PREDIKBEURTEN Kerknieuws Officiële Berichten ZONDAG 8 JUNI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 8 5 uur Ds P. van Til, Zondag 8 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 8 5 uur Ds J. H. de Boer Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds A. J. Dondorp te Domburg Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds Struys. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds Mees ten Oever te Wageningen Oostkapelle 11 en 7 uur Ds Th. Sj. de Groot Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. v. Wouwe, Bed. H. Av. en Dankz. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds J. van Wijngaarden te Aalten Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 9 uur Ds Th. Sj. de Groot 2.30 uur Ds J. H. de Boer, Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Ds Struys, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds J. Maaskant te Leiden Axel Breskens 10 en 3 uur Ds Wentzel te Oudewater Hoek 10 en 2.30 uur Cand. P. Huisman te Utrecht Sclioondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Hosea 6:1; namiddag Zondag 13. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor, Vlissingen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Leesdienst GoesWesterkerk, 10 uur 5 uur Oosterkerk, 10 uur 5 uur Collecte s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner, Bed. H. Av. en Dankz Kapelle 10 uur Ds C. de Ruijter, 2.30 uur Ds J. v. d. Leek. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds Joh. Booy te Utrecht Wemeldinge 10 uur Ds J. v. d. Leek, 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolfaartsdijk 10 en 3 uur" Ds D. Bouwknegt, Bed. H. Av. en Dankz. Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds A. G. v, d. Stoel Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. Smit HoogerheideSchapendreef 21, 4 uur Ds A. Smit Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Thole-n 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper, Bed. H. Av. en Dankz. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten, Bed. H. Av. en Dankz. Zierikzee 10 en 5 uur Ds R. Bakker, Legerpredikant te Doorn Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse slotte God, Die de wasdom geven moet. Ook dit onderwijs ontving ik in m'n moestuin, wanneer ik misnoegd bemerk te, dat al m'n inspanning maar een ma gere oogst schijnt te leveren. Voorts noemde ik velerlei vossen, die ik langs de tuinpaden zag sluipen, als: „onvoorzichtigheid", „onoordeelkundig heid", „pronkerigheid", „willekeurigheid" en tenslotte „oneerbiedigheid". Och, och, denk ik wel eens, wat ben ik begonnen met te gaan tuinierenMaar ik begin iets te leren; ik word allereerst voorzichtiger, want ik bevroed, dat een plantje gevoel heeft. Je moet maar eens zien, hoe kamerplanten bij de een groeien en bloeien, terwijl dezelfde planten bij een ander niet willen, 'k Geloof, dat dit zit in de liefde voor de planten; ze voe len 't met welke hand ze behandeld wor den. Voorts moet ik oppassen voor zelf dunk. Er zijn zelfs lieden, die me daar toe zouden verleiden, als ze zeggen: „uw tuin ligt er mooi bij". Dit is natuurlijk vleitaal, maar 't deed me toch goed een mens heeft ook wel eens een tikkeltje waardering nodig. Al met al, 't voornaamste is de „eer biedigheid"; we werken in Gods tuin, op Zijn akker en alles is Zijn wonder-werk, zowel in het laten gedijen van sla en radijs, als in het laten ontwikkelen van geloof en liefde in Zijn gemeente. De tuin is me een dagelijkse leerschool tot geduld, voorzichtigheid, toewijding, eer bied in 't werk ons toebekomen en we weten, dat de dag des oogstes komt en gelukkig hij, die dan zijn schoven dra gen mag in de schuur. Ik hoop nu m'n „akker" even te ver laten en hoop tevens, dat er niet al te veel „onkruid" opschiet en dat ik straks m'n akkerwerk weer met vreugde mag voortzetten, alle vossen ten spijt. Uit het