PREDIKBEURTEN Officiële Berichten ZONDAG 27 SEPTEMBER 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds J. Ytsma, Zondag 41 Ds J. Boonstra Ds J. Boonstra Ds J. Boonstra Ds J. Ytsma, Zondag 41 Collecte Geref. Jeugdverband Middelburg. Luth. Kerk, avond 7.30 uur Ds J. Ytsma Amemuiden 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker, Legerpredikant te Doorn Domburg 10 uur 2.30 uur Grijpskerke 10 uur 2.30 uur Gapinge 9 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 en 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema te Lewedorp Ds P. Homburg Drs J. Vlaardingerbroek Ds S. Oegema te Lewedorp Ds M. Boot Ds S. van Wouwe Ds M. E. van Heesen Ds Sj. Th. de Groot Drs A. Elshout Drs C. van Ulden Ds G. J. Pontier Ds R. Oosterhoff te Sliedrecht Ds P. Homburg Ds J. v. d. Wal Ds P. van Dijk te Krommenie Namiddag Voorber. H. Av. Ds J. B. van Mechelen Ds J. Couvée te Schiedam Ds A. van Leeuwen Ds A. J. Verbeek Ds D. Warnink te Zaandam W. J. van Otterlo te Amsterdam Drs A. Verschoor te Vlissingen Ds Munnik, em. pred. te Zwolle Ds Van Zuylen te Rotterdam CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur (Oosterkerk) 9 uur 5 uur Ds A. Veldhuijzen nam. Afscheid Ds J. v. d. Veen, Voorber. H. Av. Ds P. van Til te Middelburg Ds E. Jansen Ds J. Koolstra, Zondag 4 Dr C. Stam Ds E. Jansen, Zondag 3 Collecte voor Jeugdcentrum en contact-commissie voor mil. en zeevarenden. Ds A. J. Stalte Alblasserdam Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds C. W. Keur te Scheveningen Bed. H. Av. en Dankz. Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds G. Heyerman te Nijverdal Ds J. E. Booy Namiddag Voorber. H. Av. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur ILeinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerselce 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. Haverkamp Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Dr P. J. Richel te Heemstede ILoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds N. H. Heiner te Heinkenszand. Krabbendijke 9 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10.30 uur Ds J. v. d. Klaauw, 2.30 uur Ds J. Snoeij. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds J. Ribberink te Overschie Tholen 10 en 5 uur Ds J. Snoeij te Waddinxveen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Btuinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 Renesse (Evangelisatiegebouw) Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds J. Maaskant te Leiden Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers, Voorber. H. Av. Ds H. L. van Aller Cand. J. Slomp te Hoorn Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker uur Ds Y. J. Tiemersma. 7.30 uur Cand. J. Slomp Ds T. Kamper Ds Y. J. Tiemersma Ds P, Melse abonnement op de Zeeuwse kerkbode aan te bieden ter kennisneming, voor zover dezen niet geacht worden reeds langs andere weg hiervan kennis te krijgen. Hij wil ook voor de toekomst hiermede voortgaan bij nieuwe huwe lijkssluitingen. Tengevolge van opeenhoping van onkosten aan herstel- en onderhouds werk vragen de financiën der kerk, evenals die, om andere reden, van de zending bijzondere aandacht en offer vaardigheid. In ,,Ons Kerkelijk Leven" zal dit nader worden toegelicht. Er zal naar een broeder worden ge zocht, die de Zeeuwse kerkbode wil propageren. Op huisbezoek zal bijzon dere aandacht aan deze lectuur worden besteed. De huisbezoeken zullen in versneld tempo worden doorgezet in verband met drukte, die mag worden verwacht t.g.v. de vacatures in de classis. J. B. v. M. BRESKENS. De kerkeraad ontving in zijn verga dering van 14-IX bezoek van een de putatie v^n het bestuur van de Stichting voor bejaardenzorg. Tekening van de plannen werd ontrold en toelichting ge geven. Financiering vormde een punt van bijzondere aandacht. Gevraagd werd het werk van de Bressiaanse be