Boekhandel FANOY Officiële Berichten De Gereformeerde Zending gaat zich oriënteren op meer Zendingsterreinen PREDIKBEURTEN HOE DICHTER IK NADER TERWIJL IK NOG BEN Zuiderzending Jeugdconferentie Conferentie voor Ouderen VERGADERING van de classis Goes van de Geref, Kerken op woensdag 8 oktober 1958. 1. Ds Goedendorp opent namens de roepende kerk. Hij leest uit de Schrift Psalm 150 en laat van die Psalm het eerste vers zingen. Hij memoreert enkele bizonderhedende 2de voorzitter van de kerk van Lewedorp, br. Janssens, is ern stig ziek. Plij wenst herstel toe. Ook Ds Bouwknegt, die voor een operatie in 't ziekenhuis ligt, moge spoedig herstellen. De classis verblijdt zich, dat hij voor verschillende beroepen heeft bedankt. 2. De scriba: Ds. v. d. Leek leest de notulen, die zonder opmerkingen worden vastgesteld. 3. De credentiebrieven wijzen uit, dat alle kerken een wettige vertegenwoordi ging hebben. Wolfaartsdijk heeft door bizondere omstandigheden slechts één af gevaardigde. 4. Ingekomen is een verzoek van de kerk van Borssele om steun voor de bouw van verenigingsgebouw. Br. de Meij licht dit verzoek toe. Een kleine commissie wordt benoemd met de op dracht de noodzakelijkheid te beoordelen en de mogelijkheid te overwegen om steun te bieden. In deze commissie heb ben zitting de brs: J. C. Fossen uit Ka- pelle (samenroeper), C. Klarisse uit 's-Gravenpolder en A. Blankenburgh, Nieuwdorp. 5. Ingekomen stukken a. bericht van de kerk te G. en de classis G. over schorsing en afzetting- van Ds. P. te G., gelijk bericht van de classis D. over ontzetting uit het ambt van Ds. M. te B. Met grote droefheid en verslagenheid neemt de classis hier van kennis; b. Schrijven van de Gen. Synode over enkele collecten. Voor geestel. verzorging- ziekenhuispatiënten en -personeel wordt \]/2 coll. gevraagd, eveneens 13^2 voor ev. onder studerenden c. over verpleeg- en ziekenhuizen te Goes. Voor kennisgeving aangenomen; d. de Gen. Synode vraagt van de ker ken advies om te komen tot een meer verantwoorde werkwijze e. de classis Tholen vraagt hulp van de classis Goes voor de diensten te Hoo- gerheide. I11 principe is de classis hiertoe bereid. Nader overleg zal worden ge pleegd f. de deputaten voor gescheurde ker ken het inhalen van achterstand. Br. Fossen zal als penningmeester een on derzoek instellen.1 6. Rapporten: De penningmeester van de classis deelt mee, dat er een saldo is van ƒ248,93. Zijn voorstel om een om slag van 500,te heffen wordt aan vaard. De cijfers van het quotum zullen ingevolge een vroeger genomen besluit worden herzien. 7. VacaturebeurtenBorssele krijgt toegewezenDi. Goedendorp, Jansen, De Ruiter; DriewegenDi. Heiner, Koolstra, Veldhui j zen; 's-Gravenpolder: Di. Booy, Bouw knegt, Goedendorp, Heiner, Koolstra, v. d. Leek, De Ruiter, Van der Veen Lewedorp: Di. Booy, Bouwknegt, Jan sen, v. d. Leek, v. d. Veen, Veldhuijzen. 8. Ds Booy wekt op dé gelden voor art. 19 te storten, 't Adres voor de col lecte hulpbeh. diaconieën is br. Klooster man te Goes, Leliestraat 27. 9. RondvraagDs. Veldhuijzen vraagt naar de bestemming van de gelden voor het Interkerkelijk Protestants Sanatori um, nu het comité is geliquideerd, 't Ge vormde kapitaal zal in een steunfonds worden gestort voor aanvulling verpleeg- en reiskosten. Plij ontvangt hierover advies. 10. Volgende vergadering: 21 januari 1959. Aanvang 8.45 uur. Moderamen: Ds. Pleiner, praesesDs Jansen, asses sor; Ds. v. d. Leek, scriba I; Ds. Kool stra, scriba II. 11. Persoonlijke rondvraag levert geen bizondeheden op. 12. Korte notulen worden vastgesteld. 13. Ds. Pleiner dankt, waarna de praeses sluit. In opdracht van de classis, E. JANSEN, scriba II. Via dhr F. Rhebergen werd een be drag van 75,voor de Zending ont vangen van de leerlingen van de U.L.O.- school Nieuwe Haven, Middelburg. Hartelijk dank, jongelui Plet Zendingscentrum belegt D.V. van 2224 november a.s. weer een jeugd conferentie in het Zendingscentrum te Baarn. Gezien de grote belangstelling, die er voor de laatste jeugdconferentie was, wordt bovengenoemde conferentie extra ingelast Als sprekers zullen aanwezig zijn: zaterdagProfessor Dr. H. Bergenia, die zal spreken over„Ons zendingswerk nu en straks" zondagDokter P. Rot, zendingsarts te Makassar, over het medische zendings-' werk aldaar. Kosten voor deelname aan deze con ferentie bedragen 7,50 per persoon; desgewenst worden reiskosten boven 5,vergoed. Opgaven dienen te worden gericht aan het Zendingscentrum, Wilhelminalaan 3, Baarn, dat gaarne bereid is tot het ver strekken van nadere inlichtingen. De aanvankelijk van 2224- novem ber a.s. vastgestelde conferentie voor ouderen vervaltin plaats daarvan zal op genoemde data een jeugdconferentie worden gehouden. De ontwikkeling van de zendingssitua tie in Indonesië is voor de Zending van De Gereformeerde Kerken in Nederland aanleiding geweest 0111 zich af te vragen, of er geen reden bestond om zich bezig te houden met de vraag, of het gewenst was om naast het zendingswerk in In donesië om te zien naar meer zendings- terreinen. Bij de overwegingen daarvan werd-al tijd uitgegaan van het axioma, dat de Gereformeerde Zending, zolang het maar enigszins mogelijk is, met de Indonesi sche