PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS Onderzoek naar Art. 41. Baarland vraagt advies van de classis betreffende doopleden, die kerkelijk niet meeleven. De classis adviseert voort te gaan in zake de tuchtoefening. Aanwijzing roepende kerk. De kerk van Yerseke wordt aangewezen. De volgende classis wordt D.V. ge houden woensdag 14 oktober, 's mor gens 8.45 uur. Moderamen Praeses Dr. Stam as sessor Ds. van der Veen le criba Ds. van der Leek 2e scriba Ds. Veldhuij- zen. Rondvraag. De kerkeraad van Wol- faartsdijk vraagt afvaardiging bij het afscheid van Ds. Bouwknegt op 13 sep tember. De le scriba, Ds. van der Leek, wordt afgevaardigd. Dan is er nog een vraag betreffende vacantietoeslag voor predikanten. De classis beveelt deze zaak in de aandacht van de kerkeraden ten zeerste aan. De stukken van Ds. Bouwknegt wor den nagezien en in orde bevonden. De praeses spreekt een woord van afscheid tot Ds. Bouwknegt. Hij hoopt, dat hij met dank en vreugde zijn arbeid in den Haag-Moerwijk zal mogen ver richten. Ds. Bouwknegt dankt de classis voor al het goede, dat hij hier heeft mogen genieten en wenst de classis Gods ze gen toe. De korte notulen worden gelezen en vastgesteld. Dr. Stam eindigt met dankgebed. In opdracht van de classis, Ds. van der Veen, h.t. 2e scriba. Tweetal te Hoogvliet (2e pred. pl.) R. D. Beukema te Doorn en W. van Wijk te Nederhorst den Berg. Beroepen te Alphen a-. d. Rijn (3e pred. pl.) en te Oegstgeest, G. Rang te Vijfhuizen te Hardegarijp, J. D. Kruithof te Noordbergum te Goor, F. H. Venhuizen, kand. te Huizen (N.H.) —te Maasdijk, B. Berends te Beetsterzwaag te Dirkshorn en te Wolphaartsdijk, J. C. W. van 't Hoff, kand. te 's-Hertogenbosch te Aar denburg, J. D. de Vries, kand. en hulp- pred. te Oostzaan te Bovensmilde, C. v. d. Giessen te Tzum (Fr.) te O. en N. Bildtdijk, F. v. d. Wal te Erica te Roden (2e maal), W. B. van Halsema te Eernewoude te Zaamslag, M. den Boer te Voorscho ten te Stad aan 't Haringvliet, kand. J. A. A. de Boer te Naarden te Tholen-Poortvliet, kand. F. H. Veen- huizen te Huizen te Munnekeburen, kand. H. Lijesen te Beverwijk te Huizum, R. Stijker te Emmeloord. Aangenomen naar Numansdorp, A. Veldhuijzen te Baarland naar West- Ysselmonde, M. C. Kersten Jr. te Wis- senkerke naar Hardegarijp, J. D. Kruithof te Noordbergum, die nu pre dikant wordt van de combinatie Harde- garijp-Noordbergum naar Wester- bork, W. Blanken te Rutten (N.O.P.) naar Roden (2e beroep), W. B. van Halsema te Eernewoude. Bedankt voor Ridderkerk, H. R. Zijlstra te Koudekerk a. d. Rijn. Dr. O. C. Broek Roelofs te Zuid laren slaagde aan de R.U. te Gronin gen voor het kand. examen wijsbegeer te. Ds. H. G. Meynen, em. predikant en hulppred. te Emmen, is benoemd tot hulppred. te Oostzaan. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het prop. examen theologie de heren R. H. Boiten te Winschoten, G. L. Goedhart te Hilversum, G. Bur ger te Rotterdam, D. V/. Geesink te Amsterdam, R. Klijnsma te Weesp, W. B. Obbink te Sneek, G. v. 't Spijker te Dordrecht en H. H. Wind te Sneek. Voor het kand. examen theologie slaagde de heer H. Makkinga te Al melo. De classis Coevorden heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer G. Gommer, kand. te Schoonebeek, die nog geen beroep in overweging kan nemen, maar wel de kerken zondags dienen kan. Afscheid en intrede. Na bevesti ging door zijn vader, Ds. L. ten Kate van Stedum met Mal. 2 7, deed kand. W. ten Kate, gekomen van Stedum, intrede te Holwerd met 1 Cor. 1 23 en 24. Ds. Joh. Knol is voornemens a.s. zondag afscheid te nemen van Bo vensmilde, om 23 aug. d.o.v. intrede te doen te Beverwijk. Kand. K. Bis schop te Rotterdam is voornemens 2 aug. intrede te doen te Warns, na be vestiging door prof. dr. J. T. Bakker van