LEESTAfEl PREDIKBEURTEN CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 5 JANUARI 1958. Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. D. Koers te 's-Gravenhage Voorber. H. Av. 2.30 uur Ds T. B. van Houten te Aalsmeer 5 uur Ds T. B. van Houten (Noorderkerk) 9.30 uur Ds T. B. van Houten 5 uur Ds J. D. Koers Collecte Theologische Hogeschool te Kampen. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds E. de Jong te den Haag Domburg 10 uur Ds Th. Sj. de Groot, 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Gaping e 9.30 en 2 uur Ds J. de Nood te Papendrecht Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Drs A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds M. E. van Heesen Oostkcipelle 10 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Voorber. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds A. Koning te Oud-Vossemeer Voormiddag Bevestiging Ambtsdragers. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 10 uur 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot. Collecte Emigratie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds Th. Vollenhove te Bolnes Breskens 10 en 3 uur Cand. Aaftink te Amsterdam Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds C. Meijer te Beverwijk Voorm. bevestiging Ambtsdragers; nam. Voorb. H. Av. Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Voorb. H. Av. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voorm. Openb. 313 (Voorb. H. Av.) nam. Zondag 52. Zoute spui (Chr. School) 10 en 2.30 uur CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Ds A. Bouwknegt Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Westerkerk, 10 uur Ds N. Korenhof te Appingedam 5 uur Ds J. Koolstra Oosterkerk, 10 uur Ds N. Korenhof 5 uur Ds J. Koolstra Collecte Stichting Steun Kerkbouw. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma te Zierikzee Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Drs J. Plomp te Utrecht Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy Voorm. bevestiging Ambtsdragers; nam. Voorber. H. Av. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2 uur Ds K. Smit Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, Schapendreef 21, 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 uur Leesdienst, 6.30 uur Ds A. Koning. Poortvliet 10 en 2.30 uur Ds D. Bakker Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds D. Bakker. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 uur Ds P. L. Schuddebeurs, 2.30 uur Ds T. Kamper Bruinisse 10 en 3 uur Ds C. A. Wielemaker Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uür Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Scharendijke 10 u. Ds T. Kamper, bevestiging Ambtsdragers, 2,30 u. Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. Melse F. Vroon), W. Reeskamp te 's-Graven hage-West te Strathroy (Ontario, Ca nada) (Chr. Ref. Church), S. de Vries te Buitenpost te Harlingen, H. D. Bakker te Tholen. Aangenomen naar Gapinge (Z.), M. Boot, kand. te Woerden, die bedankte voor Hoek (Z.) en voor Oosterend (Fr.( naar Schoondijke, H. A. van Botten- burg, kand. te Hilversum, die bedankte voor Bennebroek, Engwierum, Lexmond, Loenen a. d. Vecht en voor Nieuwerbrug a. d. Rijn naar Sprang, W. B. van der Meulen, kand. te Amsterdam, die bedank te voor Bozum, Broek onder Akkerwoude en voor Oosthem naar Tijnje, E. de Vries, kand. te Emmen, die bedankte voor Avereest, Barchem en voor Hoek (Z.). Bedankt voor Workum, M. J. C. Bos scha te Westerbork voor Diever, H. Veenstra te Veenwoudsterwal voor 's-Gravenhage-Zuid (3de pred. pl.)J. H. Baas te Hillegersberg-Terbregge. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen de heer N. J. Go- ris te Apeldoorn. Ds. L. Ringnalda te Borne, die het beroep naar Bandoeng aannam, ont ving van de kerkeraad aldaar bericht, dat deze hem, gezien de situatie in Indonesië, van zijn gegeven woord ontslaat. Dr. K. J. Cremer te Halle, heeft van de classis Zutphen eervol emeritaat ontvangen met ingang van 1 januari. Ds. E. Pijlman heeft thans als adres Voorschoterlaan 49 te Rotterdam-O., tel. K 1800-^129400. Alkmaar. De kerkeraad heeft, nadat deze zaak ongeveer vijf jaar de aandacht heeft beziggehouden, thans een overeen komst met de aannemer getekend voor de bouw van een nieuwe kerk te Egmond aan Zee. De kerk zal verrijzen op een gunstig gelegen terrein bij de Prins Hen drikstichting. De koopsom wordt onge veer gedekt door de opbrengst van het