Officiële Berichten PREDIKBEURTEN daan heeft. Ik heb toen, natuurlijk op jon gensmanier, een hartig woordje met die knaap gesproken, met gevolg, dat ik •„geen kind" meer aan hem had. Hij is mij nooit meer lastig gevallen. Of hij be grepen heeft, dat bidden werkelijk heel gewoon is, weet ik niet (hij was een on verschillig jongmens), maar ik vermoed wel, dat hij begrepen heeft, dat ik, als t er eens om zou gaan, in deze dingen aan het langste end zou trekken. Waarmee ik maar zeggen wil, dat die gedachte altijd een beetje bij mij heeft geleefd, dat God te dienen en te eren, heel gewoon is. Inderdaad zijn er men sen, die de stellige overtuiging hebben, dat de godsdienst maar niets gedaan is. Het is een zuur leven. Je moet je zowat alles ontzeggen. Godsdienst en dan ten minste zij, die hun hele leven aan deze trieste zaak wijden (de dominees) zijn van die excentrieke wezens, die hier _op deze wereld een uitzonderingspositie in nemen. 's Zondags kun je ze, gestaag in 't ak'lig zwart, het pad der kerk zien be wandelen, visa versa en 's middags nog eens en het weet te gebeuren 's avonds alweer. En ook het leven in de overige zes dagen is maar een riskante zaak. Ze hebben met de uiterste voorzichtigheid te leven, want ze lopen elk ogenblik gevaar, zich „te bezondigen". Het zou mij niet verwonderen, als deze zienswijze aan de kerk in de loop der tij den ernstig afbreuk heeft gedaan. De ge dachte, dat inderdaad de dienst van God iets heel ergs is, dat eigenlijk niemand de moed kan opbrengen, om daartoe over te gaan. Dat jonge mensen in ieder geval dan hun jeugd en hun vrolijkheid voor goed hebben af te zweren en dat ze be reid moeten zijn, het gevangenisbestaan te aanvaarden. Dat 's zondags de luiken en de gordijnen dicht moeten en dat ze door de week elke stap in het leven met dubbele bedachtzaamheid hebben te doen. Daar zijn altijd veel mensen geweest, die hier geen geld van terug hadden. En ik geef ze schoon gelijk. Als God te die nen alleen maar narigheid en ellende brengt, wie zou dan de stap wagen Want een mens is voor de ellende niet gescha pen. Maar hier heerste dan ook altijd een misverstand. Het komt mij voor, dat de zaak precies andersom ligt. Dat zich van God afwenden eigenlijk heel erg gek en ongewoon is. Wat is er nu gewoner, dan dat een schepsel z'n Schepper eert? Wat is er nu gewoon, als een kind uit huis wegloopt of als het daar rustig blijft? Wat is er gewoon, dat ieder zichzelf ten wet is of dat we ons voegen naar de hoogste Wetgever? Laat ieder, die God als zijn Koning eert, het in zijn leven laten zien, dat dit de gewoonste zaak van de wereld is. En, laat ik maar zeggen, ik ben blij, dat een dominee ook maar een gewoon mens wezen mag. K.-B. v. d. L. Ds» C. Boon» In het kerkblad van St. Laurens lezen we: „Hoe gaat het met de dominee? Dit is een vraag die ons als kerkeraad telkens gesteld wordt. Zoveel mogelijk geven wij hierop vanzelf een antwoord. Er zijn broeders en zusters, die hem in het zie kenhuis hebben bezocht, wat hij zeer op prijs stelt. Toch willen wij op deze steeds weer kerende vraag door deze een antwoord geven. Door Gods genade is hij aan de bete rende hand, hoewel hij nog zeer zwak is en naar menselijk inzicht zal het nog heel lang duren voor hij beter is. Wanneer wij hem bezoeken draagt hij ons meerdere malen op de groeten aan de gemeente over te brengen. Wij willen dit dan nu ook bij deze doen. God bracht hem in de leerschool van het lijden. Doch door dit lijden heen speelt de glimlach van Gods genade. Want volgens eigen getui genis heeft; de Here hem van de dood ge red. Het is bij vernieuwing onze bede, dat God hem zijn vertroostende nabijheid doe ervaren en hem ten volle herstellen mag." Ds» H» Schut. Ds. H. Schut, die zo met voortvarend heid en bezieling