PREDIKBEURTEN Leestafel 5 uur Ds F. C. Meyster ZONDAG 1 JUNI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds F. C. Meyster te Rotterdam 2.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 7 5 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 7 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 7 V2 coll. Oorlogsschade en stormschade en coll. Ev. onder Studerenden. Luth. Kerkavond 7.15 uur geen dienst Amemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10.30 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra te Tilburg Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 11 en 7 uur Ds Th. Sj. de Groot Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds J. A. Schep te Geelang Namiddag Voorber. H. Av. St. Laurens 9 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld V eer e 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds M. Boot Westkapelle CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds D. v. d. Meulen te Borne Axel 10 uur 4.30 uur Ds D. Middelkoop. Breskens 10 en 3 uur Ds S. van Wouwe Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Hosea 5:7; namiddag Zondag 12. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10.30 en 2.30 uur Leesdienst Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Dr C. Stam; voorm. Voorber. H. Av. 5 uur Drs W. Steunenberg te Rotterdam Oosterkerk, 10 uur Drs W. Steunenberg, 5 uur Ds J. v. d. Veen Collecte voor de geestel. verz. van Zee-, Land- en Luchtmacht. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds N. H. Heiner Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds M. Grashof f te Aardenburg Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds D. J. Couvée, em. pred. te Bennebroek CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds A. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Ds J. v. d. Klaauw Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Cand. Rietveld te den Haag Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds Th. Vollenhoven te Bolnes Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds P. G. van Berge, miss. pred. te Soemba Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuzverkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. Melse Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Voormiddag Openb. bel. en Voorber. H. Av. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Namiddag Voorber. H. Av. Zierikzee 10 en 5 uur Ds A. v. d. Weg te Bussum Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse f. Van de Quaestor. g. Van de Curator der Theologische Hoge School. h. Van de Deputaten voor de Zending. i. Van de Deputaten voor de Evan gelisatie. j. Van de Deputaten voor de Zeeuwse Kerkbode. k. Van de Archivaris. 1. Van de 3 dezer gehouden Predikan tenconferentie. m. Van de Commissie voor het nazien der boeken van Quaestoren. n. Van de Deputaten voor de geeste lijke verzorging der militairen. 0. Van de Deputaten voor het werk onder de schippers. 8. Benoemingen: a. Art. 11 D.K.O. b. Art. 13 D.K.O. c. Art. 19 D.K.O. d. Art. 49 D.K.O. e. Kas hulpbehoevende Diaconieën. f. Quaestor. g. Curator. h. Zending. 1. Evangelisatie in de Provincie, j. Zeeuwse Kerkbode. k. Archivaris. 1. Geestelijke verzorging militairen, m. Deputaten voor het werk onder de schippers. 9. Regeling van de volgende Particu liere Synode. 10. Aanwijzing drukker Acta 1958. 11Rondvraag. 12. Vaststelling der korte notulen. 13. Sluiten. In opdracht van de Particuliere Synode 1957, Namens de Raad van de roepende kerk, Dr. C. STAM, Praeses. I. VAN WIJK, Scriba, Oostsingel 68, tel. K 11003292. Goes, 27 mei 1958. Als gebruikelijk, zal aan de afgevaardig den een warme maaltijd worden aangeboden. AGENDUM van de ZEEUWSE PREDIKANTEN-CONFERENTIE, te houden op D.V. dinsdag 3 juni a.s., aanvangende te 10 uur, in de Geref. Kerk, Westerkerk, te Goes. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Referaat van Ds. Ph. Stoffels te Rilland-Bath over: „Het Hooglied". 5. Discussie. 6. Pauze. 7. Heropening. 8. Referaat van Ds. G. N. Lammens te Rotterdam over: „Liturgie". 9. Discussie. 10. Sluiting. Het bestuur van de Z.P.C., Ds. A. G. van der Stoel, voorz. Ds. D. Bouwknegt, secr. KORT VERSLAG van de vergadering van de classis Tholen op 7 mei 1958. 1. Ds Ph. Stoffels opent de vergade ring, laat zingen Ps. 866 en gaat voor in gebed. Daarna leest hij Fill. 2:1218. In zijn openingswoord wordt Ds Bakker gelukgewenst met het beroep van de kerk van Hillegersberg-Terbregge. 2. De credentiebrieven worden nage zien. Alle kerken zijn wettig vertegen woordigd. Alleen de kerk van Poortvliet is (nog) niet aanwezig. Er zijn een twee tal instructies van de kerk van Rilland- Bath. Ds van der Stoel is verhinderd wegens synodewerkzaamheden. 3. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. 4. Bij de ingekomen stukken is o.a. een rapport van br. IJsseldijk over de afgedragen koliekten. Ook zijn er enkele steunaanvragen. 5. Bij de instructies van de kerk van Rilland-Bath werd gesproken over een uniforme vaststelling van data voor bid- en dankdagen. Ds. Stoffels hoopt in aug. tijdelijk als legerpredikant in militaire dienst te gaan. In verband daarmede ver zoekt Rilland-Bath de classis Ds. Koning van Oud-Vossemeer te benoemen als consulent. Zulks wordt toegestaan. Ook in de te verwachten vacaturebeurten zal door de classis worden voorzien. 6. De commissie ter bestudering van het financiëel deputaatschap stelt voor, nu br. IJsseldijk bedankt heeft, de toe stand te laten zoals het voorheen was. Ieder gaat hiermede akkoord. Ook de provinciale koliekten zullen voortaan af gedragen worden aan de classicale depu- taat. Tevens zullen de koliekten voor de hulpbehoevende kerken in de classis m.i.v. het komend boekjaar via een hoof delijke omslag geïnd worden. Br. Prins rapporteert als dep. voor zee-, land- en luchtmacht. Het rapport van de commissie ter vaststelling van het jaarlijks percentage- cijfer deel mee, dat er voor 1958 geen veranderingen zijn. Ds Koning rapporteert als dep. art. 19 D.K.O. Ds Bakker rapporteert namens -Ds. van der Stoel over de zending. Met dankbaarheid kan worden vastge steld, dat de Indonesische kerken ver langen, dat de Nederlandse zendingsmen sen blijven doorwerken. 7. Steunaanvragen voor verschillende doelen van een tweetal kerken tot een totaalbedrag van 1000,— worden be handeld en ingewilligd. Op de Part. Synode zal gunstig gead viseerd worden over steunaanvragen van een tweetal kerken tot een totaalbedrag van 2500, 8. Afgevaardigden voor de Part. Sy node worden gestemd. Ds Bakker, pr. met Ds van der Klaauw sec.Ds van der Stoel pr. met Ds Smit sec.ouderl. W. M. Lindhout en Mr. J. J. Versluys pr. met G. Prins en H. Wolfert sec.; diaken A. de Schipper pr. met Chr. Wis se sec. Zij zullen aan de orde stellen: a. De steunaanvragen onder punt 7b. Het voorstel van de vorige classisvergadering om het boekjaar van de Part. Synode te wijzigen; c. Een algemeen leerboek voor catech. onderwijs. 9. Geen der kerken heeft iets n.a.v. art. 41 D.K.O. 10. De kerkvisitatie wordt geregeld. 11. Er bleken geen bijzonderheden te zijn voor de algemene rondvraag. 12. De volgende vergadering zal ge houden worden D.V. 3 sept. a.s. te Ber gen op Zoom. Praeses Ds Bakker, asses sor Ds van der Stoel, actuarius Mr. J. J. Versluys. 13. Het persverslag wordt vastgesteld. 