Kerken in de Evangelieverkondiging zal blijven samenwerken. Hoewel men natuurlijk niet in de toekomst kan zien, wordt er toch mee gerekend, dat, als de omstandigheden dit toelaten, deze samen werking nog jaren zal kunnen vortduren. In de kringen van de Gereformeerde Zending zou men een loslaten van het werk in Indonesië beschouwen als een ontrouw worden aan een eenmaal ge geven belofte. Uit allerlei gegevens is duidelijk, dat deze samenwerking voor lopig nog mogelijk is, zij het dan in een vorm, die aangepast is bij de ontwikke ling in het zendingswerk, zoals deze in de laatste jaren al werd gesignaleerd en in de laatste maanden werd versneld. Er was voor de Gereformeerde Zen ding echter aanleiding om na te gaan, of het niet tijd werd om naast (dus niet in plaats vanhet zendingswerk in In donesië zich bezig te gaan houden met zendingswerk elders in de wereld. Im mers niet alleen kwamen om verschil lende redenen enkele zendingsarbeiders terug, die niet meer naar Indonesië kun nen vertrekken, maar ook was er een aantal zendingsarbeiders in opleiding, dat graag zo spoedig mogelijk in zendings werk, waar ook in de wereld wilde wor den ingezet. Generale Zendingsdeputaten hebben in hun vergadering, die op 24 oktober j.l. werd gehouden, besloten om voorberei dend werk te doen, teneinde op zo kort mogelijke termijn tot het gestelde doel te komen. Van twee zijden in Argentinië en Bra zilië werd aan de Gereformeerde Zen ding de vraag gesteld, of men in deze landen wilde komen werken. Daarnaast werd ook de aandacht van Generale Zendingsdeputaten gericht op mogelijkheden elders in de wereld, die nog onderzocht worden. ZONDAG 2 NOVEMBER 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur CollecteTelefoon-Commissie. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst 31 oktober: Luth. Kerk, Bree, 7.30 uur: Herdenking Kerk hervorming. Sprekers.Ds S. van der Molen en Ds J. Ytsma. Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Ds F. L. Stollc te Putten Ds P. van Til, Zondag 17 Ds P. van Til, Zondag 17 Ds P. van Til, Zondag 17 Ds F. L. Stolk Grijpskerke 10 en 2.30 uur G aping e 9.30 en 2 uur Koudekerkc 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Ds M. Boot Drs A. El shout Ds M. E. van Heesëft Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wouwe Ds J. Ytsma Ds P. A. Bohlmeijer Ds J. C. Streefkerk Ds P. Homburg Ds P. Melse te Zonnemaire Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. Homburg CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Iiosea Zout es pui (Chr. School) 10 en CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Westerkerk, 10 uur 5 uur Oosterkerk, 10 uur 5 uur Collecte 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 5 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds M. Grashof f Ds A. van Leeuwen Dr Hommes te Rotterdam Cand. Chr. van Ulden te den Haag Ds H. A. van Bottenburg Ds H. Pestman Ds H. Holtrop te Scheveningen Ds D. Middelkoop 12:10, 11, namiddag Zondag 24. 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. v. d. Veen Ds E. Jansen Ds J. Koolstra, Zondag 19 Dr C. Stam Ds E. Jansen, Zondag 18 voor de geestelijke verzorging van ziekenhuispatiënten en -personeel. Ds J. E. Booy Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds D. Hoornstra te Hoofddorp Ds M. C. Kersten te Wissenkerke CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 10 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. D. Koers. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Tholen 10 en 5 uur Ds J. D. Koers te 's-Gravenhage CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker, legerpredikant te Doorn 5 nov. Dankdag 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman te den Haag Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer 5 nov. Dankdag 10 uur Ds T. Kamper, 7.30 uur Ds J. PI. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder; voorm. Voorber. H. Av. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds C. A. Wielemaker Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 6 u. Ds D. Bouwknegt, Wolfaartsdijk Zierikzee (Chr. Geref. Kerk) 8.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 7 uur Ds J. H. Meijer. 5 nov. Dankdag 10 uur 2.30 uur Ds P.. Melse. Deputaten hebben nu besloten om naar Argentinië en Brazilië een aantal waar nemers te sturen, die op korte termijn een rapport zullen hebben uit te brengen over de mogelijkheden, die er voor zen dingswerk in deze landen liggen. Men hoopt dan uit deze rapporten de nodige conclusies te kunnen trekken en aan de Generale Synode van de Gereformeerde Kerken, die in 1959 zal worden gehou den, concrete voorstellen te kunnen doen. Deputaten zijn er van overtuigd, dat enerzijds de Kerken zich met groot élan achter dit nieuwe werk zullen stellen en anderzijds, dat het besluit, om met de Kerken in Indonesië in de Evangelie verkondiging te blijven samenwerken, weerklank zal vinden bij de leden van de Gereformeerde Kerken. TEL. 2114, MIDDELBURG NIEUWE BURG 26—28 POSTREKENING 19522 Dr. C. GILHUIS Gesprekken over het ouder worden f 6.50 in linnen band en Nieuwe gesprekken over het ouder worden f 6.90 in linnen band

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3