PREDIKBEURTEN Officiële Berichten ZONDAG 1 FEBRUARI 1959 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 23 5 uur Ds J. Ytsma, Zondag 23 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 23 5 uur Ds P. van Til Collecte: Evangelisatie onder studerenden. Luth. Kerk 7.30 uur Ds M. Boot Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur, 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 uur Ds M. Boot 2 uur Ds J. Spoelstra te Tilburg Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Melis kerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. van Til. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Cand. E. C. Rietveld te den Haag Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra Westkapelle 9 uur Ds Th. Sj. de Groot, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 3 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Hoek 10 en 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 5 uur Cand. Polman te Kampen Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds P. van Dijk te Krommenie CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen, Bed. H. Av. en Dankz. Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Westerkerk, 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds P. Homburg te Vlissingen, Zondag 32 Oosterkerk, 10 uur Ds P. Homburg 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 31 Collecte voor de Theol. Faculteit der V.U. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds C. „de Ruijter Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema IVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds H. J. van Duinen, Zwijndrecht Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 10 en 4 uur Ds J. A. van Netten Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Voormiddag Voorber. H. Av. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds M. de Wit. Rilland-Batk 10 en 2.30 uur Ds H. Moolhuizen te Leiden Tholen 10 en 5 uur Ds M. de Wit te Rotterdam CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Cand. Th. P. van Belzen te Arnemuiden Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wiele naker Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Cand. R. v. d. Berg te Arnhem Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwer kerk 10 en 3 uur Ds W. S. Pontier era. pred. te Honzelersdijk. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Cand. R. v. d. Berg Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds D, Kapteijn te Amsterdam Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds J. Boerma Legerpredikant te Bergen op Zoom. predikanten Ds. H. J. Kouwenhoven te Wageningen, Ds. M. Boukema te 's-Gra- venhage-Z. en Dr. B. Rietveld van 's-Gravenhage-W. kwam bericht van ver hindering in. Zutphen. Ter vergadering van de kerkeraad diende een uitvoerig rapport van de commissie inzake subsidie van kerkbouw door de burgerlijke overheid, waarin het pro en contra naar voren kwamen, alsook het besluit van de ge nerale synode en het afwijzend prae- advies van het centraal comité der A.R. partij. Na brede discussie spraken bijna alle léden van de kerkeraad uit geen prin- cipiëel bezwaar te hebben tegen subsi die, waarom besloten werd voor het nieu we kerkgebouw het gemeentebestuur om subsidie te vragen. Scribaten. Als scribae zijn opgetre den van Bocchout BelgiëK. Sluys, Heuvelstraat 3 van Groningcn-NH. Marsman, Adr. Pauwstraat 92 van Heerde J. H. Haverkamp, Roggeweg 24 van Oosterzee (Fr.) K. de Boer, Pontweg 36c van O. en N. Büdtdijk J. Wenselaar, no. 754, post St. Anna- Parochie van Stavoren A. Boersma, Voorstraat 90 van JJtrecht-W. M. den Otter, Lessinglaan 4. De nieuwe psalmberijmingDe ker keraad van Eibergen-Rekken sprak uit voor de nieuwe berijming van de 110 psalmen geen interesse te hebben en van oordeel te zijn, dat de gemeenteleden on nodig lasten opgelegd worden door tel kens opnieuw voor