PREDIKBEURTEN Officiële Berichten U bespaart 35 cent ZONDAG 4 JANUARI 1959 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Voorb. H. Av. 2.30 uur Ds P. Joosse te Andel 5 uur Ds P. Joosse (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. Joosse 5 uur Ds P. van Til Collecte: Theol. Hogeschool te Kampen. Amemuiden 10 uur Ds H. K. Poelman, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds M. Boot te Gapinge. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds B. A. Knoppers te Soest Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout, Voorb. H. Av. Meliskerke 9.30 uur Ds Th. Sj. de Groot 2.30 uur Ds M. E. van Heesen, Voorb. H. Av. Oostkapelle 10 uur Ds M. E. van Heesen 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds Doornbos te Amsterdam Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer, Voorb. H. Av. Veere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds H. K. Poelman. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker te Doorn Westkapellc 10 uur Ds M. Boot 2.30 uur Ds P. Homburg, Voorb. H. Av. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers. Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 3 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Van Halsema te Zwolle Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg T er neus en 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Meehelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Openb. 29. Voorb. PI. Av.nam. Zondag 30. CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Voorb. H. Av. Driezvegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds E. Jansen. GoesWesterkerk, 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 27 Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 26 Collecte voor de Theol. Plogeschool te Kampen. s-Gravenp older 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Heink ens zand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven te Rotterdam Kapelle 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Kruiningen 10 uur Ds J. Koolstra, 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds J. H. Leier te Oud-Beierland Nieuzjudorp 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Namiddag Bevestiging Ambtsdragers. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Voormiddag Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Buitenhuis te Arnhem Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. di Stoel HoogerheideSchapendreef 21, 9.30 en 4 uur Krabbendijke 9.30 uur Ds J. v. d. Klaauw, Bevestiging Ambtsdragers 2.30 uur Ds J. Koolstra te Kruiningen Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. G. O. N. Veenhuizen Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds D. J. Coumou te Heinenoord Voorber. H. Av. .Tholen 10 en 5 uur Cand. G. O. N. Veenhuizen te Ede CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs, Denderleeuw Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds P. Melse, Bevestiging Ambtsdragers Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Dr J. PI. Becker Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten, Voorb. H. Av. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg aanleiding mag worden ook hun kritiek op de een of andere wijze te uiten. Wie en wat precies wordt bedoeld, dat is een geheim tussen de predikant en de be trokken jongelui. Een boze reactie op hinderlijk gedrag is natuurlijk. Een christelijke reactie is verrassend, doeltreffend en beschamend. Een zacht woord, een sportieve hou ding jegens de jeugd wordt gewaardeerd. Het opent een deur. Het beantwoordt aan een verwachting. Onze grote, lastige, onverschillige, lieve kinderen wachten op onze toepassing. Ze willen in ons leven zien en uit onze mond horen, dat het ons menens is, al zijn ze het zich nau welijks