Officiële Berichten PREDIKBEURTEN dan zal het gesprek opnieuw worden ge opend. Schoondijke. Vlak voor Kerst mocht de gemeente haar nieuwe kerkgebouw het vorige werd door een bombarde ment verwoest in gebruik nemen. Het woord werd gevoerd door de heren J. de Feyter, praeses van de kerkeraad, E. Dieleman, voorzitter van de bouwcommis sie, burgemeester F. A. v. Rosevelt, na mens het gemeentebestuur, Ds. M. Gras hof f van Aardenburg, namens de classis Axel, Ds. P. A. L. Brinkman, Herv. pre dikant ter plaatse en de beroepen predi kant, kand. H. A. v. Bottenburg te Hil versum, alsook afgevaardigden van ver schillende plaatselijke verenigingen. Ds. Grashof f leidde de eerste Woordbedie ning, sprekende over 1 Kon. 6: 1113. Urk. De kerkeraad heeft het gebouw „Samuël", dat verschillende generaties als vergaderzaal van de J.V. heeft gediend, verkocht. Het wordt gebruikt als opslag plaats van een manufacturier. Urk heeft thans een prachtig jeugdgebouw. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehou den op Woensdag 5 Februari 1958 te Zierikzee. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst-ondergetekende vóór 25 Jan. Namens de roepende kerk van Colijnsplaat, Ds. A. Schippers, praeses. J. van Gilst, scriba. ADRESVERANDERING. Vanaf Januari benoemd tot scriba van de kerk van Aardenburg br. J. van Liere, 't Zwin H 6, Sluis. De Kerken in de Classis Middelburg worden opgeroepen voor de op D.V. Maandag 10 Februari a.s. te houden Clas- sisvergadering, des morgens 9 uur te Middelburg. Stukken voor de agenda worden bij de eerst-öndergetekende ingewacht vóór 20 Januari a.s. Namens de roepende kerk van St. Laurens, J. Koole, wnd. Praeses, Noord weg 190. A. v. d. Broecke, Scriba. ST. LAURENS. Naar ons werd medegedeeld is Ds. C. Boon te St. Laurens ernstig ongesteld. Hii werd nntxpnnmpn in hpf- Gasthuis tf ZONDAG 12 JANUARI 1958. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Bed. H. Av. 2.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 5 uur Ds M. E. van Heesen, Dankz. (Rusthuis) 2.30 uur Ds J. H. de Boer, Bed. H. Av. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Voorb. H..Av. 5 uur Ds P. van Til Collecte Kas ondersteuning Diaconie. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds G. J. Pontier Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gapinge 9.30 en 2 uur Ds M. E. van Heesen, Bed. H. Av. en Dankz. Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot, Bed. H. A. en Dankz Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 11 uur Ds P. van Til, 7 uur Ds A. J. Dondorp. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld V eer e 9.30 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vlissingen 9.30 en 5' uur Ds P. Homburg, Voorb. H. Av. Vrouwenpolder 10 en 3.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur Ds A. J. Dondorp, Voorber. H. Av. 2 uur Ds J. v. d. Wal Collecte geestelijke arbeid IJselmeergebied. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds M. Grashof f Ds Snoey te Waddinxveen Bevestiging Ambtsdragers. Dr B. A. Knoppers, em. pred. te Soest Dr N. J. Hommes te Rotterdam Bed. H. Av. en Dankz. Pestman, Bed. H. Av. en Dankz. Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voorm. Bed. H. Av.nam. Openb. 35. Dankz. H. Av. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Westerkerk, 10 uur 5 uur Oosterkerk, 10 uur 5 uur s-Gravenpolder 10 uur 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur -Wemeldinge 10 en 2.30 uur IVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds Ds A. Veldhuijzen v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Ds S. Oegema Prof. Schippers te Amsterdam Ds G. O. Donner te Scheveningen Ds G. O. Donner Prof. Schippers Leesdienst Ds G. O. Donner te Scheveningen Ds W. Steunenberg te Rotterdam Ds J. v. d. Leek Ds J. Koolstra Ds A. F. Goudendorp Ds C. de Ruijter Ds D. Bouwknegt J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Rolder 10 en 2 uur Bergen op Zoom 9.30 eft 5.30 uur Ds A. G. v. d. Hoogerheide, Schapendreef 21, 5.30 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur Ds K. Smit Stoel, Voorb. H. Av. Ds A. G. v. d. Stoel Ds J. v. d. Klaauw Ds A. Koning Bakker. Ds Ph. Stoffels Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds T. Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Ds J Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuw er kerk 10 en 3 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissenkerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Drs Ds P. L. Schuddebeurs Kamper. Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller H. Meijer, Voorb. H. Av. Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker Ds P. Melse Ds P. L. Schuddebeurs Ds T. Kamper Ds M. C. Kersten Ds Y. J. Tiemersma A. Verschoor te Vlissingen Oosterend. Op 30-jarige leeftijd werd hij gymnasiast te Kampen, nadat hij tot de Geref. Kerken was overgegaan. Hij stu deerde aan de Theol. Hogeschool te Kam pen en aanvaardde in 1899 het predik ambt te Zuidbroek. Hij diende de kerken van Wirdum, Geldermalsen en tot aan zijn emeritaat in 1930 die van Bozum. Daarna heeft hij in Huizum de kerk nog vier jaar als ouderling gediend. In 1951 toen hij 89 jaar was betrad hij in Gent (België) nog de kansel. Zijn kleinzoon, Ds. G. K. Geerds te Buenos Aires, was daar-toen predikant. In zijn verschillende gemeenten heeft Ds. Boersma zich op onderscheiden gebied bewogen. Zijn stof felijk overschot is j.l. maandagmiddag te Heeg begraven. Oud-Vossemeer. Onze gemeente werd de laatste uren van het oude jaar 1957 zeer geschokt. Terwijl broeder Hen- drikse in de Oudejaarsavond-dienst nog gewoon dienst had gedaan als Diaken en er niets aan hem te merken viel, werd hij een paar uur later door een hartverlam ming plotseling weggenomen. Hij laat een ledige plaats achter, gezien zijn ijver en toewijding, waarmede hij, naar de maat zijner krachten, de kerk in het ambt van Diaken heeft gediend. Steeds als eerste present op de vergaderingen, toonde hij daarmee reeds z'n liefde voor 't werk, gezien 't feit, dat hij een zeer druk leven had en vele zorgen had. We missen hem node. De Here geve in zijn plaats spoedig een opvolger. Vertrooste Hij vooral de Weduwe en haar kinderen en geve Hij wijsheid, moed en kracht om de gerezen moeilijkheden te kunnen trotseren en te boven komen, want broeder Hendrikse was o.i. nog onmisbaar. Maar de Here is recht in al Zijn weg en werk. Mej. M. v. d. Mast, directrice van de „Nijenburgh" te Baarn is benoemd in gelijke betrekking aan een huishoudschool te Rotterdam. Ds. G. Zeyl merkt in de kerkbode van Baarn op„We kunnen het alleen maar betreuren, dat men geen weg heeft weten te vinden om deze gewaar deerde kracht voor de „Nijenburgh" te behouden. Ds. J. v. d. Meulen, em. predikant van 's-Hertogenbosch, is verhuisd naar Kockengen (U), Nieuwstraat 14, tel. 282. Ds. Jv. d. Zanden te Zwolle, is verhuisd naar Hardesteinstraat 12, aldaar. Benoeming. De heer D. Kapteyn, oud-zendingsarbeider en theol. student aan de V.U., heeft zich thans gevestigd te Utrecht, waar hij als eerste namens de Geref. kerken schoolcatechisatie verzorgt aan enkele openbare onderwijsinstellin gen. Zijn adres is Rijnhui zenlaan 23 te Utrecht-Z. (Hoograven). Engwierum. De gemeente mocht 2 jan. de dag herdenken, waarop zij voor 70 jaar werd geïnstitueerd. In 1890 kreeg zij een eigen kerkgebouw en in 1902 in wijlen Ds. F. Wiersma haar eerste pre dikant. Thans is de gemeente, die 432 zie len telt, door het vertrek van Ds. H. Hor- tensius opnieuw vacant. Leiden. De gemeente heeft haar bedehuis aan de Herengracht verkocht aan de vrijgemaakte kerk, na tal van ja ren daar haar diensten te hebben gehou den. De laatste dienst werd geleid door Dr. H. J. Westerink die sprak over een gedeelte van Ps. 122. Scheveningen. De kerkeraad heeft bij de bespreking van het classisverslag het werk van de ziekenhuispredikant on der de loupe genomen. „Met nadruk werd geconstateerd, dat de kerkeraad die zich lang verzet had tegen het beroepen van een dergelijke predikant, tenslotte er in toegestemd had, onder de uitdrukkelijke voorwaarden, dat de Geref. patiënten be zocht zouden worden door hun eigen do minees en voor het werk onder de buiten kerkelijken in de ziekenhuizen haar een voor deze arbeid geschikte persoon ge zocht zou worden, die ook wat kanselga ven betreft als stadspredikant kon worden aanvaard." Schiebroek-Hillegersberg-C entrum. In het in 1956 aangekochte café-restau rant „Arcadia" is een nieuw gemeente- rcentrum door de Geref. kerk alhier in gebruik genomen. Een grote bovenzaal met toneel, filmcabine en bar biedt plaats aan 325 personen. De zaal heeft een par ketvloer en stijlvolle verlichting. Voorts zijn in dit centrum nog zes zalen voor 30100 personen en het kerkelijk bureau. In de kelderruimten hebben de jeugdver enigingen, de padvinderij en het archief 'n plaats gevonden. Het gesprek dat de kerkeraad heeft gevoerd met die van Hil- legersberg over de vraag waaronder kerk leden in het nieuwe Wilgenpias-kwartier zullen ressorteren, heeft niet tot een be vredigend resultaat geleid. Op advies van de commissie ad hoc is de zaak ter classis gebracht. Besloten is, dat bedoeld gebied tot de kerk van Hillegersberg zal blijven behoren, al erkende de classis tenvolle de sterke binding van de nieuwe wijk aan het bestaande Schiebroek. Blijkt in de toekomst een al sterkere wordende ge richtheid naar het bestaande Schiebroek, Middelburg. Dr J. H. Bavinck. Het rassenvraagstuk. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. De bekende Zendingshoogleraar, Dr J. H. Bavinck, spreekt hier terecht van een probleem van wereldformaat. Wie onder leiding van Dr J. H. Bavinck over dit probleem gaat nadenken, die ontdekt, dat de Schrift ons hier ook maar niet ineens uitbrengt, en dat de verhouding der ras sen in het leven zeer ingewikkeld is. Men is hier maar niet dadelijk „klaar", en ieder wachte zich voor overhaaste en op pervlakkige uitspraken. Bestudering de zer brochure zij allen aanbevolen. C. St. Frank Baker. De pastorie van Hinton. Uitgave Bosch en Keuning, N.V., Baarn. Het wel en wee van de pastoriebewo ners van Hinton wordt U hier getekend. Grote tegenslagen en tegenwerking voor de predikant, die juist van een arts ver nomen had, dat hij nog maar weinig tijd had te leven. Als tenslotte de omstandigheden zich wat ten gunste wijzigen, dan komt onver wachts het einde. Het zijn echt toestanden uit het buiten land, die wij hier niet zo goed kunnen begrijpen. Er zal misschien bij verschil lende waardering zijn voor dergelijke lektuur, maar het getal zal zeker ook niet klein zijn, die deze boeken niet „liggen". C. St. Annie OosterbroekDutschun. Ik wil niet eenzaam zijn. Uitgave J. H. Kok N.V., Kampen. Een jong meisje krijgt op haar 18e verjaardag van haar verzorger het dag boek van wijlen haar moeder. Dan krijgt ze een kijk op de tragedie in het leven van haar moeder, die toch wel op een héél onnozele manier terecht kwam in het huwelijk met een deugniet, die haar mo reel en financiëel ruïneerde. Tegelijk speelt hier ook de tragedie van de ver zorger van het meisje, die haar moeder had liefgehad maar de dwaze romantiek niet had kunnen verhinderen. Ter waarschuwing wordt dit levens verhaal het meisje meegegeven. In de strijd tegen de vereenzaming vond zij, gelukkig, een betere bron. Dit boek zal zeker veel lezers vinden. C. St. Dr N. J. Hommes. Zullen wij nog anti- revolutionair blijvenUitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Als een „hartekreet" wil Dr Hommes ons met deze vraag bezig houden. Hij heeft véél aan te merken op de ontwik keling van de a.r. politiek, voelt het als zeer verkeerd, dat wij geruisloos meegaan met het dirigisme van deze tijd, keurt het af, dat er a.r. ministers in het huidige kabinet zitten, is verschrikkelijk boos over de woningbouw en huurpolitiek, neemt het C.N.V. onder handen, enz. Er komt niet gauw een einde aan zijn klachten. Zouden wij, om billijk te oor delen, niet moeten bedenken, dat het po litieke leven na de oorlog anders gericht is dan vóór 1940 Daarbij zijn we vooral in de economische sektor terecht geko men, en daar ligt het even anders dan b.v. in de dagen van de schoolstrijd, toen er moest gestreden om het recht van be staan voor de Christelijke ontwikkeling. Ik geloof, dat we met een dergelijke uit zending van klachten als hier voor ons ligt, weinig verder komen. Wat de „middelen tot herstel" aan gaat, wanneer er gelegenheid komt om met het geref. politiek verbond samen te spreken en te werken, dan zullen velen zich hierover verblijden. Streven naar een protest, christel. volkspartijeen tweede wens. Ik meen, dat er van a.r. zijde hierover méér gesproken is. Of van de zijde der C.H. de bereidheid ook zo groot was, is tot nogtoe weinig gebleken. De jongste uit lating van de heer Tilanus was minder moedgevend dan wat er in Den Haag ge beurd is. Verder staat er véél in, dat de moeite van overweging waard is. B.v. de ver houding tussen Kerk en politiek, de roe ping der Kerk om inzake gewetensvragen (huurpolitiek en zwarte lonen), beslist leiding te geven en de overheid haar roe ping voor te houden. Misschien wordt deze brochure aanleiding tot dieper gaan de discussie. Men oordele zelf. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3