oude-Vossenland. Tweetal te Amsterdam (vac. R. C. Harder), Dr. C. Gilhuis te 's-Graven- venhage-West, van wie eerstgenoemde is venhage-West, van wi eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Alphen a. d. Rijn (3e pr. pl.), E. J. Oomkes te Schiedam te Dal fsen, Opperdoes en te Willemstad, H. Peper, kand. te Haarlem te Mur- merwoude, Th. Kuiper te Sybrandabu- ren te Sorong (Nieuw-Guinea) (Evang. Chr. Kerk), S. S. van Dijk te Witmarsum te Beverwijk (als indus triepredikant voor de IJmond), G. H. Homans te Vollenhove-Sint-Jansklooster. Aangenomen naar Strathroy (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Church), H. de Moor te Enschedé naar Forest (On tario, Canada) (Chr. Ref. Church), J. Kuiper te Zevenhuizen naar Ooltgens- plaat, P. Huisman, kand. te Utrecht, die bedankte voor Broek onder Akkerwou- de, Dussen (N. Br.), Gorredijk, Lex- mond, Meeden (Gron.) en voor Oos terend (Fr.). Bedankt voor Oud-Beijerland, W. P. H. Pouwels te Wommels (Fr.) voor Groningen-West (vac. Dr. L. van der Zanden), T. Spilker te Maassluis. Examens. Aan de V.U. zijn ge slaagd voor het propaedeutisch examen de heren J. W. van Harten te Hilversum en R. Stolk te Amsterdam. GEREFORMEERDE ZEEUWSE OUDERLINGEN-CONFERENTIE Op de laatste conferentie, 16 april j.l. in Vlissingen, werd verzocht de bijdrage voor 1958, zijnde 2 cent per ziel, te wil len storten of overschrijven op de giro rekening van de'Penningmeester de heer F. Caan te Wolphaartsdijk, no. 82161. Tot nu voldeden slechts enkelen aan dit verzoek. Zouden de overige Boek houders-Penningmeesters dit alsnog vóór 1 juli a.s. willen doen? Dit voorkomt hoge incassokosten. Bij voorbaat dank. Het Comité. De Classis Goes wordt ter vergadering opgeroepen op D.V. woensdag 9 juli 1958. De vergadering wordt gehouden in het lokaal achter de Gereformeerde Kerk te Goes, West wal en vangt aan om 8.45 uur precies. Namens de roepende kerk van Lewedorp, Ds S. OEGEMA, Praeses. K. FRAANJE, Scriba. P. Offringa f. In de ouderdom van 69 jaar is te Nijmegen overleden de heer P. Offringa, die in het kerkelijk leven in Gelderland een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. De overledene die vroe ger bij het onderwijs in Indonesië werk zaam was, diende cle kerk in zijn woon plaats als ouderling en scriba, maakte bij herhaling deel uit van de part. synode van Gelderland en van de generale sy node, en was ook tal van jaren quaestor van de classis Arnhem. Ds. H. Vollenhoven te Rotterdam- Kralingen is gekozen tot bestuurslid van het Verband van Geref. evangelisatie commissies. Amersfoort. De kerkeraad heeft op voorstel van zijn breed-moderamen be sloten het besluit inzake de leeftijdsgrens van ambtsdragers, die op 70 jaar is ge steld aan te vullen met de woorden „slechts in bijzondere gevallen kan hier van worden afgeweken. Dit ter beoorde ling van de betrokken parochies". Ds. G. K. Geerds te Buenos Aires met verlof in Nederland is in het Diaconessenhuis te Leeuwarden ter ob servatie opgenomen. Bunde (Oostfriesland)De ge meente zal 17 juni a.s. haar eeuwfeest vieren, 's Middags om 2 uur zal ten her denkingssamenkomst worden gehouden, waarin Ds. B. H. Lankamp van Uelsen de gedachtenisrede zal houden. De ge meente telt thans 535 zielen, waarvan 336 belijdende leden. Onder de predi kanten die haar gediend hebben komen wij bekende namen tegen. Het waren F. M. Penning, J. Schoemaker, G. Iiem- kes, F. Mott, L. Stroeven en G. Iius- mann, terwijl de heer O. J. Baumann hier als hulpprediker werkzaam was. Se dert 30 juni 1957 is Ds. H. Aalsmeier als voorganger hier werkzaam. De leden der gemeente wonen niet alleen in Bunde, maar in nog 20 dorpen en gehuchten in de omtrek. Bodegraven. Het kerkgebouw zal algeheel worden gerestaureerd, waarmede ongeveer een halfjaar zal zijn gemoeid. Gedurende die tijd zal de gemeente gast vrijheid genieten in het Herv. kerkge bouw. Dokkum. Ter kerkeraadsvergade- ring verscheen de heer W. J. A. van Schalkwijk, ouderling van de Gertf. kerk van Thabazimbi in Z.