Kampen. Kand. A. E. v. d. Woude te Amsterdam is voornemens 9 aug. intrede te doen te Borne, na be vestiging door zijn broer, Ds. Y. v. d. Woude van Kingstong. Ds. D. Boerkoel te West-Ys- selmonde, die begin juli j.l. zijn 70e verjaardag vierde en met emeritaat is gegaan, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ds. W. H. Melles te Kampen slaagde aan de muziekschool te Zwolle voor het eerste (theoretische) gedeelte van het organistenexamen. Dr. L. Praamsma, laatstelijk pre dikant te Groningen-Z., is verhuisd van 3 Killdeer Crescent Leaside, To ronto, Ontario, Canada naar 27 John st. Willowdale, Ontario, Canada. Bloemendaal. De gemeente heeft onder grote belangstelling haar nieuwe bedehuis, dat gekomen is op de plaats van het oude, in gebruik genomen. Daarbij hebben het woord gevoerd de heren J. Ingwersen, voorzitter van de commissie van ontvangst, G. C. van Buurt, voorzitter van de bouwcommis sie, C. Dekker, voorzitter van de com missie van beheer, de oudste ouderling G. Schaafsma, Ds. G. Toornvliet, pas- tor-loci, Dr. D. H. Peereboom Voller, burgemeester van Bloemendaal, Dr. J. Stelma, Herv. predikant ter plaatse, Ds. L. Hoorweg van Haarlem namens de classis Haarlem, Dr. P. G. Kunst van Amsterdam, namens verschillende meer dere vergaderingen en deputaatschap- pen, Dr. A. la Fleur, voorzitter van de radiocommissie van de kerk van Bloe mendaal, H. W. v. Kempen, architect van de nieuwe kerk, Ds. J. C. Brus- saard, em. predikant te Oegstgeest en Prof. Dr. J. L. Koole, hoogleraar te Kampen, beide oud-predikant der ge meente. Ds. Toornvliet bediende het Woord over Ef. 2 22 ,,Een woon stede Gods in de geest". De gemeente mocht verschillende geschenken in ont vangst nemen. De burgemeester deelde mede, dat het college van B. en W. zich heeft uitgesproken voor een betere plaats voor de antennemast wat de uit zendingen ten goede komen zal. De ar chitect schonk een vijftal karbonkel- ramen, waarvan er reeds vier werden geplaatst. Verschillende comités en verenigingen in de gemeente schonken een avondmaalstafel en dito stoel, een decoratieve plant, grafito's, preekstoel met klankbord en doopvont, terwijl ook een gift van tienduizend gulden in kwam. De nieuwe kerk die een zeer stijl volle indruk maakt is bijzonder strak gehouden. Zij heeft hoog opgaande wanden en een fraai liturgisch centrum. Het doopvont is versierd door de heer K. Mobach te Utrecht met oud chris telijke motieven en midden voorin in de kerk geplaatst. De kansel staat iets terzijde en de vaste avondmaalstafel heeft een naar de kerk open zijvleugel, aldus de presentie van Christus in de gemeente symboliserend. In deze zij vleugel viert men op banken zonder leuning het sacrament. De radiozend- kamers zijn boven de avondmaalsruim- te en.tegen de wanden van deze kamers aan de zijde van het bedehuis bevinden zich vier mooie grafito's, die de vier evangelisten uitbeelden als engel, mens, stier en arend. Deze schepping van ar chitect v. Kempen te Bloemendaal ademt bovenal licht en ruimte, rust en eenvoud. Het gebouw beschikt over een uitnemende akoestiek wat van be tekenis is, omdat dit bedehuis radio kerkgebouw is. De feestelijke ingebruik neming werd opgeluisterd door het nieuwe kerkkoor onder leiding van Piet Halsema. Nijmegen. In verband met de vierdaagse is ook de kerkeraad van de Geref. kerk in deze stad bijzonder ak- tief. Aangezien de ervaring leert dat velen na afloop van dit jaarlijks wan delfestijn het weekend nog in de stad doorbrengen is op zondag 26 juli a.s. een dienst belegd voor belangstellen den, waarin zal voorgaan Ds. W. Kreu- zen van Delft, die zal spreken over ,,De morgen na het feest" en als thema koos,,De Vierdaagsedienst". Aan deze dienst is in de plaatselijke pers bekendheid gegeven, terwijl een spe ciale liturgie het licht zag, waarin men de dienst geheel kan volgen. Wildervank. De gemeente zal in april a.s. haar 125-jarig bestaan vieren, in verband waarmede de kerkeraad een jubileumcommissie heeft benoemd. 