Officiële Berichten PREDIKBEURTEN DE RECLASSERING In de weken van 1528 september wordt onze aandacht Id ij zonder gericht op het werk van de reclassering. U weet wel, wat dat betekent. Om mensen, die óf door een psychisch defect, óf door één of ander uitglijden, vervallen zijn van de weg, waarop een mens moet gaan, weer overeind te helpen, of althans die hulp te bieden, waardoor in de maat schappij één of andere deur wordt ge opend. Voor dit werk wordt gevraagd uw medeleven, uw gebed en uw gave. In de laatste week van september zal een collecte voor dit doel worden gehouden. Wij willen die graag bij U allen aan bevelen, onder het uitspreken van de wens, dat de reclassering nog velen hulp zal bieden, wat ook de maatschappij ten goede komt. C. St. KORT PERSVERSLAG van de vergade ring van de Classis Tholen, gehouden op woensdag 3 september 1958, Opening. Ds A. Koning opent als praeses de vergadering. Hij laat zingen Ps. 43:3 en 4, leest Gal. 5:113 en gaat voor in gebed. Hij heet de afge vaardigden welkom en memoreert, dat we in het kerkelijk leven wel zeer op onze hoede hebben te zijn voor verslap ping, vervlakking en versterving van het geestelijk leven. Hij verzoekt de kerk van Krabbend ij ke de credentiebrieven na te zien, welk on derzoek uitwijst, dat alle kerken wettig vertegenwoordigd zijn en dat de kerken van Anna Jacoba Polder, Poortvliet en Tholen een instructie hebben. De ver gadering wordt geïnstitueerd. De praeses vermeldt het vertrek van Ds H. D. Bakker van Tholen naar Hil- legersberg-Terbregge, een pijnlijk verlies voor de kerk van Tholen en voor de clas sis. Hij wenst Ds Bakker Gods zegen toe in zijn nieuwe gemeente en de kerk van Tholen een voor haar gunstige be slissing van cand. van der Linde. Daar de vader van Ds Stoffels overleden is, wordt besloten een brief van deelneming te zenden. Ds Smit wordt geluk gewenst met het beroep naar Voorschoten met het feit, dat hij dit beroep meende te kunnen aannemen. Hoewel de datum van het ver trek nog niet vaststaat wordt hem Gods zegen in zijn nieuwe gemeente toege wenst. Volgens besluit van de vorige classis zal Ds v. d. Stoel als assessor op treden i.p.v. Ds Stoffels, die legerpredi- kant is geworden voor een jaar. Notulen. De scriba, Mr. J. J. Versluys, leest de notulen van de vorige classis- vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Geen dei- afgevaardigden heeft iets ter sprake te brengen naar aanleiding van de notulen. Ingekomen stukken en instructies. a. Afscheidsbrief van Ds Bakker van Tholen, waarin hij o.a. dankt voor de goede samenwerking, voor de vriend schap van collega's en voor ondervonden steun in de tijd van zijn verblijf te Tho len. b. Schrijven van de kerk van Anna Jacoba Polder, dat de datum van het ver trek van Ds Smit nog niet vaststaat, waarom de classis besluit de approbatie van de stukken op te dragen aan de clas sis contracta, te weten de kerken van Tholen en Bergen op Zoom. c. Lijst van deputaatschappen, welke reeds aan alle kerken toegezonden blijk te zijn. d. Bericht van het A.K.B., dat het een rapport van de Synode van Leeuwarden zond i.p.v. die van Assen, met herstel van de gemaakte vergissing. e. Schrijven van de Stichting verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland met als inhoud, dat nog geen bestemming is ge vonden voor de gelden indertijd bijeen gebracht voor het Interkerkelijk Protes tants Sanatorium, dat niet gebouwd zal worden, daar het niet meer nodig is. Voor kennisgeving aangenomen. f. Idem met een verzoek mee te willen helpen als kerken aan de oplossing van het personeelsprobleem. Wat gedaan kan worden zal door de kerken gedaan wor den in deze. g. Schrijven van de Gen. Depp, voor kerk en industrie, welk schrijven reeds aan alle kerken blijkt toegezonden te zijn. Mitsdien voor kennisgeving aangenomen. h. Uitnodiging van de kerk van Tholen om tegenwoordig te zijn bij het afscheid van Ds H. D. Bakker op 31 augustus. Ds Smit vertegenwoordigd de classis. i. Schrijven van het Moderamen der Gen. Synode van Assen, inhoudende een besluit over de financiering van de gees telijke verzorging van ziekenhuispatiën ten en -personeel. Voor kennisgeving- aangenomen. j. Verzoek van de Gen. Synode van Assen opmerkingen in te zenden die er toe kunnen leiden dat de zittingsduur van de Synode kan worden bekort. Op voorstel van Ds v. d. Stoel wordt be sloten een commissie te benoemen, waar in alle kerken der classis zitting nemen om deze zaak te bestuderen en het resul taat in te zenden. Samenroeper Ds v. d. Stoel. k. Verschillende uitgegane stukken pas seren de revue. 