PREDIKBEURTEN KERKNIEUWS PASEN. ZONDAG 29 MAART 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Ds P. van Til, Openb. Bel. 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. Ytsma (Noorderkerk) 10 uur Ds J. Ytsma 5 uur Ds P. van Til Concertzaal (Singelstraat) 10 uur Ds J. v. d. Wal Collecte Gen. Dep. Evangelisatie. Luth. Kerk, avond 7.30 uur geen dienst (Hofpleinkerk) maandag 10 uur Paaszangdienst Ds J. Ytsma Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Drs A. Verschoor Grijpskerke 9.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Gapinge 9.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam 2 uur Ds M. Boot, Openb. Belijdenis Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Voorm. Bel. des geloofs nam. Voorber. H. Av. Meliskerke 9.30 uur Ds M. E. van Heesen 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Voormiddag Openbare Belijdenis. Serooskerke 10.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 uur Ds M. Boot, Openb. Belijdenis 2.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 uur Ds G. D. L. Brederveld, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 uur Ds J. C. Streefkerk 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Westlcapelle 11 uur Ds M. E. van Heesen 7 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 3 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Hoek 10.45 uur Ds D. Hoornstra te Hoofddorp 5.30 uur Ds R. Bakker Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman (Voorber. H. Av. en Openbare Geloofsbelijdenis) Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds R. Bakker te Doorn Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Voorb. H.A. Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. Goes (Westerkerk) 10 uur Ds E. Jansen, Openbare belijdenis 5 uur Ds J. Koolstra (Oosterkerk) 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen Collecte voor Kas Gen. Dep. voor de Evangelisatie. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Bos te Emmeloord Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te 's-Gravenhage Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp, Openb. belijdenis Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Namiddag Openbare geloofsbelijdenis en Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN. Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds C. L. Ruben te Eindhoven Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds J. Maaskant te Leiden Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Maandag 10 uur Paaszangdienst Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. J. Jonker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds H. Moolhuizen te Leiden Tholen 10 en 5 uur Cand. J. Jonker te Nijkerk CLASSIS ZIERIKZEE, Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds C. M. Boerma te Bergen op Zoom Kamperland 9.30 uur Ds A. J. Radder, 2.30 uur Ds M. C. Kersten Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma. Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Ds C. M. Boerma Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Ds M. C. Kersten, 2.30 uur Ds A. J. Radder Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Ds P. Melse, 2.30 uur 7 uur Gemeensch. dienst in de Ned. Herv. Kerk te Noordgouwe. We doen er ons zelf grote geeste lijke schade mee, omdat we op die ma nier maar in de donkerheid voorttob ben, terwijl dit allerminst nodig is, maar we onteren er ook de Naam des Heren mee. En dat, terwijl Hij uitdrukkelijk van ons vraagt, dat zijn Naam door ons geëerd en geprezen worde. K.