PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Nieuws uit de Kerken KERKNIEUWS ZONDAG 14 FEBRUARI 1960 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg Hofpleinkerk) 9.30, uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 3 5 uur Ds J. Ytsma, Zondag 3 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 3 5 uur Ds P. van Til Collecte Middelb. Geref. Jeugdverband. Gasthuiskerk (Dienst voor belangstellenden) 7.30 uur Ds M. E. van Heesen Avnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Gapinge 9.30, en 2 uur Ds M. Boot Grijpskerke 10 u. Drs J. Vlaardingerbroek, 2.30 u. Ds S. v. Wouwe Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 u. Ds S. v. Wouwe, 2.30 u. Drs J. Vlaardingerbroek St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs Chr. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. D. de Vries Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 2.30 uur Ds Coumou te Haarlem Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds W. C. van Hattem Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen CLASSIS GOES. Baarland 10 en 2.30 uur Cand. Firet te Bergambacht Borssele 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes (Westerkerk) 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds J. J. Oranje te den Haag, Zondag 22 (Oosterkerk) 9,30 uur Ds J. J. Oranje 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 21 Collecte Gen. Kas Hulpbeh. Kerken. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer te Souburg Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds A. P. Heiner te Ter Aar Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds B. Mintjes Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds G. Koenekoop te Rotterdam Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds Ph. Stoffels Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Klaauw Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds M. de Wit. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Cand. J. J. Tissink te Bergen op Zoom Tholen 10 en 5 uur Ds M. de'Wit te Rotterdam op de preekstoel en op huisbezoek en straks met de ontmoedigende gedachte rondlopen, dat het allemaal niets geeft. De mensen blijven precies dezelfden en van voortgaande heiliging merk je zo goed als niets. En als het je hartelijke begeerte is, om je gemeente als een rei ne bruid aan haar Bruidegom voor te stellen en je bidt ook voortdurend om de wederkomst des Heren, dan denk je tegelijk misschien nog wel eens even liever nu nog niet, want zö kan ze haar Bruidegom toch niet onder het oog ko men". Geeft het dan allemaal niets Heeft die dominee gelijk, die z'n preek eens begon met de woorden ,,wat preken we veel en wat geeft het weinig Het lijkt er wel eens op en een ge voel van teleurstelling wordt ons in de loop der jaren niet bespaard. Maar toch keert Gods Woord niet ledig weer. Laat er, als die teleurstelling ons wel eens bekruipt, ook maar veel vertroosting zijn. Heus, het Woord van God doet zijn werking wel en de Geest arbeidt wel voort. Het is waar, dat we van voortgaande heiliging vaak niet zoveel merken. Al leen, het is maar de vraag, hoe we dat willen merken. We zouden zo graag willen, dat de gemeente nu al zonder vlek of rimpel was. Maar de catechis mus leert ons, dat we tot deze voorge stelde volkomenheid na dit leven ge raken. Maar ja, dat staat pas in zondag 44 en een jonge dominee heeft zeker een jaartje nodig, om daaraan toe te komen. Ja, er blijven teleurstellingen en ze kunnen soms pijnlijk zijn. En toch zie ik het altijd als een wonder van Gods genade, dat die gemeente dan toch ge bouwd wordt en in stand blijft. Want reken er maar op, dat de boze ook niet stil zit en zijn macht hebben we waar lijk niet te bagatelliseren. Die gemeente is hem een doorn in het oog en er was hem alles aan gelegen, als hij haar zou kunnen verstrooien. Als die gemeente