Boekhandel FANOY PREDIKBEURTEN In HUIS-en KERKBIJBELS KERKNIEUWS ZONDAG 15 MAART 1959. CLASSIS MIDDELBURG. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer. 2.30 uur Ds J. Ytsma 5 uur Ds J. Ytsma (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma 5 uur Ds A. Koning Collecte geestelijke verzorging Ned. Geref. in 't buitenland. De tweeder collecte is voor het Bouwfonds. Luth. Kerkavond 7.30 uur Ds A. J. Dondorp te Domburg Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. van Til. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor Westkapelle 9.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Voorber. H. Av. CLASSIS AXEL. Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Biddag voor het gewas. Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 3 uur Drs J. Vlaardingerbroek te Grijpskerke Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Gilhuis te Amsterdam Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds H. M. Ploeger te Goor Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Cand. J. v. Driel te Utrecht CLASSIS GOES. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds N. H. Heiner Goes (Westerkerk) 10 uur Ds R. A. Flinterman te 's-Gravenhage 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 36 Collecte Evangelisatie provincie. (Oosterkerk) 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds R. A. Flinterman Voorm. Bed. H. Av.nam. Voortz. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. Ch. van Ulden te den Haag Kapelle 10 uur Ds C. de Ruijter, 2.30 uur Ds J. v. d. Leek. Kvuiningen 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker, Legerpred. te Doorn Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 uur Ds J. v. d. Leek, 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds G. Torenbeek te Vrijhoeve-Capelle CLASSIS THOLEN. Anna facoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. Adema te Rotterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide (Schapendreef 21) 10 en 4 uur Ds H. D. Bakker te Hillegersberg. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds Richel te Heemstede Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 ur Ds B. Bouma. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Tholen 10 en 5 uur Ds B. Bouma te Noordwijk aan Zee CLASSIS ZIERIKZEE. Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Bruinisse 10.30 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Cand. L. Wolthuis te Groningen Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr B. A. Knoppers te Soest Oosterland 10 en 2.30 uur Dr J. H. Becker Renesse (Evangelisatiegebouw) 7 uur Cand. L. J. Wolthuis Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds E. Jansen te Goes Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse De leiding is goed getraind, berekend voor haar taak. De tochten naar het buitenland wor den met prima autocars gemaakt. Voor de kampen kunnen jongens en meisjes worden ingeschreven van 16—17 jaar af, leden van gereformeerde jeugdver enigingen en ook andere jongeren, die onze prettige kampeerregeliiigen aan vaarden. Er zijn ook enkele kampen voor meisjes. Omdat wij het vorige jaar velen moesten teleurstellen, is het nieuwe programma sterk uitgebreid. Het mooie, overzichtelijke prospectus wordt na aanvraag p.o. gratis toegezon den. Men kan het aanvragen bij het Gereformeerd Jeugdcentrum ,,de Witte Hei", Post Huis ter Heide (U.), tel. 0 3402-4341. Voor het kamperen van jongens en meisjes beneden 16 jaar kan men uit voerige inlichtingen verkrijgen bij de Bond voor Gereformeerde Jeugdorga nisatie, Maliestraat la, Utrecht. OFFICIÉÉL CLASSIS GOES. Vergadering van de classis Goes D.V. donderdag 9 april a.s. Eventuele stukken voor het agendum op te sturen voor of op 31 maart a.s. aan de eerste ondergetekende. Namens de kerkeraad der roepende kerk van Wolphaartsdijk, Ds