9 april is de datum van instituering en in de daaraan voorafgaande dagen zal het feit worden gevierd. Zeist. De kerkeraad heeft 26 kerkbankbijbels ten geschenke ontvan gen ten dienste van de ambtsdragers in de Ooster- en Zuiderkerk. Giften en legaten. De kerk van Maasdijk ontving een gift van 1000,- voor kerkbouw. ZONDAG 19 JULI 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg* (Hofpleinkerk) 9.30 uur Dr P. J. Richel te Heemstede 2.30 uur Dr P. J. Richel 5 uur Dr P. J. Richel (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Bed. H. Av. 5 uur Ds J. Ytsma, Dankz. H. Av. Yï collecte Evangelisatie onder studerenden, Yi collecte Ziekenhuispatiënten en -personeel. Luth. Kerkavond 7.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds Th. P. van Belzen te Mariënberg Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Grijpskerke 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Ds M. Boot Voormiddag Voorber. H. Av. Dr B. A. Knoppers te Soest Ds G. Th. Rothuizen Stud. Pred. te Leiden. Ds J. Lever te Vlaardingen Ds S. van Wouwe St. Laurens Vergaderlokaal 10 uur en Ned. Herv. Kerk 2.30 uur Ds A. van Sluijs te Enschedé Ds G. D. L. Brederveld Ds D. Kuiper te Bedum Ds P. Homburg Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. v. d. Wal Ds M. E. van Heesen Ds A. J. Dondorp Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds P. C. Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10.30 uur 5 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Voormiddag Voorber. H. Av. Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Jansen te Goes. Driewegen 9.30 en 2.30 uur Leesdienst Goes (Westerkerk) 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 52 (Oosterkerk) 9 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 51 Collecte voor de Stichting Steun Kerkbouw. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds C. Tissink te Giesen-Rijswijk Meulen te Eefde, Voorb. H. A. Ds R. Bakker te Doorn Ds Melles te Voorst Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds C. Meijer te Beverwijk L. de Jager te Raamsdonksveer Ds H. H. van Kapel te Rhoon Cand. de Vries te Oostzaan Cand. de Vries te Oostzaan Ds R. Bakker te Doorn Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra geen opgave ontvangen Ds A. F. Goedendorp Namiddag Voorber. H. Av. Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Cand. H. W. Nusselder te Dinxperlo Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Van Halsema te Fijnaart Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 u. Ds G. O. Donner te Scheveningen Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Bed. H. Av. en Dankz. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. W. Haverkamp te Kampen Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Bed. H. Av. en Dankz. Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer te Souburg Tholen 10 en 5 uur Ds Th. Sj.. de Groot te Oostkapelle Ds C. van Nes te Rotterdam Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds L. W. Muns te Utrecht Ds A. J. Radder CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Oosterland 10 en 3 uur Ds T. Kamper Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds W. van der Zwaan Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds M. Kamper te Wierden Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds G. Visser te Boven Hardinxveld Voorber. H. Av. Zietikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Bed. H. Av. en Dankz. Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds W. v. d. Zwaan te Amersfoort

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3