-B. v- d- L- IK ZEG HET ALLEN, DAT HIJ LEEFT Straks mogen we weer Paasfeest vie rener zullen in deze weken ook veel jonge kerkleden belijdenis hebben afgelegd van hun geloof, hun geloof in de kracht van Christus' opstanding. Wij weten wat het Paasfeest betekent, is het niet waar Het Leven wint het eind'lijk van de dood. ,,Nu de Heer is opgestaan, nu breekt het nieuwe leven aan." Maar hebt u wel eens gedacht aan die duizenden mensen, voor wie het Paasfeest niet veel meer is dan een paar snipperdagen Een paar dagen, waarop je vrijaf bent, waarop je heer lijk uit kunt gaan, waarop je allerlei ontspanning genieten kunt Daar bent u vast wel eens ongerust over geweest. U weet wel, dat de Hei land méér van ons vraagt, dan alleen maar het zingen van Paasliederen in de kerk. U weet wel, dat de Heiland ons een verantwoordelijkheid geeft óók voor onze medemensen, die het Léven niet kennen, die nog gebonden zitten in de macht van de dood. In Ezechiël staat,,Als Ik tot de goddeloze zeg Goddeloze, gij zult zeker sterven maar gij spreekt niet om de goddeloze te waarschuwen voor zijn weg, dan zal die goddeloze in zijn eigen ongerech tigheid sterven, maar van zijn bloed zal Ik rekenschap vragen" (Ezech. 33:8). Om u te helpen bij het volvoeren van deze opdracht is er in Baarn een Evan gelisatie-Centrum. Dit Evangelisatie- Centrum staat onder de leiding van de Generale Deputaten voor de Evangeli satie. Zoals u wel weet is de collecte op de Paasdag voor deze deputaten bestemd. Wat gebeurt er eigenlijk op dat Evangelisatie-Centrum Daar zijn ver schillende mensen aan het werk twee predikanten, Ds W. A. Wiersinga en Ds J. Rinzema daarnaast de admini strateur, de heer A. Antheunisse, drie dames op kantoor en twee dames voor de huishouding. De bedoeling is niet, dat zij hier in Baarn in een soort ivoren toren gaan leven, maar dat ons apparaat in dienst staat van het plaatselijk werk. U kunt b.v. gebruik maken van onze biblio theek u kunt bij ons schetsen opvra gen voor alle mogelijke onderwerpen, huisbezoek, bijbelbespreking en wat u maar wilt. Wanneer u in uw plaats een avond voor de bespreking van het evan gelisatiewerk wilt beleggen, dan kunt u bij ons alle gegevens krijgen, u kunt ook één van ons vragen om te spreken. Daarnaast is er op het ogenblik een nieuw project aan de gang. Dat noemen wij het „vormingswerk". Dit vormings werk houdt twee dingen in. In de eerste plaats een studie-op- dracht. De vragen, waarvoor de moder ne samenleving de kerken stelt, wor den steeds gecompliceerder. Om ver antwoord te kunnen adviseren, is een grote mate van deskundigheid nodig. Daarom brengen wij hier verschillende medewerkers samen voor de bespreking van de methoden om de mensen van vandaag met het Evangelie te bereiken. Wij spreken dan over de verkondiging in betrekking tot de moderne geestes stromingen, sociologie, psychologie, ge sprekstechniek, etc. Maar dit is niet het allerbelangrijkste. Veel belangrijker is, dat de kennis, die wij hier proberen te vergaderen, niet wordt opgeborgen en opgezouten in grote kaartsystemen. We proberen deze door te geven in „vormingsdagen" voor medewerkers in de evangelisatie, maar ook voor andere geïnteresseerden. Dit werk staat nog min of meer in de kinderschoenen. Momenteel worden cursussen belegd voor evangelisatie ouderlingen, leiders van jeugdclubs en jeugdhonken, voor jonge predikanten, voor evangelisatie-deputaten en bestu ren van stichtingen Evangelisch Her stel en Opbouw. Maar dit alles zal nog uitgebreid moeten worden. Zo denken wij aan weekends voor evangelisatie huisbezoekers en speciale conferenties voor bizondere onderwerpen, b.v. „Evangelisatie op het platteland", „Evangelisatie in de grote stad", en wat zich maar meer voordoet. U begrijpt, dat door de uitbreiding van het werk we ons aan de ene kant zeer gezegend voelen, maar dat aan de andere kant de zegen ook zijn moeilijk heden schept. Uitbreiding van werk be tekent uitbreiding van kosten. Verleden jaar bracht de landelijke