14. Na een gezamenlijke broodmaal tijd, waarbij Ds Stoffels wordt toege sproken i.v.m. zijn aanstaand vertrek in militaire dienst, wordt na dankgebed van de assessor, de vergadering door de prae ses gesloten. Voor de classis, Ds Kr. SMIT, assessor. STATENBIJBEL. Ds. v. d. Stoel van Bergen op Zoom heeft de beschikking gekregen over een Statenbijbel. Wie er interesse voor heeft, wende zich tot hem. ERNSTIG ONGEVAL. Ds. W. J. Meister, Geref. predikant te Boechout in België, tot voor kort in Middelburg, is op Tweede Pinksterdag, toen hij met zijn auto over de brug over de Oude Maas reed, komende uit de richting Breda, uit de bocht gevlogen en tegen een betonnen afscheiding tot stil stand gekomen. Alle inzittenden Ds. Meister, zijn echtgenote en twee zoons werden in ernstig gewonde toestand naar een zie kenhuis vervoerd. Handboekje voor de gereformeerde mi litair. Samengesteld door Ds WM. Ie Cointre. Uitgave J. LI. Kok, N.V., Kampen. In 1948 is voor het eerst zulk een handboekje uitgekomen. Sindsdien heeft het zijn bruikbaarheid bewezen. Ds le Cointre houdt elk jaar weer rekening met opmerkingen, die hem bereiken. Zodoen de is hij steeds bezig, om het boekje elk jaar meer aan zijn bedoeling te laten be antwoorden. Géén van onze jonge mannen mag in dienst gaan zonder dit handboekje op zak te hebben. Het is onmisbaar. C. St. Go Verburg. Testament aan toonder. Uïtg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Een verhaal, waarin een jongen ein delijk tot de ontdekking komt, dat zijn vader één van de dorpsnotabelen is! We maken met allerlei lieden kennis. Gezel lig? Och ja, daar niet van. Maar, wat is nu in feite de zin en strekking van zulke boeken Dat wil me niet goed dui delijk worden. C. St. P. J. Risseeuw. Anneke Jans. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Een historische roman heeft altijd dit voordeel, dat er licht geworpen wordt op een bepaalde periode. Zo gaat deze ro man over de tijd van het ontstaan van New-York. Toen nog op en top een Hol landse nederzetting. Men heeft toen in ons vaderland blijkbaar wél „zin" gehad in de „baten", maar weinig erg gehad in het verzorgen van een jonge kolonie in de vreemde. De engelsen waren ons in dat opzicht de baas. GevolgHolland moest daar wijken. Anneke Jans, dochter van een vroed vrouw in die kolonie speelt een belang rijke rol. Al jong weduwe, huwt zij met eeii predikant. Het ruwe leven in de ko lonie heeft ook deze man gestempeld, die tenslotte tragisch omkomt op reis naar het moederland, waarheen hij gaat om voor zijn rechten op te komen. Eerst na jaren wordt aan de weduwe recht gedaan, die als moeder van haar kinderen en ook in zakelijk opzicht ka rakter toont. Tenslotte is de hele geschiedenis toch nbg vrij simpel. Een enkele zal misschien iets meer verwachten. Maar Risseeuw heeft zich gehouden aan zijn historische gegevens, en die gaan door deze roman vöor ons leven. Dit is de verdienste van dit werk, dat wij gaarne aanbevelen. C. St. William J. Schuell30 jaar in de greep der Jehova-getuigen. Uitgave Jan Haan, N.V., Groningen. De schrijver vertelt ons van zijn er varingen bij het Wachttoren-genootschap. De z.g. massa-psychologie schijnt daar nogal goed te worden toegepast. Vóór ze het weten, zijn ze allen propagandis ten, die met de kring in aanraking ko men. Men moet toch wel bijzonder be- invloed zijn, wanneer men als jongere zijn vader verzoekt, geen nieuw pak voor hem te kopen. Dat gebeurde in 1924. De reden? In 1925 zou er „iets groots gaan gebeuren" Inderdaad vindt U hier heel wat bij zonderheden over deze vreemde bewe ging. Bekende gegevens, waaruit de dwaasheid van heel de zaak zonneklaar blijkt, troffen mijn aandacht niet. Het geheel is de kreet van een mens, die ont kwam aan de keten, waarin hij geklonken was, en het wordt tot een ernstige waar schuwing tegen deze duistere beweging. Daarin ligt de waarde van dit boek. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3