Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN De leden van de M.V.'s en J.V.'s op Walcheren hopen elkaar op 3 oktober in Koudekerke te ontmoeten. Het is niet mogelijk oök nog alle plaat selijke bijeenkomsten te vermelden, maar wij wekken ieder op ze te bezoeken. Want de zaak waar het om gaat is het waard in de belangstelling van ouderen en jon geren te delen. Het gaat in ons jeugdwerk om de roe ping tot de dienst van onze Heiland op elk terrein van het leven. En daarbij is het kénnen van de wil van onze God niet los te denken van het belijden. Daarom durft de Zeeuwse jeugd uw hartelijke be langstelling voor het jeugdwerk te vra gen. Na de jeugd week hopen wij met nieuwe moed, met versterkte gelederen en gelovig enthousiasme voort te gaan. J. BALKENENDE. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden ge houden op Woensdag 9 October 1957. Stukken voor het agendum te zenden aan de eerst-ondergetekende vóór Vrij dag 20 September. Namens de roepende kerk van Bruinisse, C. A. Wielemaker, praeses. L. S. Abrahamse, scriba. PROVINCIALE DAG! Het Provinciaal Bestuur van Geref. Vrouwenverenigingen in Zeeland deelt mee, dat de provinciaie dag gehouden zal worden op D.V. donderdag 26 september a.s. te Middelburg, in de Schouwburg a.h. Molenwater. De morgenvergadering be gint om 10 uur. Spreekster: Mevr. E. DonnerHonig, Broek op Langendijk: „Geen tijd". Heropening 's middags 2 u. SprekerDs W. F. M. Lindeboom, Zwijndrecht over „Wij zijn verblijd Zijn wij verblijd?" Verder samenzang e.d. Belangstellende Geref. vrouwen zijn hartelijk welkom. CLASSIS GOES. De Kerken in de Classis Goes worden opgeroepen ter vergadering op D.V. Woensdag 9 October, aanvang 8.45 uur, in de bijgebouwen van de Geref. Kerk te Goes (Westwal). Stukken voor het agenda te zenden vóór 28 September aan tweede onderge tekende. Namens de roepende kerk van Iieinkenszand, W. A. v. Baaien, praeses. M. C. de Leeuw, scriba, v. Citterstraat 3, Heinkenszand. Tzveetal te Emmen (vac. R. Ypma), Dr. M. Feitsma te Oenkerk en H. van Rhijn te Leeuwarden, van wie eerstge noemde is beroepen te Delft (vac. E. de Vries), J. M. Bloemkolk te Ede en L. J. Goede te Aalten te Stadskanaal en Stadskanaal-Pekelderweg, C. Mak Az. te Roden en .H. Veenstra te Veen woud ster wal. Beroepen te Hasselt, G. J. Heersink, kand. te Aalten te Harlingen, D. Kui per te Bedum te Vrijhoeve-'s-Grevel- duin-Capelle, G. Torenbeek, kand. te Den Ham (O.), die dit beroep aannam en be dankte voor Bozum en voor Pingjum en Zuricht. Aangenomen naar Wierum (Fr.), J. Boer, kand. te Waarder naar Smilde, G. S. Oegema te Zutphen. Toegelaten tot de dienst des Woords Ds. S. J. Verveld, voorheen predikant van de Doopsgezinde gemeente te Den Horn (Gr.), is door de classis Grootegast na gehouden coll. doctum, met algemene stemmen toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten en hem be roepbaar gesteld in de Geref. Kerken. Ds. Verveld is gaarne bereid vakante ker ken te dienen. Geen verdere beroepen. De heren G. J. Heersink, kand. te Aalten en H. J. Koffrie, kand. te Ede, verzoeken ons mede te delen, dat zij geen verdere beroe pen in overweging kunnen nemen. Ds. W. J. Meister te Middelburg zal 22 september te Boechout worden be vestigd door Prof. Dr. G. B. Brillenburg Wurth te Kampen. Wezen we de vorige week op twee ge meenten, aan wie een predikant werd ver bonden, ditmaal iets over twee kerken, die óf reeds afscheid namen van hun predi kant óf dit a.s. zondag doen. De gemeente van GOES nam op 8 september afscheid van Ds. R. A. Flin terman. Officiéél althans, want in „Ons Kerkblad" van Goes lezen we, dat Ds. Flinterman vrijdag 13 september van 8 tot 9.30 uur in een der lokalen van de Westerkerk recepieert. 