PREDIKBEURTEN JAARVERGADERING dinsdag 17 juni ZONDAG 15 JUNI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 9 2.30 uur Ds W. v. d. Kerk te Gorinchem 5 uur Ds P. J. O. de Bruijne te Zaandam (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. v. d. Kerk 5 uur Ds P. van Til, Zondag 9 Collecte Theol. Fac. V.U. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds PI. K. Poelman Domburg 10 uur Ds W. Struijs te Krommenie 2.30 uur - Ds A. J. Dondorp Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 uur Ds M. Boot, 2 uur Ds P. J. O. de Bruijne. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds Th. Sj. de Groot, 2.30 uur Ds P. van Til Oostkapelle 11 en 7 uur Ds Th. Sj. de Groot Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 7 uur Ds P. J. O. de Bruijne te Zaandam Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. J. Kuiper te den Haag Veere 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra te Tilburg Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp 2.30 uur Ds W. Struijs te Krommenie CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg Breskens 10 en 3 uur Ds J. H. de Boer te Middelburg Hoek 10 en 2.30 uur Cand. L. C. Rietveld te den Haag Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds D. H. Borgers te Nieuwerkerk a.d. IJssel Oostburg 10 en 3 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Lucas 17:2030; namiddag Zondag 14. Z out espui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds H. Pestman CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds C. Kapteyn te Amsterdam Borssele 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds N. H. Pleiner. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds B. Smilde te Garijp Goes, Westerkerk, 10 uur Ds E. Jansen 5 uur Ds B. Smilde Collecte voor de eigen Evangelisatie. Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam, 5 uur Ds E. Jansen Collecte voor de Kerk. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H.A. en Dankz. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuw.dor.p 10.. en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk te Veere Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds Kr. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur E)s A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Ds A. Koning Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds Th. Vollenhoven te Bolnes Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds J. C. Streefkerk te Veere Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse ging te doen ingaan en deputaten van dit besluit op de hoogte te stellen. i. De cl. Tholen ontvangt als ant woord op haar vraag inzake catechisatie leerboek, dat de kerken slechts één ker kelijk geijkt leerboek kennen, nl. de Hei- delberger Catechismus. 7. Rapporten: a. Zending. Ds van Til en br. Wattel rapporteren over de Zendingsaangele genheden, uit welk rapport blijkt, dat de kerken in deze zorgvolle omstandigheden slechts één houding past, nl. doen wat mogelijk is om de Zendingsarbeid voort gang te doen hebben. De synode besluit het Moderamen aan te wijzen als commissie voor samenspre- king met de Part. Synode Brabant-Lim burg over herziening van de verhoudings- cijfers. De synode verleent de penningmeester br. Wattel décharge van zijn beheer. Deputaten en Zuiderzending ontvan gen de dank der vergadering. Besloten wordt tot Ds en Mevr. Schut een dank schrijven te richten. b. Militaire zaken. Ds van Til geeft een overzicht over de arbeid van depu taten. Het ligt in de bedoeling per sep tember een recrutendag te houden. c. Kas onderlinge steun diaconieën. Br. Kloosterman brengt verslag uit en ontvangt décharge. Eén collecte wordt toegestaan. d. Art. XIII. Ds Pestman rapporteert en ontvangt décharge. e. Geest, verzorging schippers. Br. Ligteringen rapporteert. De voorgestelde omslag ad 12 cent per ziel wordt aan vaard. f. Art. XIV. Ds van Wouwe rappor teert. Volstaan kan worden met één col lecte. 