zingt Jezus, Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van ons hart", dan doet hem dit pijn in zijn duivelse oren. Alleen dat die gemeente staande blijft, is al zoveel. Want tegenkanting en bestrijding is er genoeg. Maar God houdt zijn kerk in stand en de boze mag er wat om heen draaien en wat lelijk kijken, maar hij kan er met z'n handen niet aan raken. Hij zal er z'n handen af moeten houden. En als je dan hoort, dat hier een broeder in z'n bizondere omstandighe den vertroost werd door het Woord en daar een zuster, die wellicht ook wel eens krasse preek nodig heeft gehad, in stil geloofsvertrouwen in haar Hei land en Zaligmaker het oog sloot en inging tot hemelse bruiloftszalen, dan zijn we getroost. Dan kunnen we dan ken, dat wij hun die troost mochten brengen en dat wij hen aan de hand mochten leiden tot hemelse vreugde. Ja, Christus houdt zijn kerk in stand en God verlaat niet, wat zijn hand be gon. En het blijft een diepe vreugde, zijn knecht te mogen zijn. K.-B. v. d. L. ZAAMSLAG. Een avond op het Poontje". Na ,,de Kwakkel" het Poontje". Daar zijn wij vorige week donderdag met de bandrecorder heen geweest. En de avond daar deed voor die op ,,de Kwakkel" niet onder. Vol, helemaal vol zat de huiskamer van zr. de wed. Bak ker. Er kon geen muis meer bij. En ook nu werd er met aandacht geluisterd naar de kerkdienst, die een paar weken ge leden op de band werd opgenomen. Weet u, waar ik die avond aldoor aan denken moest Aan de kerken in onze grote steden. Wat kost het daar vaak een moeite en organisatietalent, om zo'n avond voor elkaar te krijgen, en de broeders en zusters iets te laten bele ven van de gemeenschap der heiligen. Zowel op ,,de Kwakkel" als op ,,het Poontje" ging het zo maar. En wij ge noten er allen van. Ook nu mocht ik weer verschillende giften ontvangen. Ik bestemde ook deze voor het werk van onze diakenen. Tot wederziens, broeders en zusters van ,,het Poontje" Wij komen graag nog eens terug Recruten, attentie Maandag 22 februari wordt er in Goes weer een recrutendag gehouden. Voor de jongens, die in 1960 hun op roep kunnen krijgen, om in militaire dienst te treden. Uit onze gemeente zijn dat er zes. Als het even kan, gaan wij er samen heen. Ik heb al verschillende recrutendagen meegemaakt en zij waren altijd even mooi. Van harte raad ik het jullie aan, er mee naar toe te gaan. On kosten zijn er voor jullie niet aan ver bonden. Die neemt de kerk op zich. Dat behoeft dus voor niemand een bezwaar te zijn. Wij spreken nog wel nader af. Hoe spelen wij dat U kent die uitdrukking wel. Onze tijd verstaat de kunst oude woorden met nieuwe inhoud te vullen. Ik vraag dit natuurlijk met het oog op ons jeugdge- bouw. Er zal nog zo het een en ander moeten gebeuren, eer dat er staat. Om iets te noemen een jeugdgebouw be taal je niet met plakjes wortel of biet. De beurs zal open moeten. Hoe spelen wij dat De jeugd heeft daar al een antwoord op gegeven, en is een en al activiteit. En de ouderen Vanzelf gaan wij daar straks samen de schou ders onder zetten. Hoe wij dat spelen Daar hoort u te zijner tijd nog wel na der van. M. den B. N1EUWERKERK (Zld.) 1De kerkeraad vergaderde woensdag 3 febr., waaruit o.m. het volgende valt te memoreren a. Naar de ingebruikneming nieuwe orgel Zierikzee worden afge vaardigd de brs. den Haan en Schiettekatte. b. Op de biddag zal D.V. 's mid dags voorgaan Ds C. M. Boer- ma, van Haamstede (ruilbeurt). c. Op 13 maart zullen we D.V. een zondag (een weekend) ver toeven in de vorige gemeente den Bommel. Dan zal hier 's mid dags voorgaan Ds Wielemaker, van Bruinisse. d. Op zondag 20 maart zal de tweede dienst weer, naar ge woonte, van 3 op 5 uur gesteld worden. e. Volgens vragen van de kerkvi sitatie zullen ook de catechisa ties door de kerkeraad bezocht worden. f. Naar de classisvergadering d.d. 17-2-'60 wordt afgevaardigd, met de pred., br. J. M. den Haan (pr.), en als sec. br. J. Rotte. 