10 jaar was Ds. Flinterman in Goes werkzaam. Hij gaat nu in den Haag het accent leggen op de arbeid in Ziekenhuizen. Ds. Stam schrijft over het vertrek van zijn collega „Wij hopen, dat onze collega tot dit werk bijzonder gesterkt zal worden, en hij met zijn gezin een mooi leven in Den Haag zal hebben. Bij het verbreken van de banden met Goes mogen wij beiden als collega's zeggen, dat wij goede herinne ringen bewaren aan de tijd van onze sa menwerking. Ook als gemeente is er de dankbare herinnering voor wat Ds. Flin terman voor de Kerk mocht betekenen. Hij heeft zich gegeven voor het amb telijk werk. De zendingsarbeid, het jeugd verband, hadden zijn bijzondere belang stelling. In de afgelopen zomer heeft de Kerkelijke arbeid, mede door mijn ziekte en het beroepingswerk, bijzondere inspan ning gevraagd." Ds. Flinterman zelf is ook nog niet „los" van Goes. Hij schrijft: „Nu het er op aan komt, valt het mij en mijn gezin moeilijk van U afscheid te nemen. Aan de ene kant ben ik God dankbaar voor de roeping, die tot mij gekomen is en volg ik die met vrijmoedigheid op, aan de andere kant stemt het naderend afscheid van de kerk van Goes mij tot een zekere weemoed. Ik realiseer mij namelijk nu pas goed, dat ik mij aan U ben gaan hechten. Daar is tijd voor nodig. Na twee, drie jaar kun je nog niet van „banden" spre ken, maar na tien jaar wel. 't Wondere is, dat dit banden zijn „in den Here". Anders konden zeniet zo sterk zijn." De kerk van Middelburg neemt op 15 september afscheid van haar predikant Ds. W. J. Meister. Hij wordt niet als z'n Collega Flinterman „specialist", maar toch wacht hem in het Vlaamse Boechout een bizonder mooi werk. Over dit ver trek lezen we in „Ons Kerkelijk Leven" Zelfs voor „Insiders" die er van op de hoogte waren, dat eind juli-begin augus tus het Boechoutse gevaar acuut werd, is alles nog overrompelend vlug in het werk gegaan. Zó vlug (Ds. Meister zal voorlopig in den lande wel titelhouder blijven in de race beroepen-aangenomen- vertrek-intrede) dat de kerkeraad, ook wegens de vacanties, niet anders kon doen dan achter de feiten aan lopen, deze of ficiéél registreren en formeel goed keuren. De pers ging overstag. De Prov. Z. Crt. publiceerde in het nummer van woensdag de datum van afscheid, terwijl de kerkeraad dit de volgende dag nog te behandelen kreeg. Toch is er geen en kele boze stem in de kerkeraad gehoord. Dit in de eerste plaats omdat de Middel burgse kerkeraad een voorbeeld in den lande is voor de behandeling zijner pre dikanten Dit mag wel eens gepubliceerd worden, nu we op het punt staan het be roepingswerk weer ter hand te nemen. Maar nu alle scherts terzijde. De motieven aangevoerd door Ds. Meister kon de kerkeraad accepteren. Boechout heeft spoedig een Dienaar des Woords nodig. Daarenboven waren er enige practische redenen die een spoedig vertrek rechtvaardigen. De Praeses sprak namens de kerkeraad Ds. Meister hartelijk toe. Dankte hem voor het vele en velerlei werk dat hij voor de kerk van Middelburg verrichtte. Prees zijn samenwerking en teamgeest. Ds. van Til eindigde met hem Gods zegen toe te wensen op zijn besluit en op zijn werk in hét land van Vlaanderen! Volgens dezelfde bron sprak Ds. Meis ter in de kerkeraad open en eerlijk over dit beroep Zeer dankbaar ben ik voor de wijze, waarop het ontslag verleend wordt. Ook voor de woorden van Ds. van Til. Daar uit blijkt de sympathie voor Boechout en begrip voor de redenen waarom ik het ZONDAG 15 SEPTEMBER 1957. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 2.30 uur Ds W. J. Meister, Afscheidsdienst zonder afgevaardigden 5 uur Ds Y. van der Zee te Nieuw-Vennep (Noorderkerk) 9.30 uur Ds Y. van der Zee 5 uur Ds W. J. Meister, Afscheid Collecte Yi Geref. Jeugdcentrum, Yi Ontheemden. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds li. K. Poëlman, Voorber. H. Av. Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Gapinge 9.30 en 2 uur Cand. W. A. N. Rijnders te Apeldoorn Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5' uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Drs J. Vlaardingerbroek Drs A. Elshout Ds M. E. van Heesen Ds de Groot Ds S. van Wou we Ds C. Boon Drs J. v. d. Berg te Ermelo Ds J. C. Streefkerk Ds P. Homburg Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Collecte Theol. Fac. V.U. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Br es kens 10 en 3 uur Ds W. Hoek 10 en 2.30 uur Ds W. Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Cand. W. B. Terneuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag 1 Petr. 5 Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur CLASSIS GOES Ds M. Grashoff v. d. Kerk te Waardhuizen Steunenberg te Rotterdam v. d. Meulen te Landsmeer Ds PI. