SANDERSE meisje Officiële Berichten PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS tijdelijk in de kerk wat in de schaduw bleef, in het sectewezen is het meest zo, dat één bepaald punt, één speciale ge dachte alle klemtoon krijgt en dat aan al het andere, waar Gods Woord van spreekt, nagenoeg geen aandacht wordt besteed. En deze eenzijdige belangstel ling wordt dan gekweekt met een fana tieke ijver, een betere zaak waardig. Als men dan meent te moeten spreken van bepaalde stukken van de Godsopenba ring in de schaduw laten, nu, die bal slaan we met grote vrijmoedigheid te rug, want bij hen is het meest slechts één gedachte, waar men warm voor loopt. Die éne gedachte, eenmaal gegrepen, vervult het denken en eist alle aandacht en belangstelling voor zich op. Zij zijn er a.h.w. van ,,bezeten"en op elke blad zijde van de Schrift vinden zij „hun" gedachte uitgedrukt en bevestigd. Met merkwaardige virtuositeit weten zij al lerlei teksten zó te plaatsen in hun ge- dachtenschema en ze zó te laten spre ken, dat zij de eenmaal gegrepen ge dachte bevestigen en versterken. We herinneren ons nog wel, wat knappe staaltjes van uitlegkunde ons indertijd het „Zoeklicht" hiervan gegeven heeft. En de Jehova-getuigen van tegenwoor dig, de heiligen der laatste dagen en de adventisten van allerlei slag doen hierin voor hen niet onder. In gesprek met één van deze lieden heb ik eens beweerd, dat er in de kerk toch ook nog .wel over de wederkomst des Heren gesproken wordt en dat er ook wel om gebeden wordt. Maar het was niet waar, zeer beslist niet waar. Nu ja, praat dan maar. En dat wordt je dan gezegd van iemand, die de kerk alleen maar van buiten kent, omdat hij haar in soevereine minachting voorbij loopt. We hebben echter wél toe te zien, dat we hun waan niet voeden. We la ten ons de naam „adventist" niet ro ven, wij willen óók verwachten de za lige toekomst van onze verheerlijkte Koning, we willen het zelfs doen met zuchtend verlangen en reikhalzend wil len we uitzien naar zijn komst, maar we hebben er wel op te letten, dat we deze belijdenis dan ook beleven. Dat dit stuk van de toekomstver wachting in de christelijke kerk eigen lijk geen plaats zou hebben en dat daar om de sectariërs er zich wel over moes ten ontfermen, gelooft natuurlijk nie mand, maar het kon wél eens zijn, dat wij als kerkmensen niet zo de indruk geven, dat we werkelijk onze Koning elke dag verwachten. Abraham was hier een vreemdeling, Jesaja zag ook het eeuwige vrederijk komen, maar hij beleefde dan ook zorg volle dagen, maar wij hebben het nog al goed. Wij kunnen het hier best schik ken, we hebben een goed belegde bo terham en nu ja, in Genève vlot het wel niet zo hard, maar zo'n vaart zal het niet lopen. Maar toch gaat deze wereld voorbij en we kunnen de toekomende verwach ten. Laten we er maar aan denken, dat het, nu we Pinksteren gehad hebben, in één ruk naar het einde gaat. En als de christelijke kerk waarlijk bruidskerk is, zal zij haar Bruidegom met blijdschap verwachten. K.-B. v. d. L. VERGADERING DER CLASSIS GOES. De Raad der Geref. Kerk van Baar land roept de kerken der classis Goes in vergadering bijeen tegen 8 juli a.s., des voormiddags om 8.45 uur in een der lokalen van de Geref. Westerkerk te Goes. Eventuele stukken voor het agendum te zenden aan de eerst-ondergetekende. Namens de Raad der Geref. Kerk te Baarland, A. VELDHUIJZEN, pr. A. W. BUTEYN, scr. THOLEN. De scriba van de Geref. Kerk te Tho- len is telefonisch aangesloten onder No. 116 te Tholen. Lange Delft 55, Middelburg vraagt voor spoedig een a van ongeveer 16 jaar ter opleiding in de bloemsierkunst Tweetal te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen), G. Heijerman te Nijverdal en G. Meyster te Ede. Beroepen te Avereest, J. J. Lamme te 's-Gravenmoer te Andijk (vac. J. Végh), K. Ubels te Zwartebroek te Zwolle (5de pred. pl.A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne te Wol- phaartsdijk. V/. A. Jelsma te Woud send te Voorburg (vac. C. W. Thijs), G. Goeman te Haarlem-Zuid te Aardenburg en te Wilsum (O.), A. J. Verbeek, kand. te 's-Gravenhage te Bant (N.O.P.), J. G. H. Schout te Den Bommel te Garijp, G. de Ruiter te Knijpe te Gees (Dr.). J. Tevel, kand. te Middelburg te Nij megen (vac. wijlen G. van Doornik), L. W. Korvinus te Hilversum, laatste lijk predikant te Medan te Gende- ren, kand. J. D. de Vries, hulppred. te Oostzaan. Aangenomen naar Hoek (Z.), A. J. Verbeek, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Aardenburg en voor Wilsum (O.) naar St. Laurens, Chr. van lilden, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Reitsum. Schoonoord, Siegerswoude en voor Zwaagwesteinde naar Bodegraven (2de beroep), L. Loosman te Berlikum naar Brooks (Alberta, Canada), A. van der Ende te Munnekeburen naar Wommels, P. M. Brouwer te Schildwolde naar Warns (Fr.), K. Bisschop, kand. te Rotterdam naar St. Pancras, J. C. Rietveld, kand. te 's-Gravenhage, die bedankte voor Domburg-Westkapelle, Gees (Dr.), Harmeien en voor Wate ringen naar 's-Gravenhage-Oost, D. J. Roos te Haarlem-Zuid. Bedankt voor Amsterdam-Zuid-Slo- tervaart en voor Maasdijk, W. Dekker te Ijlst voor Numansdorp, P. C. L. de Jager te Raainsdonk-Drimmelen voor Rijswijk (Z.H.) (3de pred. pl.), W. Griffioen te Nijkerk voor Vrie- zenveen, J. N. Nammensma te Roode- school voor Buitenpost, A. IJkema te Tweede Exloërmond voor Ter- neuzen, K. Ubels te Zwartebroek. Examens. De classis Amsterdam heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer H. Zuide- ma. Voltaplein 41 te Amsterdam-Oost, kand. aan de V.LI. en de classis Hil versum de heren J. A. A. de Boer, kand. te Naarden en de heer F. H. Veenhui- zen, Geref. Pastorie te Huizen (N.H.), beiden kandidaat aan de V.U. Afscheid en intrede. Wegens be komen emeritaat nam Ds. H. M. Ploe ger afscheid van Goor met Jes. 54 10. Kand. J. Jonker te Nijkerk te voor nemens a.s. zondag intrede te doen te Sybrandaburen, na bevestiging door Ds. G. K. Geerds van Buenos Aires. Ds. H. G. Boswijk, te Wons, die als reserve-legerpredikant op de vlieg basis Ypenburg diende, is afgezwaaid en zijn commandant heeft hem per he likopter weer aan zijn gemeente afge leverd. Dat dit voor dit Friese dorpje een evenement was wijl men nog nooit een dergelijk toestel daar had zien da len, behoeft wel geen betoog. Op een stuk weiland heeft de bemanning de pastor-loci van dit Friese dorp veilig temidden van de koeien aan de grond gezet. Marechaussee en rijkspolitie hield de bevolking van Wons op vei lige afstand. Ds. Joh. C. Baumfalk te Ommen mocht van het hem overkomen auto ongeval weer in zoverre herstellen, dat hij 12 juli weer voor zijn gemeente hoopt te kunnen optreden. Ds. C. W. de Bruijne te Vries heeft een operatie ondergaan. Ds. P. D. van Dijk, emeritus-pre dikant van Munnekeburen heeft thans als adres Grindweg 280, tel. 0 5268 379. Ds. H. Hortensius te Ommen mocht van het hem overkomen auto ongeval weer herstellen en hoopt 28 juni a.s. weer in de prediking te kun nen voorgaan. Ds. K. v. d. Meulen te Lands meer heeft om gezondheidsredenen van de classis Zaandam eervol emeritaat ontvangen. Ds. v. d. Meulen werd 13 dec. 1895 geboren en aanvaardde 7 dec. 1924 het predikambt te Kommerzijl. 5 dec. 1948 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds. H. Peper te Willemstad, die .een operatie moest ondergaan is her stellende. Hij moet nog een kleine na behandeling ondergaan. Ds. J. Spoelstra te Tilburg slaag de aan de V.U. voor het doctoraal exa men theologie. Emmen. De kleine kerkeraad heeft aan de drie predikanten opgedragen zich te bezinnen op de materie van het z.g. gemengde huwelijk en hierover na de vakantie, maar vóór 1 dec. a.s. rap port uit te brengen. ZONDAG 14 JUNI 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma 2.30 uur Ds Jac. Boonstra, Zondag 33 5 uur Ds Jac. Boonstra, Zondag 33 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds Jac. Boonstra, Zondag 33 5 uur Ds J. Ytsma Collecte Gezinsverzorging alhier. Luth. Kerk, avond 7.30 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 uur Drs J. Vlaardingerbroek, 2.30 u. Ds A. J. Dondorp Grijpskerke 10 2.30 uur Ds P. Homburg. Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Drs A. Elshout Drs A. Verschoor Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wou we St. Laurens Vergaderlokaal 10 uur en Ned. Herv. Kerk 2.30 uur Cand. A. J. Verbeek te den Haag. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. Ytsma. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp (Openbare belijdenis) 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 5 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en Ds M; Grashoff (nam. Afscheid) Ds A. van Leeuwen Cand. J. de Vries te Oostzaan Cand. Slomp te Hoorn Ds H. A. van Bottenburg Ds D. A. Vogel te Geleen Ds J. B. van Mechelen Ds M. Boot te Gapinge 2.30 uur Ds J. Fieret, Bergambacht CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds E. Jansen. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds A. F. Goedendorp Goes (Westerkerk) 10 uur Dr C. Stam, Bed. H. Av. 5 uur Ds E. Jansen, Voortz. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. (Oosterkerk) NEGEN uur Ds E. Jansen, Voorber. H. Av. 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 47 Collecte voor de hulpbeh. Kerken in de provincie. Ds J. v. d. Veen Bed. H. Av. en Dankz. Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds P. A. Bohlmeijer te Souburg Ds S. Oegema Ds C. de Ruijter Cand. W. Molenaar te Wormer Ds J. E. Booy 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Koers te den Haag Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds S. Doornbos te Amsterdam Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. v. d. Elskamp. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Tholen 10 en 5 uur Ds H. v. d. Elskamp te Bennekom CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur t Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse (Evangelisatiegebouw) Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers em. pred. te Soestdijk. Ds C. A. Wielemaker Prof. R. Schippers te Amsterdam Ds K. Snoey te Dinteloord Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds. J. Spoelstra te Tilburg 7.30 uur Ds Th. Vollenhove Ds Th. Vollenhove te Bolnes Ds M. C. Kersten Ds Y. J. Tiemersma Ds P. Melse Scheveningen. De kerk heeft een geraamd tekort van 36.000.—, terwijl een bedrag van ongeveer drie ton be nodigd zal zijn voor restauratie van kerkgebouwen. Daarom stelt de com missie van beheer een gecombineerde actie voor, waarbij aan de gemeentele den een gift ineens en een verhoging van de vaste vrijwillige bijdrage zal worden gevraagd. De kerkeraad over tuigd van de noodzaak van een en an der heeft het voorstel van de commis sie aangenomen. De brede wijkraden zullen zich over de organisatie van de actie nader bezinnen. Sebaldeburen. Hier ter plaatse zal een kerk worden gebouwd. De gemeen teleden ressorteren onder Grootegast en Boerakker. De eerste steen van de nieuwe kerk werd gelegd door Ds. W. Stuursma van Stadskanaal, voorheen te Grootegast. De steen, die naast de hoofdingang werd gemetseld, draagt als inscriptie de woorden Maranatha De Heere komt. Ds. Stuursma sprak een kort woord en deed daarna de aan wezigen zingen Ps. 89 7. Heden nam de Hemelse Va der tot Zich mijn geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder PIETERNELLA BARENTSEN, in de leeftijd van 46 jaren. De Here bewaart de een- voudigen ik was verzwakt, maar Hij heeft mij verlost. Psalm 116 vers 6. J. C. VERTON. NELLIE en BART. JAN. LIES. Serooskerke (W.), 10 juni '59. Vrouwenpolderseweg 15. De begrafenis zal plaats vinden maandag 15 juni a.s., om 12 uur.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3