bewust, dat hun hinderlijk ge drag mede voortkomt uit een hevig ver langen naar de waarheid, de genade, de heerlijkheid, door het evangelie gepre dikt. Hun onrust is een haken naar de rust. In de zekerheid van die rust zal de prediker zich niet licht tot angst of boos heid jegens hen laten verleiden. Die rust mag hij hun ook aanbieden. (Geref. Weekblad) G. VERRIJ. <3-let juióte woord op het juiste moment geeft U troost en houvast in een moei lijke tijd. De juiste verkwikking op ieder moment is de natuurzuivere King Pepermunt De kerken van de classis Goes worden opgeroepen ter vergadering op 21 januari 1959, om 8.45 uur, in het lokaal achter de Gereformeerde Kerk te Goes, West- wal 6. Punten voor het agendum in te zen den aan de scriba van de roepende perk, Wemeldingse-zandweg 4. Namens de roepende kerk van Wemeldinge, Ds. C. de Ruijter, praeses. P. Stomp, scriba. ORGANISTEN VERGADERDEN. De Zeeuwse Gereformeerde organisten vergaderden op zaterdag 20 dectmber 1.1. in de Hofpleinkerk te Middelburg o.l.v. de heer Suurmondd. Naast de huishoudelijke zaken be speelden de heren van Noppen en Fraan- je (resp. concert- en koraalspel) het or- Sel- De opkomst was niet bijzonder goed. Slechts 10 van de plm. 40 leden waren aanwezig. LEESTAFEL. De uitgeversfirma N.V. J. H. Kok te Kampen is begonnen met de uitgave van boekjes in zakformaat. „Boeketreeks" is de naam voor de se rie, die het protestants-christelijk pocket boek zal brengen. De boeken kosten 1,50 per deel, zien er mooi uit. Van zelf is de druk wat in elkaar gedrongen, maarvergeet u niet, voor hoe wei nig geld u goede boeken in uw bezit krijgt. Wij noemen u: 1. Prof. Dr. A. Sizoo„Herleeft ver leden, schetsen uit het dagelijks leven van 2000 jaar geleden. Dit is een 2e druk. Het leven uit de oudheid gaat hier voor u open. 2. Een verkorte uitgave van de Insti tutie van Calvijn. Destijds verkort weer gegeven door Dr. B. Wielenga. Met een inleiding van Prof. Dr. D. Nauta. 2e druk. Het is belangrijk, dat dit werk hiermede onder ieders bereik komt. 3. Okke Jager, de humor van de Bij bel. 8e druk. Overbekend, en iedereen kan het nu kopen. 4. Prof. Dr. J. H. Bavinck, het raad sel van ons leven, 4e druk. Dit werk laat zich buiteengewoon goed lezen in deze serie. 5. In 2 delen de uitgave van de apo criefe boeken. Prof. Dr. W. C. van Un- nik voorzag het van een inleiding. Waardevolle lektuur voor een koopje indien U vóór 1 februari a.s. 3,gireert op postreke ning 42280 van Drukkerij Littooij Olthoff te Mid delburg voor abonnements geld le halfjaar 1959. op de boekenmarkt. Wij hopen, dat deze uitgave zal slagen en de huisbibliotheek eerder nog deze boeken zullen bevatten dan andere reeksen. C. St. Orville Steggerda. Elke dag is nieuw. Uit het amerikaans door Nel Berg mans.. Uitgave J. LI. KokN.V., Kampen. Op deze roman vestigen wij graag de aandacht. Een stuk uit het leven van een chirurg, waarin „hoog en laag" elkaar afwisselen. Er komen prachtkarakters in voor, naast minderwaardige levens. De chirurg, die een vergeten man wil zijn, wordt 'telkens gedwongen voor de dag te komen. Wij vinden dit een geslaagd boek. C. St. S". S. Smeding. 2J christelijke symbolen. Uitg. van Keulen N.V., Houtzagers- singel 76, 's-Gravenhage. Van dezelfde uitgever tegelijk een handleiding en een werkschrift. Bedoe ling is, dat de katechisanten aan het werk worden gezet, om de oud-christelijke symbolen te leren kennen, en ze zelf te plakken in een werkschrift. Een uitste kende onderneming. Wij zijn niet ver wend met bijzondere uitgaven op kate- chisatiegebied. Plier wordt handenarbeid voorgestaan, tot kennis van de oud-chris telijke tekenen. Met belangstelling wachten wij af, of deze methode er in gaat. Wij durven ge rust aandringen op een proberen, waar dit mogelijk is. De