Boekhandel FANOY Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN Moeder ik klaag U aan Beroepen te Avereest, H. E. Wijnja te Godlinze (Gron.) te Broek onder Akkerwoude, H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam te 't Harde en te Scha- gen, A. Bolwijn, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Noorden-Zevenho ven, J. W. Genuït, kand. te Sprang- Capelle, die bedankte voor Heer-PIugo- waard, Houwerzijl, Meeden, Neede en voor Niezijl naar Appelscha, D. Bar- ten te Holwerd. Bedankt voor Leerdam, P. A. Bohl- meijer te Wilnis voor Oenkerk, P. van der Sepk te De Lier voor 's-Gra- venhage-Oost (vac. F. E. Hoekstra), W. Griffioen te Nijkerk. Examens. De classis Amersfoort heeft praeparatoir geëxamineerd en be roepbaar verklaard de heer G. van Ziel te Soest, kand. aan de V.U., die een eventueel beroep terstond in overweging nemen zal. Zijn adres is Soesterbergse- straatweg 11. Afscheid en intrede. Het afscheid van Ds. B. Scholten van Bergen (N.H.) wegens vertrek naar Zutphen is bepaald op 16 mei. Wegens vertrek naar De venter nam Ds. C. W. de Vries afscheid van Lollum met Philipp. 2:12b en 13. Ds. J. H. Kuiperde nèstor van de predikanten van Zwolle, heeft wegens overspanning van zijn kerkeraad twee maanden verlof gekregen. Hij zal alleen wat ziekenbezoek doen. Ds. A. D. C. Kok f. In de ouder dom van 87 jaar is te Voorburg over leden Ds. A. D. C. Kok, emeritus-predi kant der Geref. Kerken. De overledene werd 6 juli 1870 te Schiedam geboren en studeerde aan de Theol. Hogeschool te Kampen, om in 1892 kandidaat te worden en 18 juni 1893 te Nieuw-Hel- voet in het predikambt te worden beves tigd. Hij diende de gemeenten van Scha- rendijke, Warffum en Idskenhuizen, waar hij 23 april 1933 met emeritaat ging. Hij vestigde zich metterwoon eerst te Scheveningen en daarna te Voorburg. De overledene is leraar geloofsleer en kerkgeschiedenis geweest aan de Geref. kweekschool te Rotterdam en heeft in de verschillende gemeenten, die hij ge diend heeft vier chr. scholen gesticht. Tien jaar was hij voorzitter van depu- taten voor de evangelisatie in Friesland's Z.O. hoek, terwijl hij zendingsdeputaat was vanwege de part. synode. Van de hand van Ds. Kok verscheen een bro chure over: „De plaats der vrouw in Christus' gemeente", een zaak waarover hij ook bij herhaling heeft gerefereerd. Dit geschrift heeft destijds nog al aan de aandacht getrokken. De begrafenis van het stoffelijk overschot heeft j.l. za terdag te Voorburg op de Oosterbegraaf plaats plaats gevonden. Rotterdam-Charlois. De kerkeraad heeft besloten het zingen in de kerk vóór de aanvang van de dienst af te schaffen. Rotterdam-Zuidwijk. De classis Rotterdam besloot, waarbij de institu- ering de noodzaak van kerkbouw een van de overwegingen was, om zolang de overheid nog geen besluit heeft genomen inzake de bijdrage van 25 der bouw kosten en de kerken in landelijk verband nog geen oplossing gevonden hebben, zich garant te stellen voor een bijdrage van 25 van maximaal 600.000, Landelijk verband van commissies van beheer. De zesde jaarvergadering van het Landelijk verband van commissies van beheer van de Geref. kerken in Ne derland, zal 7 mei a.s. in het Groothan delsgebouw te'Rotterdam worden gehou den. In de morgenvergadering komen de huishoudelijke zaken aan de orde en in de middagvergadering zal het onder werp „Kerkbouw" worden ingeleid door de heren Dr J. M. v. Minnen van Utrecht wat de geestelijke en ethische kant en door Ir. F. L. v. d. Bom van 's-Graven- hage wat de prozaïsche kant betreft. De vergadering moet in zes bestuursvacatu- res voorzien. De commissies van be heer te Culemborg, Kornhorn en te Oudeschoot zijn tot het Verband als lid toegetreden. ADVIES voor de Classis Goes voor de in het jaar 1958 te houden kollecten, le kwartaalt Theol. Hogeschool Kas önderl. steun Diakonieën Evangelisatie in de prov. Evangelisatie in België Geestelijk verzorging verstrooiden bui tenland Geestelijke verzorging verstrooiden Frankrijk (V2 kollecte). 