Boekhandel FANOÏ Ds H. J. Heyger nette Huishoudster Officiële Berichten PREDIKBEURTEN ONDER HETZELFDE KRUIS prijs f 3.95 KERKNIEUWS Verkrijgbaar bij J. VOGEL, m'n reis op en wat bleek dat die foto nergens naar leek. Ik was afge gaan op geheel verkeerde indrukken had bepaalde uitdrukkingen aangedikt en 't goed-bedoelende weggewerkt. De man is een zachtmoedig, bewogen chris ten, die inderdaad nog steeds strijd vaardig is, maar dan uit rechte motie ven. Ik schaamde me voor de foto in 't huis mijns harten en heb die dadelijk verscheurd en nu hangt er voor goed de beeltenis in van een rechtschapen, goedertieren, liefhebbend man. De vos „spoedig oordelen en ver oordelen" had me lelijk parten gespeeld en met klare, duidelijke letters heb ik onder het portret geschreven het woord uit 1 Cor. 13 „de liefde denkt geen kwaad". Wanneer we inderdaad ,,de ander uitnemender achten dan onszelve", dan zou 't fotohuis van ons hart er anders uitzien. Ook in het kerkelijk leven ont staan er dikwijls volstrekt ongelijkende beeltenissen van hen, die we menen te moeten bestrijden. In elk geval, ik was blij, dat ik nu een gave en welgelijkende foto heb van een vriend, die ik in mijn gedachten- wereld had mistekend. Waar een reis al niet goed voor is Terug in het oude-Vossenland. Beroepen te Klundert (2de pr. pl.), in combinatie met Zevenbergen, A. Verschoor te Vlissingen te Vlaar- dingen, L. Schuurman te Giessenburg te Nijmegen (vac. wijlen G. van Doornik), L. W. Korvinus, woonachtig te Hilversum, laatstelijk predikant te Medan te Genderen, J. D. de Vries, kandidaat en hulpprediker te Oostzaan te 's-Gravenhage-Loosduinen (6de pred. pl.), J. Wilschut te Zeist te Valthermond, W. Molenaar, kand. te Wormer -te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen), G. Meyster te Ede te Am sterdam-Centrum (vac. H. U. Buitink, evangelisatie-pred.), G. van Halsema te Hoornsterzwaag (Fr.) te Rijswijk (3e pred. pl.), H. J. Kouwenhoven, evang. pred. te Rotterdam-Delfshaven te Voorburg (vac. C. W. Thijs), L. Schuurman te Giessenburg te Schoonoord (Dr.), kand. W. Molenaar te Wormer te Wormer, kand. J. D. de Vries, hulppred. te Oostzaan te Zweeloo, J. C. W. van 't Hoff te 's-Hertogenbosch (accl.). Aangenomen naar 's-Gravenhage- Oost (vac. F. E. Hoekstra), D. J. Roos te Haarlem-Zuid naar Beverwijk 2de pred. pl.), joh. Knol te Boven- smilde naar Belleville (Ontario, Ca nada), J. E. F. Dresselhuis te Lobith -naar Putten, A. Ykema te 2e Ex- loërmond. Bedankt voor Werkendam 2de pred. pl.), P. L. Smilde te Nieuwleusen (O.) voor Voorburg (vac. C. W. Thijs), C. Goeman te Haarlem-Zuid voor Bergum (2de pred. pl.) en voor Hui- zum (vac. G. Morsink), R. Petersen te Oudemirdum. JEUGD-SAMENKOMST, De ringen en kringen van Zuid-Be veland gaan een gecombineerde verga dering houden op zaterdag 27 juni a.s., om half acht in de Oosterkerk te Goes. V Door Gods gunst over het leven 0 van ons en onze kinderen zullen wij op 0 H 26 juni 25 jaar getrouwd zijn en zal eerst ondergetekende op 1 juli a.s. 25 jaar predikant zijn. Naar aanleiding van deze beide jubilea zullen wij een receptie houden in de Gereformeerde Kerk aan het Hofplein te Middelburg op woensdag 1 'juli a.s., (9 0 des namiddags van 4. 5 30 uur. j, Ds en Mevrouw T VAN TIL MOES. Een nieuwe uitgaaf van NIEUWE BURG 26—28 TEL. 2114, MIDDELBURG POSTREKENING 19522 De heer R. Hagoort spreekt over „Rangen en standen". Na de pauze Varia. Hartelijk worden jullie voor deze vergadering uitgenodigd. Tot ziens in Goes De besturen. NOODKREET. De Evangelisatie Commissie van de Gereformeerde Kerk te Rotterdam, welke elk jaar honderden zondags schoolkinderen uitzendt, zit momenteel met haar handen in het haar. De aktie gaat dit jaar niet zo goed als andere jaren. Zoals de zaken momenteel staan, zullen zeker een honderdtal kinderen moeten worden teleurgesteld. Wij doen daarom een dringend be roep op allen, die het Evangelisatiewerk een goed hart toedragen, en wie doet dat niet, zijn huis en hart open te stel len voor een buitenkerkelijk Rotterdam- mertje. De uitzendingen zijn van 11—25 juli en van 25 juli—'8 augustus. U kunt zich aanmelden bij A. I. FLUYT, d'Aillystraat 36, Zierikzee, Tel. 0 1110—2178. KORT PERSVERSLAG van de ver gadering van de Particuliere Synode van de Gereformeerde Kerken in Zeeland, gehouden 3 juni 1959 in de Hofpleinkerk te Middelburg. 