PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Spanning Leestafel ZONDAG 22 JUNI 1958 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Dr J. M. van Minnen te Utrecht 2.30 uur Ds P. Homburg 5 uur Ds A. O. Poppe te Naarden (Noorderkerk) 9.30 uur Ds A. O. Poppe 5 uur Dr J. M. van Minnen Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerkavond 7.15 uur Arnemuiden 9.30 en 2.30 uur Domburg 10 uur 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 11 en 7 uur Ds G. D. L. Brederveld Ds Th. Sj. de Groot Ds A. J. Dondorp Ds W. Struijs te Krommenie Ds P. van Til Ds M. Boot Drs A. Elshout Ds M. Vreugdenhil te Ruinerwold Ds Th. Sj. de Groot Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe 7.30 uur Gemeente-avond. Spreker: Ds J. A. Schep. St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouzvenp older 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Ds G. D. L. Brederveld Ds J. A. Schep te Geelon Ds P. Homburg Ds J. Spoelstra te Tilburg Ds W. Struijs te Krommenie Ds A. J. Dondorp Ds G. Bouwmeester te Rotterdam Ds G. van Doornik te Nijmegen Drs A. Verschoor, Voorber. H. Av. Cand. G. van Ziel te Soest Ds H. A. van Bottenburg Ds H. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 17:3137; namiddag Zondag 15. 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ter neuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Lucas Zoutespui (Chr. School) 10 en CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds J. Maaskant te Leiden Borssele 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds H. K. Poelman. Driezvegen 9.30 en 2 uur Ds C. de Ruijter GoesWesterkerk, 10 uur Ds A. Nagelkerke te Zweeloo 5 uur Ds E. Jansen Oosterkerk, 10 uur Ds E. Jansen, 5 uur Ds A. Nagelkerke. Collecte voor het eigen Emeritaatsfonds. 's-Gravenp older 10 uur Dr C. Stam, 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman te Arnemuiden Namiddag Voorber. H. Av. Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy. Voorm. bevestiging ambtsdrager CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouzjuershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds F. Nieuzverkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 uur Ds P. Melse, 2.30 uur Ds Kr. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Ds Ph. Stoffels Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Bakker. Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer C. Meyster te Rotterdam Dr J. H. Becker D s A. J. Radder Ds P. L. Schuddebeurs Ds T. Kamper Ds M. C. Kersten Ds Y. J. Tiemersma Ds P. L. Schuddebeurs de verroomsing bevorderen, iets waar voor de heer Heule zo erg benauwd is. Het Kruis is het teken van de Chris ten. De eerste Christenen hebben het als herkenningsteken gebruikt en hun geloof er door beleden. Door het kruis waren de Christenen herkenbaar. Plet kruis is niet het teken van Room sen, maar van Christenen. En het kruis is het meest zeggende en rijkste teken, waarin het christelijke ge loof, het evangelie kan worden uitge drukt. In het kruis ligt de redding der we reld. Niet de kribbe en ook niet het open graf, maar het kruis is voor de wereld het meest sprekende teken van Gods liefde. Wij moeten als Christen het kruis hoog houden, niet als een vaandel waar achter wij trots marcheren, maar als een teken dat er vergeving en genezing mo gelijk is door het bloed van Jezus Chris tus." Aardenburg. Ds Grashoff mediteert in zijn lijfblad „Kerk en Huis" „Soms is een mens wel eens moe. Ook dominé's ontkomen daar niet aan. Nu kan moeheid allerlei sombere gedachten bij je wakker rotpen. Je kan als dominé wel eens beu zijn van al het gesleep en gedraaf. En dan komen de gedachten: een gemeente is net als de zee, waar je alles in kan gooien, maar de zee houdt z'n zelfde kleur, z'n zelfde zoutgehalte,' z'n zelfde diepte, z'n zelfde stromingen. Af