Officiële Berichten Leestafel PREDIKBEURTEN tot het instellen van een centraal bureau en „de aanstelling van z.g. maatmakers". De zaak gaf ruime stof tot duscussie en de kerkeraad besloot bij de classis ter zake nadere inlichtingen in te winnen „Ten aanzien van de maatmaker sprak de kerkeraad uit, dat hij deze figuur in ons kerkelijk leven niet wenselijk acht". Wij zijn wel benieuwd wat dit voor een functionaris is, want wij hebben daar nooit eerder van gehoord. De Geref. kerken tellen tal van deputaatschappen, predikanten in bijzondere dienst, enz. Maar wat een maatmaker voor een eer waarde broeder is, vermogen wij op geen stukken na te bevroeden! Als het kerkvolk wordt voorge licht. Gelezen in het verslag van de vergadering van een der wijken' van 's-Gravenhage-West„Ingekomen een schrijven van mevr. v. d. P. Dit laatste geeft aanleiding tot een uitvoerige be spreking. Praeses zal aan dit schrijven de nodige aandacht besteden". Dat we ten we dan al weer! Deputaten van de kas voor steun aan hulpbehoevende diaconiën van de Gere formeerde Kerken in Zeeland verzoeken de diaconiën, die menen dit jaar finan- tiële bijstand nodig te hebben, hun aan vragen vóór 1 mei a.s. in te dienen bij de secretaris van het deputaatschapJ. C. Wattel, Seisweg 129, Middelburg. De verzoeken dienen vergezeld te gaan van een afschrift van de jaarrekening over 1957 en een staat van bezittingen en schulden per 31 december j.l., beide in tweevoud. ORGANISTENVERENIGING De „Kring Zeeland" der G.O.V. hield op 22 maart 1.1. weer een vergadering. Ditmaal in Serooskerke (W.), waar de fa. Leeflang te Apeldoorn in de Geref. Kerk onlangs een nieuw orgel bouwde. Onder leiding van coll. Suurmond (Middelburg) werden eerst enkele huis houdelijke zaken besproken. Daarna gaf de plaatselijke organist coll. de Visser een nadere toelichting op dit 21-stemmige orgel., waarna het door verschillende "andere collega's werd be speeld. OOSTERLAND. 't Was echt gezellig enleerzaam op de 3e contact-vergadering, die gehou den werd op dinsdag 25 maart 1958 in het kerkgebouw. Als man of beter in dit verband br. van de Klok opent de praeses br. Zoeter deze bijeenkomst om half acht. Laat zin gen Ps. 84 vs. 1 en leest vervolgens Ps. 84, waarna hij voorgaat in gebed. Alle broeders en zusters worden ver volgens hartelijk welkom geheten. Het verheugt hem, dat zovelen aan de oproep hebben gehoor gegeven en spreekt de wens uit, dat ook deze avond tot aller genoegen mag „verlopen". De notulen der vorige contact-vergade ring worden door de scriba voorgelezen en goedgekeurd. Als boekhouder der kerk brengt br. Zoeter verslag uit over de financiën dei- kerk over 1957. Hieruit blijkt, de inkom sten bedragen 3255,37 en de uitgaven 3178,92, alzo een batig slot van 76,45. Naast deze cijfers meldt deze br. van enkele reserves betreffende orgelfonds en onderhoudsfonds der kerk en saldi van vorige dienstjaren. Met dankbaarheid wordt van deze gunstige financiële toe stand der kerk kennis genomen. Enkele broeders stellèn nog vragen, welke op bevredigende wijze worden be antwoord. Ook de diaconie vertoont een gunstig beeld. Br. Rotte laat de cijfers horen betref fende de kasAlgemene Chr. Doeleinden. Inkomsten ƒ133,16; uitgaven ƒ106,50; batig saldo 26,66. Alle broeders worden dank gebracht voor hun behouden beheer. Bij de daarna gehouden verkiezing worden de beide aftredende broeders her kozen, n.l. voor ouderling J. M. de Waal voor diaken C. J. Zoeter. Gezongen wordt Psalm 25 vs 6 en pauze gegeven. Daarin laat zich de koffie en thee met koekje heerlijk smaken. Tot aller blijdschap komt Dr Becker, consulent onzer gemeente, binnen, die door de praeses hartelijk wordt welkom geheten. De-scriba doet daarna verslag over '57. Zowel licht als schaduw, worden naar vo ren gebracht. Gememoreerd wordt, dat de gemeente met 9 personen is toegeno men en op 1 januari 1958 75 zielen telt, n.l. 36 mannelijke- en 39 vrouwelijke per sonen .Als een bijzonderheid wordt ge noemd, dat er 5 kinderen werden gebo ren. De voorziening in de Dienst des Woords verliep naar wens. Regelmatig ging een dienaar des Woords voor en leesdienst was uitzondering. Een woord van warme dank wordt ge bracht aan hen, die de onderscheidene v.d.m. „herbergden" en niet het minst aan die zichzelf en hun auto beschikbaar stel de classis-dominé's op ons eiland te halen en weer thuis te brengen. 