B. MIDAVAINE Kerknieuws PREDIKBEURTEN Predikant met vacantie in Haamstede heeft Zondagen 7 en 14 September a.s. vrij. Tel. K 1850—5745. Dc nieuwste haarden en kachels voor kolen en olie Beroepen te Oude Pekela, C. W. de Ruiter te Visvliet te Harmeien, D. Kloppenburg, kandidaat te Barendrecht te Woerden, A. van der Kooij te Ezinge (Gron.) te Nieuw-Vennep, A. Broek te Groningen-Noord te Emmercompascuum, D. Kloppenburg, kand. te Barendrecht te Sybranda- buren c.a., G. de Jong, kand. te Nijega (Small.) te Hijlaard, S. van der Lin de, kand. te Lemele (O.) te Wilnis, G. J. van den Burgh, kandidaat te 's-Gra- venhage. Aangenomen naar Denderleeuw (Bel gië), P. L. Schuddebeurs te Brouwers haven. Bedankt voor Rijswijk (Z.H.) (3de pred. pl.), H. D. Bruggeman te Schie- broek-Hillegersberg-Centrum. Examens. De classis Klundert heeft peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacra menten kand. PI. Peper te Haarlem, be roepen predikant te Willemstad. Afscheid en intrede. Na bevesti ging door Ds. N. Warner van Utrecht- W. met 2 Cor. 45, deed kand. P. Huis man, gekomen van Utrecht, intrede te Ooltgensplaat met 2 Cor. 4:6 en 7. Wegens vertrek naar Sorong (Nieuw- Guinea), nam Ds. S. S. v. Dijk afscheid van Witmarsum met Ef. 3:1 en 2. Kand. H. Peper te Haarlem is voorne mens 17 aug. intrede te doen te Wil lemstad. Treebeek. De kerkeraad heeft be sloten bij het beroepingswerk voor een tweede predikant een andere methode te gaan volgen. Aan de daarvoor naar het oordeel van de kerkeraad in aanmerking- komende predikanten zal een brief ge zonden worden met de vraag of zij voor een beroep naar Treebeek in aanmerking- willen komen. Zulks ter voorkoming van het maar in het wilde weg op een be paald predikant afstevenen met alle ri sico van dien. De kerkeraad wil eens proberen of hij met de nieuwe methode van de „solliciatiebrief" succes heeft. Rotterdam. 8 augustus is alhier de eerste paal geslagen voor de stichting van een kerkelijk centrum met bejaardente huis aan de Karei Doormanstraat. De kerkzaal die ook accomodatie krijgt voor toneel- en filmvoorstellingen komt op een van de vijf etages. De vier andere etages krijgen vertrekken voor 67 be jaarden. Echtparen krijgen een zit- en slaapkamer met kookgelegenheid, alleen staanden een zit-slaapkamer, waarop dan bij e.v. ziekte en bed kan bijgeplaatst worden. De kerkzaal zal via de centrale hal bereikbaar zijn en krijgt een podium met aan weerszijden kleedkamers. De filmcabine komt op de galerij. Het cen trum omvat naast de vergaderzaal ook een receptiezaal en een conciërgewoning, terwijl op de vijfde verdieping zes leden van het inwonend personeel huisvesting zullen vinden. Een dakterras wordt aan gelegd over de volle breedte van het ge bouw. Het centrum krijgt een personen- en een ziekenlift, stadsverwarming en een centraal antennesysteem voor radio en televisie. Herdenking Joh. Calvijn. 10 juli 1959 zal het 450 jaar geleden zijn, dat de bekende kerkhervormer Johannes Calvijn werd geboren. De kerkeraad van Delden heeft de classis Almelo voorge steld ter gelegenheid daarvan een kerke- dag te houden. De classis heeft een com missie benoemd om haar terzake van advies te dienen. Giften en legaten. De kerk van Rotterdam-Zuid ontving een gift van 5000,waarvan de helft voor kerk bouw in Zuidwijk en de andere helft voor verschillende doeleinden. Kolham. De kerkeraad van Win schoten is voornemens 7 sept. a.s. een aanvang te maken met het houden van kerkdiensten hier ter plaatse. In verband hiermede is de kerkeraad van Winscho ten uitgebreid met een ouderling en een diaken, die in Kolham woonachtig zijn. De verbondsbeschouwing. De ker keraad van Voorthuizen heeft een cor respondentie gevoerd met de vrijgemaak te kerkeraad ter plaatse. Daarvan heeft nu laatstgenoemde ook aan verschillende gemeenteleden een verslag doen toeko men, aan het slot waarvan de verbonds beschouwing van beide kerken tegen over elkander geplaatst wordt. N.a.h. heeft de kerkeraad nu uitgesproken, dat het hem