PREDIKBEURTEN Nieuws uit de Kerken KERKNIEUWS Officiële Berichten BOEKHANDEL FANOY ZONDAG 29 NOVEMBER 1959 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma Bevestiging diaken. 2.30 uur Ds J. Boonstra, Zondag 47 5 uur Ds J. Boonstra, Zondag 47 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Boonstra, Zondag 47 5 uur Ds J. Ytsma Collecte Gen. Deputaten Evangelisatie. Luth. Kerk, avond 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Domburg 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. Ytsma, Voorber. H. Av. Grijpskerke 10 uur Drs. J. Vlaardingerbroek, 2.30 u. Ds J. v. d. Wal Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds R. Oosterhoff te Sliedrecht St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs C. van Ulden Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 uur Ds J. v. d. Wal, Voorber. H. Av. 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Westkapelle 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. D. de Vries Axel 10 en 3 uur Ds G. W. de Jong te Nagele Breskens 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Hoek 10 en 2.30 uur Ds A. J. Verbeek Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds P. van Strien te Delft Oostburg 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. den Boer Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds J. H. Zelle te Leeuwarden CLASSIS GOES. Baarland 9.30 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. E. Booy. Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes (Westerkerk) 10 uur Dr C. Stam, Voorber. H. Av. 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 12 (Oosterkerk) 9 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 11 Collecte Kas Gen. Dep. Evangelisatie. s-Gravenpolder 10.30 en 2.30 uur Ds E. Jansen Heinkenszand 10 uur Ds A. F. Goedendorp 2.30 uur Ds N. H. Heiner, Voorber. H. Av. Kapelle uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 uur Ds N. H. Heiner, 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 uur Ds C. de Ruijter, 2.30 uur Ds J. E. Booy Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds G. Leene te Boskoop Yerseke 9.30 uur Ds J. E. Booy, 2.30 uur Ds C. de Ruijter. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds G. Warnink te Zaandijk Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds G. van Driel te Ouddorp Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. van der Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds W. Keur. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds W. Keur te Scheveningen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds O. van Noort te Nieuwendijk Bruinisse 10 uur Ds C. A. Wielemaker, 5 uur Dr J. H. Becker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds C. M. Boerma Kamperland 9.30 en 4 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. Snoeij te Waddinxveen Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds T. Kamper Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper, Voorber. H. Av. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Door een gelukkige overvloed van kopij moet een en ander overstaan. In het schema van plaatsingen der meditaties is een wijziging gekomen. Wel verzoeken wij vriendelijk ons de meditaties te zenden op de voorgestelde datum. Redactie. meente in ere gehouden te worden. Paulus noemt dan ook een heel andere reden, waarom mensen als Epaphrodi- tus in ere gehouden moeten worden. Het zit vast op het werk, dat zij doen. Want om het werk van Christus is hij de dood nabij gekomen en hij heeft zijn leven gewaagd om aan te vullen wat nog aan uw dienstbetoon jegens mij ontbrak. Zelf hebben zij hem naar Rome gestuurd, om het werk van Chris tus te doen, om voor de Here Jezus te werken door Paulus te helpen. Hij heeft daar aangevuld wat aan hun dienst jegens Paulus ontbrak. Geld konden ze