vrouwen v. u.-hulp PREDIKBEURTEN Officiële Berichten ZONDAG 9 FEBRUARI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 50 2.30 uur Ds A. Vos te Londen 5 uur Ds A. Vos (Noorderkerk) 9.30 uur Ds A. Vos 5 uur Ds P. van Til, Zondag 50 Collecte hulpbehoevende kerken in de provincie. Luth. Kerkavond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30"en 2 uur Ds J. H. de Boer Koudekerke 9 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkapelle 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. Homburg. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 11 uur Drs J. Vlaardingerbroek 3 uur Drs A. Verschoor Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk V lis sing en 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 5 uur Drs A. Verschoor. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds 'M. Grashof f Axel 10 en 3 uur Ds G. J. van Kamp te Amsterdam Breskens 10 en 3 uur Ds Van Nes te Rotterdam Hoek 10 en 2.30 uur Cand. N. J. Goris te Apeldoorn Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. J. D. de Vries, hulppr. te Oostzaan Ternèuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Hosea 2: 13 en 14; namiddag Zondag 3. Zout es pui (Chr. School) 10 en 3 uur Cand. W. J. van der Meulen te Amsterdam. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman te den Haag 5 uur Ds P. Homburg te Vlissingen Oosterkerk, 10 uur Ds P. Homburg 5 uur Ds R. A. Flinterman Collecte voor steun v. d. Geref. Kerken in Indonesië en arbeid in Nieuw-Guinea. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds P. van Dijk te Krommenie Namiddag Voorber. H. Av. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds A. F. Goedendorp Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolfaartsdijk 10 uur Drs A. Verschoor, 2.30 uur Ds G. J. Pontier Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS ZIERIKZEE Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 4 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Bed. H. Av. en Dankz. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, .2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS THOLEN Brouwershaven 10 uur Ds P. L. Schuddebeurs 2.30 uur Ds J. H. Meijer Bruinisse 10 uur Leesdienst 5 uur Ds K. Smit te Anna Jacoba Polder Colijnsplaat 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds H. L. van Aller. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 uur Ds J. H. Meijer, 3 uur Ds P. L. Schuddebeurs Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds C. A. Wielemaker Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse KORTE NOTULEN van de vergadering der classis Axel, gehouden te Ter- neuzen op 28 Januari 1958. 1. Na gebruikelijke opening, verwelko ming van cand. H. A. van Bottenburg, memorering van de ingebruikneming van de nieuwe kerk van Schoondijke, het na zien der credentialen, neemt het modera- men zittingDs H. Pestman, praeses, Ds M. Grashoff, scriba, Ds D. Middelkoop, assessor. Enkele ambtsdragers uit Schoon dijke zijn mede aanwezig. 2. De tijdsverdéling van het examen wordt geregeld. 3. Ingekomen stukken: a. Statuten Geref. Stichting voor maat schappelijk werk in de prov. Zeeland. Ge vraagd zal worden de statuten toe te zen den aan alle kerken in de provincie en de adressen van de Stichting bekend te ma ken in de Zeeuwse Kerkbode; b. lijst van collecten, voor 1958 uitge schreven door de Gen. Synode; c. controlelijst collecten 1957; d. vraag om opgave van veranderingen in deputaatschappen e.d. voor het Jaar boek e. Gen. Synode vraagt bij gelegenheid van kerkvisitatie te spreken over het af geven van attestaties naar werkelijkheid aan kerken in Australië e.d. f. Ds H. van Z. heeft zijn ambt neer gelegd. 