PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten ZONDAG 9 NOVEMBER 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. Hainjé te den Haag 2.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 18 5 uur Ds J. Ytsma, Zondag 18 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. Ytsma, Zondag 18 5 uur Ds P. Hainjé Collecte Gereformeerd Jeugdverband. Luth. Kerk, avond 7.80 uur Ds J. Ytsma Onderwerp: „Is God voor U een vraagteken?" Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeijer Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld V eer e 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds S. van Wouwe. Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Hindriks te Rotterdam Westkapelle 9.30 uur Ds P. A. Bolhmeijer, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds A. van Leeuwen Breskens 10 en 3 uur Ds de Vries te Oostzaan Hoek 10 en 2.30 uur Cand. C. PI. van den Berg te Hilversum Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds PI. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Hosea 12 10, 11, namiddag Zondag 24. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds J. Visscher te Zwijndrecht CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds E. Jansen Oosterkerk, 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds J. Koolstra Collecte: Evangelisatie onder studerenden. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 5 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds G. Lugtigheid te Maarn Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Ds P. van Strien te Delft Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter kVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Cand. Berkema te Groningen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.3Q en 4 uur Ds J. v. d. Meulen te Kockengen. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. G. de Vries. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp Tholen 10 en 5 uur Cand. G. de Vries te Kampen CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller LI aamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwer kerk 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds P. Melse. Oosterland 10 en 2.30 uur Dr J. H. Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. PI. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke Zierikzee (Chr. Geref. Kerk) 8.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Beroepen te Ezinge (Gron.), G. de Zeeuw te Schoonoord te Bleiswijk, J. A. Wapenaar te Hantum (Fr.) te Zwartewaal-Abbenbroek, J. Niemants- verdriet, kand. te Barendrecht te Ten Post (Gron.), J. H. Nawijn, kand. te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Workum, D. Mid delkoop te Zaamslag naar Harder wijk, J. Nierop te Dwingelo naar Dalfsen, A. van der Deijl, kand. te O verveen, die bedankte voor Bergen (N.H.), Maartensdijk en voor Reitsum. Bedankt voor Bant (N.O.P.), W. P. H. Pouwels te Wommels (Fr.) voor Maasdijk, K. Snoey te Dinteloord voor Schiedam (vac. G. Brinkman), A. Broek te Groningen-Noord. Beroepbaar. De heer W. R. Bar- kema te Noorder Hooge Brug, post Gro ningen, kandidaat aan de Theologische Hogeschool te Kampen, is met ingang van 15 november a.s. beroepbaar. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen slaagde voor het kandidaatsexamen de heer W. Schenk te Rotterdam. De classis Groningen heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer W. F. Bolt, kandidaat aan de Theologische Hoge school te Kampen, die met ingang van 3 december a.s. beroepbaar is. Zijn adres is van Ketwich Verschuurlaan 68 te Groningen. Aan de V.U. is geslaagd voor het propaedeutisch examen de heer W. J. Markus te Badhoevedorp. De classis Gorinchem heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten tot- de dienst des Woords en der Sacramenten de heer G. J. v. d. Burgh, kand. te 's-Graven- hage en beroepen predikant te Lexmond. Afscheid en intrede. De bevesti ging en intrede van Ds. J. H. Meijer van Haamstede te Oud-Beijerland, zullen op 23 nov. plaats vinden. Bevestiger zal zijn Ds. K. G. Idema van Wilsum (Duitsland). Kand. G. J. v. d. Burgh