Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN Beroepen te Wijhe, W. G. Bovendorp te Wapenveld te Lexmond, J. W. de Roo, kand. te Ruinerwold te Boechout (België), A. Broek te Groningen te Meppel (vac. A. C. Hofland), J. van Tuinen te Schettens te Uithuizermee- den, W. Stuursma te Grootegast. Aangenomen naar Ruinerwold-Koekan- ge (vac. H. Herder), J. A. Kwast te Wie- ringen naar Bunde (Oost-Friesland), H. Alsmeier, kand. te Bentheim (Duits land), die bedankte voor Zoutkamp naar Amersfoort (4de pred. pl.), R. Ypma te Emmen, die bedankte voor Kampen naar Hattern, J. P. Dondorp te Scharnegoutum. Bedankt voor 's-Gravenhage-Oost(vac. wijlen J. Attema), J. Thomas te Hilver sum voor Leek, G. H. W. Peddemors te Dirkshorn. Benoemd tot directeur van de „Jel- burgh" te Baarn, H. U. Buitink, evang. pred. te Amsterdam. Aangenomen de benoeming tot di recteur van de „De Nijenburgh" te Baarn R. C. Harder te Amsterdam. Examens. Ds H. M. Kuitert, pre dikant te Amsterdam, slaagde aan de V.U. voor het doctoraal examen theologie Aan de V.U. slaagden voor het pro- paedeutisch examen theologie mej. M. C. Boon te Rotterdam en de heren J. Baay- ens te Goes, E. H. F. Brink te Bentheim (Duitsland), G. J. Brinkman te Schie dam/A. K. Douma te Sneek (cum laude), F. Ledegang te Baarn, Th. ten Napel te Velp, L. Oranje te Leeuwarden, J. D. Ubels te Groningen en C. Warner te De venter. Afscheid en intrede. Kand. Th. W. A. Rijper te Amersfoort is voornemens a.s. zondag intrede te doen te Vianen, na bevestiging door zijn broer, Ds C. P. T. Rijper van Amsterdam-O. Ds F. L. van Schalkwijk, beroepen predikant te Rotterdam voor de miss. dienst te Pur- wokerto, is voornemens a.s. zondag af scheid te nemen van Hoek (Z.). Kand. A. v. Asselt te Baarn is voornemens 7 juli intrede te doen te Oostwold (Old.), na bevestiging door Ds G. Zeyl van Baarn Ds F. W. v. d. Veen is voornemens 14 juli afscheid te nemen van Broek on der Akkerwoude, om 11 aug. d.o.v. in trede te doen te Scherpenzeel, na beves tiging door Ds L. E. Hoekstra van 's-Gravenhage-O. Ds P. R. Everaars is voornemens 25 aug. afscheid te nemen van Avereest, om 8 sept. d.o.v. intrede te doen te Middelstum, na bevestiging door Ds E. G. Buitenbos van Winsum- Obergum. Ds J. C. Seegers te Baarn is voornemens 15 sept. intrede te doen te Gouda. Ds IV. Doorenbos, emeritus-predi kant te Apeldoorn werd op de trap van zijn woning door een ongesteldheid over vallen, waardoor hij kwam te vallen en een hersenbloeding kreeg. Zijn toestand is zeer ernstig. Ds Joh. Lever te Vlaardingen heeft zich thans metterwoon gevestigd Karei de Grotelaan 139 aldaar. Ds J. LI. Sillevis Smitthoofdvloot- predikant te 5s-Gravenhage, is gekozen tot voorzitter van het Ned. Bijbelgenoot schap in de vacature van de heer J. C. H, Heldring te Amsterdam. Ds F. H. Vonk is verhuisd van Ommen naar Monsterseweg 29 te 's-Gra- venhage-Loosduinen, tel. K 1700-396060. Aalten. De gemeenteleden die door ziekte of ouderdomsgebreken niet met de gemeente Avondmaal kunnen vieren, zul len zaterdagmiddag 29 juni aanzitten aan een avondmaalsdienst die de kerkeraad in het gebouw Patrimonium zal beleggen en waarin Ds L. Goede zal voorgaan. In deze dienst zullen dus metterdaad enkele gemeenteleden aanliggen zoals de disci pelen destijds met Jezus aanlagen. Voor hen die per brancard moeten vervoerd worden zal het Rode Kruis worden in geschakeld. Voor elke wijk heeft de ker keraad een ambtsdrager aangewezen, die de gemeenteleden die voor deze dienst in aanmerking komen, tevoren zal bezoeken of zij deze ook wensen bij te wonen. Bennekom. Gelijk bekend heeft de generale synode van Middelburg in 1923 het bundeltje „Enige gezangen" inge voerd, bevattende 