2. Verg. v. d. Zendingscommissie D.V. donderdag 18 febr. 7.30 uur, kerke- raadskamer. J. H. B. Beroepen te Blokzijl, W. Bakker, kand. te Amsterdam te 's-Graven- zande (vac. L. J. Boeijinga), N. Koren- hoff te Appingedam te Buitenpost, J. H. Kappers te Sint Jacobiparochie te Hallum, A. Schippers te Colijns- plaat te Hoornsterzwaag, J. Jeuring, kand. te Emmen te Vlaardingen (vac. E. D. Kraan), H. J. Heynen te Oude- en Nieuwe Bildtzijl te Krom menie, E. C. Kim, kand. te Groningen te Berlikum, A. Corporaal te Edam. Aangenomen naar Drachtstercom- pagnie, D. de Heer, kand. te Rotterdam naar Scheemda, F. van den Bos, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Goes Benoemd tot predikant in vaste dienst bij het gevangeniswezen en de psychopathenzorg te Avereest, H. Mun- nik te Maastricht. Beroepbaar. De heer H. Hoekze- ma, kand. aan de V.U., is beroepbaar, zijn adres is Rondweg 117, Kampen. Afscheid en intrede. Na bevesti ging door zijn voorganger, Ds. H. Pest man van Appingedam met Joh. 34 36, deed Ds. W. C. van Hattem, gekomen van Scheemda, intrede te Terneuzen. - Na bevestiging door Ds. H. J. Beukema van Doorn met Jes. 52 7, deed kand. H. Kremer, gekomen van Een (Dr.), intrede te Giessenburg met Neh. 2:20b. RECRUTENDAG 1960. Nog een dag of tien en het is zover. Dan zullen wij met de a.s. recruten en gasten in de Geref. kerk Westwal te Goes samenkomen. Aanvang 10 uur. De koffie wordt geserveerd van 9.30 tot 9.55 uur. Slui ting uiterlijk 15.30 uur. Kerkeraden en Ouders wekt Uw jongens op deze samenkomst te bezoe ken. Ds. P. VAN TIL, dep. ad hoe. CLASSES AXEL, GOES, ZIERIKZEE. Willen de kerken er aan denken, dat de gelden voor de kindergeldregeling door velen nog niet gestort zijn Op die manier komen wij in grote moeilijk heden. Graag deze week nog storting W. Bogaards, Yerseke. CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 10 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 3 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur KORT VERSLAG van de vergadering van de classis Axel der Geref. Kerken op 2 februari 1960 te Terneuzen. 1. Namens de kerk van Zoutespui opent ds van Leeuwen de vergadering, laat zingen psalm 25 2, leest enkele verzen uit diezelfde psalm, en gaat voor in gebed. 2. De credentiebrieven worden nage zien en in orde bevonden. 3. De vergadering constitueert zich; in het moderamen nemen zitting ds de Vries, praeses ds van Bottenburg, scriba, ds den Boer, 2e scriba ds van Leeuwen, assessor. 4. Ds van Hattem, als gast aanwe zig, wordt hartelijk verwelkomd. Ds van Mechelen kan niet aanwezig zijn wegens familieomstandigheden. 5. De notulen van de vorige classis vergadering worden gelezen en vast gesteld. 6. Mededeling wordt gedaan van na mens de classis gevoerde corresponden tie. 7. Ingekomen stukken a. brief van classis Brielle, waarin Ds T. Kamper te Scharendijke Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds Joh. Heule te Rotterdam Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds D. Kloppenburg te Broek onder Akkerwoude. 7 uur Dr J. H. Becker Ds Y. J. Tiemersma Ds E. Jansen te Goes Ds G. Leene te Boskoop Ds G. J. Pontier te Vlissingen verzocht wordt om bericht, wanneer le den der kerken naar dit ressort ver trekken b. brief van de kerken te Oostburg en te Terneuzen, dat ook zij zich aan sluiten bij regeling kinderbijslag-Zie- rikzee en Goes c. brief van A.K.B. over achterstal lige collecten d. brief van A.K.B. met verzoek om opgave nieuwe deputaatschappen ABONNEMENTSGELD le HALFJAAR 1960. Men bespaart 0,35 indien men voor 1 maart a.s. 3, overmaakt voor het abonne mentsgeld le halfjaar 1960 of 6,voor het gehele jaar 1960. Na 1 maart niet meer gireren, dan gaan de kwitanties uit. Littooij Olthoff.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1960 | | pagina 3