te 's-Gravenhage is voornemens a.s. zon dag intrede te doen te Lexmond, na be vestiging door Ds. J. C. J. Kuiper van 's-Gravenhage-West. Ds. H. Zandbergen te Vlaardingen heeft van zijn kerkeraad extra verlof gekregen, om in het voorjaar van 1959 op familiebezoek te gaan naar Californië. - Eindhoven. Zo wij reeds gemeld hebben zal de gemeente a.s. zondag haar gouden jubileum vieren. De eigenlijke datum was 5 aug., maar dp vakanties maakten het gewenst de viering op te schuiven. Begonnen met nog geen 50 zielen groeide de gemeente thans uit tot 4900 zielen. Zij telt nu 5 predikanten en ongeveer honderd ouderlingen en diake nen. In de godsdienstoefeningen van a.s. zondag zal het 50-jarig bestaan uiteraard worden gememoreerd, terwijl op 12 nov. in de Philips' schouwburg een getuigenis avond zal gehouden worden, waar Prof. Dr. J. H. Bavinck van Amsterdam de feestrede houden zal. Ook zal een ge denkboekje het licht zien. Amsterdam. Prof. Dr. D. Nauta zal op 26 nov. in een pleno-vergadering van de kerkeraad een nadere uiteenzet ting geven van de door de generale sy node herziene K.O. Gelijk bekend heeft de hoogleraar aan de totstandkoming van het omvangrijke werk van de herziening een groot aandeel gehad. Een dames comité heeft voor de gerestaureerde kerk aan de Keizersgracht een doopvont aan geboden met een drietal afbeeldingen, herinnerend resp. aan de Naam des Va ders, onder Wiens vleugelen een bonde ling toevlucht vindt; de gestalte van het Lam, dat de afwassing der zonden sym boliseert en de gedaante van een duif de H. Geest verzinnebeeldend. De kerkeraad heeft het verzoek van Ds. D. Bakker nu hij benoemd is tot docent aan de Akademi Theologia te Jogjakarta als predikant aan de kerk van Amsterdam verbonden te mogen blijven ingewilligd als de bevoégde zendingsinstanties hun fiat zullen gegeven hebben en de finan ciële kant van de zaak zal zijn geregeld. 's-Gravenzande. Nu er gelegenheid bestaat bejaardenhuisjes te kopen, waar voor een gunstige regeling getroffen werd en dus weinig kapitaal mee gemoeid zal zijn, machtigde de kerkeraad de dia conie om voorlopig een tiental van deze huisjes aan te kopen. Aan de rusthuis plannen van de kerk van Naaldwijk, waarbij zich ook andere Westlandse ker ken hebben aangesloten zal de kerk een bescheiden aandeel nemen. Noordwolde (Fr.). De evangelisa tie-arbeid van de Geref. kerk alhier, die onder Wolvega ressorteert, bestond 3 nov. 25 jaar. In 1930 viel Noordwolde onder de kerk van Nijensleek, in 1938 kwamen de Gereformeerden onder Wol vega, welke kerk verschillende predikan ten en hulppredikers in Noordwolde heeft werkzaam gehad, n.l. de kandidaten de Wit, Plaatsman, Poutsma, v. Popta en v. Minnen en de predikanten J. H. Baas, S. E. Wesbonk, W. C. v. Hattem en G. de Ruiter. De wijk Noordwolde die ongeveer 100 gezinnen telt, is mo menteel vakant. In deze 25 jaar kwam het verenigingsgebouw het Compagnons huis tot stand en werd de kerk verbouwd en vergroot. In 1951 kwam er ook een pastorie. A.s. zondagmiddag zal het zil veren jubileum van de evangelisatie- arbeid worden herdacht. In deze dienst zal de grondlegger van het werk,' Ds. J. D. v. Ginhoven van Westervoort, voor gaan. Leeuwarden. De kerkeraad heeft in principe besloten voor Ds. H. van Benthem een nieuwe pastorie te doen bouwen in de Röntgenstraal". Pesse. De kerkeraad heeft een adres gericht tot de gemeenteraad van Ruinen in betrekking tot de wanordelijk heden van de rijpere jeugd zich uitend in drankmisbruik en andere uitspattin gen. Dit adres is in de raad onderwerp van discussie geweest gelijk met de her derlijke brief die van dq Herv. kerkeraad is uitgegaan en waarin o.m. de zaak van het dansen aangesneden werd. B. en W. zeggen aan de raad, dat zij de brief van de Geref. kerkeraad niet kunnen onder schrijven, dat men niet moet generalise ren en dat zij betwijfelen of er in het algemeen van drankmisbruik sprake kan zijn. Het verzoek om de feestelijkheden een besloten karakter te doen dragen, achten B. en W. -een zaak die niet te hunner competentie staat. Wie bezwaar heeft tegen dansen, zo merkt