2e kwartaal Theol. fac. Vrije Universiteit Gen. depp. Evangelisatie (op Pasen) Geestelijke verzorging koopvaardij en kustvaart Generale kas hulpbehoevende kerken Geestelijke verzorging zee-, land- en luchtmacht Plulpbehoevende studenten Evangelisatie onder studerenden. 3e kwartaal t Theol. Hogeschool Steun geref. kerken in Indonesië en N. Guinea Steun door oorlogsschade en stormschade getroffen kerken Jeugdcentrum (V2 kollecte) Kas depp. voor emigratie (V2 kollecte) Geestelijke verzorging ziekenhuispatiën ten en -personeel Gen. depp. voor de Evangelisatie (met bestemming: „Overvloed van werk en werkkrachten, Evangelisatie- Noodgebieden en Evangelisch her stel en opbouw). 4e kwartaal Theol. fac. Vrije Universiteit Steun geref. kerk Paramaribo kol lecte) Evangelisatie onder studerenden (J/2 kollecte) Evangelisatie Brabant en Limburg Stichting Raad voor geref. sociale ar beid (diakonale kollecte) Kas depp. voor emigratie Zending onder de Joden (Kerstfeest). De gelden tot steun aan hulpbehoeven de kerken in de provincie worden van de kerken bij omslag gevraagd. (Acta P.S. 1957, art: 7 sub aa. Voorts beveelt de Synode aan jaarlijks een gift (c.q. kollecte) te zenden voor: de geestelijke verzorging in de inrichtin gen van het Ministerie van Justitie (gevangenen) de kerkelijke bearbeiding van doofstom men de steunverlening aan Hongaarse studen ten en de geestelijke verzorging van Hongaarse vluchtelingen de bijbelvoorziening (t.g.v. het Ned. Bij belgenootschap) het geref. Sociologisch Instituut te Am sterdam hef Centrum voor zielszorg op geref. grondslag te 's-Gravenhage. J. van der Leek, actuarius. VACANTIE PLANNEN U denkt vast en zeker al eens aan de komende vacantie. U bent misschien net toe aan het ma ken van uw plannenDan is het goed dat u dit leest. Want Eindhoven is klaar om u te ontvangen. De gereformeerde jeugd van Eindho ven is gestart met de Logiesactie 1958. U kunt in ons prachtige Brabant dit jaar een fijne vacantie doorbrengen. Bos en heide, vennen en oude dorpjes om ringen onze jonge stad. België (met de wereldtentoonstelling in Brussel) en Duitsland liggen vlakbij. De gereformeèrde jeugd van Eindho ven heeft vele leden van onze gemeente spontaan bereid gevonden aan deze actie mee te werken. Zij hebben in hun hui zen een of meer kamers beschikbaar ge steld, waar zij u willen ontvangen, als u uw vacantie in 1958 wilt doorbrengen in Eindhoven. Wat de jeugd met deze actie wil be reiken Een deel van de prijs die u voor uw logies betaalt, staan de gastheren en gast vrouwen af voor de bouw van jeugd honken in onze stad. Het wordt u dus wel heel gemakkelijk gemaakt ons in Eindhoven te helpen. Terwijl u geniet van uw vacantie helpt u ons vanzelf, want u stelt de Eindho- venaren in staat voor onze jeugdactie geld te verdienen. Hebt u belangstelling voor een vacan tie in Eindhoven? Zo ja, schrijf ons dan zo volledig mogelijk. Wij hebben ook adressèn buiten de stad en er is ook de mogelijkheid voor bezoekers van de we reldtentoonstelling om alleen nachtlogies en ontbijt te ontvangen. Ons adres is: Onder-dak actie, Ds. A. T. Besselaar, Boschdijk 427, Eindhoven. SPAANSE PREDIKANT SPREEKT 29 APRIL IN MIDDELBURG Op uitnodiging van de Nederlandse vereniging „Het evangelie in Spanje" komt de voorzitter van de Spaanse Evan gelische Kerk, Dr. Gutierrez Martin uit Barcelona, naar ons land om de lidmaten van de Nederlandse protestantse kerken ZONDAG 27 APRIL 1958 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 3 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 3 Collecte Generale kas Hulpbeh. Kerken. Luth. Kerkavond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. Homburg. Grijpskerke 10 uur Ds J. v. d. Wal, 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 uur Ds M. Boot, 2 uur Ds J. v. d. Wal. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Mcliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 11 uur Ds Th. Sj. de Groöt, 7 uur Ds A. J. Dondorp Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp St. Laurens 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds S. van Wouwe Namiddag Voorber. H. Av. en Openbare Belijdenis. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Vecre 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 uur Drs J. Vlaardingerbroek, 2.30 uur Ds M. Boot Westkapelle 9.30 uur Leesdienst, 2.30 uur CLASSIS AXEL Ds M. Grashof f Ds M. Ros te Hoofddorp A. Verschoor te Vlissingen Ds H. A. van Bottenburg Ds Mantz te Rozenburg W. J. Teeuwen te Diemen Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 17namiddag Zondag 9. Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Drs Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Ds Chr. Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag 1 Kor. 15: Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen, nam. Voorber. H. Av. Borssele 10 en 2.30 uur - Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes, Westerkerk, 10 uur Ds J. Ribberink te Rotterdam 5 uur Dr F. L. Bos te Vlaardingen Oosterkerk, 10 uur Dr F. L. Bos, 5 uur Ds J. Ribberink. Collecte geestelijke verzorging schippers. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Heinkenszand 10 uur Ds A. P. Heiner te Ter Aar. Bevestiging 2.30 uur Ds N. H. Heiner. Intrede Kapelle 10 en 2.30 uur Ds F. C. Meyster te Rotterdam Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds P. Robbers te Rotterdam Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10.30 uur Ds S. Oegema, 5 uur Ds J. v. d. Leek. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur ILoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Smit Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10.30 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Ds J. H. Becker Oosterland 9 uur Ds C. A. Wielemaker, 2.30 uur Dr J. H. Becker 1 Mei 3 uur Ds C. A. Wielemaker, Huwelijksbevestiging Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse, Bed. H. Av. en Dankz. voorlichting te verschaffen over de hui dige toestand van het Spaanse protestan tisme. Dinsdag 22 april komt deze pre dikant op Schiphol aan. Woensdag 23 april spreekt hij voor de eerste maal, en wel in Leeuwarden. Voorts treedt sij op in Groningen (24-4), in Amsterdam (25-4), in Eindhoven (28-4), in Middel burg (29-4) en in de Janskerk te Utrecht (1-5). Op donderdagmiddag 24 april zal hij de in Assen vergaderde synode van de Gereformeerde Kerken toespreken en vrijdagmiddag daaraanvolgend heeft hij te Utrecht een bespreking met de ver tegenwoordigers van de oecumenische raad van kerken in Nederland. De Oecümeniscse Raad en de commis sie „Reformatie-Rome" van de Gerefor meerde Kerken hebben medewerking aan het organiseren van de plaatselijke bij eenkomsten toegezegd. Verwacht mog worden, dat velen door hun aanwezigheid bij de Middelburgse samenkomst op 29 april a.s. 8 uur in de bjieuwe Kerk hun medeleven met de zaak van onze zwaarbeproefde Spaanse ge loofsgenoten zullen tonen. Er zal gele genheid zijn tot het stellen van vragen. Door Gods goedheid werden wij verblijd door de voorspoedige ge boorte van onze dochter ANGELIG A MEA. G. DE GRAAFF. A. E. J. DE GRAAFF— MANDEMAKER. Calgary (Alta), Canada 2240 5 Ave N.W. 23 april 1958. Een nieuw boek van Ds. H. J. HEGGER prijs 6,90 gebonden. Nieuwe Burg 2628, Middelburg. Toezending na ontvangst van het bedrag op postrekening 19522.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3