9. Art. J/.9. Ter tafel is een rapport van Dr Stam, hetwelk wordt goedge keurd. h. De Quaestor leest zijn financiëel verslag en stelt de begroting op 7000,- voor 1958-'59. i. Curator Hogeschool. Ds van dei- Stoel rapporteert. j. Evangelisatie. Ter tafel is slechts een financiëel verslag. De synode besluit 2 collecten toe te staan. k. Zeeuzvse Kerkbode. Verslag van deputaten wordt gelezen. Voorgesteld wordt in elke classis een verbindingsman te vinden. I. Archief. Blijkens rapport zijn deze zaken in orde. m. Predikantenconferentie. Ds Tie mersma brengt verslag uit over de ge organiseerde vervolgcolleges en over de jaarlijkse conferentie. De gevraagde bij dragen resp. ad 200,en ƒ150, worden toegestaan. n. Maatschappelijk werk. Ds van Wouwe rapporteert over de arbeid van deputaten welke geleid heeft tot het in het leven roepen van de Gereformeerde stichting voor maatschappelijk werk in de provincie Zeeland. In deze stichting zullen voor de sy node zitting hebben Ds van Wouwe en Ds Tiemersma. Voorts ontvangt deze stichting 300, startkapitaal en zal de synode een ver zoek om bijdrage en contributie schrifte lijk aanbevelen bij de diaconieën. o. Kerk en Deltaplan. Namens het Moderamen van de vorige synode rap porteert Ds Tiemersma. De synode benoemt als leden van deze commissie uit de cl. TholenDs A. G. van der Stoel, voorzitter; uit de cl. Zierikzee: Ds Y. J. Tiemers ma, secretaris; uit de cl. GoesDs J. Koolstra uit de cl. Middelburg: Ds S. van Wouwe en Ds A. Verschoor; uit de cl. AxelDs H. Pestman. 8. Benoemingen. De synode benoemt onderscheidene de putaten. Betrokkenen zullen bericht hier omtrent ontvangen. De classes worden er op attent ge maakt, dat tot deputaten voor de kas ondersteuning hulpbehoevende diaconieën alleen in functie zijnde diakenen kunnen worden benoemd. Besloten wordt aan Ds Couvée een schrijven te richten van dank voor zijn arbeid voor de Zeeuwse kerken. 9. Volgende Particuliere Synode. D.V. woensdag 3 juni 1959 te Mid delburg. 10. Als drukker van de Acta 1958 wijst de synode aan: Littooij Olthoff te Middelburg. II. De rondvraag levert geen bijzon derheden op. 12. De korte notulen worden vastge steld. 13. De assessor dankt de praeses voor zijn leiding. De praeses gaat voor in dankgebed en sluit de vergadering. In opdracht van de Part. Synode 1958: Y. J. Tiemersma, h.t. scriba II. Ds. W. J. MEISTER Woensdag mocht Ds. Meister het zie kenhuis te Dordrecht samen met zijn zoon verlaten. Mevrouw Meister zal nog enige weken in het ziekenhuis moeten verblijven. KINDERUITZENDING ROTTERDAMSE EVANGELISATIE ZONDAGSSCHOLEN Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer gelegenheid bestaan een Rotterdams jongetje of meisje uit een buitenkerkelijk gezin gedurende veertien dagen bij U in huis te nemen. U bezorgt zo'n kind hierdoor niet al leen een prettige vakantie, maar U ver vult meteen een evangeliserende taak, omdat U dit buitenkerkelijk kind, dat thuis weinig of niets van Christus hoort, gedurende veertien dagen laat meeleven in de sfeer van een Christelijk gezin. Het kind zal met U meegaan naar de kerk, zal U horen bidden en danken, zal met U uit de Bijbel lezen, kortom zal zich voelen opgenomen, al is het maar voor een poosje, in de gemeenschap dei- gelovigen. Hoe belangrijk dit voor zo'n kind kan zijn, behoeven wij U niet te vertellen. Velen hebben in de voorgaande jaren deze taak begrepen en wij hopen dat ook dit jaar weer vele kinderen in deze pro vincie kunnen worden geplaatst. De vakanties zijn weer verdeeld