het college op, zal de jeugd op andere wijze een verantwoorde vrijetijdsbesteding moeten bieden. Er is ook een bevolkingsgroep die geen bezwaar heeft tegen dansen, zo dat het niet mogelijk is dansavonden te weren. B. en W. hopen dat zowel de kerken als het particulier iniatief hier wegen zal vinden voor een goede vrije tijdsbesteding. Door het subsidiëren van 't instuif werk gaf de gemeente reeds blijk dit werk te willen steunen. De Geref. kerk zal te Ruinen een jeugdgebouw in gebruik nemen gelijk zij dat onlangs ook te Pesse heeft gedaan. B. en W. hopen binnenkort met voorstellen tot de Raad te komen tot ondersteuning van het jeugdwerk. De kerkelijke lucht. In verband met het feit, dat de classis Klundert een commissie benoemd om te onderzoeken of men censuur moet toepassen op hen, die lid zijn van de P.v.d.A. of van de V.V.D., heeft de kerkeraad van Zaan dijk een brief aan deze classis gezonden, waarin hij er op wijst, dat de plaatselijke kerk in het bijzonder het opzicht heeft over de tucht in de gemeente en een classicale vergadering hier geen uitspra ken heeft te doen in het algemeen, ter wijl zij slechts zaken heeft af te doen die de plaatselijke kerken niet konden afhandelen. Het handelen als door de classis bedoelt behoort specifiek tot de taak van de plaatselijke kerk en een clas sicale uitspraak kan geen plaatselijke kerk binden t.o.v. het kerkelijk handelen welk handelen bovendien toch altijd eerst zal geschieden nadat het geval op zichzelf is bezien en beoordeeld. Door bedoelde commissie te benoemen geeft de classis blijk de herziene, evenals de thans vige rende K.O. niet te verstaan, terwijl zij hierin ook niet handelt conform de in de kerken geldende orde. Waar het drin gend nodig is toe te zien op het hande len en de besluiten van de kerkelijke ver gaderingen, spreekt de kerkeraad dan ook uit, dat bedoeld besluit van de clas sis Klundert niet kan zijn in belang van de onder haar ressorterende kerken noch in dat van de kerken in het algemeen. Commissies van administratie en beheer. Tot het verband zijn toegetreden als lid de commissies van beheer van Poortugaal en van Vlissingen. De 7e algemene vergadering van het Verband zal 29 april a.s. te Arnhem worden ge houden. Bond van Geref. Vrouwenvereni gingen. Aangezien de sterke groei van het ledental het bestaande bondshuis te klein deed worden, is het bondsbestuur er in geslaagd aan een der lanen te Baarn een prachtig pand aan te kopen, waar door voorlopig de zaken weer op nor male voet kunnen worden afgewikkeld. De administratrice krijgt de eerste ver dieping als woonruimte voor haar gezin. Plet bestaande bondsbureau was nu vijf jaar aan de Faas Eliaslaan gevestigd. Giften en legaten. De kerk van Amsterdam-W. ontving een gift van 500,-. AGENDUM van de vergadering van de classis Middelburg, 13 nov, 1958, v,m. 9 uur in de Hofpleinkerk te Middelburg. 1. Opening door de roepende kerk te Oostkapelle. 2. Nazien der credentiebrieven. 3. Constituering van de vergadering. Moderamen Ds M. Boot, Praeses; Ds S. van Wouwe, Assessor; Ds J. C. Streefkerk, Scriba I Ds J. Vlaai»dingerbroek, Scriba II. 4. Notulen vorige vergadering'. 5. Mededeling gevoerde corresponden tie. 6. Praeparatoir examen Cand. Th. P. van Belzen te Arnemuiden. a. Preekvoorstel over II Cor. 7:1. b. Dogmatiek. c. Exegese O.T.Hosea 6:47:12. d. Exegese N.T.Titus 2:113:15 7.. Instructies. 8. Rapporten a. Zending. b. Evangelisatie. 9. Rondvraag art. 41 K.O. 10. Persoonlijke rondvraag. 11Korte notulen. 12. Vaststelling volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roependde kerk te Oostkapelle, TH. SJ. DE GROOT, Praeses. J. COPPOOLSE, Scriba. GRIJPSKERKE ONTVING ORGANISTEN Op zaterdag 24 okt. 1.1. kwamen de leden van de G.O.V. (kring Zeeland) bijeen in de Geref. Kerk te Grijpskerke. Naast de gebruikelijke huishoudelijke zaken werd aan de leden een door het bestuur opgemaakt vergaderplan voorge legd voor komende jaar. Het orgelspel werd verzorgd door coll. Suurmond (ko- raalspel) en alle andere collega's (vrij orgelspel).

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3