PREDIKBEURTEN Officiële Berichten KERKNIEUWS ZONDAG 11 JANUARI 1959 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds J. Ytsma, Bed. H. Av. 5 uur Ds P. van Til, Dankz. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Voorb. H. Av. 5 uur Ds J. Ytsma (Rusthuis) 2.30 uur Ds P. van Til. Bed. H. Av. Collecte: Theol. Fac. V.U. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 en 2.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Cand. Van Belzen St. Laurens 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer, Bed. H. Av. en Dankz. Veerc 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Plomburg Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor Westkapelle 10 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 uur Ds M. Grashoff, 3 uur Cand. v. d. Meulen. Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 uur Cand. v. d. Meulen te Landsmeer 3 uur Ds M. Grashof f Hoek 10 en 2.30 uur Ds S. Doornbos, em. pred. te Amsterdam Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Bed. PI. Av. en Dankz. Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voorm. Openb. bel. en Bed. PI. Av.nam. Zondag 31. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds E. Jansen. Goes, Westerkerk, 10 uur Prof. R. Schippers te Amsterdam 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 28 Oosterkerk, 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Prof. R. Schippers, Zondag 27 Collecte Kas van Gen. Dep. voor de Emigratie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Voormiddag bevestiging Ambtsdragers. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe te Serooskerke Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wcmeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Cand. G. de Vries te Almkerk Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. PI. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Adema te Rotterdam Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds N. Warner te Utrecht Voorber. H. Av. Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Ds A. G. v. d. Stoel Voorber. H. Av. Krabbendijkc 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds M. de Regt. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels, Legerpredikant Bed. H. Av. en Dankz. Tholen 10 en 5 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers, Bed. PI. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Cand. P. Wamelink te Apeldoorn Voorber. H. Av. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker, Voorber. H. Av. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Cand. P. Wamelink Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds Slomp te Hoorn Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten, Bed. H. Av. en Dankz. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse HULPBEHOEVENDE KERKEN IN CLASSIS AXEL. Classic, dep. ad art. 11 K.O. herin neren aan de termijn van 1J+ dagen voor de Classisvergade ring van 3 febr. 1959, voor welke steunaanvragen kunnen wor den ingezonden onder overlegging van exploitatie- en kapitaalsrek. 1958, als mede een begroting van 1959, met event." noodzakelijke toelichting. Adres voor indiening is Ds. J. B. van Mechelen, Molenberg 1. Oostburg. tel. 201. J. B. VAN MECHELEN. Tweetal te Assen (vac. G. P. Hart- velt), K. A. Firet te Overschie en W. Griffioen te Nijkerk te 's-Graven- hage-Oost (vac. F. E. Hoekstra), K. A. Firet te Overschie en J. Wilschut te Zeist te Utrecht-Oost (vac. H. W. A. van Andel), A. Broek te Groningen- Noord en J. Wilschut te Zeist. Beroepen te Beverwijk (2de pr. pl.), H. B. Weijland te Nieuwer-Amstel- Noord te Belleville (Ontario, Cana da), G. Rienks te Wormerveer te Bant (N.O.P.), A. J. Dondorp te Domburg te Anna Jacobapolder, Dussen (N. Br.), Godlinze en te Ten Post (Gr.), W. Haverkamp, kand. te Kampen te Gorredijk, C. W. de Ruiter te Visvliet te Nieuw-Vennep, C. W. Thijs te Voorburg te Maassluis (vac. H. Vol lenhoven) en te Nordhorn (Did.), H. Tien te Nijkerk te Hoogeveen (vac. L. PI. Kwast), M. J. C. Bosscha te Wes- terbork te Nieuwlande, C. Bruning te Siegerswoude te Dirkshorn (N.H.), R. van den Berg, kand. te Arnhem te Nunspeet, W. P. H. Pouwels te Wom- mels (Fr.) te Gees, Schoonoord en te Sybrandaburen, G. O. N. Veenhuizen, kand. te Ede te Roden, J. P. Kakes te