ieder nieuw gedeelte der berijming nieuwe boekjes aan te schaffen. Hij oordeelt, dat het langza merhand een chaos wordt en zal als het geheel gereed is de zaak nader bespreken. Giften en legaten. De kerk van Apel doorn ontving een legaat groot 1000, 0m óteecló aan te denken Geen dag is gelijk aan de an dere stemmingen kunnen wis selen als de jaargetijden Maar wanneer U door een be paalde sleur wordt geplaagd en momenten van inzinking optreden, dan verkwikt de heilzame King pepermunt U. Iedere tablet King is een crea tie van goede smaak en na- tuur-zuiverheid AGENDUM voor de vergadering der Classis Mid delburg, samen te komen D.V. maan dag 9 februari 1959, des voormiddags 9 uur in de Hofpleinkerk te Middel burg. 1. Opening namens de roepende kerk van Serooskerke (W.). 2. Nazien der credentiebrieven en in structies. 3. Constituering der vergadering. Moderamen Ds. G. D. L. Brederveld, praeses. Ds. M. Boot, assessor. Ds. J. C. Streefkerk, scriba I. Ds. S. van Wouwe, scriba II. 4. Mededeling van gevoerde correspon dentie. 5. Notulen. 6. Ingekomen stukken. 7. Instructies. 8. Rapporten a. Classicale Quaestor. b. Evangelisatie. c. Militaire zaken. d. Zending. 9. Rondvraag naar art. 41 K.O. 10. Persoonlijke rondvraag. 11. Lezing en vaststelling der korte no tulen. 12. Aanwijzing roepende kerk, modera men en datum voor de volgende ver gadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Serooskerke W. S. VAN WOUWE, praeses. J. DE WOLF, scriba. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Goes op woensdag 21 januari 1959. Ds C. de Ruijter opent namens de roe pende kerk van Wemeldinge de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Na onderzoek van de credentiebrieven door de afgevaardigden van de kerk van Nieuwdorp, blijken alle kerken wettig vertegenwoordigd te zijn. Plet moderamen neemt zittingpraeses Ds N. H. Pleiner, assessor Ds E. Jansen, scriba I Ds J. v. d. Leek, scriba II Ds J. Koolstra. De praeses spreekt een woord van wel kom op deze eerste vergadering van het nieuwe jaar, inzonderheid aan Ds D. Bouwknegt, die na zijn ziekte weer ter vergadering aanwezig is. Ook feliciteert hij Ds Bouwknegt met zijn beroep van de kerk van Den Plaag-Moerwijk, dat hij intussen ook aangenomen heeft, hoe wel wij hem graag in ons midden hadden zien blijven. Verder memoreert hij nog, dat de kerk van 's-Gravenpolder een nieuw orgel in gebruik genomen heeft, en dat de kerk van Wemeldinge een an der orgel zal krijgen. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken 1. Brief van dhr. K. Verheule, waarin hij hartelijk dankt voor de vriendschap en voor de goede verhouding, die er al tijd geweest is, als de classiskerken sa men kwamen, al de jaren, waarin hij koster geweest is. Namens de classis zal hem in een schrijven dank gebracht wor den voor al zijn goede diensten. 2. Van het A.K.B. een lijst van col lecten en een drukproef voor het jaar boekje betreffende classicale gegevens. 3. Bericht van de classis Dordrecht, dat Ds L. de Nood de betrekking als leraar van een Middelbare school te Utrecht heeft aanvaard, en geacht wordt daardoor te zijn overgegaan tot een an dere staat des levens. 4. Schrijven van de classis Tholen, waarin ze dank zegt voor toegezegde pre dikbeurten. 5. Schrijven van Ds S. Oegema. Hem zal verzocht worden op de april-classis een causerie te komen houden over zijn werk als legerpredikant. 6. Deputaten voor de koopvaardij be richten, dat Ds P. Hainjé uit Surabaja is gerepatrieerd, en gaarne voor ambte lijke arbeid in Nederland in aanmerking zal komen. 