inzamelen, maar zichzelf en hun persoonlijke diensten konden zij hem niet aanbieden. Daarvoor heeft Epaphroditus ge zorgd, in hun plaats. In deze dienst is hij, en Paulus vindt van niet toevallig, doodziek geworden. Van dit werk komt hij nu terug. Als een man, die deze dingen achter de rug heeft, moeten zij hem ontvangen en in ere houden. En de rest is voor Paulus' rekening. Overi gens, wat de rest betreft, mijn broeders, verblijdt u in de Here. Hiermee is voor Epaphroditus de gouden brug" gebouwd en de Philip- penzen kunnen blij met hem zijn, in de Here. Colijnsplaat. A. S. ZAAMSLAG. Uit de kerkeraad. Vorige week woensdag vergaderde de kerkeraad in breed verband. Br. van Hermon opende de vergadering, maar droeg direct daarna het praesidium over aan ds M. den Boer. Vermelding uit deze vergadering ver dient het volgende. Ter vergadering kwam de voorzitter van de Commissie van Beheer, die enkele mededelingen deed over de verwarming van de kerk. De kachel begint gebreken te vertonen. De kerkeraad droeg de Commissie op, hierin te doen wat haar noodzakelijk voorkomt. Voorts benoemde de kerkeraad een bouwcommissie, die opdracht kreeg, voorgelicht door een bouwkundige, te onderzoeken, welke mogelijkheden het aangekochte pand biedt voor een Jeugd- gebouw. Deze commissie werd j.l. vrij dagavond door de praeses van de ker keraad geïnstalleerd. Hoofdschotel was de candidaatstel- ling voor het ambt van ouderling en diaken. Uit een eerst vastgestelde gros lijst werden de candidaten gekozen, wier namen intussen van de kansel zijn bekend gemaakt. De stemming door de gemeente zal plaats vinden D.V. a.s. zondag 29 november. V.U.-busjes. De opbrengst van de V.U.-busjes was deze keer 205,60. Jeugdcentrale. De jeugdcentrale hoopt te vergade ren a.s. vrijdagavond kwart over acht in de consistorie. Ziekenbezoek. In geval van ziekte ontvang ik graag even bericht. U kunt er dan zeker van zijn, dat u bezoek krijgt. Dat is dan domineesbezoek. Dat een wat ander ka rakter draagt dan doktersbezoek. Na tuurlijk kunt u ook een dominee vertel len wat u zo al mankeert, maar hij komt in de eerste plaats om u geestelijk bij te staan en u te helpen bij het dra gen van het kruis, dat God in dagen van ziekte u oplegt. Woensdagmorgen ben ik altijd in het ziekenhuis te Terneuzen. Uit ervaring weet ik, welke voordelen het heeft daar een vaste dag voor te hebben. In be paalde gevallen kunt u dan gerust tegen de dokter zeggen ik verwacht mijn dominee vanmorgen. En dan houdt hij daar stellig rekening mee. Over de medewerking van alle kanten in het zie kenhuis heb ik alleen maar lof. Ver- binde God Zijn zegen ook aan de zie kenbezoeken. M. den B. KOUDEKERKE. Het was op 18 nov. j.l. een blijde dag voor de Kerk en Geref. verenigingen van Koudekerke. Met dank aan de Here werd 's avonds het nieuwe Verenigingsge bouw voor gebruik door de Geref. Ver enigingen opengesteld. Een samen komst in de kerk belegd, werd geopend door de praeses van de kerkeraad Drs A. Elshout. Hij deelde in het kort mede, hoe vele moeilijkheden moesten over wonnen worden, alvorens de kerkeraad tot de bouw kon besluiten. Mede, dank zij de actie van de Verenigingsraad en de Jeugdverenigingen, over een zestal jaren verspreid, kon de kerkeraad, ge zien de behoefte, zijn besluit tot bouwen nemen en zijn de plannen nu werkelijk heid geworden. Zo is dan nu verrezen een eenvoudige, degelijke en gezellig ingerichte vergader-gelegenheid. De voorzitter van de Com. van Beheer br. D. P. Izeboud, dankte allen die op eni gerlei wijze gratis hebben helpen mee bouwen. Verschillende gelukwensen werden uitgesproken, o.a. door B. en W. en door diverse verenigingen. Het tweede deel van de samenkomst stond onder leiding van de voorz. ,br. A. v. Vlaanderen Jr. Hij mocht ver schillende practische geschenken in ont vangst nemen, die werden