1. Opening. Ds P. van Til opende namens de roepende kerk van Middel burg de vergadering. Hij laat zingen Ps. 68 10, leest Johannes 3, gaat voor in gebed, spreekt naar aanleiding van het gelezen Schriftgedeelte de vergade ring toe, waarna hij de afgevaardigden welkom heet. 2. Nazien credentiebrieven. De clas sis Zierikzee ziet de credentiebrieven naalle afgevaardigden der classes blijken aanwezig, maar die van Axel en Middelburg zonder credentiebrief. De vergadering wordt geconstitueerd op voorwaarde, dat de ontbrekende cre dentiebrieven alsnog ter tafel komen. De credentiebrieven kwamen later ter vergadering. 3. Verkiezing moderamen. Tot leden van het moderamen worden gekozen tot praeses Dr C. Stam, tot assessor Ds S. van Wouwe, tot scriba I Ds Y. J. Tiemersma en tot scriba II Ds A. G. v. d. Stoel. Het moderamen neemt zit ting, de praeses dankt namens het mo deramen voor het in de leden gestelde vertrouwen. Hij dankt de kerk van Middelburg voor het samenroepen en openen van de Synode en verzoekt na mens de synode de predikanten van Middelburg om als adviserende leden de Synode te dienen. Het agendum wordt vastgesteld. 4. Vaststelling Acta 1958. De Acta van 1958 worden ongewijzigd goedge keurd en vastgesteld. 5. Mededeling van gevoerde cor respondentie. De stukken die uitgegaan zijn na het sluiten der Particuliere Sy node van 1958 passeren de revue. Ds van Wouwe vertegenwoordigde de Zeeuwsche kerken bij het afscheid van de scriba I der vorige Synode, Ds H. Pestman. 6. Ingekomen stukken a. van de classis Zierikzee inhouden de het verzoek in verband met het Drie- eilandenplan de classicale indeling van de provincie te bekijken. De Synode besluit daartoe een commissie in te stel len bestaande uit de broeders Mr. J. J. Versluys, Ds J. E. Booy, A. Pouwer, J. Lefeber, Ds Y. J. Tiemersma (samen- roeper). Opdracht: Nagaan of het ge wenst is tot wijziging van de classicale indeling te komen en zo ja op welke wijze en met welke financiële conse quenties b. van de classis Axel bezwaren te gen de oproep en het gebed voor de bidstond, gehouden 3 mei 1959, in ver band met de conferentie te Genève. Wordt voor kennisgeving aangenomen; c. van de classis Tholen een verzoek om gunstig te beslissen op een aanvrage van de kerk van Bergen op Zoom om steun voor haar evangelisatie-arbeid. Zal behandeld worden bij het rapport depp. Evangelisatie d. idem op een aanvrage van de kerk van Oud-Vossemeer om steun voor de Dienst des Woords. Zal behandeld worden bij het rapport depp. ad art. 17; e. van de kerk van Utrecht, dat zij de Generale Synode heeft samengeroe pen op 30 juni e.k. Voor k.g.a. f. van de Generale Synode zich uit te spreken over de plaats der diakenen op de meerdere vergaderingen. De Sy node besluit aan haar afgevaardigden mee te geven, dat zij aan het verzoek niet heeft kunnen voldoen wegens het late inkomen daarvan, waardoor het ZONDAG 21 JUNI 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds Jac. Boonstra, Zondag 34 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds Jac. Boonstra, Zondag 34 Collecte Ned. Bijbelgenootschap, afd. Middelburg. Luth. Kerk, avond 7.30 uur Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Drs W. Steunenberg te Rotterdam Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. Homburg. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Dr Ph. J. Huijser te Werkendam Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wouwe St. Laurens Vergaderlokaal 10 uur en Ned. Herv. Kerk 2.30 uur Cand. W. Molenaar te Wormer. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Ytsma Westkapelle 9.30 uur Ds P. Homburg, Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Cand. J. de Vries te Oostzaan Ds A. van Leeuwen Ds H. K. Poelman te Arnemuiden Ds K. Dekker Ds J. H. Mulder, Voorber. H. Av. Ds H. A. van Bottenburg K. Dekker te Enkhuizen, Voorb. H.A. Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds W. Faber te Hoogeveen en 2.30 uur Ds J. H. Mulder te Amsterdam. Drs J. C. Brussaard te Oegstgeest Ds J. E. Booy Ds J. v. d. Veen Ds E. Jansen Ds J. Koolstra, Zondag 48 CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 2.30 uur Hoek 11 uur 5.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur T er neuzen 10 en 3.30 uur Ds Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur Collecte voor de hulpbehoevende kerken in de provincie. (Oosterkerk) negen uur Dr C. Stam, Bed. H. Av. 5 uur Ds E. Jansen, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Voorber. H. Av. Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds P. de Jong te 's-Gravenhage Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Cand. J. Noordhof f te Wildervank Yerseke 9.30 uur Leesdienst, 4.30 uur Ds J. E. Booy. CLASSIS THOLEN, Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds C. A. Wielemaker, Bruinisse Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Dr E. D. Kraan te Vlaardingen Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Drs A. Elshout te Koudekerke Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds B. Bouma. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. J. Coumou te Haarlem Tholen 10 en 5 uur Ds B. Bouma te Noordwijk aan Zee CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Bruinisse 10 en 5 uur Cand. W. Haverkamp, beroepen pred. te Anna Jacoba Polder. Colijnsplaat 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds A. J. Radder. Geersdijk 10 uur Ds H. L. van Aller, 2.30 uur Ds M. C. Kersten Haamstede 10 en 5 uur Ds Joh. Heule te Rotterdam Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds Y. J. Tiemersma Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds Joh. Heule Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra te Tilburg Wissenkerke 10 uur Ds M. C. Kersten, 2.30 uur Ds H. L. v. Aller Zierikzee 10 en 5 uur Ds M. den Boer te Voorschoten Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse niet op alle classicale vergaderingen behandeld kon worden g. van depp. tot oefening van het verband met de Vrije Universiteit. Voor k.g.a. h. van het Algemeen Kerkelijk Bu reau een officieuze uitgave van de nieu we kerkorde. Bijgevoegd is een verzoek van de Generale Synode van Assen om de voorlopige formulering van art. 40 nader te bezien, voordat op de a.s. Ge nerale Synode van Utrecht tot defini tieve formulering wordt overgegaan. De Synode heeft geen bezwaren de voorlopige formulering definitief te ma ken i. van de commissie Generale Synode tot herziening van de kerkorde met de mededelingen, dat tekstuele wijzigingen nog mogelijk zijn. De Synode heeft geen voorstellen j. van de heer K. te N. bevattende mededeling van het toezenden van stuk ken van zijn hand aan de kerkeraden. Wordt voor k.a.g. k. van J. de V. te A. met verzoek adhaesie te willen betuigen met beslui ten van de classis Almkerk en de kerk van Eindhoven inzake het psalter Has- per. Wordt voor k.g.a. 1. van de quaestor, Mr. J. J. Ver sluys, met verzoek om ontheffing van het quaestoraat der Synode. Waar dit verzoek onherroepelijk blijkt wordt het onder dank voor het werk verleend m. dankbetuiging van Mr. J. J. Ver sluys voor de belangstelling der Synode getoond bij zijn 25-jarig ambtsjubileum als burgemeester van Oud-Vossemeer. Hij ontving een grote fruitmand n. Jaarverslag van de Stiëhting „Op leidingsschool voor gezinsverzorgsters" Wegens huwelijk der tegenwoordige GEVRAAGD Middelbare leeftijd Noordweg 286, St. Laurens

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3