1. Bericht van de Part. Synode van Zeeland, dat zij op voorstel van de clas sis Tholen besloot haar boekjaar gelijk te laten vallen met het kalenderjaar. m. Idem, dat zij niet kon ingaan op het verzoek der classis een algemeen leer boek voor de catechisaties aan de orde te stellen, aangezien er zo'n algemeen leerboek is, te weten de Heidelbergse Catechismus. n. Schrijven van de classis Heeren veen, dat Ds de B. te W. opgehouden heeft predikant te zijn in de Gerefor meerde kerken. Instructies. Anna Jacoba Polder vraagt acte van ontslag voor haar predikant, die een be roep naar de Gereformeerde kerk van Voorschoten aannam. Aangezien de da tum van vertrek niet vaststaat wordt zij verwezen naar de classis contracta. Idem aanvraag consulent. De classis besluit zich tot de classis Zierikzee te wenden met het verzoek goed te vinden, dat Ds Wielemaker van Bruinisse in de a.s. vacature optreedt als consulent. De kerken van Tholen en Poortvliet vragen eveneens een consulent te willen aanwijzen. Ds J. v. d. Klaauw van Krab- bendijke wordt benoemd. Hij zal tevens de vacaturebeurten regelen. Rapporten. Ds van der Stoel brengt rapport uit van de Handelingen der Part. Synode van Zeeland, 1958. .Ds A. Koning brengt verslag uit, mede namens Ds Bakker, van een door de kerk van Bergen op Zoom te Hoogerheide gehouden verga dering over instituering van een Gere formeerde kerk aldaar. De beslissing is aangehouden tot de novembefclassis. Wel besloot de kerk van Bergen op Zoom met ingang van juli j.l. voortaan twéé dien sten i.p.v. één per zondag te houden in het kerkgebouw aan de Schapendreef te Ploogerheide. Deze diensten slaagden uit stekend. Op de twee eerste zondagen be zochten 60 personen de diensten, op de derde zondag zelfs 100 personen. Predikanten van elders gaan voor, om dat het niet doenlijk is voor de plaatse lijke predikant 4 diensten per zondag te leiden. Een beroep zal door de classis ge daan worden op de zusterclassis Goes om predikanten uit haar ressort af te staan voor een beurt in Hoogerheide. In plaats van Ds Bakker wordt Ds v. d. Klaauw benoemd tot adviseur ter zake van de instituering, terwijl als ad viseur wordt toegevoegd ouderling broe der Verschure van Rilland-Bath. De visitatierapporten worden uitge bracht met uitzondering van dat betref fende de kerk van Bergen op Zoom, dat niet ter tafel is. De situatie in de bezochte kerken wekt geen bijzondere zorg. Er is zelfs meer dan één reden tot grote dank baarheid. Anderzijds vraagt de geeste lijke welstand der classiskerken in be paalde opzichten volhardende ingespan nen arbeid. Een rapport van br. van Harn inzake art. 11 zal aan de kerken toege zonden worden. Ds K. Smit rapporteert over de inge bruikneming van een nieuw kerkgebouw te Rilland-Bath, waar hij tegenwoordig was in opdracht van de classis. Een tweede kerk in gebruik genomen te Ber gen op Zoom en een nieuw kerkgebouw te Rilland-Bath, het gaat de classis in deze dingen goed! De kerken van Bergen op Zoom en Tholen, aangewezen als classis contracta, delen mede, dat zij de stukken betreffen de het ontslag van Ds PI. D. Bakker in orde bevonden hebben. Art. 41. Geen der kerken heeft iets naar aanleiding van genoemd artikel, dat inhoudt advies te vragen in plaatselijke zaken. De regeling der deputaatschappen in verband met vertrek zal plaats vinden D.V. op de novemberclassis. Bij de algemene rondvraag wordt ver zocht voortaan de koster van de Geref. kerk van Bergen op Zoom bericht te zen den van datum en plaats der vergaderin gen. Zal gebeuren. Ds Smit neemt met enkele hartelijke woorden, ook van dank, afscheid van de classis. De kerk van Tho len dankt voor de vertegenwoordiging van de classis bij het vertrek van Ds Bakker. Broeder L. de Kok, die jaren lang sec. dep. geestelijke verzorging mi litairen was, kan niet langer dit deputaat- schap behartigen. Hem wordt hartelijk dank betuigt voor zijn werk. Volgende vergadering 5 nov. a.s. D.V. De praeses sluit de vergadering. De assessor gaat voor in dankgebed aan de goed verzorgde maaltijd. Op last der Classis, A. G. v. d. STOEL, h.t. Assessor. ZONDAG 14 SEPTEMBER 1958. Ds J. Ytsma, Zondag 14 Ds J. Vrolijk te Rotterdam Ds J. H. de Boer Ds J. Vrolijk Ds J. Ytsma, Zondag 14 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte: Jeugdcentrum y2 coll.), Telefooncommissie (H coll.) Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds Th. Sj. de Groot Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Namiddag Voorber. H. Av. 19 september, 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Huwelijksbevestiging Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Grijpskerke 10 uur Ds M. Boot, 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Ga'pinge 9.