Officiële Berichten PREDIKBEURTEN te Sint Pancras, L. C. Rietveld, kand. te 's-Gravenhage -te Numansdorp, P. C. L. de Jager te Raamsdonk te Wormerveer (2de maal), A. Prins te Winsum te Schoonoord en te Sie- gerswoude, Chr. van Ulden, kand. te 's-Gravenhage te Rijswijk (3de pr. pl.), W. Griffioen te Nijkerk te Vriezenveen, J. N. Nammensma te Roodeschool te Huizum (vac. G. Morsink), R. Petersen te Oudemirdum. Aangenomen naar Wormerveer (2de beroep), A. Prins te Winsum (Fr.) naar Borne, A. van der Woude, kand. te Amsterdam naar Holwerd, W. ten Kate, kand. te Utrecht, die bedank te voor Schoonoord en voor Wormer. Examens. De classis Leiden heeft praeparatoir geëxamineerd en beroep baar verklaard de heer C. A. Verhoog, kand. te Voorschoten de clèssis Mep- pel de heer W. de Vries, kand. te Nieuwlande de classis Middelburg de heer J. Tevel, kand. te Middelburg de classis Stadskanaal de heer J. Noord- hoff, kandidaat te Wildervank en de classis Zaandam de heer W. Molenaar, kand. te Wormer, deze kandidaten zijn allen terstond beroepbaar. De clas sis Meppel heeft praeparatoir geëxami neerd en beroepbaar verklaard de heer W. de Vries, kand. te Nieuwlande en benoemd hulpprediker te Apeldoorn. NIEUWDORP. Met ingang van 4 mei fungeert als scriba van de Geref. Kerk Nic. Baljé, Lewedijk 9, Nieuwdorp (Zld.). ADRESWIJZIGING Classis Axel. Vanaf heden is het adres der Classis p.a. Ds. H. A. van Bottenburg, Lange Herenstraat 17, Schoondijke. De penningmeester van Class, depu- taten voor de evangelisatie op Wal cheren, van de Classis Middelburg der Geref. kerken, Keldermansstraat 6 te Middelburg, zal van de kerken in de classis gaarne hun bijdrage voor het boekjaar 1959/1960 ontvangen volgens o.s. opgave, door storting op postgiro No. 45.55.20. Arnemuiden 5.6 235,20 Domburg 1.5 63, Gapinge 2 84.^ Grijpskerke 3.9 163,80 Koudekerke 5.6% 235,20 Meliskerke 4.7 197,40 Middelburg 28.6% 1201,20- Oostkapelle 4.2 176,40 Serooskerke 7.1 298,20 Souburg 10.5 441 St. Laurens 3.9 163,80 Veere 3 126,'— Vlissingen 15.8 663,60 Vrouwenpolder 2.3 96,60 Westkapelle 1.3 54,60 100 ƒ4200,- KORTE NOTULEN van de vergadering der classis Axel, gehouden te Schoon dijke op vrijdag 8 mei 1959. 1. Namens de roepende kerk van Schoondijke opent Ds. v. Bottenburg de vergadering met het lezen van Ps. 122, waarna hij voorgaat in gebed. 2. De credentiebrieven worden na gezien alle kerken zijn wettig verte genwoordigd er is 1 instructie. In het moderamen nemen zitting Ds. v. Bottenburg, praeses Ds. Grashoff, scriba Ds. v. Mechelen, assessor Ds. v. Leeuwen, 2e scriba. 3. De praeses memoreert het vertrek van Ds. Pestman en het a.s. vertrek van Ds. Grashoff. Hij wenst de kerken van Aardenburg, Hoek, Terneuzen en Zaamslag toe, dat zij spoedig een eigen predikant zullen ontvangen. 4. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. 5. De scriba doet mededeling van de gehouden correspondentie, o.a. met Ds. v. Til inzake de gelden van het I.P.S. 6. a. Instructie van de kerk van Aardenburg. Deze kerk heeft bezwaren tegen de oproep, die er vanwege De- putaten voor het uitschrijven van bid- en dankstonden aan de kerken is toe gezonden, en overlegt een oproep, waarin de bezwaren ook zijn samenge vat. Zij vraagt de classis deze oproep over te nemen. Aangezien de classis de bezwaren deelt, wordt deze oproep, ten dele veranderd, overgenomen en besloten 1. deze oproep te richten tot de ker ken binnen de classis met het verzoek deze in de plaatselijke kerkbladen te doen opnemen 2. deze oproep in de korte notulen te zetten 3. een afschrift te zenden aan alle classes der Geref. K. in Ned. 4. van een en ander mededeling te doen aan de Part. Syn. en de Dep. v. d. Gen. Syn. voor het uitschr. van bid- en dankstonden. b. Voorstel van dep. art. 11. om het punt van samenwerking der