een behoefte is kenbaar te ma ken „dat hij zich zeker niet heeft kunnen vinden in de verbondsbeschouwing die als synodaal wordt weergegeven en daar voor ook niet de minste verantwoorde lijkheid draagt". Welkom aan vakantiegangers. De kerken van Ameland en Grouw-Irnsum hebben met het oog op de vele toeristen en watersport-liefhebbers, die in deze weken aldaar vertoeven, een vakantie krant uitgegeven in een handig brochure formaat en in smaakvolle uitvoering met een foto op het omslag en een „welkom in Grouw". De krant bevat evangelisa- tiebijdragen van Ds. R. Zijlstra en an deren en geeft ook een overzicht van de kerkdiensten en de straatprediking, die in juli en augustus geregeld wordt ge houden. Ook verscheen een programma voor een zondagavond-zangdienst. Het is een prijzenswaardig initiatief dat door deze betrekkelijk kleine kerken in de zomermaanden wordt ontwikkeld, waar om wij gaarne de aandacht daarop ves tigen. PERSBERICHT van het Comité voor herdruk van de Heidelbergse Catechismus in de Oekrainse taal. Langs deze weg zegt het Comité har telijk dank voor alle steun ondervonden, om deze herdruk van de C.C. mogelijk te maken. Op 30 juni zijn de kisten met deze boekjes aan boord van een vrachtschip gehesen en dus op weg naar Detroit, waar de Synode van de Oekr. Kerken bij monde van Ds Borowsky in spanning op deze geschenkzending zit te wachten. Reéds eerder zijn een paar honderd exemplaren verzonden naar de Oekr. Kerken in Europa en Zuid-Amerika. Zo kunnen onze Gereformeerde broe ders in de verstrooiing gevlucht voor de communisten verdreven door het oorlogsgeweld, uitgeweken om het ge loof in huis, kerk en school de Cat. weer gebruiken. Die Cat. is in soortge lijke omstandigheden geschreven en zal hen nog meer dan ons toespreken. Put ten zij ook daaruit iets van de enige troost! Wellicht zijn er, die voor hun verza meling o.a. een exemplaar van deze Cat. wensen te ontvangen. Dat kan. Een be drag van 1,50 storten op postr. 626543 t.n. van Mej. K. Boomgaardt, Eewal 57, Leeuwarden en U ontvangt het boekje p.o. thuis. Tenslotte waagt het Comité het nog maals een beroep te doen op allen, die dit lezen. Er is een brief van Ds Bo rowsky, waarin hij vraagt naar de mo gelijkheid van herdruk van een belang rijke brochure: Svidki Vsjalasj I Schtscho to a avangeljsjka viraf Dat is vertaald: Vanwaar komt en wat is het Protestantisme Wanneer ook hiervoor een aantal gif ten binnenkomt, kan vanuit Nederland ook deze geschenkzending aan de Kerken daar worden verzonden. Het Comité voor deze herdruk is als volgt samengesteld: Ds J. E. F. Dresselhuis, Pred. Geref. Kerk, Lobith, P. A. Duursma, Industrieel, Brinklaan 79, Apeldoorn, B. Meilink, Accountant, Parkweg 14, Zwolle (oud-penningm. v. h. toenm. Comité voor Geref. Oekr. 1934), Dr D. van Swigchem, Pred. Geref. Kerk te Kampen, Dr H. Turkstra, Rector Chr. Lyceum, Hilversum, Mej. K. Boomgaardt, Eewal 57, Leeu warden, Penningmeesteresse. Postrek. 626543. Op dit nummer wor den gaarne overschrijvingen ingewacht. THEOLOGISCHE HOGESCHOOL TE KAMPEN Het College van Hoogleraren aan de Theologische Hogeschool deelt mede a. dat de inschrijving van nieuwe stu denten D.V. zal geschieden op maandag 22 september a.s., 's morgens om 10.30 uur in het gebouw van de Hogeschool, Oudestraat 6, Kampen; b. dat de jaarlijkse recensie op die zelfde dag 's middags 2 uur zal plaats vinden. Degenen, die zich willen laten inschrij ven, moeten overleggen: a. getuigschrift van met gunstig ge volg afgelegd eindexamen Gymnasium of Lyceum A of diploma Staatsexamen; b. gunstig attest van hun Kerkeraad. Namens het College van Hoogleraren, 'Dr. A. D. R. Polman, h.t. Secr. BERICHT van de Senaat der Theologi sche Academie uitgaande van de Johannes Calvijnstichting. De Senaat van de Theologische Acade mie, uitgaande van de Johannes Calvijn stichting deelt mede, dat de Rector-Mag- nificus D.V. maandag 22 september a.s. des namiddags te 3 uur in het gebouw van de Theologische Hogeschool te Kam pen, Oudestraat 