië en Nieuw-Guinea l/2 coll.) Algemeen diconaal bureau. april-classis Theol. fac. v. d. V.U. Gen. depp. Evangelisatie (op Pasen) Evangelisatie studerenden Geestelijke verzorging ziekenhuispa tiënten en -personeel Geestelijke verzorging verstr. geref. in Frankrijk ]/2 coll.) Kas van depp. voor de emigratie Evangelisatie in N. Br. en Limburg. juli-classis Theol. Hogeschool Gen. kas hulpbeh. kerken Gen. kas depp. voor Evangelisatie in noodgebieden Geestelijke verzorging zee-, land- en luchtmacht Door oorlogsschade getroffen kerken Kas van depp. voor de emigratie Stichting Raad voor geref. soc. arbeid Hulpbeh. studenten in de provincie. oktober-classis Theol. fac. v. d. V.U. Gen. depp. Evangelisatie (J^ coll.) Evangelisatie in België Geestelijke verzorging zee-, land- en luchtmacht (J^ coll.) Geestelijke verzorging Yselmeergebied (y2 coii.) Jeugdcentrum (J/J coll.) Evangelisch herstel en opbouw. Voor ziekenhuispatiënten en -personeel mag met één collecte worden vol staan, als boven deze ene collecte 5 cent per ziel wordt gegeven. Verder wordt van de kerken gevraagd een gift (c.q. een collecte) voor geest, verzorging in de inrichtingen v. h. Ministerie van Justitie (gevan genen); kerkelijke bearbeiding van doofstom men steunverlening aan Hong. stud, en geest, verzorging Hong. vluchtelin gen; de bijbelvoorziening (t.g.v. het Ned. Bijbelgenootschap) het geref. sociol. instituut te Amster dam (liefst 4 cent per ziel); het geref. traktaatgenootschap Filip- pus. J. van der Leek, actuarius. Tweetal te Wassenaar, R. Siertsema te Aalten en H. Tien te Nijkerk te Leeuwarden (vac. C. van der Woude), E. J. Oomkes te Schiedam en W. Die- persloot te IJmuiden. Beroepen te Uithoorn, J. van Dalen te Nieuw-Loosdrecht te Reitsum, E. C. Kim, kand. te Groningen te Wis- senkerke, A. J. van Gorcum, kand. te Alkmaar te Jarvis (Ontario, Cana da), B. Boelens te Christ-Church (Nieuw—Zeeland) (voorheen te Bre da) te Den Bommel, J. Jeuring, kand. te Emmen te Eefde-Gorssel, J. van Dalen te Nieuw-Loosdrecht te Leeu warden (2 vacatures), A. Broek te Groningen-Noord en E. J. Oomkes te Schiedam te Wassenaar, H. Tien te Nijkerk. Aangenomen naar Erica, J. de Hoop, kand. te Harderwijk, die bedankte voor Eernewoude naar Hallum, A. Schip pers te Colijnsplaat. Bedankt voor Buitenpost, J. H. Kap pers te Sint Jacobi Parochie. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagde voor het propaedeutisch examen de heer C. Verkuyl te Kampen. Aan de V.LI. zijn geslaagd voor het kandidaatsexa men theologie d'e heren W. H. Gispen te Amstelveen, C. H. Koetsier te Am sterdam, P. N. Kruyswijk te Amster dam (cum laude), T. W. Penning te Honselerdijk en G. J. van der Pol te Nijkerk. Pvedikantenconfeventie. Naar wij vernemen zal op de in de Paasweek te Utrecht te houden conferentie van pre dikanten van de Geref. Kerken in Ne derland in de zitting van woensdag 20 april Ds. R. H. Bremmer, vrijgemaakt predikant te Enschedé, spreken over de vragen rondom de vrijmaking onder de titel „Om het Evangelie". ZAAMSLAG. Bij een kindergraf Zaterdag 20 februari stonden, wij bij een kindergraf. Op het alleronver wachtst nam God uit het gezin van onze broeder en zuster Buyze de kleine Magdalena weg. Slechts drie jaar mochten zij haar bezitten. Te kort zo zeggen wij. Zij heeft mijn Raad uit gediend zo zegt God. De grote scha re op het kerkhof getuigde van innig meeleven met het zwaar beproefde ge zin. Nog meer getuigde daarvan het ontroerd meebidden van de gemeente, toen zondag in de morgendienst het ge zin aan Gods troon werd opgedragen. Moge onze God, die nooit een kruis oplegt zonder ook de kracht te geven om dat kruis te dragen, ook onze broe der en zuster en hun kinderen die kracht schenken. En wij vergeten hen toch niet ook in ons persoonlijk gebed Kollekie „Het Hoogeland." Van 7—12 maart a.s. wordt hier ter plaatse door de Vereniging ,,Het Hoo- geland" een kollekte gehouden voor Verzorgings-, Opvoedings- en Reklas- seringswerk. Gaarne bevelen wij deze Hogelandse kollekte voor het uitgebreide werk in de 3 landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 560 personen van alle gezindten worden verpleegd, en waarvoor veel geld nodig is, bij u aan. Geeft mild voor dit mooie christelijke, maatschappelijke en sociale werk M. den B. De oproep om steun voor kerk en pas torie van dit Mekka der Reformatie" is gelukkig niet onbeantwoord gebleven. We zijn dankbaar, dat de moedige pioniers in Frankrijk aanvankelijk door hun oude va derland niet werden teleurgesteld. Deze jonge kerk is voor een belangrijk deel in Franse bodem geplant door zonen van het Zeeuwse land. Als reactie op mijn artikel in de Zeeuwse Kerkbode" en ingevolge gezonden circulaires werden door mij uit Zeeland de volgende giften onder zeer hartelijke dank ontvangen S. A. V. 25,—, C. d. B. 2,50, V. H.. M. m. ƒ5,—, A. R. 10,—, Ds J. Y. 2,50, P. A.'T. ƒ2,50, H. J. A. ƒ5,—, H. Z. ƒ10,—, L.' F. L. D. ƒ5,—, W. K. H. ƒ25—, A. W.—V. ƒ100,—, J. J. v. d. H. ƒ10,—, S. C. Pz. ƒ10,—, Mej. A. J. P. 5,S. C. K. 2,gift in diac. coll. ƒ1,Geref. Kerk ƒ15,allen te Mid delburg; F. D. G. P. ƒ25,—, A. d. K. 5,—, W. P. 2,50, A. S. 10,—, H. v. K. ƒ25,—, Fa. F. ƒ50.—, Dr H. H. M. 50,Geref. Kerk 5,te Vlissingen P. M. 10,—, J. d. H. 2,50, fam. L. C. ƒ5,—, S. d. V. 10,—, N.N. 2,50, J. M. ƒ25,—, G. d. J.'2,50, P. M.'Wz. ƒ5,—, jac. M. 25,—, J. J. Gr. ƒ10,—, W. S. ƒ5,—. Wed. J. B. ƒ2,50, K. C. Pz. ƒ5,—.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3