in twee perioden, de eerste van 12 tot 26 juli en de tweede van 26 juli tot 9 aug. Allen, die hieraan willen medewerken, kunnen zich opgeven bij onderstaand adres. Wij verzoeken U bij Uwe opgave met een te vermelden of U een jongen of meisje wilt hebben, van welke leeftijd en in welke periode U ze kunt ontvangen. Ook giften voor dit doel zullen gaarne in ontvangst worden genomen door De Correspondent voor Zeeland, A. I. FLUIJT, d' Aillystraat 36, Zierikzee, Tel. 0 1110—2178. TOEGESTANE COLLECTEN PART. SYNODE 1958 Art. 19 1 collecte Evangelisatie 2 collecten Prov. kas ondersteuning diaconieën 1 collecte Geestel. verzor. schippers 12 ct. per ziel Y. J. Tiemersma, h.t. scriba II. ZEEUWSE PROVINCIALE DIACONALE CONFERENTIE Deze conferentie zal D.V. gesouden worden op woensdag 18 juni, des och tends om tien uur in de Geref. Kerk, Westwal te Goes. In de morgenvergadering zullen de huishoudelijke zaken en eventuele vra gen behandeld worden. Ds. A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom zal een en an der over de handelingen der Generale Synode betreffende diaconale besluiten medededelen. In de middagvergadering zal Ds. C. van Nes te Rotterdam een referaat hou den over: „Bejaardenzorg en Bejaarden huisvesting". Het Comité. De gelden, bestemd voor art. 11 (Hulpbehoevende Kerken) moeten niet meer gestort worden op de Boerenleen bank Oostburg, maar op de Coöperatieve Boerenleenbank te St. Laurens, onder de naam van Hulpbehoevende Kerke in Zeeland. Giro 64569. Dit in verband met het bedanken als sekretaris-penningmeester van Ds. J. B. van Mechelen. Als zodanig is nu be noemd de heer A. Pouwer, Seisstraat 29, Middelburg. V.U.-DAGEN 1958 Ditmaal is het Den Haag waar de jaarlijkse Vrije Universiteitsdagen wor den gehouden. De Regelingscommissie, voor deze samenkomsten gevormd, hoopt dat velen uit den lande door hun komst zullen getuigen van hun liefde voor de Vrije Universiteit en van hun dankbaar- heir dat in Nederland op zulk een groot se wijze de souvereiniteit Gods ook op het terrein van de wetenschap wordt be leden. Dat daarbij bijzonder gerekend wordt op de aanwezigheid van zeer velen uit Den Haag en omgeving, spreekt wel vanzelf. Alle vergaderingen worden gehouden in „De Haagsche Dierentuin", met uit zondering van de bidstond, welke in de Oosterkerk, Z.O. Buitensingel 232a, wordt belegd. Het programma is als volgt: WOENSDAG 2 JULI Wetenschappelijke samenkomsten 10.30 uur Referaat van Prof. Dr. L. Kuilman „Het wereldvoedselvraag- stuk". 2 uur Referaat van Mr. M. H. K. v. d. Graaf te Eindhoven „De rol van de psycholoog in het bedrijf". 2 uur Referaat van Dr. P. Adriaanse te Amsterdam „Confiscatie en natio nalisatie in het internationale recht". Vergadering van Vrouwen V.U.-hulp (alleen toegankelijk voor dames) 2 uur Presidente: Mevrouw B. Bos Koning te 's-Gravenhage. Toespraken van: Prof. Dr. P. R. Michaël „Eerbied voor het leven". Mevrouw T. MeynenDouma te 's-Gravenhage „Naar buiten en naar binnen". Bidstond: 7.45 uur. VoorgangerDs. J. R. Hom mes te Groningen. Ontmoetingssamenkomst onmiddellijk na de bidstond (in „De Haagsche Dierentuin") onder lei ding van Dr. K. J. Boeyinga, voor zitter van de Regelingscommissie. DONDERDAG 3 JULI. Algemene vergadering: 10.30 uur: Voorzitter: Prof. Dr. W. F. de Gaay Fortman. Sprekers: Prof. Dr. J. Lever „De Vrije Universiteit en de moderne biologie". Dr. W. H. Velema te Eindhoven „Universiteit en gebed". Dr. B. Rietveld te. 's-Gravenhage „Alle talen". De jaarvergadering van de Vereniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg zal niet gehouden worden op maandag 16 juni doch op in de bovenzaal van het Ned. Koffiehuis, Markt 49, Middelburg.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3