PREDIKBEURTEN Kleine Vossen KERKNIEUWS ZONDAG 5 JULI 1959 CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 36 2.30 uur Ds J. Boonstra 5 uur Ds J. Boonstra (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Boonstra 5 uur Ds J. Ytsma, Zondag 36 Collecte voor de Theol. Hogeschool te Kampen. Luth. Kerk, avond 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 9 en 2 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Cand. de Boer. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds P. Homburg Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout, Voorber. H. Av. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens.Vergaderlokaal 10 uur en Ned. Herv. Kerk 2.30 uur Cand. J. Noordhof te Wildervank Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Cand. de Boer te Naarden 2.30 uur Ds A. Dondorp CLASSIS AXEL» Aardenburg 10 en 3 uur Cand. Van 't Hoff te 's-Hertogenbosch Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen Hoek 10 en 2.30 uur Ds M. Post, em. pred. te Elim Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Namiddag Voorber. H. Av. Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds J. D. Koers te den Haag Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur geen opgave ontvangen Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds K. Kraan te Rotterdam CLASSIS GOES» Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Goes (Westerkerk) 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. E. Booy. Zondag 50 (Oosterkerk) 9 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen. Zondag 49 Collecte voor de Theologische Hogeschool. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Kapelle 10 en 2.30 uur geen opgave ontvangen Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Lewedorp 9.15 uur Ds S. Oegema, Legerpredikant 2.30 uur Ds S. Oegema, Vlootpredikant Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds H. Moolhuizen te Leiden Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Muns te Utrecht Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Voorber. H. Av. Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds J. Koolstra te Kruiningen Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. Veenhuizen. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds F. van Zuthem te Enumatil Voorber. H. Av. Tholen 10 en 5 uur Cand. Veenhuizen te Huizen CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds P. Melse. Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. Brilman te Treebeek Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds M. C. Kersten Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 9 en 3 uur Ds Brilman te Treebeek Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds M. C. Kersten Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds E. Jansen te Goes Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Voormiddag Voorber. H. Av. aardig. Men is heus wel geneigd, naar ons te luisteren en ook uit dit artikel blijkt weer, dat er inderdaad enige ken tering gekomen is. Men geeft gaarne toe, dat sommige dingen in de kerken der Reformatie meer en beter beleefd worden, dan in eigen kerk. We dromen er nog niet van. dat Rome zijn altaren weg doet en dat wij Vraag 80 van de Catechismus kunnen schrappen, omdat zij niet meer nodig is. Maar als je zon artikel leest, denlc je toch even is er wat gaande Is er een ruisen van Gods wind in de toppen der bomen In ieder geval, ik vond het artikel te aardig, om het U te onthouden. We wachten het maar rustig af en in ons gebed om de kerkelijke eenheid willen we dan ook onze Roomse mede christenen maar niet vergeten. K.