op het zendingsterrein van de classis Blora-Bodjonegoro heeft gewerkt, zal niet terugkeren naar Indo nesië. Gezien de algemene situatie en mede gezien de gezinsomstandigheden heeft Ds. Schut verzocht de gelegenheid te ontvan gen uit te zien naar arbeid in een onzer kerken. Het zendingscomité en de Deputaten der Zuiderzending in vergadering bijeen op donderdag 6 februari 1958, alsmede de kerkeraad der Zendende Kerk Mid delburg besloten Ds. H. Schut de vrijheid te geven een beroep in onze kerken ter stond in ernstige overweging te nemen. Zijn adres is Van Hoornstraat 51, Hil versum, tel. 0 29509603. Per kerkganger 9.8 ct. In „Kerkpost", het orgaan van de Geref. Kerk van Baarland, lezen we: Per kerkganger 9.8 ct» Dat was de opbrengst van de collecten voor de Kerk over de maand januari. Er waren over de hele maand nl. 1815 kerk gangers, die 129,26 opbrachten. Deze opbrengst bestond uit8 guldens, 141 kwartjes, 690 dubbeltjes, 256 stui vers, 421 centen. Wanneer we dit eens nader bekijken, dan leren deze cijfers ons het volgende: we hebben 839 stuks „zilver geld" en 677 stuks „koper geld". Laten we nu eens aannemen, dat de „zilvergevers" ieder één stuks geven, dan blijven 1315 839 476 gevers over die „al het kopergeld geven, t.w. 17,01, d.i. per man/vrouw 3!/2 cent. Wanneer we op dezelfde ma nier alleen de centen nemen, wordt het 1315 1095 220 gevers, die ƒ4,21 geven, wat nog geen 2 (twee) cent is Misschien schrikken we even van deze cijfers; dat is tenminste de bedoeling. Want wat kunnen we nu met 2 cent doen Dat kan ook de Kerk niet! Welke kerkeraad neemt de handschoen op? In het „Kerkelijk Mededelingenblad van Krabbendijke en Rilland-Bath" wordt de „kerkelijke bedrijfsvoering" getoetst aan die der bedrijven. We lezen o.m. „Ik kan me ergeren en bedroefd zijn wanneer ik een vergelijking ga maken tussen de bedrijfsvoering van de kerk en die van onze bedrijven. Sommigen van U vinden deze vergelijking te oneerbiedig of zeggen dat deze vergelijking niet op gaat. Maar deze meningen kan ik toch beslist niet delenLaten we maar bij de landbouw en tuinbouw blijven. De bodem wordt nauwkeurig onderzocht, ontwate ring zonodig verbeterd, bemesting, ras- senkeuze en besproeiing zeer nauwkeurig aangepast, mens en machine in prestatie uitgebalanceerd en tenslotte alles nog eens nauwkeurig op z'n bedrijfseconomische merité's beoordeeld. Ik word graag op mijn vingers getikt door die kerkeraad of gemeente, die meent de toets van deze vergelijking wel te kunnen doorstaan KORT VERSLAG van de vergadering van de Classis Zierikzee te Zierikzee op 5 Februari 1958» 1. Namens de roepende kerk van Co- lijnsplaat opent Ds A. Schippers de ver gadering met het laten zingen van Psalm 72: 1. Daarna leest hij een gedeelte van Psalm 72. Hij heet de afgevaardigden hartelijk welkom. 2. De afgevaardigden van Geersdijk zien de credentialen na. 3. Plet moderamen neemt zitting. Ds A. Schippers, praeses; Ds J. H. Meijer, scriba; Ds M. C. Kersten, assessor. 4. De scriba van de vorige vergade ring, Ds M. C. Kersten, leest de notulen. 5. De ingekomen stukken worden be handeld. 6. Rapporten.: a. Ds P. L. Schuddebeurs brengt rap port uit over het evangelisatie- en zieken- huiswerk. b. Ds J. H. Meijer rapporteert over de zending. Alle gelden zijn op tijd binnen gekomen per 31 Dec. j.l. Aan Ds Schut is een visum geweigerd. Het is mogelijk, dat Ds Schut voorlopig niet naar Blora kan terugkeren. De voorbede der gemeen te wordt over hem en zijn werk gevraagd. c. De quaestor dient de begroting in ad 400, d. Ds Y. Tiemersma rapporteert over het nazien van de boeken van de quaestor. Zij zijn in orde bevonden. e. Dr J. H. Becker rapporteert over art. 11 K.O. De Classis Zierikzee moet ZONDAG 16 FEBRUARI 1958 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds M. Hamming te den Helder 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Luth. Kerkavond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds W. M. de Bakker te Maasdijk Ds W. M. de Bakker Ds W. M. de Bakker Ds M. Hamming Collecte Emigratie. Dhr. E. Wester Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds S. van Wouwe Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.15 uur Ds J. v. d. Wal, 7 uur Ds M. E. van Heesen. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot Serooskerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. H. de Boer. St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds D. J. Couvée te Bennekom Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Ds Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Hosea Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur CLASSIS GOES Ds M. Grashoff C. de Ruijter te Wemeldinge Cand. P. Boonstra te Marum Ds W. Kreuzen te Delft Ds H. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 3:1; namiddag Zondag 4. Ds R. Bakker te Doorn Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Wester kerk, 10 uur 5 uur Oosterkerk, 10 uur 5 uur 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heink ens zand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2.30 uur CLASSIS THOLEN Ds P. van Til te Middelburg Ds J. v. d. Veen Ds J. H. de Boer te Middelburg Ds S. Greving te Wildervank Ds S. Greving Ds A. F. Goedendorp Ds A. Veldhuijzen Ds J. Brussaard te Oegstgeest Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds A. F. Goedendorp Drs A. Verschoor te Vlissingen Ds D. Bouwknegt Ds J. E. Booy Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Ds K. Smit Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. G. v. d. Stoel Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Bakker. Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinis se 10 en 5 uur Ds C. A. Wielemaker Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers; nam. Bed. H. Doop. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 uur Ds H. L. van Aller, 2.30 uur Ds M. C. Kersten Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 uur Ds M. C. Kersten, 2.30 uur Ds H. L. van Aller Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. Spoelstra te Tilburg Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse 1040,bijdragen tot het door de pro vincie op te brengen bedrag. De hulpbe hoevende kerken moeten voortaan vóór 20 Januari hun aanvragen om steun bij de deputaten ad art. 11 K.O. hebben in geleverd. f. Ds H. L. v. Aller rapporteert over geestelijke verzorging militairen. g. Br. van der Male rapporteert over nazien van de boeken van de deputaten ad art. 11. Zij zijn in' orde bevonden. 7. Praeses houdt de rondvraag art. 41 K.O. De kerk van Nieuwerkerk vraagt afvaardiging van de Classis bij ingebruik neming van de nieuwe kerk. Ds J. H. Meijer zal de Classis vertegenwoordigen. 8. Praeses houdt de persoonlijke rond vraag. 9. Het persverslag wordt gelezen. 10. De vacaturebeurten worden gere geld. 11. Als roepende kerk voor de op 7 Mei a.s. te houden vergadering wordt kerk van Haamstede zal de credentialen aangewezen de kerk van Geersdijk. De nazien. In het moderamen zullen zitting hebben: Ds P. L. Schuddebeurs, praeses; Ds A. J. Radder, scriba; Ds A. Schip pers, assessor. 12. Ds A. Schippers besluit de ver gadering met gebed. In opdracht van de Classis, M. C. Kersten, assessor. GAPINGE. Alle kerken van de Classis Middelburg worden uitgenodigd om D.V. 23 Febr. a.s. vertegenwoordigd te zijn bij de in trede van onze beroepen Predikant de WelEerw. M. Boot. Gaarne bericht aan ondergetekende van uw komst. Kerkdienst om 2 uur. Voor de kerkeraad, J. Wattel, Scriba. Telefoon 0 1189—426.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3