stuurder der Stichting in deze krachtig te willen steunen en naar een candi- daat-bestuurder voor de vacature om te zien. Richtlijnen voor voortzetting van het huisbezoek worden vastgesteld. Brief van de enquêtecommissie be treffende pastoriebouw en wat daar om heen ligt werd besproken, maar afhan deling aangehouden tot na de classis- vergadering. Ter classisvergadering zal gevraagd worden, dat de classis bevor- dere de voortgang van het onderzoek naar een predikant met standplaats Breskens, in aansluiting aan het besluit van de Particuliere Synode '59. Ge dacht werd aan een commissie die als deputaatschap in deze een opdracht zou krijgen. Steunaanvragen werden conform ad vies br. KI. uit kas A.C.D. toegewezen. KORT VERSLAG vergadering Classis Tholen, 9 september 1959. 1. Ds v. d. Klaauw opent de ver gadering. Hij leest een gedeelte uit Gods Woord en gaat voor in gebed. 2. De Praeses spreekt een woord van welkom tot de afgevaardigdenwijst er op, dat 't getal aanwezige predikan ten gering is door 't feit, dat Ds v. d. Stoel de zittingen der Gen. Synode moet bijwonen en Ds Stoffels nog le gerpredikant is spreekt er z'n vreugde over uit, dat Ds Haverkamp uit Anna Jacoba Polder voor 't eerst ter vergade ring is en wenst hem in elk opzicht de zegen des Heren toe. Voorts wordt leedwezen uitgesproken over de teleur stelling bij 't beroepingswerk van de kerken Tholen en Poortvliet. 3. Uit de credentiebrieven blijkt, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn. Alleen de kerk van B. op Z. gaf instructie mee. 4. Br. Versluys, onze actuarius, leest de notulen. Blijken overeenkomstig met 't verhandelde. 5. Ingekomen stukken a. Een uitvoerig schrijven van de kerkeraad van B. op Z. betreffende de dreiging van een te stichten R.K. zie kenhuis aldaar. Stelt voor om als classis een adres te zenden aan het Gemeente bestuur te B. op Z., waarin ernstig dient te worden aangedrongen om de rechten van de niet-R.K. bevolkings groepen te erkennen en dus 't Alg. Burgelijk Gasthuis te handhaven. De Praeses leest een concept van advies, opgesteld door de actuarius, voor. Dit concept wordt, na breedvoerige discus sie, aanvaard. b. Een schrijven van Deputaten Raad Soc. arbeid, waarin aangespoord wordt de uitgeschreven collecte voor dit werk te houden. c. Verzoek kerkeraad Anna Jacoba Polder de classis te doen vertegen woordigen bij de intrede van Ds Ha verkamp op 23 aug. Ds Koning rappor teert over deze vertegenwoordiging na mens de classis. d. Schrijven van br. Van Harn. Deze spoort aan de collecten en vastgestelde omslag voor Hulpbeh. Kerken door te zenden, en liefst zo spoedig mogelijk. Daartoe wordt opgewekt. Steun in vorm van collecte voor C.J.V. „Benjamin" werd toegezegd, als antwoord op schrijven van br. K. v. O. Datum nader te bepalen. In de verhindering van een der afge vaardigden naar de classis kon helaas niet meer door secundus voorzien wor den. J. B. v. M. NIEUWERKERK. 1De collecte voor a.s. zondag 27 sept. is voor de emeritaatskas. Om ons quotum te halen dit jaar is het no dig, dat u er wat extra instopt, brs en zrs. Wilt u dat doen 2. Zoals u zondag 1.1. reeds vernam, kwam voor de kerk binnen een na- gift van 500,— voor de oogst- collecte. Ter navolging aanbevolen Ik mag 't niet zeggen van dit be drag, maar wel van het tot geven bewogen hart 3. Mag ik nog eens extra herinneren aan de Bethesda-Suriname-avond op woensdag 30 september a.s., in ons Dorpshuis, 's avonds 7.30 uur. Toe gang 50 cent. Met een kleurenfilm over dit belangrijk christelijk werk en het land waar dat geschiedt. Medewerking van de chr. zangver eniging. Het buffet is in de pauze geopend voor koffie, thee of limo nade. 4. Overal gonst het van activiteiten voor massale kerkbouw. Ook in de Geref. kerken. 