Officiële Berichten PREDIKBEURTEN KING i* KING negoro. Het werk van de Javaanse en Chinese kerken daar. Uw werk, achter en naast hem. Daaraan verandert niets! Maar mijn vrouw en ik moeten ons nu terugtrekken. De last zou voor haar in verband met haar gezondheid en ons grote gezin onder de huidige om standigheden te zwaar worden. Onze weg boog zich weer terug naar Nederland, met name naar de vele hei denen in Nederland. Ik ben o zo dank baar, dat ik als evangelisatiepredikant in Bussum straks toch juist onder zulke mensen mag werken. Je bent nu eenmaal zendeling of je bent het niet! Met intense dankbaarheid zie ik op mijn Blora-tijd terug. Ik kan me haast 'niet voorstellen, dat ik nog eens zulk een prachtige levensperiode zal meemaken Geen kleine rol speelde daarbij de steun, die het thuisfront gaf. Vooral in tijden van zorg. Daarvoor wil ik U har telijk danken! Ook tijdens mijn verlof heb ik overal genoten van het meeleven met het zen dingswerk. Ik ben er van overtuigd, dat dit, ondanks al de moeilijkheden in en om Indonesië, onverflauwd is gebleven. Dat zal nu met Pinksteren wel weer blij ken Ik denk ook nog even met name aan de extra collecten, die ik van vele ge meenten kreeg. Oorspronkelijk waren die gelden (totaal is het bijna ƒ9000,ge worden!) bestemd voor de nieuwe school in Tuban. Het is nu echter niet zeker, of die school het in de gewijzigde om standigheden zal blijven bolwerken. In ieder geval komt het opgebrachte echter ten goede aan één of meer van de nieu we scholen op ons terrein. Die hebben nog wel verscheidene jaren onze hulp nodig, enkele er van moeten zelfs nog afgebouwd worden. En nu roep ik dan ten afscheid: Vaar wel Zuiderzending! Onze gebeden blijven U en de partner- kerken in het Blorase vergezellen. Dit wil ik ten laatste nog éénmaal vragenBidt gedurig voor onze Javaanse en Chinese broeders en zusters in Blora! Ik hóór het ze zeggen, ongeveer met dezelfde woorden als die van Paulus tot de gemeente van Corinthe (2 Cor. 1:11) „Op Hem hebben wij onze hoop geves tigd, dat Hij ons ook verder verlossen zal, terwijl ook gij ons te hulp komt met uw voorbede Hilversum, 17 mei 1958. PI. Schut. De generale synode van Assen besloot het rapport van de deputaten voor onder zoek naar de taak der kerken ten aanzien van het oorlogsvraagstuk verkrijgbaar te stellen bij het A.K.B. te Utrecht. Bij dit rapport is gevoegd het rapport van de synodale commissie en het besluit van de synode. Het rapport is te bestellen, alleen en uitsluitend door overschrijving op de postrekening van het A.K.B. te Utrecht, no. 513153, van ƒ0,80 per exemplaar. INGEZONDEN MEDEDELING Tijden en menselijke gewoon ten veranderen. Een traditie kan verouderen, maar de na tuur blijft steeds zichzelf mooi, verrassend en krachtig. De heilzame eigenschappen van de pepermuntplant geven aan King-pepermunt de op wekkende en verkwikkende werkingKing wijst op de vriendelijke kant van het le ven, houdt u fit en fris. CLASSIS GOES, Correctie, Van het A.K.B. kreeg ik de vriende lijke opmerking, dat ik in de opgave van kollecten (No. 43 van 25-4-'58) een ver gissing heb begaan. In het vierde kwartaal moet nog in gevoegd worden: Geestelijke verzorging in het IJsselmeergebied en het Lauwers- zeegebied, terwijl de kollecte voor „steun voor oorlogsschade en stormschade ge troffen kerken" (3e kwartaal) een halve kollecte mag zijn. J. van der Leek, actuarius. KORT VERSLAG van de vergadering der classis Middelburg op 13 mei '58 in de Hofpleinkerk te Middelburg. 1. Opening namens de roepende kerk van Meliskerke, Ds van Heesen. Hij laat zingen Gezang 10:6 en leest na gebed 2 Thess. 2: 1—4, 2. Credentiebrieven worden onderzocht door de kerken van Vlissingen en Oost- kapelle. De predikanten Vlaardingerbroek en Poelman zijn wegens ongesteldheid afwezig. Alle kerken zijn wettig verte genwoordigd. 3. Het moderamen neemt zitting. Prae- ses Ds S. van Wouwe, Assessor Ds A. Verschoor, Scriba I Ds J. C. Streefkerk, Scriba II Ds P. van Til. 4. De praeses feliciteert de kerk van Souburg, omdat de beroepen predikant dit beroep aannam; hij memoreert het beroepingswerk van Middelburg, de ziek te van Ds Boon en het feit dat Ds Van der Wal zich beschikbaar stelde voor het veldpredikerschap. 