PREDIKBEURTEN LEESTAFEL het examen voortgang vinden. Op grond van het ex. wordt cand. van Belzen toe gelaten tot het staan naar het ambt van Dienaar des Woords in onze kerken. 10. De Quaestor Classis, br. Lavooij. licht de quötatiecijfers voor 1959 toe. Op grond van een gunstig rapport door de commissie tot nazien van de boeken en bescheiden van deze quaestor over 1957, wordt hij gedechargeerd van zijn financiëel beleid over 1957. 11. Voortzetting van 8. b. Schrijven van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland i.v.m. de liquidatie van het Interkerkelijk Protes tants Sanatorium v. h. Zuiden. Voor ken nisgeving aangenomen. c. Van dezelfde stichting een verzoek, meisjes op te wekken dienst te nemen in de van deze stichting uitgaande tehuizen. Voor kennisgeving aangenomen. d. Schrijven van de Stichting Interker kelijk Protestants Sanatorium (in liqui datie), met verzoek aan de bij liquidatie rechthebbende 'instanties het I.P.S. toe stemming te geven de aan bedoelde in stanties toekomende gelden te gebruiken voor de stichting van een Interk. Prot. Steunfonds. Aangezien dit de classis niet rechtstreeks betreft, voor kennisgeving- aangenomen. e. Schrijven van Ds Durkstra en Ds van Til, waarop Ds van Til toelichting- geeft, over hetzelfde onderwerp. Voor kennisgeving aangenomen. f. Van de classis Den Haag, dat Ds P. met ingang van 18 sept, van zijn ambt vervallen is verklaard. g. Van de classis Dordrecht, dat Ds M. uit zijn ambt is ontzet. Van deze beide berichten wordt met diep leedwezen ken nis genomen. h. Uitnodiging aan de classis, zich te doen vertegenwoordigen bij het afscheid van Ds de Boer van Middelburg. Is in middels gebeurd. i. Cellectelijst 1959 van het A.K.B. j. Bericht van Deput. v. Geestel. ver zorging van opvarenden ter Koopvaardij, dat Ds Iiainjé gedwongen gerepatrieerd en nu weer beroepbaar is. k. Verzoek van de kerk van Breskens om liefdebeurten in het eerste kwartaal van 1959. Aldus toegestaan18-1 Ds Brederveld, 15-2 Ds v. Pleesen, 15-3 Ds Vlaar d ingerbroek. 12. Instructies. Domburg heeft bezwaar tegen de steun door de classis aan Koudekerke toege kend i.v.m. de geestelijke verzorging van de in de verpleeghuizen opgenomenen. Het besluit van de vorige classis blijft echter gehandhaafd. Domburg vraagt classisbeurten, als volgt toegestaan4-1 Ds Boot, 25-1 Ds Elshout, 1-2 Ds de Groot, 22-2 Ds Pon tier, 8-3 Ds Streefkerk, 15-3 Ds v. Til. Vrouwenpolder krijgt als volgt toege wezen 25-1 Ds Dondorp, Febr. Ds Homburg, 15-3 Ds Verschoor. Westkapelle: als Domburg. Liefdebeurten voor St. Laurens: 18-1 Ds v. Til, 25-1 Ds Verschoor, 8-2 Ds Vlaar dingerbroek, 22-2 Ds v. Wou we, 8-3 Ds Ytsma, 15-3 Ds Bohlmeyer, 29-3 Ds Boot. 13. Ds v. Til rapporteert over het werk van de Zendingsdeputaten. 14. Ds Brederveld brengt rapport uit over het werk van de Commissie voor de Industrialisatie en het Drie-Eilanden plan, en wel over de grensregeling tussen Vlissingen en Koudekerke. Na uitvoe rige bespreking wordt dit rapport met een kleine wijziging aanvaard. 15. Rondvraag art. 41. 16. Pers. rondvraag. 17. Voorlezing en vaststelling van het persverslag. 18. De volgende vergadering wordt vastgesteld op maandag 9 febr. 1959, 9 uur. Roepende kerk: Serooskerke. Mo- deramenPraeses Ds Brederveld, ass. Ds Boot, scr. I Ds Streefkerk, scr II Ds van Wou we. 19. De praeses eindigt met dankgebed en sluit de vergadering. Namens de classis, J. Vlaardingerbroek, Scriba II. (Eerst begin december ter drukkerij ontvangen. KORT VERSLAG van de vergadering van de classis Zierikzee op woensdag 3 december 1958. Opening. Namens de roepende kerk van Kamperland opent Ds Radder de vergadering. De classis wordt geconstitueerd met als moderamenDs Wielemaker, praeses, Ds Tiemersma, assessor en Ds van