-B. v. d. L. Wil je een heirleger kleine vossen zien, dan moet je gaan „liften". Door m'n ambtelijke bezigheden buiten m'n gemeente ben ik nog al eens genoopt te liften. Het gebeurt, dat ik in de zo mer althans des avonds niet meer met de publieke vervoermiddelen thuis kan komen en aangewezen ben op de welwillendheid der kilometerverslinders, de automobilisten. Een taxi komt me te duur uit. Nu is „liften" een zeer nederig en vernederende bezigheid sommigen zul len 't beneden m'n ambtelijke waardig heid achten, maar ik acht 't minder ver nederend dan mee te doen aan een voetbalmatch maar ja, daar ben ik te ouderwets voor. Wat ik zeggen wil, het liften geeft veel mensenkennis, vooral van je zelf. Ik heb de autobestuurders ingedeeld in drie groepen de hooghartig-onge- voeligen, de onnadenkenden en de barmhartige Samaritanen. Ook zou je ze kunnen indelen naar de verschillen de soorten automerken een Mercedes- rijder heeft een heel andere mentaliteit dan een bestuurder van een Fordje. Maar aangezien ik maar een paar mer ken ken en dan moet ik ze nog van een stilstaande auto aflezen, waag ik me niet aan verdere merk-onderschei- dingen. En nu de vossen. Daar nadert een pracht-slee, hij glijdt en zweeft over de weg, ik geef weifelend een teken, dat ik wel zinnigheid heb mee te rijden, want ik durf niet al te vrijpostig te zijn maar meneer rijdt me met een mee warige glimlach voorbij. Wellicht denkt hij die armoedzaaier kan wel lopen, je kunt niet iedereen oppikken, wie weet is 't wel een misdadiger. En dan komen de vosjes in m'n hart: gekrenkte trots, spoedig oordelen, ge melijkheid, de neiging om die hooghar tige zelfzuchteling een minder mooi woord na te zenden, waarvan het net ste is onmens Maar dan ga ik me zelf vermanenwees toch geduldig, misschien moet die chauffeur vlakbij wezen misschien heeft hij minder-ge- lukkige ervaringen met lifters, misschien zat hij in gedachten oordeel niet zo haastig Dat is al heel nuttig dus. Wel heb ik de ervaring, dat de mees te barmhartige Samaritanen zitten in een viswagen, een bestelauto, een vrachtwagen. En inplaats van te foeteren op on gevoelige lieden zing ik dan een loflied, gezeten in een rammelkast van een melkauto. Heerlijk rijdt je mee in de cabine, met z'n viertjeschauffeur, Moeder met kind op schoot, gezeten op een opklap- stoeltje, ondergetekende op een aard- appelkistje-met-kussen. En als 't je dan nog overkomt, dat zo'n bestel-Samari- taan je niet één of twee mijlen verder brengt, dat z'n route meebrengt, maar tien mijlen, dan zijn alle vossen ver dwenen heb ik medelijden met die hooghartige, ongevoelige, dikwijls on nadenkende wegverbruikers heb aller lei verontschuldigingen voor die snel- mensen en denk ik wat zou ik doen, als ik zo'n Mercedes bezat De hongerige is alle bitter zoet en een schotel groen moes met vrede en liefde is beter dan een luxieus diner en een mosselwagen is me dan liever dan welk verheven merk ook. In elk gevalliften is vossen vangen gelukkig als je ze allereerst ontdekt in eigen hart 1 Uit het oude-Vossenland. VERSCHILLENDE MOGELIJKHEDEN VOOR DE GEREFORMEERDE ZENDING Het onderzoek wordt voortgezet. De generale zendingsdeputaten van De Gereformeerde Kerken zijn in hun beraadslagingen over nieuwe zendings- taken naast Indonesië tot een voorlo pige conclusie gekomen. Na met de Zendende Kerken overleg te hebben gepleegd, kwamen ze tot de principiële conclusie, dat er zowel in Argentinië als in Brazilië grote mogelijkheden lig gen voor de Gereformeerde Zending. Voordat het echter tot een definitie ve beslissing komt over de vraag, of de Gereformeerde Zending werkelijk in Zuid-Amerika zal gaan werken, willen generale deputaten afwachten de rap porten, die over andere zendingsterrei nen zullen worden uitgebracht. Intussen hebben deputaten Ds J. A. C. Rullmann, een van de beide waar nemers, die onlangs een reis naar Zuid- Amerika maakten, bereid gevonden om voor een periode van maximaal 3 jaren nog eens naar Zuid-Amerika te gaan met de opdracht om de Gereformeerde Kerken in Argentinië te adviseren bij de uitbouw van hun zendingswerk en een nader onderzoek in te stellen naar de eventuele mogelijkheden tot samen werking tussen De Gereformeerde Ker ken in Argentinië en De Gereformeerde Kerken in Nederland. Deze opdracht moet gezien worden als een verlengstuk van de reis, die Dr Gilhuis en Ds Rull mann maakten. In verband hiermede heeft Ds Rullmann aan de Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Soest verzocht hem met ingang van 1 oktober a.s. van zijn hulppredikerschap te ont heffen. Het ligt in de bedoeling, dat Ds Rullmann zich in Buenos Aires gaat vestigen. Mevrouw Rullmann zal hem daarbij vergezellen. Enkele maanden geleden