D. Bouwknegt, praeses. J. Katsman, scriba. Beroepen te Zaamslag, A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne te Bleiswijk, M. Grashoff te Aardenburg te Hoek (Z.), Krimpen a. d. IJssel en te Krim pen d. d. Lek, A. Heuzeveldt, kand. te Amsterdam te Sybrandaburen, G. Brouwer, kand. te Leidschendam te Bennekom (vac. P. Riemersma), S. de Vries te Buitenpost te Midsland op Terschelling, W. A. Jelsma te Woud send (Fr.) -te Utrecht-Oost (vac. H. W. H. van Andel) (2de maal), P. Heinen te Noordwijk-Binnen, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Haamstede, C. M. Boerma, res. legerpredikant te Bergen op Zoom, die bedankte voor Wol phaartsdijk en voor Wommels (Fr.) naar Ouddorp (Z.H.), G. van Driel, kand. te Utrecht, die bedankte voor Nijzijl (Gron.). Bedankt voor Roden, A. Nagelkerke te Zweeloo voor Gorredijk, A. Prins te Winsum (Fr.) voor Borne, H. Bade te Valthermond voor Garijp, A. IJkema te Tweede Exloërmond. Beroepbaar. Ds. P. W. Martijn, voorheen Ned. Hervormd predikant te Dorkwerd, is door de classis Gronin gen na gehouden coll. doctum toege laten tot de Dienst des Woords en der sacramenten. Ds. Martijn is terstond beroepbaar, zijn adres is Paterswoldse- weg 162a, Groningen, tel. 0 5900— 29758. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagden voor het kandidaatsexamen de heren K. Bis- schol, Bergsingel 225 te Rotterdam en W. ten Kate, Wilhelminapark 41 te Utrecht. Afscheid en intrede. Ds. H. Pest man te Terneuzen is voornemens 17 mei intrede te doen te Appingedam, na bevestiging door Ds. N. Korenhoff al daar. Dr. S. P. Dee, geestelijk verzorger van het ziekenhuis „Eudokia" te Rot terdam, heeft van de classis Rotterdam eervol emeritaat ontvangen, ingaande 1 mei a.s. Ds. P. H. v. Eijk, emeritus miss. predikant, is verhuisd van Maartensdijk (U.) naar Dennenlaan 2 te Holland- sche Rading (U.). het tekstboekje STEMMEN DES HEILS en het aanvullingsbundeltje ENIGE GEZANGEN vindt U een ruime sortering i [[NIEUWE BURG 26—28 TEL, 2114, MIDDELBURG POSTREKENING 19522 Prof. Dr. G. M. den Hartogh. f In de ouderddom van bijkans 60 jaar is te Kampen plotseling, overleden de nestor van de hoogleraren aan de Theol. Hogeschool aldaar, Prof. Dr. G. M. den Hartogh. De overledene, wiens gezondheid reeds jaren wankel was, was vrijdagavond 6 maart in een vergadering van studenten der School met die van de Technische Hogeschool te Delft, toen hij door een ongesteld heid werd overvallen die zijn overbren ging naar het ziekenhuis noodzakelijk maakte. Daar is hij zaterdagmorgen 7 maart overleden. Prof. den Hartogh, die 19 april 1899 te Heerjansdam, waar zijn vader predikant was, werd gebo ren, studeerde en promoveerde aan de V.U. in de rechten. Hij was als reserve officier in militaire dienst, vervolgens aan de Dr. S. Kuyperstichting te 's-Gravenhage verbonden voor histo risch onderzoek en werd 3 maart 1929 predikant te Hazerswoude. De synode van Middelburg-1933 benoemde hem tot hoogleraar in het kerkrecht als op volger van wijlen Prof. Dr. H. Bouw man, en 17 jan. 1934 inaugureelde hij met een rede over ,,De grondslag van het kerkrecht". Prof. den Hartogh heeft veel geschreven in allerlei perio dieken, in de Chr. Encyclopedie, ter wijl hij de uitgave van de Archiefstuk ken der Afscheiding verzorgde, in het gedenkboek van de reformatie van 1886 publiceerde en het gedenkboek „Schrift en historie" verschenen bij het gouden jubileum van de A.R. partij samen stelde. Hij was tot zijn dood toe voor zitter van het Geref. tractaatgenoot- schap „Filippus", en diende o.m. de Geref. meisjesbond 15 jaar als advi seur. Meer dan 2000 maal heeft hij het Woord bediend. Zijn verdiensten vonden erkenning in zijn benoeming tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Donderdagmiddag is zijn stoffelijk overschot na een rouwdienst in de aula