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 5, namiddag Zondag 44. Ds D. J. Couvée Baarland Borssele 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. v. d. Wal te Vrouwenpolder Driezvegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Leek Goes, Westerkerk, 10 uur Ds G. D. L. Brederveld te Souburg- Bed. H. Av. 5 uur Ds W. F. M. Lindeboom te Zwijndrecht Bed. PI. Av. en Dankz. Oosterkerk, 10 uur Ds W. F. M. Lindeboom, Voorber. H. Av. 5 uur Ds G. D. L. Brederveld Collecte Kas van de Deputaten voor de Emigratie. 's-Gravenpolder 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds PL J. Swierts te Enkhuizen Lewedorp 9.15 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers te Soest Ds F. C. Meister te Rotterdam Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Ds C. de Ruyter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg. Jeugdpreek Yerseke. 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur Ds G. O. Donner te Scheveningen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds J. E. Booy te Yerseke Hoogerlieide, Schapendreef 21, 4.15 uur Ds J. E. Booy Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 uur Ds Schut, 6.30 uur Ds A. Koning. Poortvliet 10 en 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Th. Stoffels Tholen 10 uur Ds A. Koning, 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 uur Leesdienst, 5 Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 6 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds Zierikzee 10 en 5 uur Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs uur Ds P. Melse. Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Dr J. H. Becker, Oogstzondag 7.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Ds J. Offers te Sittard M. C. Kersten, Bed. H. Av. en Dankz. Ds P. Visser te Tilburg Ds P. Melse beroep heb aangenomen. Sinds januari van dit jaar, toen er hoorders in de Noor derkerk gesignaleerd waren, zijn de ge dachten van mijn gezin hiermee bezig geweest. We verlangden naar een beroep uit Boechout. Tegenover ieder ander be roep uit Nederland zou ik anders hebben gestaan. Mijn hele leven verlangde ik er naar geroepen te worden voor een bizon der werk in Gods Koninkrijk. Een lange weg moest hiervoor worden afgelegd, maar ik ben dankbaar dat God mij hier voor heeft toebereid. In België komen veel Vlamingen over naar onze kerk. Zij bestaat voor 80 tot 90 uit overkome- lingen uit de R.K. Kerk. Ik ben zeer dankbaar dat mij de leiding van Boechout werd opgedragen. Met nadruk spreek ik uit dat hier Middelburg buiten staat. Ve- lea in Nederland hebben hun dank ken baar gemaakt, dat ik mij beschikbaar heb gesteld. Ik zelf zou er de voorkeur aan hebben gegeven indien mogelijk, minder spoed te betrachten met het vertrek. Ik dank U allen hartelijk voor de samen werking en zal veel missen dat ik in Mid delburg moet achterlaten. U heeft met mijn gebreken rekening gehouden en deze geduld. U weet, dat ik gewend ben de dingen „fris van de lever" te zeggen. Ook bén ik dankbaar voor de leerschool die ik in Middelburg heb gehad en nu in Boechout in practijk kan brengen. Via de Zeeuwse Kerkbode zult U over mijn werk in Boechout kunrr.en kennis nemen, In SCHARENDIJKE zal ook de Jeugdweek niet onopgemerkt voorbijgaan. Behalve een pracht van een Jeugdgebouw bezit het (en dat zegt eigenlijk nog meer) .5 jeugdverenigingen die zich verdringen om van dit gebouw gebruik te maken. De pastor loei maakt er zich geen zorgen over of die jeugdweek daar wel zal sla gen. Volgens hem is Scharendijke's jeugd mans en vrouws genoeg om er iets van te maken. In SCHOONDIJKE zal op 19 septem ber een groot Jeugdappèl worden gehou den, o.m. komt Ds. Homburg uit Vlis singen daar de stelling verdedigen dat matrozen belangrijker zijn dan kanonnen. In kleinere gemeenten worden de be richten over gezinnen die binnenkomen of vertrekken met veel belangstelling ge volgd. Zo lezen we bijv. in het „Mede delingenblad" van OOSTERLAND de juichtoon, dat ze in juli acht man konden aflezen. Zegge twee gezinnen die binnen kwamen. 's-GRAVENPOLDER daaren tegen ziet het aantal leden steeds inkrim pen en daardoor ook steeds verder van het ideaal een eigen predikant te bezitten. J. O.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3