Al ler, scriba. De praeses spreekt een woord van ge lukwens aan het adres van Ds Schippers in verband met de geboorte van diens dochter en aan het adres van de kerk van Colijnsplaat, daar haar predikant be dankte voor een beroep. De kerk van Zierikzee ontvangt de gelukwensen met het fraaie gebouw, dat nu voor het eerst door de classis mag worden benut. Notulen. Gelezen, goedgekeurd en vastgesteld worden de notulen van de vorige gewone classisvergadering en die van de op 27 oktober gehouden classis contracta. Ingekomen stukken. Voor kennisge ving wordt aangenomen een schrijven van Deputaten Koopvaardij, dat Ds Plain jé weer beroepbaar is, daar hij uit Indonesië repatrieerde. Begroting. De vervangend quaestor, br. Flikweert, dient de begroting in groot 500,welke de goedkeuring ontvangt. Instructies. Van de kerken van Kam perland en Colijnsplaat komt ter tafel een gelijkgerichte instructie, waarin voor gesteld wordt, dat de classis zich zal richten tot de eerstvolgende vergadering van de Particuliere Synode met het ver zoek de classicale indeling opnieuw on der ogen te zien, 'in verband met het Drie-eilandenplan. De classis aanvaardt dit voorstel en zal zich tot de e.v. Part. Synode wenden met bovengenoemd ver zoek. Rapporten. Ten aanzien van art. XIII rapporteert Ds Radder dat de classicale omslag voor het jaar 1959 is vastgesteld op 8400, Dr Becker vertegenwoordigde de clas sis bij het in gebruik nemen van de ver nieuwde kerk en de nieuwe lokaliteiten van de kerk van Zierikzee op 1 dec. j.l. Benoemingen. Tengevolge van het ver trek van de predikanten Ds Schudde- beurs en Ds Meijer worden benoemd: tot secundus deputaat art. XI (provin cie) Ds P. Melse, tot secundus deputaat art. XIX (prov.) Ds Wielemaker, tot secundus deputaat Geestel. verzor ging militairen". Ds Kamper, tot secundus deputaat Evangelisatie (prov.) Ds Tiemersma, tot primus deputaat Zending (classicaal) Ds Schippers, tot secundus deputaat Zending (class.) Ds Kersten, tot primus deputaat Evangelisatie (clas sicaal) Ds Tiemersma, tot kerkvisitatorDs Schippers. Tot leden van de percentagecommis sie: br. K. B. bij de Vaate te Nieuwer- kerk, Ds Kamper en Ds. Tiemersma. Aan deze laatste commissie wordt op gedragen voor het jaar 1960 een nieuwe quotatie voor de classis op te maken en vóór de novembervergadering in 1959 aan de kerken toe te zenden. Bespreking rapport classicale commis sie inzake voortzetting evangelisatie- en ziekenhuiswerk in de classis. De classis besluit: de commissie dank te zeggen voor haar arbeid en deze zelfde commissie op te dragen met een grondig voorbereide begroting te komen en daar bij rekening te houden met de gemaakte opmerkingen. De rondvraag naar art. 41 en de per soonlijke rondvraag leveren geen bijzon derheden op. Volgende vergadering: 11 febr. 1959, roepende kerk: Nieuwerkerk, modera men: Ds van Aller, pr., Ds Wielemaker, ass., Ds Tiemersma, scriba. Op last van de classis, Y. J. Tiemersma, ass. h.t. Kookatlas. Uitgave van: de Spiegel N.V. Gebr. Zomer en Keunings U it geversmaatschap pij, W ageningen De, inmiddels overleden, dichter-schrij ver, J. W. F. Werumeus Buning, heeft op een zeer oorspronkelijke manier een Kookatlas samengesteld met recepten uit de wereld. Verder hoort U van allerlei gewoonten in de landen, bij proeven, ser veren, enz. Werkelijk een buitengewone uitgave. Wat deze kost? Dat is een wonder. Niets, mevrouw! Maaru moet een abonnement op de Spiegel nemen. U moogt ook een an der opgeven als abonné. Ik denk, dat het bestellingen „regent" naar Wagenin- gen. C. St. Nederlandse Lloyd, gaf een mooie maandkalender voor 1959. Mooie gravu res uit het land. Deze mag er zijn in de lange reeks van kalenders. C. St. ZONDAG 14 DECEMBER 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds M. Hamming te den Helder 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 21 5 uur Ds P. van Til, Zondag 21 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 21 5 uur Ds M. Hamming CollecteEvangelisatie in de provincie. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Grijpskerke 9 uur Drs J. Vlaardingerbroek, 2.30 uur Ds M. Hamming Ds M. Boot Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Ds S. van Wouwe Ds Th. Sj. de Groot Ds P. A. Bohlmeijer Ds J. C. Streefkerk Ds P. Plomburg Ds A. J. Dondorp Drs J. Vlaardingerbroek G aping e 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 10 uur 2.30 uur CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ter neuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Zoute spui (Chr. School) 10 en CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds E. Jansen. Driewegen 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Ds E. Jansen, Bed. H. Av. 5 uur Ds J. Koolstra, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam, Voorber. H. Av. 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 24 Collecte voor eigen Evangelisatie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 u. Ds N. H. Pleiner, Bed. H. A. en Dankz. Heink ens zand 10 en 2.30 uur Cand. C. van Ulden te 's-Gravenhage Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Ds D. Bouwknegt, Bed. H. Av. en Dankz. Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Ds M. Grashoff Ds A. van Leeuwen Ds J. Ytsma te Middelburg Cand. L. Buitenhuis te Arnhem Ds H. A. van Bottenburg Ds H. Pestman Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds E). Middelkoop Mal. 2:15; namiddag Zondag 28. 2.30 uur Ds P. van Strien te Delft CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds Koen te 's-Gravenhage Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Ds H. Moolhuizen te Leiden. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds v. d. Klaauw Bed. PI. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. W. H. van Halsema Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds J. Verlare te Schiebroek Tholen 10 en 5 uur Cand. W. H. van Halsema te Zwolle CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds W. v. d. Kerk, em. pr. te Gorinchem Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. J. Ritsema te Rijsoord Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Rensse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer te Oud-Beijerland Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. .Kamper, Bed. H. Av. en Dankz. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Jac. Plug te Roosendaal Maranatha-kalender. Uitgave JPI. Kok, N.V., Kampen. Bewerking van Dr H. I. Langman en Ds J. Overduin. Sinds jaren bekend in onze kringen. Wie eenmaal koos voor deze uitgave, die blijft er bij. Het schild stelt voor de vergrijsde Jo hannes, bezig met schrijven aan de ge meente. Hartelijk aanbevolen. Prijs 2,25. C. St. ben meegewerkt aan de verzorging van de dagelijkse tekst, terwijl de verhalen aan de achterzijde, die vooral voor de jeugd zijn bedoeld, werden geschreven door de heer M. C. Capelle. Ook enkele predikanten gaven hiervoor bijdragen. Aanbevelen is overbodig. U maakt nu maar zelf uw keuze. C. St, F Hippus-kal end er. Uitgave Geref. Trak taatgenootschap F Hippus, Stations weg 357, Scherpenzeel (Gr.). Al bijna 80 jaar geeft „Filippus" een chr. kalender uit. Voor 1959 is het schild een reproductie van een aquaarel van de kunstschilder J. Pander, voorstellend het ogenblik waarin de evangelist Filippus bij de wagen van de kamerling komt en deze aanspreekt. Verschillende geref. predikanten heb- nederlandse Boekhandel t Zoeklicht middelburg nieuwe burg 1416 zelfbediening

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3