Makkum te Aduard (Gron.), W. Struys te Krommenie te Assen (vac. G. P. Hartvelt), K. A. Firet te Overschie te Vollenhove-Sint-Jansklooster, H. J. ten Brink te Vriezenveen te Gronin- gen-West als godsdienstleraar bij het M.O., D. Visch te Enimen, die dit be roep ook aannam te Echtern (Fr.), W. R. Barkema, kand. te Groningen te 's-Gravenhage-Oost (vac. F. E. Hoek stra), J. Wilschut te Zeist. Aangenomen naar Houwerzijl, L. Bui tenhuis, kand. te Arnhem naar Dwin- gelo, D. Bremmer te Numansdorp naar Schiedam (vac. G. Brinkman), J. Couvèe te Velp, die bedankte voor Eind hoven (6de pred. pl.) naar Pembroke (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Church), G. Rienks te Wormerveer, die bedankte voor Belleville (Ontario, Canada) naar Mariënberg, Th. P. van Belzen, kand. te Arnemuiden, die bedankte voor Dussen (N. Br.), Hoek (Z.) en voor Oosterend (Fr.) naar Witmarsum, W. H. van Halsema, kand. te Zwolle, die bedankte voor Tholen en voor Sint Pancras. Bedankt voor Maasdijk en voor Wer kendam (2de pred. pl.), A. J. Dondorp te Domburg voor Rotterdam-IJssel- monde, K. Schouten te Lisse - voor Gorredijk, C. W. de Ruiter te Visvliet voor Nieuw-Vennep, C. W. Thijs te Voorburg voor Vroomshoop, A. Wiersinga te 's-Graveland voor Maas sluis (vac. H. Vollenhoven), H. Tien te Nijkerk. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het doctoraal examen theo logie de heren J. G. Groen te Wallace- burg (Ontario, Canada), J. D. B. van der Meulen te Amsterdam, J. H. Schee pers te Feuriesburg (Zuid-Afrika) en A. J. van der Woude te Amsterdam; voor het kandidaatsexamen de heren L. J. Wolthuis te Groningen, H. Gilhuis te Amsterdam en G. Brouwer te Leidschen- dam en voor propaedeutisch examen de heren G. J. Terlaak te 's-Gravenhage en J. P. E. Verheul te Rijswijk (Z.H.) De classis Ommen heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer A. v. d. Deijl, kand. te Overveen en be roepen predikant te Dal f sen. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Delft nam Ds. G. P. Hartvelt afscheid van Assen met Rom. 8:31. Kand. A. v. d. Deijl te Overveen is voor nemens 11 j anuari intrede te doen te Dalfsen. Ds. C. L. Timmers is voor nemens 18 januari afscheid te nemen van St. Pancras, om 2 februari intrede te doen te Amstelveen, na bevestiging door Ds. C. Morgenstern aldaar. Ds. L. Bech te Oldemarkt zal a.s. zondag te Leerdam worden bevestgd door Ds. E. J. Oomkes van Schiedam. Dr. WA. van Es, em. predikant van Leeuwarden, is van Baarn weer naar zijn oude gemeente verhuisd. Hij heeft zich metterwoon gevestigd Schrans 93 te Leeuwarden. Ds. H. Hegger heeft zich thans metterwoon gevestigd Eginius Bloklaan 4 te Ivortenhoef. Ds. P. Nomes, em. predikant van 's-Gravenhage-W. is verhuisd naar Adr. Goekooplaan 89 te 's-Gravenhage, tel. 542245. Ds. S. van Popta te Rijswijk(Z.IL) is verhuisd naar Dr. Augustijnlaan 62 aldaar, tel. 984691. Ds. C. L. Ruben, legerpredikant, is verhuisd van Helpman (Gron.) naar Veldmaarschalk Montgomerylaan 545 te Eindhoven, tel. 25280. E. Klein. Na een diensttijd van bijna zestig jaar, eerst als diaken en la ter als ouderling, heeft de heer F. Klein op ruim 89-jarige leeftijd ontslag uit het ambt verzocht, dat de kerkeraad van Amsterdam hem op de meest eervolle wijze onder betuiging van hartelijke dank heeft verleend. Ds. G. Y. Vellenga te Apeldoorn heeft van zijn kerkeraad één a twee da gen studieverlof per week ontvangen om zijn studie op het gebied van de zielszorg te kunnen voortzetten. De collega's zul len zijn arbeid tijdens zijn verlof waar nemen. Grafsteen Ds. Jac. Eringa. Op de laatste rustplaats van wijlen Ds. Jac. Eringa te Oegstgeest is een gedenksteen aangebracht en aan de nabestaanden overgedragen. Behalve wat personalia staat" op de steen aangebracht de tekst uit Lukas 10:20b „Verheugt u daar uw namen staan opgetekend in de hemelen", de tekst, waarover de overledene het laatst in zijn leven heeft gepreekt, n.l. te Leerdam. De voorzitter van de ker keraad sprak een enkel woord en de oud ste zoon, de heer J. P. Eringa, dankte voor de betoonde belangstelling. Bunschoten-Spakenburg. De ge meente heeft onder grote belangstelling het bekende verenigingsgebouw Kost ver loren weer geheel gerestaureerd in ge bruik genomen. De voorzitter van de commissie