Boekhandel FflNOY KLEINE VOSSEN Kerknieuws Recrutendag 1958 PREDIKBEURTEN U bespaart 35 cent Leerboeken Atlassen Woordenboeken Ook, dat U zich wel eens omkeert en het gezicht in het kussen verbergt. Zelfs een flinke huilbui kan ik U vergeven. Maar mag ik U toch iets zeggen? U moogt niet ondankbaar of jaloers zijn, hoor. Wie weet, hoe lang die jonge man, die daar net langs Uw huis fietste, heeft moeten ontberen, wat hij nu weer mag genieten. En die jonge vrouw, die daar in de tuin van het hotel in een heerlijke schommelstoel ligt, mogelijk is het voor haar voor het eerst in haar leven. Niet onmogelijk heeft zij haar hele jonge- meisjes-tijd rust moeten houden. En nu God het haar geeft, eindelijk dan toch, zoudt ge het haar dan misgunnen? We blijven bidden, dat die tijd ook voor U weer komt. Gezondheid en ziekte komen ons immers van Gods vaderhand toe? We worden ziek op Gods tijd en we worden ook weer beter op Gods tijd en die tijden zijn in zijn hand, in de zijne alleen. Bovendien uit Uw eigen gezonde da gen weet ge te goed, hoe mensen, die elke dag hard moeten werken, deze ver pozing nodig hebben. Wie een zware ar beidstaak heeft, lichamelijk of geestelijk, voor die is een prettige en rustige vakan tie broodnodig en een verkwikking. Misschien, dat ook het ambtelijk be zoek wel wat te kort schiet. Ik durf het haast niet zeggen, want dan zouden zij, die Uw dominee in zijn vakantie moeten vervangen, hun plicht verzaken. Of, dat is toch wel wat boud gezegd, want die vervangers zijn dan meest leden van de kerkeraad, die het juist in deze tijd heel erg druk hebben. Vergeef het hun, als ze 't misschien wel eens vergeten hebben. Nog een paar weken en Uw eigen dominee komt weer. Straks komt hij met z'n verbruinde gezicht weer bij Uw bed zitten en dan vatten we draad weer op, de draad van elkanders opbouw in de liefde. Zou aan die draad in de vakantietijd niet voortgesponnen zijn? Zou het ook kunnen zijn, dat de Here zelf er aan voortgearbeid heeft? En kan het gebed, dat Uw dominee natuurlijk geen enkele dag nagelaten heeft, ook in zijn vakan tie niet, daarin niet een schakel zijn ge weest K.-B. v. d. L. In de hof der kerk lopen, zoals we weten, schadelijke vossen rond en we hebben nu eenmaal op ons genomen dit listig diertje lagen te leggen. Maar dit keer heb ik m'n buks en weitas laten hangen aan de wand en zit ik stil na denkend neer, heel stil. In plaats van 't groene jagerspak, moest ik 't rouw kleed aandoen; immers, we verloren in één week tijds twee lieve vriendinnen een zuster van 90 jaar te Oud-Vossemeer en een zuster van 88 jaar te Halle in de Achterhoek van Gelderland. Inderdaad betekent het heengaan dezer zusters voor de desbetreffende families en gemeenten een groot verlies, al is het ook, dat we ten aanzien van de 90-jarige blij mogen zijn, dat de Iiere haar nu maar wegnam, gezien de omstandigheid, dat ze de laatste drie jaar niet meer be schikte over die helderheid van geest, die voorheen haar deel was en ook het li chaam totaal versleten was. Maar die Achterhoekse 88-jarige zuster, die ik op m'n negen-provinciëntocht nog weer even mocht ontmoeten, was nog helder van geest, hoewel die frisse geest woonde in een zeer broos-geworden tabernakel. Verlies is het evenwel, want we heb ben twee getuigen en bidderessen verlo ren, twee voorbeelden van geloof en godsvrucht, van toewijding en naasten liefde. Er kan van een eenvoudig, op een een zaam plekje bloeiend; voor de naaste om geving vruchtdragend leven, soms meer kracht uitgaan, dan van een gevierd en vermaard prediker. Een paar welruiken- de rozen kunnen weldadiger sfeer schep pen, dan een pracht-bouquet, saamgebun- deld uit allerlei sierlijk gewas, maar dat geen geur verspreidt. Wat een ver-strekkende betekenis één echt-godvruchtig leven kan hebbenOp de begrafenis van Tante Pie, de 90-jari ge, waren nichten en neven, vrienden en vriendinnen uit verschillende windstre ken bijeen en ze moeten wel in hun ziel de liefelijke reuk der vroom heid en geloofsvastheid meedragen en deze laten invloeien in gezinnen en ge slachten. Van zuster Opoe