4. In aanwezigheid van Depp, ad art. 49 vindt het examen van cand. Van B. plaats. Hij houdt een preekvoorstel over Luc. 102527. Het volgende examen heeft een bevredigend verloop, zodat cand. Van B. wordt toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten. Praeses spreekt de cand. toe, hem wordt toegezongen Ps. 119:9. 5. Ingekomen stukken (vervolg) h. Van de questor: financiëel over zicht en begroting tot Juni 1958. Nadere informatie zal nog worden gevraagd. 6. a. Ds Pestman rapporteert over bij woning afscheid van Ds Couvée; b. Ds Middelkoop rapporteert betr. „religieavond". Zes kerken gingen ac- coord met rondschrijven. In verschillende dagbladen is het opgenomen. Zelfs is het voor de radio geweest. De Comm. wordt van taak ontheven' onder dankbetuiging c. Ds Pestman rapporteert over art. 13. BIJDRAGEN TOT DE GESCHIEDENIS VAN DE AFSCHEIDING OP ZUID-BEVELAND, II. Het eerste stuk, dat op 4 september 1836 betrekking heeft, luidt: Relatere ik ondergeteekende Willem de Witte, veldwagter van de gemeente 's Heer Arendskerke, dat op heden den 4 September 1836 op de Hofstede be woond wordende door Boudewijn Nieu- wenhuijze en gelegen in deze gemeente, eene zamenkomst van een groot aantal personen plaats had, dat ik mij na vooraf gedaan rapport aan den Burgemeester dezer Gemeente, in den namiddag der waarts heb begeven -en bovendien dat in de schuur van genoemde Hofstede een menigte personen zoo mannen als vrou wen tezamen waren dat ik op den dorschvloer in die schuur, op een boeren wagen heb zien staan, een persoon, die mij is opgegeven genaamt te zijnBud ding, en voormaals predikant te zijn ge weest in de Hervormde Gemeente van Bekerke in Walcheren, door welke per soon eene leerrede werd gehouden, en die twee hem door Geerard Otte en Adriaan van Antwerpen, arbeiders in deze ge meente woonachtig, aangeboden kinderen, heeft gedoopt. Dat meergenoemd persoon, na een wijl rustens zijne rede heeft her vat, en die oefening des avonds omstreeks zeven uur is geëindigd, als wanneer de verzamelde menigte is uiteengegaan dat deze zamenkomst al het aanzien van eene openbare godsdienstoefening, bij welks einde, aan den uitgang der schuur, geldelijke giften werden ingezameld en dat ik gedurende mijn verblijf op deze hofstede geene storing van de openbare orde heb bespeurd. Dat ik bereken, dat tusschen de vier a vijfhonderd personen vereenigd zijn ge weest en ik onder deze, welke mij niet allen bekend waren, onder andere heb ge zien de volgende, welke mij bekend zijn, als: Hubregt Nieuwenhuijze en Jan Tol- hoek van Yerseke, Johannes van Welle van 's Gravenpolder, Johannes de Jonge en Ary Geelhoed van Wolphaartsdijk, Leender Rottier van Borsselen en Lauris Laurisse en Hendrik de Zure van Goes, Bert van Loön, Marinus IJzerman, Cor nelis Oranje, Jacobus Rijke en Willem Minnaard van Heinkenszand, Joos Re- mijnse en Pieter van den Berge van Wis- sekerke, Pieter Zweedijk van Kloetinge, Izaac Naane van 's Heerenhoek, Cornelis Boeken worden nagezien en in orde be vonden d. Aan kerk van Oostburg wordt op dracht gegeven de boeken van de questor na te zien jaarlijks voor de Januariver gadering en a.s. classis hiervan te rappor teren, tevens voor dit jaar de boeken van dep. ad art. 11 e. Ds Middelkoop rapporteert t.a.v. gehouden en nog niet gehouden collecten f. dezelfde over geestelijke verzorging militairen g. Ds Van Mechelen rapporteert over de zending. Sommige kerken zijn in fi nanciële achterstand. De cijfers voor 2e halfjaar '58 worden opgegeven; h. dezelfde rapporteert betr. hulpbeh. kerken in de classis. Gevraagde steun wordt toegestaan; i. Ds Grashoff rapporteert vertegen woordiging bij ingebruikneming van de nieuwe kerk van Schoondijke; j. dezelfde rapporteert betreffende classisdiensten 30 Maart: in Axel Ds Grashoff, in Bres kens Ds Van Mechelen, in Hoek Ds Pestman, in Zoutespui Ds Middelkoop 27 April: in Axel Ds Middelkoop, in Breskens Ds Grashoff, in Hoek Ds Van Bottenburg, in Zoutespui Ds Pest man 18 Mei: in Axel Ds Pestman, in Bres kens Ds Van Bottenburg, in Hoek Ds Middelkoop, in Zoutespui Ds Van Mechelen 29 Juniin Axel Ds Middelkoop, in Bres kens Ds Grashoff, in Hoek Ds Van Mechelen, in Zoutespui Ds Pestman. 