van de Theol. Hogeschool te Kampen op de begraafplaats te Ysselmuiden ter ruste gelegd. Zondag 1 maart werd Cand. Th. P. v. Belzen uit Arnemuiden door Ds H. Scholing van Zuidland, oud-pred. van Arnemuiden, met als tekst Markus 4 26—29, bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Mariënberg (Ov.). Na de bevestiging namen met de be vestiger aan de hand oplegging deel de predikanten P. v. d. Veen uit Sibculo (consulent) en Ds Pasman uit Har denberg. Tijdens deze ceremonie werd Ds v. Belzen staande toegezongen Ge zang 29 (gewijzigd). In de avonddienst deed Ds Th. P. v. Belzen intrede, sprekende overl Cor. 1 22—25. Na afloop van de kerkdienst voerde als eerste spreker het woord ouderling Hento, namens de kerkeraad en kerk van Mariënberg, namens de Classis Hardenberg door Ds D. Pas man te Hardenberg, door de consulent Ds. P. v. d. Veen uit Sibculo, door Ds Heersink, namens de moederkerk van Vroomshoop, door Ds Lourencius, Herv. pred. te Mariënberg en tenslotte riep Burgemeester de Goede van Har denberg Ds v. Belzen een hartelijk wel kom toe in Mariënberg, dat ressorteert onder de burgerlijke gemeente Harden berg. Alle sprekers werden door de nieuwe predikant hartelijk dank gezegd voor de goede woorden tot hem gesproken bij zijn ambtsaanvaarding. Ds v. Belzen sprak daarna nog een persoonlijk woord tot zijn ouders, broe ders en familie. De zeer druk bezochte kerkdienst, die ook nog door belangstellende broe ders en zusters uit Arnemuiden werd bijgewoond, werd besloten met het staande zingen van Ps. 72: 11. Van zijn voorganger Ds J. Melse te Oenkerk en van de kerkeraad aldaar was een belangstellend schrijven inge komen. Na afloop was er een receptie. KerkinstitueringGehoord het verzoek van een groot aantal lidmaten aldaar en het rapport van de desbe treffende commissie, besloot de classis Drachten in principe de wenselijkheid van een eventuele instituering uit te spreken, tenzij er overwegende bezwa ren zijn. Aan de kerken van Duurs- woude en Haulerwijk zal gevraagd worden om in overleg met de classicale commissie op de volgende vergadering met desbetreffende regelingen te ko men. Ouderlingenconferenties. De 41e ouderlingenconferentie in de classis Hardenberg en Ommen zal 14 maart in Ommen worden gehouden. Als re ferent zal optreden Ds. J. Goris van Lutten met het onderwerp „De wijk- ouderling en de wijk-avond". 20 mei a.s. zal te Arnhem de Gelderse ouder lingenconferentie worden gehouden. Als referenten zullen optreden Ds. J. Firet van Amersfoort, secr. van de Ned. Geref. Jeugdraad en Prof. Dr. H. N. Ridderbos van Kampen, die over het scheppingsverhaal refereren zal. Bond van Geref. mannenvereni- gingen. Te Alphen a. d. Rijn, Gronin gen en Woerdenseverlaat zijn mannen- verenigingen tot de bond toegetreden. Giften en legaten. Te Rotterdam- Z. kwam een gift in van 1000,— voor kerkbouw te Pendrecht. De diaconie van Sleeuwijk ontving een legaat van 1000,—. De diaconie van 's-Her- togenbosch ontving een gift van 500,-. s-Gravenhage-Loosduinen. Ge zien het feit dat de vakante wijk VI tot bijna 1200 zielen uitgroeide, besloot de kerkeraad het beroepingswerk voor een zesde predikant onverwijld ter hand te nemen. Op de begroting 1959 is met deze post reeds rekening gehouden. De gemeenteleden kunnen tot 7 maart na men opgeven voor de groslijst. Alleen die brieven worden in behandeling gé- nomen, die door niet meer dan twee leden ondertekend zijn. De inge bruikneming van de nieuwe Salvator- kerk zal niet op 3 april kunnen plaats vinden, zoals gepland was, maar moet door de weersomstandigheden veertien dagen worden uitgesteld. Zutphen. De commissie van be heer heeft het orgel in de oude kerk verkocht voor de prijs van ƒ4500,— aan de kerk van Echten (Fr.). MIDDELBURG NIEUWE BURG 14 16 ZELFBEDIENING

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3