4 oktober offerzon dag voor Steun Stichting Kerkbouw (S.S.K.). Als één kerk blijmoedig, ook ditmaal, te geven heeft, voor dit doel, dan is het die van Nieuwer kerk. U hoort er nog wel iets meer over. 5. De zondag, op welke Ds Heuzeveldt Jr. zal komen D.V. is gewijzigd. Het zal niet zijn op 10, maar op 31 ja nuari 1960. 6. Zoals u wel begrepen zult hebben had ik zondag 1.1. een vac. beurt in Brouwershaven. Daar ik de diensten reeds gehouden had, en bij ons een predikant van elders kon voorgaan, zal ik, wat maar zelden voorkomt, met vrouw en kind hier om 5 uur mede met u onder het Woord zijn. Dr J. H. Becker. 6. Rapporten. Ds v. d. Klaauw rap porteert over de gehouden Part. Sy node '59. 7. Rondvraag art. 41 K.O. Kerke raad van Rilland-Bath brengt ter tafel enkele vragen omtrent 't al dan niet aanvaarden van attestaties. Advies wordt gegeven, na breedvoerige bespre king, met voorzichtigheid en wijsheid te handelen. Bovendien wordt er op gewezen, dat de kerken bij niet-opvra- gen van attestatie, de betrokken br. of zr. er op hebben aan te dringen dit alsnog te doen en de kerk, waarheen men vertrok, op de hoogte te stellen. De kerkeraad van Anna Jacoba Pol der vraagt of 't niet wenselijk is de percentagecijfers weer te herzien. Nog niet lang geleden is dat gebeurd. De activarius zal de beweegredenen tot 't vaststellen van deze cijfers aan de ker keraad van Anna Jacoba Polder door geven. 8. De kerkvisitatie zal D.V. volgend jaar worden gehouden. 9. Rondvraag. Het voorstel van Red. en Uitg. van de Zeeuwse Kerkbode om te komen tot opvoeren van 't aantal abonnementen wordt besproken. De kerkeraden worden opgewekt in deze diliquent te zijn. Ds Haverkamp spreekt zijn erkente lijkheid uit over de ontvangst in de Classis, vooral door de vertegenwoor diging bij zijn intrede op 23 aug. j.l. 10. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 4 nov. a.s. Ds v. d. Stoel zal D.V. praesideren. 11. De vergadering wordt gesloten, nadat de assessor is voorgegaan in dankzegging. Op last der Classis, A. KONING. KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Middelburg op 9 sep tember 1959. 1. Namens de roepende kerk van Vlissingen opent Drs Verschoorhij gaat voor in gebed, leest een gedeelte van Psalm 36, waarna gezongen wordt Psalm 36 3a, 2b. 2. De credentiebrieven worden nage zien alle kerken zijn wettig vertegen woordigd er zijn geen instructies. 3. De vergadering wordt geconsti tueerd moderamen Ds M. E. van Heesen, praeses Drs A. Elshout, as sessor Ds J. C. Streefkerk, scriba I Ds G. D. L. Brederveld, scriba II. 4. Bij de personalia vermeldt de prae ses het aanstaande vertrek van Ds Don- dorp, hij wenst de kerken van Domburg en Westkapelle Gods zegen toe bij hun beroepingswerk en heet Ds van Ulden welkom in de kring van de classis. 5. De notulen worden gelezen van de mei-vergadering, van de classis con- tracta op 20-5-'59 en de vergadering van 8-7-'59, die worden goedgekeurd en vastgesteld. 6. Mededeling wordt gedaan van de gevoerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken a. Van een broeder uit de classis, zal beantwoord worden. b. Van de classis Axelhaar oproep t.o. de „Oproep van de kerken in Ne derland tot inkeer en gebed voor de vrede tussen de volkeren". c. Verzoek om vertegenwoordiging bij het ambts- en huwelijksjubileum van Ds van Til. d. Van 2 classes over verlenging van schorsingen. e. Van de Gen. Deputaten voor de Geestelijke verzorging van Doofstom men over opvoeding en geestelijke ver zorging van het totaal doVe kind. f. Van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" over ver vulling van een vacature in het Bestuur; met de candidaatstelling gaat de classis accoord. g. De Acta van de Part. Synode van Zeeland, van 3-6-'59. h. Van Deputaten voor contact en overleg met de Raad voor G.S.A. over de collecte voor deze arbeid. i. Van het A.K.B. over de collecten le halfjaar 1959.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3