en toe komen wat resten boven drij ven, die dan ook weer verdwijnen. Méér nietWat wordt er dan eigenlijk tot stand gebracht? Wat haalt het uit om te preken, elke week twee keer (daar heb je toch voor geleerd!) terwijl het „ge hoor" zich er desgewenst niets van hoeft aan te trekken? Je kan zo dóór-„mediteren", tot je plots ontdekt dat er nog een mogelijkheid over het hoofd is gezien, n.l., dat je mis schien alleen maar zo'n hopeloos gevoel krijgt, omdat er met het gebed van pre dikant en gemeente voor elkaar iets niet in orde is, omdat de dominé te weinig (of soms helemaal niet) voor de gemeen te bidt, en het misschien omgekeerd óók niet in orde is. Dan moet je zeggen, te gen God en de gemeentevergeef mij Misschien is het helemaal niet hope loos, misschien is er alleen maar kwestie van schuld bij de dominé. „Vergeef mijMaar schuld is een zwaar woord, en schuld-belijden een zware daad. Het zal toch wel voorj aars-moeheid zijnOf misschien KORT VERSLAG van de 44e Classicale diaconale conferentie in de Classis Axel, gehouden in de consistorie der Geref, Kerk te Axel op 27 mei 1958, De voorzitter, br. Verplanke van Axel, opent om 2 uur de 44e class, diac. conf., laat zingen Ps. 252, leest Handelingen 4 vanaf vers 23 tot het einde en gaat voor in gebed. Hierna heet hij de aanwezigen welkom en wel in het bijzonder Ds. Middelkoop van Zaamslag, die zowel adviseur als re ferent voor deze vergadering is, en Ds. van Bottenburg van Schoondijke als ad viseur, benevens de bezoekers br. Lefe- ber en br. van Hermon. Uit de presentielijst blijkt, dat de dia conieën Breskens en Zoutespui niet ver tegenwoordigd zijn. Br. Verlinde van Aardenburg krijgt gelegenheid tot het lezen van de notulen van de vorige vergadering, die gehouden werd te Aardenburg. Ze worden, behou dens een kleine opmerking, goedgekeurd en door ondertekening vastgesteld. Br. Haak uit Aardenburg geeft het financiëel verslag van de vorige confe rentie, waaruit blijkt, dat er een batig saldo is van 10,22. Op de ingekomen vraag, luidende „Hoe denken de verschillende diaconieën en de adviseurs over een samenwerking met de Ned. Hervormden inzake maat schappelijk werkster en gezinsverzor ging", volgt een uitvoerige discussie. Be sloten wordt om een commissie te benoe men, die een onderzoek zal instellen naai de verschillende mogelijkheden om daar over op een binnenkort te houden ver gadering van de diaconieën verslag uit te brengen. In de hierop volgende pauze worden enkele verversingen aangeboden, waarna de voorzitter, nadat Ps. 68:10 gezongen is, het woord geeft aan Ds. Middelkoop voor het houden van zijn onderwerp, ge titeld „Diakonikon". Bij de instelling van het diakenambt verkondigden de diakenen ook het Evan-j gelie. Door de machtsstrijd in de kerk werd hun de Evangelieverkondiging ont nomen, zij werden dienaars. Het dia konikon een bijgebouw van de kerk, waar de diakenen moesten wachten, tot ze geroepen werden voor hun dienst symboliseert het verval van het diaken ambt. De Reformatie heeft geen volledig herstel gebracht. Spr. betreurt het, dat de Evangeliedienst teloor gegaan is. Toch lean en moet de diaken bij het ver zorgen van behoeftigen troost uit het Evangelie brengen. De opdracht blijft: de levende Christus dienen in het Evan gelie. Het referaat wordt besproken. De voorzitter dankt Ds. Middelkoop voor zijn werk. Uit het financiëel rapport blijkt, dat de boekhouding over het afgelopen jaar in orde bevonden is. Als roepende diaconie voor de eerst volgende conferentie wordt Breskens aangewezen. Voor de rondvraag wordt niets ter ta fel gebracht. Na het zingen van Gez. 8:3 en 4 gaat Ds. Middelkoop voor in dankgebed, waarna de voorzitter de vergadering- sluit. De 2e secretaris, G. MEYER. De penningmeester der Class, deputa- ten voor de Evangelisatie op Walcheren, van