-Afrika, die als gast de vergadering meemaakte, teneinde een indruk op te doen van de gang van zaken in liet kerkelijk leven hier te lande. De praeses verwelkomde de heer van Schalkwijk, ouderling van de Geref. kerk feit, alsook van de banden tussen Afrika INGEZONDEN MEDEDELING Mij spreekt de blomme een tale, mij is het kruid beleefd"... wie kent niet het mooie gedicht van Guido Gezelle, waar zó veel liefde voor de Natuur uit spreektDe natuur spreekt óók in King. King-perpermunt ontleent haar verkwikkende eigenschappen aan de „krui dige" pepermuntplant: de na tuur is niet te verbeteren en Nederland. Ds. Postma, aldus de heer v. Schalkwijk in zijn toespraak tot de kerkeraad, onder wiens leiding de kerk van Z. Afrika 20 februari 1859 werd gesticht, was een geboren Dokkumer en Dr. J. H. Kroeze, thans hoogleraar in Z. Afrika, diende de kerk van Dokkum van 19291947 als predikant. Gent (België). De gemeente heeft onder grote belangstelling haar nieuwe kerkgebouw aan de Begijnhoflaan in ge bruik mogen nemen. Van een verscholen lokaal mocht de gemeente nu verhuizen naar de mooie Rabotkerk. Er waren niet minder dan 240 kerkgangers en dat is voor België, waar men gewend is aan veel kleinere getallen, een indrukwekkend getal. Ook uit Antwerpen, Boechout, Brussel en Mechelen waren de Gtrefor- meerden opgekomen. Ds. A. J. Dorgelo die voorheen in de Rabotkerk preekte, voerde het woord namens de Belgische zendingskerk, Ds. C. A. F. v. Stipriaan Luïscius van Gent deed het namens de Vlaams-Nederlandse gemeenten, Ds. B. W. Ganzevoort van Antwerpen namens de Geref. kerken in België, Ds. J. Vis- scher van Zwijndrecht namens de classis Dordrecht, w.o. Gent ressorteert, Ds. J. H. Mulder van Amsterdam-Z. namens deputaten voor de evangelisatie in België en de 83-jarige heer J. Plomp van Utrecht als zoon van een der vroegere zendingspredikanten. Ook de scriba, de heer A. J. Bouman, voerde het woord, zulks namens de commissie van drie. Koorzang luisterde de dienst op. De Fa. Reil te Heerde heeft het orgel vakkundig onderhanden genomen. Als eerste punt op het programma staat nu de restaura tie van de consistoriekamer. Rijswijk (Z.H.). Nu het zielental de 2400 heeft overschreden, heeft de ker keraad een commissie benoemd om het beroepingswerk voor een derde predikant voor te bereiden, bestaande uit tien le den. Er zijn niet minder dan vijf ge gradueerden onder! Urk. In het plan Noord is de eer ste steen gelegd voor de bouw van ten derde pastorie, waarbij het woord werd gevoerd door de heren Ds. H. R. Groe- nevelt en J. Schenk, voorzitter van de commissie van beheer, die de plechtig heid verrichtte. Verband van commissies van be heer. De commissies van beheer te ,Hel- lendoorn, Nieuw-Loosdrecht, Rijnsburg, Utrecht-W. en Ysselstein, zijn toegetre den als' lid van het Verband van com missies van beheer. Giften en legaten. Ten bate van een jeugdhuis in Zuid ontving de kerk van Emmen een gift van 500, De toenemende goklust. De classis Winschoten heeft zich tot het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen gewend, om haar ernstige verontrusting uit te spreken over het feit, dat de leden van dit verbond door de bestaande fusie met de Kon. Ned. Voetbal Bond ondanks protesten van het Verbond van Chr. Voetbalverenigingen kunnen deelnemen aan de toto en dat deze toto wordt ge handhaafd. Zij verzoekt het Chr. Voet bal Verbond aansluiting bij de Ned. Chr. Sportunie met alle consekwenties van dien ernstig te overwegen. Ook vraagt de classis, dat het Chr. Verbond de secre tarissen verbieden zal toto-formulieren aan de leden ter hand te stellen of te doen stellen. Zij besloot haar schrijven voor publicatie vrij te geven, opdat ook anderen daarvan kunnen kennis nemen.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3