Paascollecte ongeveer 80.000,op. Maar u be grijpt het weler is een nieuwe pre dikant aangetrokken, het vormingswerk brengt ook zijn grote kosten mee we springen er, menselijkerwijze gesproken alleen uit, wanneer de landelijke Paas collecte dit jaar 115.000,opbrengt. Hoe moet dit geld er komen We we ten het nog niet. Maar als de gemeente leeft uit de kracht van Christus' op standing en weet tot getuigen daarvan geroepen te zijn, dan vertrouwen wij, dat het er komt. Namens de generale deputaten voor de evangelisatie, Dr P. G. KUNST, praeses. Ds J. C. HAGEN, scriba. Beroepen te Tholen, A. Heuzeveldt, kand. te Amsterdam te Zutphen (vac. Dr. J. van den Berg), L. Schuur man te Giessenburg te Eindhoven (6de pred. pl.), S. van Bekkum te Mon ster. Aangenomen naar IJsselmonde, P. van der Spek te De Lier naar Dun- ville (Ontario, Canada), G. J. Hoyte- ma te Clinton (Ontario, Canada) (voorheen te Monster) naar Nieuw- Vennep, C. W. Thijs te Voorburg naar Ten Post (Gron.), G. Brouwer, kand. te Leidschendam, die bedankte voor Tholen en voor Sybrandaburen naar Dussen (N. Br.), G. A. Wes- terveld, kand. te Slagharen, die be dankte voor Godlinze naar Oos terend (Fr.), L. J. Wolthuis, kand. te Groningen, die bedankte voor Gees (Dr.), Niezijl, Reitsum (Fr.) en voor Schoonoord. Bedankt voor Aduard, J. Dijkstra te Schermerhorn voor Avereest, W. Dekker te Ijlst. Beroepbaar. Ds. E. Dijkstra, pre dikant te Wellington (Nieuw-Zee- land), voorheen te Maassluis, die thans in ons land vertoeft, zal gaarne een beroep in overweging nemen. Zijn adres is van Limburg Stirumstraat 21, Hilversum. Examens. De classis 's-Graven- hage heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer A. J. Verbeek, Ahornstraat 55, 's-Graven- hage, kand. aan de V.U., die terstond beroepbaar is. - De classis Harder wijk heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. Jon ker te Nijkerk, kand. aan de Theologi sche Hogeschool te Kampen, die ter stond beroepbaar is. Zijn adres is Co- lenbranderstraat 13, Nijkerk, tel. 678. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen theologie de heren H. Molenaar te Worm er en J. Tevel te Middelburg en voor het doctoraal examen de heer D. W. de Villiers te Paarl Zuid-Afrika Ds. H. C. Endedijk te Arnhem is in verband met maagklachten ter ver pleging in het ziekenhuis in zijn woon plaats opgenomen. 1 Dr. S. P. Dee, geestelijk verzorger van het ziekenhuis „Eudokia" te Rot terdam, heeft van de classis Rotterdam eervol emeritaat ontvangen met ingang van 1 mei a.s. Gelijk bekend, gaat Dr. Dee zich metterwoon te Ede vestigen. Ds. J. A. Kemp f. Te Rotterdam is in het ziekenhuis Eudokia in de ouderdom van 30 jaar overleden Ds. J. A. Kemp, Geref. predikant te Gen- deren. Ds. Kemp werd 16 jan. 1929 geboren en werd in 1955 kandidaat te Rotterdam. 18 maart 1956 werd hij te Genderen in zijn eerste gemeente be vestigd door Ds. J. Hindriks van Rot terdam, waarna hij intrede deed spre kende over 2 Cor. 4 7. Ds. Kemp heeft maar zeer kort zijn bediening kunnen uitoefenen, want de laatste twee jaar heeft hij voortdurend met ziekte te kam pen gehad. Veertien dagen geleden werd hij in Eudokia opgenomen. J.I. donderdag werd zijn stoffelijk over schot te Rotterdam aan de schoot der aarde toevertrouwd op de Ned. Herv. begraafplaats „Oud Kralingen", nadat woensdagavond in de kerk van Gen- deren een rouwdienst had plaats ge vonden. Giften en legaten. Voor kerkbouw te Pendrecht werd te Rotterdam-Zuid een gift van 500,— ontvangen. De kerk van Bloemendaal ontving in de collecte een gift van 10.000, waardoor het mogelijk werd Ds. G. Toornvliet gedeeltelijk vrij te maken voor zijn arbeid in verband met radio- Bloemendaal. houdt U iedere dag fris en monter

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3