oude kerkgebouw, dat aan de burgerlijke gemeente is verkocht, die er een museum in vestigen zal. De nieuwe kerk met in ventaris zal exclusief de grond rond 120.000,kosten, waarvan de gemeen teleden ter plaatse ruim 40.000,heb ben tezamen gebracht. Het ontbrekende bedrag zal worden geleend. Feijenoord. De gemeente zal op 8 januari a.s. haar gouden jubileum vieren. In de loop der jaren heeft de gemeente ernstige verliezen geleden. De oorlogs handelingen hebben zich niet in de laatste plaats in dit deel van Rotterdam afge speeld, terwijl de kerkscheuring haar le dental eveneens een gevoelig verlies toe bracht. Het zielental, dat in 1940 rond 1200 bedroeg, bedraagt thans nog maar 600, waarvan 346 belijdende leden. De gemeente werd in deze vijftig jaar ge diend door Ds. J. v. d. Berg (1908 1926) thans overleden, Ds. C. von Mey- enfeldt (19271930) thans te Alkmaar, Ds. A. Dercksen (19311943) thans te Harderwijk, Prof. L. Doekes (1944 1945) thans vrijgemaakt hoogleraar te Kampen en Ds. H. Boswijk van 1947 tot voor een paar weken toen hij naar Ka- merik vertrok. In de herdenkingsvergade ring zullen het woord voeren Ds. H. Bos wijk, die een openingswoord spreken zal, Ds. A. Dercksen die de gedachtenisrede houden zal en Ds. M. Ros van Hoofddorp die zal spreken over: „Jeugdperikelen". Een zangkoor, een declamator en de or gelist verlenen medewerking. Brian Hession. In hoger beroep. Uitgave Bosch en Keuning, N.V., Baarn. In het Nederl. door Jacoba M. Vreug- denhil en J. W. de Groot. Op zichzelf een treffend levensverhaal. Een predi kant, eerst opgegeven door de medici, blijkt met een operatie toch nog te red den. Hij was in hoger beroep gegaan bij God. Sinds verricht hij nog velerlei be langrijk werk. Het is vooral de bedoeling, om de na druk te leggen op de weg van het hoger beroep. Daarbij worden de resultaten van de wetenschap niet weggecijferd. Toch blijft er iets „aparts" in dergelijke boeken, dat de één meer zal toespreken dan de ander. Enkele foto's zijn opgenomen. C. St. Chr. A. Meyer. De klauw van de draak. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Tekeningen van Hein Kray. Band en omslagontwerp van J. de Vries. Een boek voor onze jongens. Het brengt terug naar tijden, die voor ons besef wel héél ver weg liggen, omdat al les zo anders geworden is, n.l. van de Oost-Indische Compagnie. De schipbreuk van de „Vergulde Draeck" op de Austra lische kust is oorzaak voor de uitzending van een expeditie. We maken het weder varen mee. De vreselijke „schipper", kan 'f Harde. In een samenkomst onder leiding van Ds. N. Streefkerk van Olde- broek heeft de jonge gemeente haar nieu we kerkgebouw in gebruik mogen nemen. De nieuwe kerk heeft 270 zitplaatsen en twee bijlokalen. De kerk werd door de heer J. v. Putten namens de bouwcommis sie overgedragen aan de kerkeraad. Een groot aantal sprekers voerden het woord. Ds. T. Bakker van Elburg sprak namens de classis Harderwijk, Ds. M. Pos van Wezep, namens de genabuurde kerken, Ds. E. Mobach van Doornspijk namens de zusterkerken Oldebroek en Doorn spijk, onder aanbieding van een kansel bijbel, Ds. J: Zwijnenburg namens de Herv. gemeente van Oldebroek, Ds. P. van Vliet namens de Vrije Evangelische gemeente aldaar, de heer H. H. Spoelstra van den Haag sprak voor de stichting Steun Kerkbouw, de burgemeester van Oldebroek en de architect. Nadat het ge reedschap voor de eredienst binnenge bracht was, leidde Ds. Mobach de eerste dienst, sprekende over Ps. 9016, waarbij hij handelde over le. een gebed, 2e. een opdracht en 3e. een belofte. Het eerste gedeelte van de bijeenkomst werd opge luisterd door een kinderkoor en.een ko perkwartet. De S.S.K. heeft voor deze bouw 10.000,gegeven. PERSONALIA 1957. Want alle vlees is als gras en al zijne heerlijkheid als eene grasbloem (1 Petrus 1:24 Luth. vertaling). Ne c r o 1 o g i e. In 1957 overleden predikanten: E. A. Groenewegen, em. van Halfweg, 77 jaar. Chr. Bruins, em. van Breukelen, 86 jaar. S. Datema, em. van Driebergen, 89 jaar. U. Buwalda, em. van Augustinusga-Sur- huizum, 78 jaar. J. v. d. Sluis, em. van Wijhe, 65 jaar. J. H. Antuma te Gorredijk, 57 jaar. W. Doornbos, em. van Urk, 66 jaar. S. W. Bos, em. van Leeuwarden, 72 jaar. D. de Vries, em. van Stadskanaal-Pekel- derweg, 69 jaar. J. van Eerden te Nieuwlande, 49 jaar. Predikanten aan wie in 1957 emeritaat verleend werd: J. W. van Tol te Leek (Gr.). D. J. Couvée te Axel. L. v. Urk te Haastrecht. J. v. d. Meulen