7. Als roepende kerk voor de volgende vergadering wordt aangewezen de kerk van Axel. De vergadering wordt vastge steld op 6 Mei te Schoondijke om 2 uur. Moderamen: Ds M. Grashoff, praeses, Ds H. A. van Bottenburg, scriba I, Ds H. Pestman, assessor, Ds D. Middelkoop, scriba II. 8. Rondvraag naar art. 41. Schoondijke vraagt vertegenwoordiging der classis bij intrede Ds Van Bottenburg op 2 Maart, om 5 uur. De andere kerken worden te vens genodigd. 9. De korte notulen worden vastge steld. 10. De vergadering wordt in dankzeg ging gesloten. In opdracht der classis voornoemd, J. B. van Mechelen, scriba II. Rottier, Geerard Otte en vrouw, Wisse Dekker en vrouw, Willem de Jager en vrouw, Adriaan van Antwerpen en vrouw, Christiaan Steketee, Cornelis Ste- ketee, Marnus Gelok en vrouw, Boude wijn Zuijdweg, Jan Versijs, Jan Simonse, Johannes Karelse, Pieter van Westen, Ary van Mel, Jelle Boone en Janis Boone, allen van 's Heer Arendskerke. Van al hetwelk nog is opgemaakt en geteekend dit relaas dato als boven, om te dienen daar het be hoord. (w.g.) W. de Witte. Ehv. dS. Heden overleed, geheel onver wacht, mijn geliefde Vrouw en onze lieve zorgzame Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, ADRIANA IZEBOUD, geb. van Leerdam, in de leeftijd van bijna 70 jaar. Middelburg P. IZEBOUD. Oud-Beijerland J. A. IZEBOUD. M. T. IZEBOUD— MEULENBERG en Kinderen. Middelburg C. G. IZEBOUD. A. IZEBOUD. G. C. JANSE DE JONGE— IZEBOUD. L. A. C. JANSE DE JONGE en Kinderen. P. IZEBOUD. H. IZEBOUD. J. P. IZEBOUD— DE PLAA. W. IZEBOUD. E. IZEBOUD— WOUTERS en Kind. Middelburg, 5 Februari 1958. Veerse Singel 190. Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats vinden Zaterdag 8 Febr. 1958. Vertrek sterfhuis 12 uur. Dit bericht is bestemd voor alle busjes- spaarsters op Walcheren voor alle be langstellenden in het V.U.-werk in onze provincie. Er komt in Middelburg een propaganda- middag voor de Vrije Universiteit, waar de heer A. Rothuizen, ons allen bekend, zo vriendelijk wil zijn ons een en ander te vertellen en te laten zien over de bouw van het prachtige ziekenhuis, dat lang zaam vordert in Amsterdam. Onze chris tenartsen hopen in dat ziekenhuis straks hun practische opleiding te ontvangen. Vanuit onze provincie is het moeilijk om de jaarlijkse Universiteitsdagen te bezoeken. Daarom is dit een mooie ge legenheid, die U eigenlijk niet mag ver zuimen. We hopen op een flinke opkomst. Laten we met elkaar zorgen, dat deze middag slaagt! De toegangsprijs is 25 ct. en kan geen bezwaar opleveren. In het volgende No. van dit blad hoort U nadere gegevens over het programma. Noteert U vast de datum: 6 Maart, 's middags 2 uur, in de Noorderkerk te Middelburg. (vervolg Kerknieuws) De kerkgang. De classis 's-Herto- genbosch heeft een kanselboodschap doen uitgaan tot de gemeenten, nu haar rap porten van kerkvisitatoren is gebleken, dat er in ongeveer alle kerken een ver slapping moet worden geconstateerd in het opkomen tot de eredienst en de ge woonte om dit zondags maar éénmaal te doen als meer ingang vindt. De classis wil haar stem daartegen met ernst ver heffen, en gewezen op de betekenis van de ontmoeting tussen God en Zijn volk.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3