prijs van het hand boek is 3,25 van de handleiding 1,25 van het werkmap je 2,25. C. St. J. M. van der Kruiskens. De blokken doos. Uitg. La Rivier e en Voor hoeve, Zzvolle. Hoofdpersoon Peter van der Woude. Een jurist, die niet de prettigste „baan" in het leven kreeg. Hij krijgt een ernstig ongeluk, en dan wordt zijn leven terug verteld. Tenslotte herstelt hij uit een operatie en een nieuw hoofdstuk van zijn leven zal beginnen. Er zit iets ge forceerd in. Maar het leest vlot. Menig een zal dit boek stellig waarderen. C. St. Ds. J. Overduin. Venster op het leven. Bijbels dagboek. Uitg. J. K. Kok N.V., Kampen. Prijs, gebonden: 12,50. Ds. Overduin heeft aan de reeks dag boeken een nieuw toegevoegd, dat de le zers zal aanspreken. Wie een dagboek gebruikt, heeft ongetwijfeld na enige tijd behoefte aan een andert uitgave. Het is niet meer zoals vroeger, toen éne uit gave het ganse leven begeleidde. Wij willen nu verandering. Dan wijzen wij op dit uitnemende boek, dat aan de hand van de dagtekst ons geesttlijk leven kan verrijken. Hartelijk aanbevolen. C. St. Bene Meritus. Bundel opstellen. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Prijs 9,75. Bij gelegenheid van de 75e verjaardag- van Dr. J. Schouten verscheen deze bun del" opstellen uit dankbaarheid aan de ere-voorzitter van de A.R.-partij opge dragen. Dit was een welverdiende erken ning voor het vele, dat Dr. Schouten voor die partij en volk in vele jaren heeft gedaan. U vindt in deze bundel bijdragen over de A.R.-partij èn politiek, over Kerk en politiek, cultuur en politiek, school en maatschappij en over de huidige Europese problemen. Allen van de hand van deskundigen. De laatste 2 artikelen houden zich speciaal bezig met de per soon van Dr. J. Schouten en zijn staat van dienst. Tenslotte werd opgenomen de afscheidsrede in de deputatenvergade- ring van 22 juni 1955. U wilt ongetwijfeld dit boek bezitten tot dankbare herinnering aan het levens werk van een man, die op hoge leeftijd het stuur aan anderen wist over te laten. Het is een mooie uitgave geworden. C. St. A. van Hartingsveldt. Het heilig Boek. voor mij. Uitg. Jan Haan, N.V., Groningen. Prijs, geb. 12,90. Dit is een kinderbijbel van bijzondere soort. De taal van de Bijbel zelf wordt gebruikt, alleen eenvoudiger gemaakt voor het kind. Er zijn dus geen verhalen voor de Bijbeltekst in de plaats gekomen, maar hier wordt een Bijbeltekst gegeven, die U eerst met het kind kunt lezen, om het daarna ook zelf te laten lezen. Het grote voordeel is, dat de overgang van deze kinderbijbel naar de gewone Bijbel gemakkelijk is te maken. Natuur lijk zou men deze gehele uitgave moeten beproeven, of deze praktisch overal even bruikbaar is. Maar, wat wij er van lazen, is van dien aard, dat wij gerust durven zeggenschaft u zulk een kinderbijbel eens aanHet is een mooie uitgave. C. St. Dr. C. Gilhuis. Terwijl ik nog ben Nieuwe gesprekken over het ouder voorden. Uitg. N.V. Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. maatschij, Wage- ningen. Prijs 6,90. Dr. Gilhuis, die zulk een uitnemend werk deed, door voor onze bejaarden te schrijven: hoe dichter ik nader heeft een nieuw boek gegeven, dat stellig door de ouder wordende generatie met instemming zal worden ontvangen. De titel zegt al, welke kant de schrijver uit wil. De taak der ouderen, zolang zij in dit leven zijn, is: de lof van God. Achtereenvolgens worden besproken in verschillende hoofdstukkenuw tijd, uw toestand, uw taak. In een taal, die aan spreekt, benadert de schrijver de ouder wordende mens. Hier wordt hem echt geestelijke hulp geboden. Het is te ho pen, dat deze keurige uitgave velen zal bereiken. C. St. MIDDELBURG NIEUWE BURG 14 16 ZELFBEDIENING

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1959 | | pagina 3