5. De notulen worden gelezen en na enige praecisering vastgesteld. 6. Ds Verschoor geeft verslag van de gevoerde correspondentie. 7. Ingekomen stukken: a. Verzoek van de Zendende kerk Middelburg, om Ds H. Schut ontslag te verlenen wegens vertrek naar Bussum. De stukken worden getekend. b. Mededeling van de classis Zwolle over candidaat E. te T., die opgehouden is lid van de Geref. Kerken te zijn. c. Middelburg deelt mee de boeken van de penningmeester van de Evangeli satie der Classis in orde te hebben be vonden. d. Geboortebericht van Kornelis Poel man. e. Dankschrijven van Ds Boon uit het ziekenhuis. De Classis zal weer een at tentie zenden. f. Ds Boon wenst enige deputaat- schappen neer te leggen. g. Van de kerk van Koudekerke be treffende geestelijke verzorging in „Ter Poor te". h. Van Generale deputaten voor de kerkelijke bearbeiding van doofstommen. i. Stuk ter tekening van de „Lande lijke Samenwerking". j. Rapport predikantstractementen. k. Kerk van Arnemuiden over liefde beurten. 8. Instructies a. Domburg en Westkapelle, Vrou wenpolder en St. Laurens vragen en ont vangen liefdebeurten en vacaturebeurten. Ds Streefkerk vervult het werk van een consulent te Vrouwenpolder. b. Vlissingen verzoekt een Commissie ter bestudering van het verband tussen toekomstige gemeentelijke burgerlijke grenzen en kerkelijke grenzen. Wordt aan de Delta- en Industriecommissie ge delegeerd. c. Vlissingen verzoekt regionale orga nisatie v. h. maatschappelijk werk op het terrein van de kerken Vlissingen, Sou burg en Middelburg. Deze kerk ontvangt het advies deze zaak met de betrokken kerken op te nemen. d. Koudekerke vraagt steun voor de geestelijke verzorging en de inrichtingen op haar terrein. Toegestaan. 9. Rapporten: aRapport over financiën van de Evangelisatie wordt uitgebracht door br. Duyvekot. De begroting wordt vastge steld. b. Rapport over de Zending door Ds Streefkerk. Ds Schut zal afscheid nemen op Pinksterzondag om 5 uur in de Hof pleinkerk. De auto voor Ds Tertasoewarna zal wegens diens vertrek van ons terrein niet meer worden gezonden. Sumatra- en Makassarzending komt grotendeels voor onze kerken. PIij wekt de kerken op de bijdragen te zenden aan het Zendingskantoor te Mid delburg, Penninghoeksingel 61. Giro 250500. c. Ds van Til deelt mee, dat Ds van der Wal zich beschikbaar stelde voor het veldpredikerschap. d. Ds Verschoor rapporteert over geestelijke verzorging voor Koopvaardij. Adressen van Zeevarenden moeten alle bij het A.K.B. worden bekend gemaakt. e. Rapport Commissie voor predi kantstractementen. De conclusies van het rapport zijn als advies aan de kerken aanvaard. 10. De vacaturebeurten worden als volgt geregeld St. Laurens: 10 aug. Ds v. Heesen. 31 aug. Ds Homburg. 7 sept. Ds de Boer. 21 sept. Ds Brederveld. 5 okt. Ds Poelman. 26 okt. Ds van Wouwe. Vrouwenpolder 8 juni Ds de Boer (H. Av.). 29 juni Ds Elshout. 7 sept. Ds Streefkerk (H. Av.). 12 okt. Ds Boot. DomburgW estkapelle 20 juli Ds van Heesen. 31 aug. Ds van Til. 14 sept. Ds Verschoor. 21 sept. -Ds Vlaardingerbroek. 19 okt. Ds van, Wouwe. 21 okt. Ds de Boer. PINKSTEREN. ZONDAG 25 MEI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 10 uur Drs H. Schut 2.30 uur Ds P. Homburg 5 uur Ds G. D. L. Brederveld (Noorderkerk) 10 uur Ds P. van Til, Openbare Belijdenis 5 uur Drs H. Schut. Afscheid Concertzaal 10 uur Ds J. H. de Boer Pinkstercollecte. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds J. H. de Boer Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10.30 uur Ds A. J. Dondorp, Openb. bel. en Voorb. H. Av. 2.3Ö uur Ds P. van Til Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 uur Ds J. v. d. Wal, 2 uur Ds M. Boot. Koudekerke 10 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 uur Ds M. E. van Heesen, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Oostkapelle 9 en 2 uur Ds Th. Sj. de Groot Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10.30 uur Ds Th. Sj. de Groot 7.30 uur Ds D. Bouwknegt te Wolfaartsdijk Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 uur Ds M. Boot, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Westkapelle 9 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds M. E. van Heesen CLASSIS AXEL Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Hand. Zoute spui (Chr. School) 10 en 2. CLASSIS GOES Ds M. Grashoff Cand. Chr. van Ulden te den Haag Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds L. de Nood te Papendrecht Ds H. A. van Bottenburg Ds H. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 2:1; namiddag Hand. 2: 18 slot. 30 uur Ds J. H. Donner te Broek op Langendijk. Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10.30 uur Ds J. v. d. Veen, 5 uur Ds D. Bouwknegt. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds J. v. d. Veen. Goes, Westerkerk, 10 uur Ds P. Homburg te Vlissingen 5 uur Ds N. H. Heiner Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam, 5 uur Ds P. Homburg. Collecte voor de Zending. Ds W. Steunenberg te Rotterdam Ds N. H. Heiner Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds A. F. Goedendorp Ds C. de Ruijter Ds D. Bouwknegt Ds J. E. Booy Ds A. Smit Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Ds D. Bakker 's-Gravenpólder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2.30 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur 2e Pinksterdag 10 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker 2e Pinksterdag 10 uur Ds A. Koning CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds W. v. d. Kerk, em. pred. te Gorinchem Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10.30 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 9 uur Dr J. H. Becker, 6 uur Ds P. Melse. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Namiddag Openbare Belijdenis. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma, Openbare Belijdenis Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse 11. Benoemingen: a. Afgevaardigden naar de Particu liere Synode. PredikantenPrima Ds Verschoor, Ds van Wouwe; Secundi Ds Streefkerk, Ds van Til. OuderlingenPrimi S. Simonse, St. Laurens, J. de Wolf, Serooskerke Se cundi B. H. Ligteringen, Vlissingen, A. Pouwer, Middelburg. Diaken: Primus A. de Poorte, Mid delburg, Secundus J. C. Wattel, Middel burg. b. Kerkvisitatie: Primi Di Van Wou we, Verschoor, Streefkerk, Van Til; Se cundi Di Homburg en Poelman. c. Examen Dogmatiek: Ds Verschoor en Ds Van Wouwe. d. Redactie Kerkbode: Ds Verschoor, primus; Ds van Til, secundus. e. Voor art. 11 Part. Syn.A. Pou wer; sec. Ds Elshout. f. Voor art. 13 Part. Syn.: A. Pou wer; sec. Lavooij. g. Voor art. 49 Part. Syn.Ds S. van Wouwe; sec. Ds P. van Til. h. Zending Part. Syn.Ds Streefkerk sec. Ds P. van Til. i. Evangelisatie Part. Syn.Ds Ver schoor sec. Ds Brederveld. j. Diaconale onderlinge hulp: A. de Poorte, pr. en J. C. Wattel, sec. k. VacaturebeurtenDs Streefkerk, pr.Ds Brederveld, sec. 1. Evangelisatie Schippers: B. H. Lig teringen; sec. J. van Keulen. m. Voor Militairen: Ds P. van Til; sec. Ds de Boer. n. Voor Zeevarenden: Ds Verschoor. o. Voorbereiding ad examina: onver anderd. p. Evangelisatieonveranderd. h. Hulpbeh. kerken v. d. Classis: de brs M. de Bruijne, Middelburg, Van de Putte, Souburg, Lavooij, Middelburg en Ds Elshout. r. Geestel. verzorging Ziekenhuisper soneel en -patiënten: Ds Dondorp. De sub d, e, f, g, h, i, j, 1 genoemd zullen worden voorgedragen aan de Par ticuliere Synode. 12. Rondvraag. Br. Wattel dringt er op aan dat een week na de Classisvergadering het kort verslag opgenomen wordt in de Kerk bode. 13. Volgende vergadering: woensdag 10 sept. 1958, om 9 uur. Roepende kerk Middelburg. Praeses Ds de Boer, Asses sor Ds van Wouwe, Scriba I Ds Streef kerk, Scriba II Ds Vlaardingerbroek. 14. Lezing korte notulen. 15. Sluiting na dankgebed door de praeses. Namens de Classis, Ds P. VAN TIL.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3