6, zal zitting houden ZONDAG 17 AUGUSTUS 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds P. van Til, Zondag 12 Ds J. Maaskant te Leiden Ds J. Maaskant Ds J. Maaskant Ds P. van Til, Zondag 12 Collecte Verstrooiden in het buitenland. Luth. Kerkavond 7.15 uur Dhr. J. van Leerdam te Serooskerke Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Domburg 10 uur Ds J. P. Dondorp te Hattem, 2.30 uur Ds Popma Grijpskerke 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 9, 10.30 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Ds M. Boot Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wou we Ds J. B. van Mechelen te Oostburg Ds G. D. L. Brederveld Ds J. C. Streefkerk Ds C. Meijer te Beverwijk Ds G. T. Rothuizen Ds Popma te Laren Ds J. P. Dondorp te Hattem CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashof f Axel 10 en 3 uur Ds G. W. van Iioute te Ulrum Breskens 10 en 3 uur Ds C. J. Pontier te Vlissingen Hoek 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg. Schoondijke 9.30 uur Ds H. A. van Bottenburg, 2.30 uur Terneuzen 11 en 4.30 uur Ds A. van Leeuwen Oostburg 10 en 3 uur Ds C. Moens te Heerlen Zaamslag 9 en 2.30 uur Ds J. Ytsma Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds A. van Leeuwen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds K. Bokma te Voorthuizen 21 aug. 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen, Huwelijksbevestiging Borssele* 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Ds E. Jansen. Driewegen 9.30 uur Ds E. Jansen, 2 uur Leesdienst. Goes, Westerkefk, 10 uur Ds P. Joosse te Andel 5 uur Ds E. Jansen, Zondag 9 Oosterkerk, 10 uur Ds E. Jansen, 5 uur Ds P. Joosse, Zondag 8 Collecte voor de Generale Kas hulpbehoevende Kerken. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. Brouwer te Rotterdam Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 5 uur Ds K. Smit te Anna Jacoba Polder Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten te Wissenkerke Ds S. Oegema Ds A: F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds J. D. van Ginhoven te Westervoort Ds J. v. d. Leek I^ewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds Minnema te Hoogvliet Hoogerheide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Ds E. Mobach te Doornspijk Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds M. de Regt te Nieuwendijk Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds W. v. d. Bos. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds W. v. d. Bos te Pijnacker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 9, 10.30 en 5 uur 7.30 uur Jeugdgebouw Ds P. L. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 6 Zierikzee (Chr. Geref. Kerk) 8.30 Zonnemaire 10 en 2.30 uur K. Spoelstra, em. pred. te Groningen. Ds M. Wielemaker te Silvolde Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds Schiebaan te De Krim Schuddebeurs (Ev. Gottesdienst) Ds H. Scholing te Zuidland Ds P. L. Schuddebeurs Ds C. A. Wielemaker uur Ds T. Kamper Ds T. Kamper uur Ds H. Scholing, en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Ds P. Melse voor de inschrijving en jaarlijkse recen sie. Zij, die niet persoonlijk voor de re censie aanwezig kunnen zijn, gelieven er voor te zorgen, dat hun bul tijdig bij de pedel, de heer B. Knol, aanwezig is, en dat het bedrag van 10,vóór ge noemde datum op zijn gironummer 824285, is gestort. Namens de Senaat, Dr. A. D. R. Polman, h.t. Secr. GROTE SORTERING huishoudelijke artikelen in emaille, aluminium, gegalvaniseerd, plastic. v.h. VAN ROON, Langeviele 62, Middelburg, Het behaagde den HEERE na een kortstondig lijden uit ons midden weg te nemen, ons lief zoontje en broertje GERARD, in de jeugdige leeftijd van bijna 20 maanden. Gods verbondsbeloften geven ons de kracht om dit verlies te dragen. Zijn diepbedroefde ouders en broertjes, F. TAZELAAR. C. TAZELAAR— HAMELINK. RINUS en FRANS. WIM en HENK. JOHAN en THEO. IJzendijke, 13 augustus 1958.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3