aangeboden door verschillende verenigingen, tot meubilering en versiering van het ge bouw. Hij bracht hiervoor gevers en geefsters hartelijk dank en droeg al het geschonkene over aan de kerkeraad. Met het zingen van de Avondzang en dankgebed werd deze samenkomst be ëindigd. Hierna was er gelegenheid het nieu we gebouw te bezichtigen, waarvan door velen gebruik werd gemaakt en liet voor de meesten een verrassing was, dat het in zijn geheel, alhoewel eenvou dig, toch smaakvol is ingericht. Geve God Zijn zegen over de arbeid van de verschillende verenigingen, die hier nu onderdak vinden, opdat ook hier gewerkt mag worden tot de eer van Zijn Naam en de komst van Zijn Koninkrijk. A. van Vlaanderen, scriba. Tweetal te Wassenaar, C. Ch. Grif fioen te Voorthuizen en O. Jager te Almelo. Beroepen te 's-Graveland, J. van Wattum te Midwolda (Old.) te Kootwijkerbroek, H. Kremer, kand. te Eén (Dr.) te Wassenaar, O. Jager te Almelo. Aangenomen naar Nederhorst den Berg, P. Sytsma, kand. te Amsterdam, die bedankte voor Reitsum en voor Rutten (N.O.P.) naar Domburg- Westkapelle, F. L. v. d. Bom, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Amsterdam-Zuid (Slo- tervaart) en voor Dieren (vac. H. van der Plaat), W. Griffioen te Nijkerk. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagden voor het kandidaatsexamen de heren J. de Hoop, Beukenlaan 15 te Harderwijk en A. van der Zwaag, Gratamastraat 21a te Groningen Aah de V.U. slaagde voor het kandidaatsexamen de heer D. de Heer te Rotterdam. CLASSIS GOES. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Wolphaartsdijk nodigt hiermede de af gevaardigden van de kerken in de clas sis Goes uit tegenwoordig te zijn bij de intreedienst van de Weleerw. Heer Ds B. Mintjes op zondag 6 dec. a.s., des namiddags 5 uur. Zij, die aan deze uitnodiging gevolg wensen te geven worden vriendelijk verzocht dit vóór of op 3 dec. aan de ondergetekende te berichten in verband met de reservering der zitplaatsen. Namens de kerkeraad voornoemd, J. Katsman, scriba, Kerkstraat 13. KORT VERSLAG van de voortgezette vergadering van de Classis Goes, gehouden 11 november 1959. De praeses, Dr C. Stam, heropent de vergadering, laat zingen Gezang 17, leest Micha 7 14—20 heet allen wel kom, bijzonder kandidaat Mintjes, on derscheiden gasten en Ds Oegema, die na verblijf in militaire dienst voor het eerst weer ter classisvergadering aan wezig is, en deelt mede, dat de scriba, Ds J. van der Leek, wegens opname ter observatie in een ziekenhuis, niet aan wezig kan zijn. Daarna houdt kandidaat Mintjes een preekvoorstel over Joh. 13 8—10 en 13—15, waarna het examen wordt voortgezet in exegese O.T. en N.T., dogmatiek, ethiek, inhoud van de H.S., symboliek, kerkrecht en kerkgeschiede nis, alsmede ambtelijke vakken. Na dit vlot verlopen examen en on dertekening van het verbindingsformu lier voor ambtsdragers, wordt kand. Mintjes toegelaten tot de Dienst van Woord en Sacramenten. De praeses feliciteert hem, zijn ver loofde en ouders en de kerk van Wol phaartsdijk met de uitslag en wenst hem Gods zegen toe deputaten ad artikel 53 K.O. sluiten zich hierbij aan, en de vergadering zingt Kand. Mintjes toe Psalm 134 3. De kerk van Wolphaartsdijk zegt dank en vraagt afvaardiging van de classis bij de voorgenomen intrede van Ds Mintjes op 6 december a.s., des mid dags om vijf uur. Van de kerken wordt gevraagd voor het eerste kwartaal 1960 voor de onder linge regeling der kindergelden nog hetzelfde bedrag te storten als in de daaraan voorafgaande kwartalen. Hierna sluit de praeses de vergade ring met dankzegging. Op last der classis, J. E. BOOY, h.t. scriba II. Voor de a.s. feestdagen geen beter geschenk dan een GOED BOEK bij NIEUWE BURG 26—28 TEL. 2114, MIDDELBURG vindt U een ruime sortering.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3