7. Schrijven van de Stichting Inter kerkelijk Protestants Sanatorium (in li quidatie), met het verzoek aan de bij liquidatie rechthebbende instanties het I.P.S. toestemming te geven de aan be doelde instanties toekomende gelden te gebruiken voor de stichting van een Interk. Prot. Steunfonds. Aangezien de classis op haar vorige vergadering reeds besloten heeft hiermee accoord te gaan, neemt zij een schrijven van Ds Durkstra en Ds van Til over dit onderwerp voor kennisgeving aan. Intussen is Dr C. Stam ter vergade ring gekomen en wordt hartelijk welkom geheten. Hij krijgt het woord om enkele meedelingen te doen. 1. Verzoek van het breed moderamen der classis Goes van de Herv. Kerk om gemeenschappelijk de woensdagavond als catechisatie-avond vast te stellen, en het verzoek te richten aan verschillende in stanties om er aan mee te werken die avond geen cursus te geven e.d. aan hen, die geacht worden het onderwijs dei- kerk te moeten volgen. De classis heeft geen bezwaar om dit loffelijk pogen te steunen. 2. Hem was verzocht de predikanten te verzoeken hun bezoek in de zieken huizen wat meer te verdelen over de hele week en niet in de regel de maan dagmorgen daarvoor te bestemmen, zo als veel predikanten doen, waardoor men van het goede vaak wel wat te veel krijgt. 3. Deputaten voor de geestelijke ver zorging in de ziekenhuizen wekken de kerken op dit werk, dat ook zoveel mo gelijkheden biedt voor evangelisatie, zo veel mogelijk te steunen. Zij verzoeken die classes, die geen bizondere lasten voor deze arbeid hebben, behalve één hele collecte ook nog op te brengen een bedrag van minimaal 5 cent per ziel. De classjs besluit hiertoe. De gelden te stu ren naar het A.K.B. te Utrecht vóór oktober. Ds v. d. Leek rapporteert over de steunaanvragen van de hulpbehoevende kerken in de classis. Hiertegen geen be zwaar. Tevens verzoekt hij de kerken toch vooral hun verplichte gelden bijtijds te sturen. Op verzoek doet Ds Jansen enkele meedelingen over het in Goes te bouwen bejaardentehuis. In principe heeft de kerk van Goes tot de bouw besloten. Het zal ongeveer 46 kamers bevatten. De mo gelijkheid bestaat, dat ook bejaarden uit andere classis-kerken hierin opgenomen worden. De heer J. C. Fossen is ter vergade ring gekomen en rapporteert over de wijziging der quotatiecijfers. Deze wordt aanvaard. Thans komt in bespreking het rapport van de commissie steunverlening aan de kerk van Borssele voor uitbreiding van haar vergaderruimte. Daadwerkelijke steun van de classiskerken blijkt hiervoor noodzakelijk. De kerk van Borssele wordt met dit besluit van de classis gelukge wenst, en de commissie dank gebracht voor haar werkzaamheden. De quaestor doet meedelingen over de correspondentie betreffende de bijdrage van een kwartje per ziel voor de ge scheurde kerken. Behalve de gevraagde en reeds gestorte 3,per ziel moet inderdaad nog een kwartje per ziel door onze classiskerken opgebracht worden. De quaestor zal zorg dragen voor de inning van deze bedragen. De quaestor brengt een financiëel ver slag uit over 1958. Over 1959 zullen de kerken omgeslagen worden voor 500, Nieuw adres van de quaestor is: J. C. Fossen, Vogelzangsweg 33, Goes. Regeling vacature-beurten Borssele: de predikanten Booy, Bouw knegt, Veldhuijzen. Driewegende predikanten Bouwknegt, Jansen, v. d. Leek. 's-Gravenpolder: de predikanten Bouw knegt, Goedendorp, Jansen, Koolstra, De Ruijter, Stam, v. d. Veen, Veld huijzen. Lewedorp: de predikanten Booy, Goe dendorp, Heiner, v. d. Leek, De Ruy- ter, v. d. Veen. Hoogerheidede predikanten Heiner, Goedendorp, Koolstra. Roepende kerk voor de e.v. vergade ring op donderdag 9 april, 8.45 uur: Wolf aartsdijk. Moderamen: praeses Ds E. Jansen; scriba I Ds J. v. d. Leek; scriba II Ds C. de Ruijter assessor Ds J. Koolstra. Bij de rondvraag zegt Ds Bouwknegt dank voor blijken van meeleven en be langstelling tijdens zijn ziekte, en br. de Muijnck van Borssele voor de door de classis toegezegde steun voor uitbrei ding van vergaderruimte. Kort verslag wordt gelezen en vast gesteld. Sluiting na dankgebed van Ds E. Jan sen. Namens de classis: J. KOOLSTRA.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3