te 's-Hertogenbosch. J. R. Goris te Apeldoorn. P. v. d. Sluis te IJsselstein. H. Moolhuizen te Dal f sen. G. J. v. Reenen te Djokjakarta. Dr. L. v. d. Zanden te Groningen-W. Dr. K. J. Cremer te Halle. Jac. Eringa te Oegstgeest. H. Bouma te Barchem. K. Spoelstra te Meeden (Gr.). Gemeenten, die een jubileum vierden: Dronrijp (60 jaar), 's-Gravenhage-Z. (25 jaar), Hijlaard (70 jaar), Suameer (60 jaar), Drachtster-Compagnie (50 jaar), Roden (100 jaar), Heemstede (40 jaar), Westerlee (60 jaar), Zonnemaire (60 jaar), Winsum (Fr.) (70 jaar), Kralin gen (70 jaar), Glanerbrug (50 jaar), Siddeburen (100 jaar), Metslawier (70 jaar), Driewegen (50 jaar), 2e Exloër- mond (50 jaar), Bergen op Zoom (100 jaar), Oldeboorn (100 jaar). de edele opperstuurman niet zetten, en laat hem met een boot en enige mannen op een verschrikkelijke manier achter. Deze veriatenen presteren het, om naar Batavia te komen, met verlies van enke len. Een uitstekend boek. C. St. Ds H. Veldkamp, f Het gezicht van Obadfa. Uitg. T. Wever, Franeker. Bekend is de methode, door wijlen Ds Veldkamp toegepast bij de korte bespre king van Oud-testamentische profeten. Goede uitlegging en verrassende toepas sing. Zo is het ook in deze uitgave van 69 bladzijden. Wij zouden ieder willen aanbevelen, om zich dit boekje aan te schaffen en er veel gebruik van te maken. C. St. Kees Kander. De leidse weesjongen. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. School-editie in 2 deeltjes. Wie uit de Leidse bezettingstijd een mooi en aangrijpend verhaal wil lezen, neme dit boek. De jongens zullen het in één adem uitlezen. Deze schooleditie kost slechts 1,50 per deel. Aanbevelen is overbodig. Men neme de kans waar. C. St. Okke Jager. Feest op feest. 2e druk. Uitgave N.V. Gebr. Zomer en Keu ning, W ageningn. De bedoeling is, om de grote christe lijke feesten toe te lichten, als Kerstfeest, Pasen, Hemelvaart, enz. Voor ons besef gaat die toelichting te veel schuil door het als meer gebruik maken van voorbeelden, verhalen, enz. U leest op die manier aar dige, interessante dingen. Daar niet van. Toch stelt deze en gene aan het einde zich zeker de vraag: zijn de heilsfeiten nu inderdaad rijker en feestelijker voor mij geworden Mogelijk krijgen wij daar over nog eens een aparte uitgave. De schrijver is daartoe zeker in staat. C. St. Dr. Ir. H. van Riessen. Twintig gesprek ken. Uitgave Ned. Geref. Jeugdraad te Amersfoort, Utrechtseweg 223. In deze 20 gesprekken vindt men re sultaten van gehouden besprekingen met discussies over geref. jeugd en jeugd werk, evangelisatie, maatschappelijk werk en jeugdzorgwerk. Zij behandelen dus al len aktuele problemen. Wij wijzen onze lezers graag op deze uitgave, die als mid del tot voortgaand gesprek kan dienen. Tegelijk ontvingen wij het jaarverslag van de N.G.J.R. over de jaren 1955 en 1956, waarin we iets horen over de eerste en moeilijke ontwikkeling van dit werk. C. St. Nel Verschoorv. d. Vlis. Fré's meisjes jaren. Derde druk. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. De titel van dit boek is al jaren bekend. Dat het nog altijd veel gelezen wordt, be wijst wel de noodzaak om een derde druk te brengen. Een gaaf meisjesboek, hele maal niet „gemaakt", maar het meisjes leven verteld op een manier, die „echt" is. U moet het maar gauw lezen en de meisjes in handen geven. C. St. Jos van ManenPieters. En de tuinflui- ter zingt. Derde druk. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Wij kunnen met de aankondiging wel volstaan. Destijds gaven we een bespre king bij een vorige druk van dit boek. Een boek van innerlijke strijd en echte liefde, een verrijking van onze bibliothe ken. U leest het en herleest het. C. St. IJpk fan der Fear. De bruidegom komt. Uitgave Bosch en Keuning, N.V., Baarn. Uit het leven van de wederdopers. U maakt in dit boek kennis met het fana tisme in die kring, met de wonderlijke verhoudingen tussen geest en vlees, met het on-bijbelse enthousiasme en de ver dwazing, in die kringen uitgebroken. Een „blijde" inhoud brengt het op die manier niet. Wel geeft het een bijdrage in ro manvorm, die ons leidt binnen de kringen der wederdopers. Aan het einde treft ons een verlangen naar de bruidegom, Chris tus, wanneer Hij zal komen. Wie over het leven uit die kring in de eeuw der reformatie iets wil weten, die leze dit boek, dat U aardig op de hoogte brengt. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1958 | | pagina 3