kerken in zake het opbrengen van kindergelden opnieuw onder ogen te zien. De brs. J. Le Feber en Ds. v. Leeu wen worden verzocht gegevens hierom trent te verzamelen en deze door te geven aan de kerken, opdat op de eerstvolgende classisverg. een besluit kan worden genomen. c. Voorstel van de kerk van Oost burg, betreffende de verkiezing van het moderamen der Part. Syn. Dit voorstel zal eerst op de kerkeraden worden be handeld, nadat een nadere toelichting hierover is toegezonden. d. Advies van de commissie, die door de classis was ingesteld, om de wenselijkheid van het beroepen van een eigen predikant te Breskens, nader te onderzoeken. Deze comm. brengt de wenselijkheid hiervan naar voren en adviseert de classis de steunaanvragen te steunen. Aldus wordt besloten. 7. Ingek. stukken Verslag v. Gën. Dep. v. Koopvaardij v. Dep. v. Zen ding onder Chinezen schr. om ook deze arbeid niet te vergeten schr. v. classis 's-Gravenhage om niet meer de tuchtgevallen van ambts dragers te publiceren, heeft de instem ming v. d. classis de classis Groningen doet bericht, dat toegelaten is tot de dienst des Woords Ds. Martijn, Paterwoldseweg 162a, Groningen; Ds. Harder attendeert met schrijven en folders op de opleiding van de Nij- enburgh. de school voor maatschappe lijk werk de kerk van Axel verzoekt in een schr. de classis om de classisonkosten- omslag opnieuw onder ogen te zien. Naar aanleiding hiervan wordt er een comm. benoemd, die de classis nader van advies zal dienen. Benoemd wor den de brs. Dregmans (Hoek), sa- ra enroeperG. de Feyter (Oostburg); Simpelaar (Breskens) en Simons (Ter- neuzen) 8. Rapporten a. Ds. v. M. brengt verslag uit v. d. classisvertegenwoordiging bij het af scheid van Ds. Pestman. b. Ds. v. M. deelt mede, dat hij het dep.schap betr. art. 13 van Ds. Pest man heeft overgenomen. Hij verzoekt als dep. art. 11 prov. de kerken toch spoedig de koliekten te willen afdra gen. c. Ds. v. M. brengt mede namens Ds. Pestman rapport uit van de kerk visitatie te Schoondijke. d. Ds. Gr. rapporteert betr. geest, verz. militairen. e. Ds. v. L. doet als dep. v. koll. na vraag aan enkele kerken. f. Ds. v. L. brengt verslag uit betr. de stukken van Ds. Pestman, die door de classis contracta zijn nagezien evenzo br. v. Hermon betr. die van Ds. Grashoff. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. Aardenburg vraagt afvaardiging bij het afscheid van Ds. Gr. op 14 juni. Afgevaardigd wordt Ds. v. Botten burg. Hoek vraagt advies aangaande de Prot. Economische Samenwerking. Na dere inlichtingen zullen eerst worden ingewonnen. Zoutespui vraagt of de vacaturebeur ten niet provinciaal geregeld kunnen worden. De classis adviseert om eens in overleg te treden met de classis Goes, zoals indertijd Breskens ook met gunstig gevolg met de classis Middel burg heeft gedaan. Spui vraagt voorts nadere inlichtin gen betr. de zendingsgelden. De zen- dingsdep. zet de zaken uiteen. 10. Benoeming deputaten. Naar de Part. Syn. worden afgev. Ds. v. Mechelen en Ds. v. Leeuwen, primi Ds. Grashoff en Ds. v. Bottenburg, secundi als ouderl. de brs. B. de Putter (Hoek) en J. Le Feber (Axel), primi; van Hermons (Zaamslag) en de Jonge (Terneuzen), secundi; als diaken de brs. J. Scheele (Ter neuzen), primus; de Koeyer (Zaam slag), sec. Voorgedragen worden aan de Part. Syn. voor de volgende deputaatschap- pen art. 11 K.O.: Ds. v. Mechelen sec. Ds. v. Bottenburg Art. 13 K.O.: Ds. v. Mechelen sec. Ds. v. Leeuwen art. 19 Ds. v. Leeuwen sec. Ds. v. Bottenburg ZONDAG 24 MEI 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 31 Ds J. B. Wentzel te Oudewater Ds J. B. Wentzel Ds J. B. Wentzel Ds J. Ytsma, Zondag 31 Collecte Telefooncommissie. Ds G. J. Pontier Ds A. J. Dondorp Cand. Rietveld te 's-Gravenhage Drs J. Vlaardingerbroek Ds