Kerknieuws In Bijbels, Kerkboeken „Enige Gezangen" BOEKHANDEL FANOY PREDIKBEURTEN andere staat des levens en van de klassis Apeldoorn, dat ds Oldemans is losge maakt van zijn gemeente. Ds Boerma, de huidige legerpredikant te Bergen op Zoom zond bericht van ver hindering. Inzake de kwestie hulpbehoevende ker ken in de 'klassis wordt een kommissie benoemd, bestaande uit de broeders Bou cher ie, Bakker, van Harn en Versluys. Zo mogelijk zullen de gelden voor art. 11 via een omslag worden geïnd. De klassis zal op de a.s. Particuliere Synode van Zeeland informeren of voort aan het boekjaar der Synode niet kan lo pen van Januari tot December i.p.v. Juni tot en met Mei. De kerken van Tholen en Poortvliet komen in hun instructie terug op het door de vorige klassis met algemene stemmen genomen besluit de predikanten eenmaal per maand verlof tot ruilen te geven. De kerken van Tholen en Poortvliet lichten hun instructie toe', waarna de klas sis een nadere interpreatie van haar vroe ger besluit inzake de ruilbeurten van de predikanten vaststelt. De kerken van Bergen op Zoom en Oud-Vossemeer hopen op de Meiklassis hun steunaanvragen in te dienen. De kerk van Krabbendijke vraagt en verkrijgt steun voor haar evangelisatiearbeid. De broeders Zeevaart en Dieleman rap- poteren, dat zij de boeken van de depu- taat voor evangelisatiearbeid in de klassis nagezien hebben en in orde bevonden. De betreffende deputaat wordt gedéchar- geerd van zijn-beheer en de broeders wor den bedankt voor de kontröle. De broe ders Boucherie en Hoekman gaven een gunstig rapport over de boeken van de deputaat ad art. 11. De broeders, die de kontröle oefenden, ontvangen de dank der vergadering en de deputaat décharge van zijn beheer. Ook broeder Versluys, deputaat art. 13, ontvangt décharge van zijn beheer, aan gezien zijn boeken in orde bevonden wa ren door de kerk van Oud-Vossemeer. De klassis besluit om de kerk van Ber gen op Zoom op te dragen kontröle uit te oefenen op de boeken van de financiëel deputaat der klassis, broeder van IJssel- dijk. Geen enkele kerk heeft iets naar art. 41. Inning van koliekten en quota vindt plaats. Alle kerken blijken het quotum voor de zending op tijd te hebben afge dragen, waarvoor zij de dank van de zen- dingsdeputaat ontvangen. De kerken, die achter zijn in het af dragen van koliekten worden via de af gevaardigden verzocht dit verzuim te her stellen. Ds v. d. Stoel brengt rapport uit over de situatie betreffende de zendingsarbeid. Hier moge verwezen worden naar de pu- blikaties in de dagbladpers en in 't no. van 't Kerkblad. Er blijkt geen aanvrage in 1957 bin nengekomen te zijn voor wijziging per- centagecijfers. Deze blijven voor 1958 dus ongewijzigd. De kerk van Anna Ja- cobapolder vraagt wijziging voor 1959. De kommissie voor de vaststelling van de percentagecijfers wordt opgedragen te onderzoeken of wijziging noodzakelijk is. Niemand heeft iets voor de algemene rondvraag. De volgende vergadering- wordt vastgesteld op woensdag 7 mei a.s. D.V. Praeses: ds Stoffels; scriba mr Versluys; assessor ds Smit. Persverslag wordt gelezen en goedgekeurd. De asses sor, ds v. d. Stoel, gaat voor in dankge bed, waarna de praeses de vergadering- sluit. Op last der klassis, A. G. v. d. STOEL. INGEZONDEN MEDEDELING. Üanneer bent CU een ander menó Daarvoor behoeft u geen to neel te spelen en voor iedere rol in een „andere huid" te kruipen ...wanneer u de goe de gewoonte betracht in stof- tige ruimten, drukke straten en volle trams een rol King- pepermunt aan te spreken, dan voelt u zich reeds een „ander" mens. Tweetal te Groningen-West (vac. Dr. L. van der Zanden), W. A. Krijger te Schiedam en H. de Moor te Enschedé te Helpman (Gron.), W. M. de Bakker te Maasdijk en L. Blijdorp te Aalten. Beroepen te Middelburg, T. Spilker te Maassluis te Toronto (Ontario, Ca nada), Dr. L. Praamsma te Groningen - Zuid te Barchem, N. J. Goris, kand. te Apeldoorn. Bedankt voor Diever, G. Hengeveld te Woubrugge. Examens. De classis 's-Hertogen- bosch heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer J. W. Genuït, kand. te Sprang-Capelle, die een eventueel beroep terstond in overweging nemen zal. De classis Bolsward heeft peremptoir geëxamineerd de heer R. Mo lenmaker, beroepen predikant te Pingjum en Zurich. Aan de Theologische Ho geschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer L. Weerman te Emmen. Voor het propaedeutisch exa men slaagden de heren J. Kroeze te Voorburg, J. Vos te Emmer-Compas- cuum en W. C. Veenendaal te Vreeswijk. Aan de V.U. is geslaagd voor het kan didaatsexamen theologie de heer Dibya- suharda te Purworedjo (Indonesië) en voor het propaedeutisch examen de heer J. W. Bats te De Lier. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Hardenberg nam Ds. D. Pas man afscheid van Niezijl met Joh. 15:11. Ds. W. Stuursma te Grootegast is voornemens 27 april intrede te doen te Stadskanaal. Ds. M. J. Mulder is voornemens 8 juni afscheid te nemen van Lieerde, om 26 juni d.o.v. intrede te doen te Vlaardingen, na bevestiging door Ds. G. v. d. Giessen van Tzum (Fr.). Ds. G. J. PontierEv. pred. te Vlis- singen, kan t.m. Pinksteren de kerken niet helpen in de Dienst des Woords. Hij hoopt vanaf 18 maart t.m. 19 mei met vacantie afwezig te zijn. Ds. Th. Delleman ontving van zijn kerkeraad te Groningen-West verlof om in juli en augustus a.s. met zijn gezin een reis te maken naar Canada. Ds. H. J. Hoek te Oss, mocht zijn arbeid weer hervatten, maar zal op me disch advies zich in de toekomst daar mede toch moeten beperken. De kerke raad heeft nu besloten dat Ds. Hoek zon dags als regel niet meer dan twee keer preken zal, dat de ouderlingen hem voor een deel van het huisbezoek zullen ont lasten, en dat hij de copie voor het kerk blad niet meer behoeft te verzorgen. Grafsteen wijlen Ds. WDooren hos. Op de laatste rustplaats van wijlen Ds. W. Doorenbos te Apeldoorn, heeft de kerkeraad van Urk een gedenksteen doen plaatsen en die bij monde van Ds. J. Wolven van Urk aan de nabestaanden overgedragen. Ds. Wolven sprak daarbij een woord over 2 Tim. 4: 15. Ds. H. D. Doorenbos, predikant bij de Geref. kerk onderhouende artikel 31 K.O. te Maastricht, sprak mede namens zijn moe der woorden van dank voor dit bewijs van liefde. - Groningen. De kerken in de stad Groningen hebben een stichting in het le ven geroepen „Neboflat", die een groot woon flat voor bejaarden zal bouwen en exploiteren. Het gebouw zal alle moge lijke comfort bevatten, en als een van de meest moderne flats voor bejaarden in het noorden kunnen worden gerekend. Liet flat zal bestemd zijn voor bewoners van alle gezindten, maar met behoud van het positief chr. karakter van het tehuis, en plaats bieden aan 109 personen. Het benodigd bedrag wordt begroot op 1.800.000,en het bestuur is voorne mens de helft daarvan van een aantal toekomstige bewoners te lenen tegen een behoorlijke rente. Het flat krijgt een centrale ontvangsthal met telefooncel, een administratiekantoor, lift, kapsalon, win kel, ziekenzaal met bijbehorende ruimten, een grote recreatiezaal, leeszaal, logeer kamers en conversatiezalen. De bouw plannen zijn door de gemeentelijke in stanties bereids goedgekeurd en deze zo mer hoopt men met de bouw een aan vang te maken. Varsseveld. De kerkeraad heeft be sloten dat moet worden overgegaan tot de bouw van een nieuwe kerk, die in Varsseveld verrijzen zal. Het bestaande kerkgebouw staat op de Keurhorst. Als de plannen verwezenlijkt zijn zal de ker keraad in ernstige overweging nemen de kwestie van dubbele diensten in Varsse veld. en het NIEUWE BUNDELTJE vindt U een ruime sortering bij Nieuwe Burg 2628 - Middelburg, Arnemuiden 10 uur 2.30 uur Woensdag 10 uur 2.30 uur ZONDAG 9 MAART 1958. WOENSDAG 12 MAART 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Dr E. D. Kraan te Vlaardingen 2.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Dr E. D. Kraan Collecte steun Geref. Kerken Paramaribo. Luth. Kerkavond 7.15 uur geen dienst Woensdag (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 2 uur Ds P. van Til 7.30 uur Ds J. v. d. Wal Ds H. K. Poelman, Voorber. H. Av. Ds J. C. Streefkerk Ds A. F. Goedendorp te Nieuwdorp Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Drs J. Vlaardingerbroek, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Woensdag 10 uur Drs A. Verschoor, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds W. S. Pontier te Honselaarsdijk Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. Boot Woensdag 9.30 uur Ds M. Boot, 2 uur Ds S. van Wouwe. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Woensdag 9.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, 7.30 u. Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Woensdag 10 uur Ds Th. Sj. de Groot 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek 7.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek (voor de Jeugd) Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe, Bed. H. A. en Dankz. Woensdag 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds J. v. d. Wal St. Laurens 10 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers te Soest Woensdag 10 uur Drs A. Elshout, 7.30 uur Ds D. Bouwknegt Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Woensdag 2.30 u. Drs A. Elshout, 7.30 u. Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 uur Ds J. C. Streefkerk, 2.30 uur Ds H. K. Poelman Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Woensdagavond 8 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Woensdag 10 uur Ds J. v. d. Wal, 2.30 uur Ds M. Boot. Westkapelle 9.30 u. Ds A. J. Dondorp, 2.30 u. Drs J. Vlaardingerbroek Woensdag nam. Drs A. Verschoor, avond Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Cand. Polman te Kampen Breskens 10 én 3 uur Ds Pontier te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Cand. D. C. van Geest te Naaldwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds H. A. van Bottenburg Terneuzen 10 en 3 uur Ds N. van Haeringen te Veenhuizen 13 Maart 3 uur Ds D. Middelkoop, 7 uur Ds IL. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Matth. 16:21; namiddag Zondag 6. 13 Maart 9.30 uur Ds D. Middelkoop, 1 Sam. 9:116 2.30 uur Ds H. Pestman Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds P. van Dijk te Krommenie CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. F. Goedendorp Woensdag Ds S. Oegema, 2 uur Ds A. Veldhuijzen. Borssele 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema Woensdag 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Ds P. Homburg Driewegen 9.30 en 2 uur Woensdag 9.30 uur 2 uur Goes, Westerkerk, 9.30 uur Ds C. de Ruijter Ds P. Homburg te Vlissingen Ds J. v. d. Veen Ds R. A. Flinterman te den Haag Bed. H. Av. 5 uur Ds I. M. de Graaf te Voorburg, Bed. H. Av. en Dankz. Oosterkerk, 9.30 uur Ds I. M. de Graaf, Voorber. H. Av. 5 uur Ds R. A. Flinterman 's-Gravenp older 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Woensdag voorm. en nam. Ds Lindeboom te Zwijndrec'nt Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Woensdag 10 uur Ds P. van Til, 2.30 uur Ds J. LI. de Boer te Middelburg. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Woensdag 10 uur Ds A. F. Goedendorp, 2.30 uur Ds S. Oegema Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds J. Maaskant te Leiden Wolf aartsdijk 10 en 3 uur Ds D. Bouwknegt, Bed. H. Av. en Dankz. Woensdag 10 uur Ds A. Veldhuijzen, 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Woensdag voormiddag en namiddag Ds J. E. Booy. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Woensdag 7.30 uur Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur uur Ds A. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. Koning Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Woensdag 10 uur Ds T. Kamper, 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Woensdag 10 uur Ds A. Schippers, 2.30 uur Ds H. L. van Aller Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds H. C. Voorneveld te Pernis Woensdag 10 uur Ds Y. J. Tiemersma, 7.30 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Woensdag 9.30 uur Ds A. J. Radder, 2.3K0 uur Ds M. C. Kersten Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer Woensdag 10 en 2.30 uur Ds S. Wouters te Dordrecht Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper, Bed. H. Av. en Dankz. Woensdag 10 uur Ds P. L. Schuddebeurs, 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Woensdag 10 uur Ds M. C. Kersten, 2.30 uur Ds A. J. Radder Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Woensdag 10 uur Ds C. A. Wielemaker, 7 u. Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse Woensdag 10 uur Ds P. L. Schuddebeturs, 2.30 uur Ds P. Melse

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3