1957 getuigde van des Heren trouw,n ondanks veel ontrouw en nalatigheid. Opgewekt en aangespoord wordt op waakzaamheid en in alle gehoorzaamheid dienen van de Here tot zegen van gezin en kerk, bovenal tot ere Gods. Br. Koning levert daarna een inleiding over „onze eredienst". Op zeer duidelijke wijze zet deze br. het doel en de beteke nis daarvan uiteen. Enkele broeders wisselen van gedach ten. De praeses dankt deze broeder voor zijn geleverd werk. Bij de rondvraag wordt door een dei- broeders de wenselijkheid naar voren ge bracht de middagdienst naar een later uur- te verschuiven. Aller tongen komen nu in beweging. De praeses zegt toe, deze zaak nader op de vergadering van de ker keraad te bespreken. In zijn slotwoord dankt hij allen voor hun opkomst, spreekt 'n woord van dank aan hen, die de kerk zo echt gezellig heb ben ingericht en ook voor de geschenken en genoten consumptie, Dr. Becker voor diens aanwezigheid en adviezen. Laatst genoemde laat zingen Gezang 29 en gaat voor in dankgebed, waarna de praeses de vergadering sluit. Aanwezig waren 27 „man". Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, scriba. Oosterland, maart '58. (Ingezonden Mededeling) Studeert c~lt laat „Besteedt den dieren tijdt by daghen en by nagten, terwijl gij jong en onversleten zijt" dichtte Huyghens Héérlijk zo'n kostelijk-ver kwikkende King-pepermunt by de studietussen optochten jaartallen en ontelbare vreem de woordjes in Dr J. de Fraine S. J. Rechters-Ruth. Uit de grondtekst vertaald en uitgelegd. In de serie: de boeken van het Oude Testament. Uitg. J. J. Romen en Zonen. Uitgevers Roermond en Maaseik. In deze serie verschenen reeds uitne mende exegetische werken. Daaraan heeft de geleerde schrijver van dit deel een nieuw toegevoegd. De aantekeningen bij de tekst zijn heel kort, maar getuigen er van, dat alles uit de grondtekst nauwkeu rig is bewerkt. Verder moet men bewon dering hebben voor de enorme verwerkte litteratuur, waaronder wij ook de naam van Goslinga aantroffen. Plet komt ons voor, dat wij met de religieuze typering van deze Bijbelboeken kunnen meegaan en gerust kunnen zeg gen, dat wij hier een werk hebben over het Oude Testament, dat ons inleidt in de geheimen, zowel van de tekst als de openbaring Gods. Wij brengen deze kom- mentaar opnieuw onder de aandacht on zer lezers, inzonderheid de predikanten. C. St. Corneel van AdinkerkeDe tempel. Ro man van een protestantse gemeente in Vlaanderen. Uitgeverij van Keu len, Den Haag. Vlaanderenland is onder de Zeeuwen wel bekend. Hier hebt u, in romanvorm, iets over de opkomst van een protestantse gemeente in Vlaanderen, en wel: Den derleeuw. Met het woord „tempel" wordt het gebouw van de Geref. Kerk aange duid. U hoort van straatprediking, strijd, familie-moeilijkheden, èn van zegen op de verbreiding van het evangelie. Misschien dat het door zo'n sappig Vlaams boek nog meer tot ons spreekt dan door allerlei officiële gegevens over de stand van het kerkelijk leven. Wij maken onze lezerskring gaarne at tent op deze uitgave. C. St. Catherine Marshall: Morgen zie ik je weer. Uitg. Bosch en Keuning. Een boek dat we van harte kunnen aanbevelen. Het oprechte kinderlijke ge loof van de Marshalls kan een stimulans zijn voor ons. De in onze ogen wat vreem de toestanden in de Amerikaanse kerken worden op de achtergrond gedrongen door het sterke verlangen van Peter en Catherine God oprecht te dienen. Y. J. T. PASEN ZONDAG 6 APRIL 1958 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Openbare bel. 5 uur Ds P. van Til (Concertzaal) 9 uur Drs J. Vlaardingerbroek Collecte Generale Deputaten Evangelisatie. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds J. H. de Boer Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Vrijdagavond 7 uur Ds H. K. Poelman Domburg 9 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Grijpskerke 10.30 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Vrijdagavond 7 uur Ds M. Boot Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Openbare belijdenis, Voorber. PI. A.v Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Goede Vrijdagavond 7.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 11 en 7 uur Ds Th. Sj. de Groot Openbare belijdenis en Voorber. H. Av. Alle diensten in kerkgebouw der Geref. Gemeente. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 11.15 uur Ds G. D. L. Brederveld 7 uur Ds M. E. van Heesen Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Vcere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, Openb. belijdenis 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Voorber. H. Av. Goede Vrijdag 7.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Goede Vrijdagavond 8 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Namiddag Openbare belijdenis. IVestkapclle 10.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. Homburg Goede Vrijdagavond 6 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 uur Ds M. Grashoff, Openbare belijdenis 3 uur Ds H. A. van Bottenburg Goede Vrijdagavond 7 uur Ds M. Grashof f Axel 10 uur Ds P. van Dijk te Krommenie 3 uur Ds D. Middelkoop, Openb. bel. en Voorb. H. Av. Goede Vrijdagavond 7.45 uur Ds D. Middelkoop Brcskens 10 en 3 uur Cand. v. d. Meulen te Landsmeer Hoek 10 en 2.30 uur Cand. Bavinck te Amsterdam Schoondijke 9.30 en 5 uur Ds H. A. van Bottenburg Goede Vrijdagavond 7.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Goede Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 uur Ds D. Middelkoop, 1 Petr. 1:21 slot, Voorber. H. Av. en Openbare belijdenis. 2.30 uur Ds P. van Dijk Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Goede Vrijdagavond 6 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Voorber. H. Av. Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. GoesWesterkerk, 10.30 uur Ds J. Koolstra, Openb. bel. des Geloofs 5 uur Ds E. D. Kraan te Vlaardingen Oosterkerk, 10 uur Ds E. D. Kraan, 5 uur Ds J. Koolstra 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds C. van Nes te Rotterdam Goede Vrijdagavond 5.30 uur Drs G. N. Lammens te Kralingen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds R. Bakker te Doorn Goede Vrijdagavond 5 uur Ds S. Oegema Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 9 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Goede Vrijdagavond 6.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Openbare belijdenis en Voorberr. H. Av. Goede Vrijdagavond 7 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Goede Vrijdagavond 7 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds A. Smit Bergen op Zoom 9.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Openbare belijdenis 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Voorber. H. Avondmaal Vrijdagavond 7.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Ds A. G. Baayen Legerpredikant te Ossendrecht Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning 2e Paasdag Paaszangdienst Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Goede Vrijdagavond 7.30 uur Leesdienst Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIEREKZEE Brouwershaven 10 uur Ds P. L. Schuddebeurs, 2.30 uur Ds P. Melse Goede Vrijdagavond 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Goede Vrijdagavond 7 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers, Voorber. H. Av. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker, Voorb. H. Av. Oosterland 10 en 2.30 uur Ds F. C. Meister, em. pr. te Rotterdam RenesseEvangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharehdijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 uur Ds P. Melse, 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Goede Vrijdagavond 7 uur Ds P. Melse

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3