de Classis Middelburg der Geref. Kerken, Keldermansstraat 6 te Middel burg, zal van de Kerken in de Classis gaarne hun bijdrage voor het boekjaar 1958/1959 ontvangen, volgens onder staande opgave, door storting op post giro no. J+5.55.20. Arnemuiden 5.6% 196, Domburg 1,5% yy 52,50 Gapinge 2 yy 70,- Grijpskerke 3.9% yy 136,50 Koudekerke 5.6% 196, Meliskerke 4.7% 164,50 Middelburg 28.6% yy 1001, Oostkapelle 4.2% yy 147, Serooskerke 7.1% 248,50 Souburg 10.5% yy 367,50 St. Laurens 3.9% yy 136,50 Veere 3 yy 105, Vlissingen 15.8% yy 553, Vrouwenpolder 2.3% yy 80,50 Westkapelle 1.3% yy 45,50 100 f 3500,— INGEZONDEN MEDEDELING mag niet leiden tot overspan ning! Blijf dat opgejaagde ge voel de baas met de altijd ver frissende King-pepermunt Geef de King-rol een plaatsje in uw handtas, in uw bureau, in uw jaszak King beschermt uw adem, is goed voor de keel en heeft de zeldzaam verkwikkende eigen schappen van het natuurpro- dukt DE GEUZENKERK Deze naam draagt het kerkgebouw van de Belgische zendingskerk in Gent. Jarenlang zijn daar diensten in ge houden, maar door allerlei oorzaken moet genoemde kerk zijn post in Gent opge ven. Daardoor kwam het kerkgebouw van deze gemeente, wijd en zijd verbreid als de „Geuzenkerk" buiten dienst. Door de goede verhouding tussen de Gereformeerde kerk in Gent en de Bel gische zendingskerk werd het kerkge bouw te koop aangeboden aan de Gere formeerde kerk. De koopsom is zeer billijk gesteld, mede, omdat de Belgische zendingskerk het kerkgebouw zijn bestemming zou willen laten behouden. Het afbreken van het gebouw zou een nare indruk op de inwoners van Gent maken en de Reformatorische zaak scha den. De Gereformeerde kerk van Gent houdt haar samenkomsten al jaren in een oude drukkerij, zonder enig aanzien of kerkelijke stijl. Persoonlijk ben ik daar meermalen ge weest en werd met bewondering vervuld voor de geloofsmoed van predikant en gemeente om iedere zondag in zo'n ge brekkig gebouw te kerken. Nu krijgt deze gemeente de kans een echte kerk voor een zeer billijke prijs te kopen, maar zij heeft de zusterkerken in Nederland nodig om de koopsom bij een te brengen. Als lid van het deputaatschap voor de Evangelisatiearbeid in België zou ik alle Zeeuwse kerken dringend willen aanbe velen om zondag 22 juni a.s. de ge vraagde collecte te houden. Uit eigen aanschouwing weet ik, hoe prachtig de kans is en hoe zeer het aan te kopen gebouw de zaak van de Refor matie in Gent en in Vlaanderen ten 'goede kan komen. Nogmaals hartelijk en dringend aan bevolen, de zaak is volkomen verant woord. A. G. v. d. STOEL. RECRUTENDAG 1958. De recrutendag 1958 zal worden ge houden D.V. dinsdag 16 september 1958 in de Geref. kerk, West wal te Goes. Aanvang 10.30 uur. Sluiting uiterlijk 15.30 uur. ,Wij wekken de jongelui en de kerke rden op deze datum reeds nu te noteren. Nadere berichten volgen. P. VAN TIL, deputaat voor de geestel. verzorging der militairen, Prov. Zeeland. Dr. P. Siebesma. Open brief. Uitgave S. WeverFraneker. Uitgaande van het feit, dat met name de a.r. invloed in ons land afneemt, richt de schrijver zich tot allen, die aanhanger zijn van de. anti-revolutionaire of Christ. Hist, richting, om deze op te wekken tot meer principiële politiek. Het uitzonderlijk belang van deze open brief ontgaat ons. Wij doen beter om deze wegen niet te bewandelen. C. St. Nelly van DijkHas. Vergeef ons onze schulden. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Weer een roman van de bekende schrijfster. Haar boeken behoren blijk baar tot de veel gevraagde en gelezen lektuur. Een familieroman, die ons brengt bij de vele en moeilijke proble men, die het leven stelt. Ook dit werk zal weer door velen ter hand genomen worden. Wij vestigen gaarne de aan dacht op deze uitgave. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3