Geurkink, de 88-jarige, zal de gezegende nardus-geur van haar liefde, blijmoedigheid en vast heid van geloof meegedragen worden tot in Canada toe, waar haar kleinkinderen wonen. Zoals de zonde als een zuurdeeg werkt ten ver der ve, werkt de godsvrucht als een zuurdeeg tot genietbaarheid en door trekt het familieleven tot in geslachten tot heiliging! Wellicht zal een of ander critisch mens zeggen: jagertje, hebt U dan in haar le- venstuin geen enkele vos ontdekt? Och, er zullen gewis, in de kracht van beider leven, wel enkele exemplaren waargeno men zijn, maar óp de leeftijd, dat ik ze leerde kennen, waren het zulke zieke lijke vosjes met uitvallende pels, dat ik ze de moeite van vervolgen niet meet waard achtte. Ik bewonderde steeds de leeuwen-moed van geloofskracht, de schapen-zachtheid van liefelijkheid, de duiven-tooi der oprechtheid, die deze le vens sierden. Twee Debora's, moeders in Israël, ze ontvielen me in één week en daarom treur ik en mijd ik de kruitlucht om me in gedachten te vermeien in de liefelijke wierookgeur, die de Here in Zijn genade van haar welbesteed leven liet uitgaan. Overdrijf ik? Ik geloof van niet; want, als 't David toch niet kwalijk ge nomen wordt, dat hij van een niet-god- zalige koning Saul zong en sprak van die ,,liefelijke-in-zijn-leven, kan 't ons niet kwalijk genomen worden de liefelijkheid dezer begenadigde zusters te bezingen 't Was een droeve week, maar ook een blijde week, waarin ik 't jachtgerij kon laten rusten en de harp kon nemen van de wilgen Uit het oude-Vossenland. Tzveetal te Emmen (3e pred. pl.), L. H. Kwast te Hoogeveen en W. Wiersin- ga te Bleiswij k. Beroepen te Plalle (Geld.), kand. G. van Ziel te Soest te Nieuwerbrug a.d. Rijn, D. Bremmer te Numansdorp te Wolvega, J. H. Meuleman te Steenwijk te Noordwijk aan Zee, Th. Ferwerda te Balk. Aangenomen naar Hoogeveen (4e pr. pk), D. PI. Borgers te Nieuwerkerk aan de Ysel. Bedankt voor Culemborg, Nieuwlande (Dr.) en Winschoten, W. P. H. Pouwels te Wommels voor Andijk (vac. D. Zwart), S. van Bekkum te Monster voor Amsterdam (vac. R. C. Harder), Dr. B. Rietveld te 's-Gravenhage-West. Beroepbaar. De classis 's-Graven- hage heeft préparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heren G. J. v. d. Burgh, Cederstraat 36 en A. Groe- newegen, Marconistraat 72, beiden te 's-Gravenhage. Ds. D. J. Coumou emeritus. De classis Barendrecht der Geref. Kerken heeft in haar vergadering van 16 juli j.l. met ingang van 1 september a.s. emeri taat verleend aan Ds. D. J. Coumou te Heinenoord. Ds. Coumou stond van 24 januari 1932 tot 10 maart 1946 te Lex- mond en sindsdien te Heinenoord. Ds. G. H. Homans industrie predi kant Geref. Kerken. Ds. G. H. Homans zal 14 september afscheid nemen van de Geref. Kerk van Vollenhove-Sint Jans klooster en veertien dagen later, na voor af te zijn bevestigd door Ds. A. C. van Nood te Velsen, voorzitter van de con- tactraad van de samenwerkende Geref. Kerken in de IJmond, zijn intrede te Beverwijk doen als industriepredikant van de IJmond. Het is de bedoeling, dat Ds. Homans zich geheel zal wijden aan de geestelijke verzorging van allen, die in de industrie in de IJmond werkzaam zijn. De recrutendag 1958 wordt gehouden te Goes in de Geref. Kerk, Westwal, op dinsdag 16 september 1958. Er zullen 5 sprekers optreden, n.l. Ds. W. M. Ie Cointre, predikant in al gemene dienst voor de geestelijke ver zorging van zee-, lucht- en landmacht; Ds. C. M. Boerma, legerpredikant te Bergen op Zoom; Dr. P. C. Kraan te Vlissingen; Dhr. P. U. van Nautegem, le lt., te Middelburg en lt.-kol. J. H. A. van Dijk, Hoofd van de Soc. Dienst Departement Defensie te den Haag. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur ZONDAG 27 JULI 1958. Ds J. H. de Boer Ds A. Vos te Londen Ds A. Vos Ds A. Vos Ds J. H. de Boer Collecte Emigratie (1/^) en Commissie Steunaanvragen (jW). Luth. Kerkavond Arnemuiden 10 en 2.30 uur Domburg 10 en 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 uur 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Scrooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur 7.30 uur (Rede Jeugdver.) Westkapelle 9.30 en 2.30 uur CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur geen dienst Ds P. Melse te Zonnemaire Ds C. Meijer te Beverwijk Ds J. Vlaardingerbroek Ds W. L. Korfker te Zwijndregt Ds J. P. Dondorp te Hattem Ds M. E. van Heesen Ds Alting te Uithuizermeeden Ds Th. Sj. de Groot Ds S. van Wou we Ds A. A. v. d. Leer te Purmerend Ds G. D. L. Brederveld Ds A. F. Goedendorp te Nieuwdorp Ds G. Th. Rothuizen te Leiden Ds A. Vos Ds J. P. Dondorp Ds C. J. Pontier te Vlissingen Ds A. van Leeuwen Ds M. Grashoff Hoek 10 uur Leesdienst. 5 uur Ds C. M. Boerma. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds C. M. Boerma, Legerpredikant te Bergen op Zoom Terneuzen 11 en 4.30 uur Ds D. Middelkoop Oostburg 10 en 3 uur Ds Th. P. Potma te Kommerzeil Ds D. Middelkoop namiddag Zondag 18. Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Plosea 7 Zoute spui (Chr. School) CLASSIS GOES Baarland 9.30 uur Ds A. Veldhuizen, Voorb. H. Av., 2 uur Ds S. Oegema Borssele 10 en 2.30 Ds J. v. d. Veen Driezvegen 9.30 en 2 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Goes, Westerkerk, 10.30 uur Ds J. Koolstra 5 uur Ds v. d. Veen, Zondag 6 Oosterkerk, 10.30 uur Ds C. J. Tissink te Giessen-Rijswijk 5 uur Ds J. Koolstra, Zondag 5 Collecte geestel. verz. Ned. Geref. in het buitenland. 's-Gravenpolder 9 uur 2.30 uur Ds C. Tissink. Heink ens zand 10 en 2.30 uur Leesdienst Kapelle 10 en 5 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 9 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 uur Ds S. Oegema, 2.30 uur Ds A. Veldhuizen. Nieuwdorp 10.30 uur Ds S. Oegema, 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds A. A. Oostenbrink te Varsseveld Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds Kr. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Hoogerlieide, Schapendreef 21, 9.30 en 4 uur Ds P. de Feijter te Nieuw Lekkerland Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Maaskant te Leiden Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. van Halsema te Pernis Rilland-Bath 10 uur Leesdienst, 4 uur TJiolen 10 en 5 uur Ds J. H. van Halsema CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Prof. Dr. R. Schippers te Amsterdam Geersdijk 10 uur Ds H. L. van Aller, 2.30 uur Ds M. C. Kersten Haamstede 9, 10.30 uur Ds J. H. Meijer, 5 uur Ds P. L. Schuddebeurs 7.30 uur Ned. Herv. Kerk Ds L. Boer en Ds J. H. Meijer (Buitengewone Dienst voor iedereen). 7.30 uur Jeugdgebouw Ds P. L. Schuddebeurs (Evang. Gottesdienst) Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. FI. Becker, Bed. H. Av. en Dankz. Oosterland 10 uur Ds Y. J. Tiemersma, 3 uur Ds J. H. Becker. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds T. Kamper Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Ds M. C. Kersten, 2.30 uur Ds H. L. van Aller. Zierikzee (Chr. Geref Kerk) 8.30 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds C. A: Wielemaker. indien U voor 1 aug. a.s. 3,gireert op postreke ning 42280 van Drukkerij Littooij Olthoff te Mid delburg voor abonnements geld 2e halfjaar 1958. Examens. De classis Apeldoorn heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer D. Dijkstra te Epe. Aan de V.U. zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen theolo gie de heren A. R. van den Bos te Noordwijk, A. G. Brinkman te Schie dam, A. van Egmond te Rotterdam, H. R. Stroes te Haarlem, H. J. Westerhof te Kampen, M. H. Zeilmaker te Nij megen en T. Zuidema te Amstelveen. Alle jongelui, die in 1958 goedgekeurd zijn, kunnen in de periode van oktober 1958december 1959 worden opgeroe pen. Zij zijn de gegadigden voor deze recrutendag, die wij vooral op het oog hebben. Ouders, geeft hier aandacht aan, op dat Uw kinderen niet onvoorbereid in militaire dienst gaan. P. VAN TIL, deputaat voor de geestel. verzorging der militairen in de prov. Zeeland. NIEUWE BURG 26—28 TEL. 2114, MIDDELBURG beveelt zich gaarne aan voor het leveren van Uw benodigde Schrijf- en Tekenbehoeften voor alle inrichtingen van onderwijs

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3