M. Boot Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Ds Th. Sj. de Groot 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 uur 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 10 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens Vergaderlokaal 10 uur en Ned. Herv. Kerk 7 uur Ds J. v. d. Berg te Ermelo Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Ds P. Homburg Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. CLASSIS AXEL, Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Zoutespui (Chr. School) 10 en CLASSIS GOES. Cand. A. J. Verbeek te den Haag Ds A. van Leeuwen Cand. H. Smid te Haarlem Ds H. A. van Bottenburg Ds D. Hoornstra te Hoofddorp Ds J. B. van Mechelen Ds P. van Dijk te Krommenie 2.30 uur Ds J. Plomp te Utrecht Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes (Westerkerk) 10 uur 5 uur (Oosterkerk) 10 uur 5 uur Ds H. H. van Kapel te Rhoon Ds A. Veldhuijzen Ds J. v. d. Veen Ds E. Jansen Ds J. Koolstra, Zondag 45 Dr C. Stam Ds E. Jansen, Zondag 44 Collecte voor de geestelijke verzorging van Zee-, Land- en Luchtmacht. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Nieuwdorp 10. en -2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman te Arnemiiden Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. H. Bosch, em. pred. te Alphen a.d Rijn CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 gn 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg. Ds A. G. v. d. Stoel Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds T. B. van Houten te Aalsmeer Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Strien. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds G. van Duinen te Wassenaar Tholen 10 en 5 uur Ds P. van Strien te Delft CLASSIS ZIERIKZEE, Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Bruinisse 10 en 5 uur Ds S. de Vries te V uilnis Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schi )pers Haamstede 10 en 5 uur Ds H. J. van Duinen te Zwijncrecht Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds Joh. Booij te Utrecht Nieuwerkerk 10.30 en 5 uur Ds J. Maaskant te Leiden Oosterland 10 en 3 uur Ds G. O. Donner te Scheveningen Renesse (Evangelisatiegebouw) 7.30 uur Ds H. J. van Duinen Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kampei- Openbare Geloofsbelijdenis en Voorber. H. Av. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse art. 49 Ds. v. Mechelen sec. Ds. v. Leeuwen zending Ds. v. Bottenburg sec. Ds. v. Leeuwen hulpbeh. diak. de Koeyer (Zaam slag; sec. G. de Feyter (Oostburg); evangelisatieDs. v. Bottenburg sec. Ds. v. Leeuwen schippers prov. C. Kolijn (Terneu zen) redactie Zeeuwse Kerkbode Ds. v. Mechelen sec. Ds. v. Leeuwen. Benoemd zijn voor de volgende clas- sikale deputaatschappen art. 11 K.O. Ds. v. Mechelen, Joh. de Feyter (Schoondijke) en N. v. Rijs wijk (Axel); kerkvisitatie Ds. v. Mechelen en Ds. v. Leeuwen; Ds. v. Bottenburg (sec); quaestor: br. Bot (Oostburg); sec. Fraanje (Oostburg); controle koliekten Ds. v. Leeuwen vacaturebeurten Ds. v. Bottenburg sec. Ds. v. Mechelen examina Ds. v. Mechelen en Ds. v. Leeuwen sec. Ds. v. Bottenburg actuarius br. v. d. Hengel (Terneu zen); jodenzending Ds. v. Bottenburg militairenDs. v. Mechelensec. Ds. v. Bottenburg koopvaardij br. v. d. Ree (Terneu zen); sec. br. Joosse (Terneuzen); schippers: br. Buyze (Terneuzen); sec. br. Zegers (Breskens); arbeid doofstommen Ds. v. Botten burg. Tot scriba wordt i.p.v. Ds. Grashoff benoemd Ds. v. Bottenburg. 11Regeling der consulentschappen en vacaturebeurten Consulent van Aardenburg en Hoek: Ds. v. Bottenburg. Consulent van ZoutespuiDs. v. Leeuwen. Consulent van Terneuzen Ds. v. Mechelen en Ds. v. Leeuwen. Vacaturebeurten 28 juni Breskens Ds. v. M. Hoek: Ds. v. B.SpuiDs. v. L.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3