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek, 2 uur Ds M. Boot. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds J. H. de Boer, 2.30 uur Ds J. Ytsma. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerkc 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Souburg 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, Bevestiging - 2.30 uur Ds P. A. Bohlmeyer, Intrede Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk V lis sing en 9.30 en 5 uur Ds G. J. Pontier Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs O. Jager Westkapelle 9.30 uur Drs A. Verschoor, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Zaanislag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag PIos. 10: Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Bossele 10 uur Leesdienst, 4 uur Ds A. F. Goedendorp. Ds M. Grashof f Ds A. van Leeuwen M. Post, em. pred. te Elim Ds H. A. van Bottenburg Ds H. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 12; namiddag Zondag 21. Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Westerkerk, 10 uur 5 uur Oosterkerk, 10 uur 5 uur Ds A. F. Goedendorp Dr C. Stam Ds E. Jansen, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. Ds E. Jansen Ds J. Koolstra. Zondag 12 In de voormiddagdienst Voorber. H. Av. Collecte hulpbehoevende kerken in de Classis. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter, Voorber. H. Av. H einkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 5 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9 uur Ds P. van Til, 2.30 uur Ds E. Jansen. Nieuzvdorp 10.30 en 3 uur Ds P. van Til te Middelburg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt, Bed. H. Av. en Dankz Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 10 en 5.30 uur Ds K. Smit Ds L. W. Korvinus Miss. pred. te Medan. Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Ds W. S. Pontier te Honselersdijk. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Cand. A. Groenenwegen. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds H. Moolhuizen te Leiden Tholen 10 en 5 uur Cand. A. Groenewegen te den Haag CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Ds P. L. Schuddebeurs Voormiddag Voorber. H. Av. Ds C. Wielemaker Ds M. C. Kersten Ds H. L. van Aller Ds J. H.'Meijer Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker; voorm. Jeugdpreek Cand. D. Kloppenburg te Barendrecht Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds G. W. de Jongh te Nagele Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Zierikzee (Chr. Geref. Kerk) 8.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse RECRUTENDAG 1958: VIJF MINUTEN VOOR HET APPEL. De recrutendag 1958 wordt gehouden in de Geref. kerk.Westwal te Goes van 1015.30 uur. Wij wekken U nu voor het laatst op deze gelegenheid ter voorbereiding van het militaire dienstleven, welke U dooi de Geref. kerken wordt aangeboden, niet te laten voorbijgaan. -» Voor verdere gegevens verwijzen wij U naar vorige nummers van de Zeeuwse kerkbode. Ds. P. van Til, deputaat ad hoe. KAMPERLAND Op de vergadering van de brede ker- keraad van 1 sept, is het feit herdacht, dat de Heer C. Gouloze 40 jaar als kos ter aan de kerk verbonden is. Behalve de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen, waren ook aanwezig de Commissie van Beheer en Burgemeester van Halst. Reeds bij het binnentreden der consis torie kreeg men een feestelijke indruk door de witbedekte en met bloemen ver sierde tafels. Nadat de Praeses Ds. A. J. Radder allen had verwelkomd en in het bijzonder enkele waarderende woorden tot de jubilaris had gericht, kreeg de Burgemeester gelegenheid om namens H.M. de Koningin de jubilaris te onder scheiden met de medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De Heer Gouloze werd o.m. toegesproken door br. C. Zwemer als vice-praeses van de ker- keraad en herinnerde nog aan enkele din gen uit het begin van zijn kostersperiode. Br. Tange sprak als voorzitter van de Comm. van Beheer en overhandigde hem namens kerkeraad en Comm. van Beheer de traditionele enveloppe met inhoud. Hierna is men nog enige tijd in fees telijke stemming bijeen geweest, onder het genot van een kopje koffie en enkele andere verrassingen en werden door de koster enkele humoristische gevallen naar voren gebracht uit de tijd dat de koster de naam van stokslager nog waardig was. Na gezongen te hebben Ps. 68: 10, werd door br. C. Zwemer dank gebracht aan Hem, Wien alleen de dank waardig is.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3