hebben De Gereformeerde Kerken in België, die al enige jaren met de Hervormde Kerk in België en de Belgische Zendingskerk in de Belgische Zendingsraad samen werken, De Gereformeerde Kerken in Nederland benaderd over de vraag, of ze bereid zijn samen te werken in het zendingswerk in Ruanda-Urundi (Bel gische Congo). In verband hiermede vonden al enige besprekingen plaats tussen vertegenwoordigers van de Bel gische Zendingsraad en van de Gere formeerde Zending. Teneinde hun visie op deze mogelijkheid af te ronden, heb ben deputaten aan Dr J. Blauw, secre taris van de Nederlandsche Zendings raad en adviseur van generale zen dingsdeputaten gevraagd om een oriën tatiereis van 2 a 3 weken naar Ruanda- Urundi te maken. Mede van de inhoud van het rapport van Dr Blauw zal af hangen de vraag, of deputaten aan de generale synode zullen aanbevelen om ook hier zendingswerk aan te vatten. Tenslotte zal een twee-tal waarne mers een bezoek brengen aan West- Pakistan. Op de Islam-conferentie, die Mr Dr D. C. Mulder enige weken ge leden meemaakte, legde hij contacten met zendingsinstanties, die in West- Pakistan werken. Zij vroegen hem te bewerken, dat de Gereformeerde Zen ding ook aan dit Islam-gebied zijn aan dacht zou gaan geven. Dr Mulder en Dokter J. Bol zullen in West-Pakistan onderzoekingen doen naar mogelijkhe den in dit land. De bezoeken aan Afri ka en Pakistan houden verband met het verlangen om ergens in de wereld Islam-zending te blijven behartigen. Een en ander heeft tengevolge, dat generale zendingsdeputaten niet in staat zijn om in het huidige stadium aan de synode aanbevelingen te doen voor nieuwe zendingstaken. Het ligt in de bedoeling om over enkele maanden, als alle rapporten binnen zijn, tot een af gerond advies te komen, zowel ten aan zien van zendingsmogelijkheden in Zuid-Amerika als in Ruanda-Urundi en West-Pakistan. Intussen blijft de Gereformeerde Zending zijn volledige aandacht geven aan het werk in Indonesië. Een nieuw accoord van Samenwerking, aangepast aan de laatste ontwikkelingen in de zendingsarbeid op Midden-Java, is in studie en zal, als tot een overeenstem ming kan worden gekomen met de Ja vaanse Christelijke Kerk van Midden- Java, eveneens aan de generale synode ter goedkeuring worden voorgelegd. Tweetal te Aalten (vac. J. van Wijn gaarden), J. L. Janse de Jonge te Oost- voorne en G. Rang te Vijfhuizen te Maassluis, J. van Dalen te Nieuw- Loosdrecht en E. J. Duursema te Vor- den. Beroepen te Numansdorp, A. Veld- huyzen te Baarland te Schiermon nikoog, J. A. A. de Boer, kand. te Naarden. Aangenomen naar Garijp, G. de Rui ter te Knijpe (Fr.) naar Avereest, J. J. Lamme Jr. te 's-Gravenmoer. Bedankt voor Rocky Mountain Hou se (Alberta, Canada), K. Sierink te Oosternijkerk voor 's-Gravenhage- Loosduinen (6de pred. pl.), J. Wilschut te Zeist voor Zwolle (5de pred. pl.). A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne voor Wolphaartsdijk, W. A. Jelsma te Woudsend. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het proponentsexamen the ologie de heren W. Davidse te Goes, A. Feenstra te Exmorra, L. M. P.. Scholten te 's-Gravenhage, W. Speel- mans te Joure en S. van der Zee te Oosthem Fr. -Afscheid en intrede. Na bevesti ging door Ds. J. Goris van Lutten a. d. Dedemsvaart met 2 Tim. 2:15, deed kand. G. A. Westerveld, gekomen van Slagharen, intrede te Dussen met 2 Cor. 5 20. Ds. Joh. P. Boer te Rotterdam is als geestelijk verzorger van de „Maas dam" met emigranten naar New-York vertrokken. Hij komt mei dezelfde boot direct weer terug. Dr. E.. D. Kraan, de nestor van de predikanten van Vlaardingen, die 1 oktober a..s. met emeritaat gaat, ont ving van de Prot. Theol. Faculteit te Aix en Provence in Zuid-Frankrijk een uitnodiging om in het cursusjaar 1959- 1960 colleges dogmatiek te willen ge ven, waaraan hij hoopt te voldoen. Groningen-Oost. Na langdurige discussie heeft de kerkeraad zich in meerderheid uitgesproken voor het aan vragen van subsidie aan de overheid voor kerkbouw. Hellevoetsluis. Het bedehuis dat bij de watersnood van 1953 schade be kwam zal nu ingrijpend worden geres taureerd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3