van beheer de heer H. Koele- wijn Wzn., droeg het gebouw over aan de kerkeraad. Namens het verjaardags fonds droeg mej. T. v. d. Kolk verschil lende geschenken over, waaronder al de portretten van de vorige predikanten. Ook andere organisaties boden geschen ken aan. Namens de kerkeraad sprak Ds. J. Lafeber en namens de classis Amersfoort Ds. D. G. Molenaar van Renswoude. Het gebouw dat wel een an dere naam zal krijgen, doet nu ook tij delijk dienst als kerk. Deventer. In de Zandweerwijk heeft de gemeente een houten noodkerk in ge bruik genomen staande op het kruispunt Zwolseweg-Ceintuurbaan. Het kerkje draagt de naam van Adventskapel. Plet woord werd gevoerd door de heren G. Steen, architect, J. van Dijk, voorzitter van de commissie van administratie, Ds. C. W. de Vries, pastor-loei, bij de inge bruikneming waarbij tal van geschenken werden overhandigd, de eerste dienst leidde Ds. C. Glaubitz, sprekende over Openb. 2220. Dordrecht. De gemeente heeft de Petruskapel aan het Plein 1940-5 plech tig in gebruik genomen. Ds. S. Wouters preekte daarbij over Matth. 1616. Het woord werd gevoerd door de heren R. Groeneveld, voorzitter van de bouwcom missie, Ds. C. M. v. d. Loo, praeses van de kerkeraad, wethouder H. Neerings, namens het gemeentebestuur, Ds. B. Hennephof, oud-Geref. predikant, na mens het convent van predikanten. Klok gebeier riep de gemeente naar de eerste samenkomst, die werd opgeluisterd door orgelspel van Jaap Slagboom. De schuld, die op het kerkje rustte, groot 50.000,-, is volledig afgelost. Goes. De kerkeraad heeft in prin cipe besloten over te gaan tot de bouw van een bejaardentehuis, waarin voor 46 inwonenden plaats zal zijn. Plet centrum zal verrijzen op een terrein op de hoek van de Patijn weg-Voorstad tegenover hotel Ockenburg. Gr oning en-N oord. Als scriba is op getreden de heer H. Marsman, Adr. Pauwstraat 92. Leeuwarden. Ds. H. de Wit heeft de eerste steen gemetseld van het cen trum dat de gemeente laat bouwen. Ds. H. van Benthem heeft hem als praeses van de kerkeraad ingeleid en Ds. de Wit heeft, na zich van zijn taak gekweten te hebben, een toespraak gehouden, waar in hij wees op de actualiteit van een cen trum in een snel zich uitbreidende stads wijk. Architect D. Witteveen voerde eveneens het woord. Slikkerveer. De gemeente mocht haar nieuwe kerkgebouw officiéél in ge bruik nemen. De nieuwe kerk biedt plaats aan 720 kerkgangers, de oude kerk kan dat maar aan 350 doen. Aangezien er nig aandacht wordt besteed. Besloten nog duizend woningen zullen worden ge bouwd is de nieuwe kerk op de groei gebouwd en blijft de galerij daarin voor- lopig gesloten. De pastor-loci, Ds. W. v. d. Meulen, heeft, nadat het gereed schap voor de eredienst was binnenge dragen en hij tal van gasten had verwel komd, het Woord bediend uit 1 Petr. 2:5 en 9. De kerk die in de gevel het woord draagt „Christus is Koning" kost met inbegrip van het jeugdgebouw en de verwarming rond 500.000,Het interieur is uitgevoerd in frisse kleuren. Afgevaardigdden van de classis Baren- drecht, het gemeentebestuur en de herv. gemeente ter plaatse woonden de plech tigheid bij. Zielszorg voor predikanten. Ter vergadering van de classis Warffum werd de noodzakelijkheid besproken van zielszorg voor de predikanten en hun gezinnen. De vergadering was algemeen van oordeel, dat hieraan nog veel te wei- werd de zaak op de part. synode aan hangig te maken. De classis zal er de kerkeraden op wijzen, dat bij het huis bezoek de predikant en zijn gezin niet vergeten dienen te worden. Subsidie van kerkbouw. Ter verga dering van de kerkeraad van Zutphen heeft de commissie van advies inzake subsidie-aanvrage voor kerkbouw een uitvoerig rapport uitgebracht, waarin het pro en contra naar voren kwamen, als ook het besluit van de generale synode en het afwijzend advies van het Centraal comité van A.R. kiesverenigingen. Na brede discussie kwam de vraag aan de orde of er in de kring van de kerkeraad ook principiële bezwaren waren om sub sidie aan te vragen waarbij bleek, dat bij bijna alle kerkeraadsleden zulke bezwa ren afwezig waren. De kerkeraad besloot subsidie voor de nieuwe kerk aan te vra gen en de gronden uit het commissie rapport daarbij over te nemen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3