29 gezangen. Nog al tijd zijn er kerkeraden, die dit bundeltje al is het bereids al uitgebreid nog niet hebben ingevoerd. Dat zal wel ver band houden met de hardigheid lees het conservatisme des harten van het kerkvolk. Onder deze kerkeraden was ook die van Bennekom, die onlangs be sloot ook uit dit bundeltje te gaan zin gen. Prompt heeft een aantal gemeente leden gemeend om zulk een futiele reden het lichaam van Christus te mogen scheu ren en daarom zich aan de gemeenschap der kerk onttrokken. Bij deze uittreding zijn meer dan tien gezinnen betrokken. Het is werkelijk om bij te huilen Dcdemsvaart. De kerkeraad heeft een financieringscommissie benoemd van zeven personen, waarvan vijf uit zijn midden voor het jeugdgebouw en daar voor een instructie vastgesteld. Hollum. De kerkeraad heeft aan het bestuur van de vereniging tot stich ting en instandhouding van gebouwen voor chr. belangen op Ameland het ver zoek gericht pogingen aan te wenden om te komen tot stichting van een centrum voor het houden van erediensten en om vandaar uit evangelisatiearbeid te ver richten. Daarnaast zou er dan ook ver antwoorde ontspanning kunnen komen. Men wil hiermede een vooroorlogse tra ditie herstellen. Voor deze zaak hebben de kerkeraad, deputaten van de classis Hallum voor de evangelisatie en het be stuur van bovengenoemde vereniging een samenspreking gehouden. Voor de oorlog exploiteerde bedoeld bestuur op Ameland zulk een gebouw. KORT VERSLAG van de Particuliere Synode, gehouden op 5 Juni 1957 te Middelburg. 1. Namens de roepende kerk van Mid delburg opent Ds P. van Til deze ver gadering, laat zingen uit Ps 122, leest uit 1 Cor. 12, gaat voor in gebed en spreekt een kort woord ter inleiding. 2. De afgevaardigden van de classis Goes zien de credentiebrieven na, waaruit de wettige vertegenwoordiging blijkt. Vier classes zonden een diakenafgevaar digde. 3. Na gehouden verkiezing ziet het moderamen er als volgt uit: Ds Meister, praeses; Ds van der Stoel, assessor; Ds Pestman, le scriba; Ds Tiemersma, 2e scriba. 4. De kerk van Middelburg ontvangt de dank van de vergadering voor alle werkzaamheden, die zij verrichtte ter voorbereiding van deze vergadering. 5. De praeses spreekt enkele woorden ter nagedachtenis van wijlen br. A. J. I-luisman, die vele jaren zijn krachten gaf aan de kerkelijke arbeid. Voorts uit praeses woorden van mee leven in verband met de ernstige ziekte van Dr Stam. 6. De predikanten van Middelburg worden uitgenodigd zitting te nemen als adviserende leden. 7. De acta van de vorige synode wor den na enkele wijzigingen goedgekeurd en vastgesteld. 8. Ds van der Stoel rapporteert over gevoerde correspondentie. 9. Ingekomen stukken: a. Van de cl. Goes is het voorstel ter tafel dat door opvoering van het aantal collecten voor de generale kas ad art. 11 (hulpbehoevende kerken) deze generale deputaten in staat gesteld worden een groter percentage uitkeringen voor hun rekening te nemen. Dit is noodzakelijk daar krachtens het Generale Synodebesluit inzake tractemen- ten, vooral kleine predikantsplaatsen in moeilijkheden dreigen te komen. Dit voorstel wordt door de vergade ring overgenomen. b. Deltaplan. De classis Middelburg verzoekt in te stellen een commissie ter bestudering van de vraagstukken in verband met de toe nemende industrialisatie in de provincie en het drie-eilandenplan. De classis Zierikzee richt zich tot de synode met het verzoek een deputaatschap in het leven te roepen terzake van Delta planaangelegenheden en er bij de generale synode op aan te dringen, dat ook een generaal deputaatschap in het leven wordt geroepen. Br. J. de Smit te Goes richt zich tot de synode met het verzoek aandacht te willen besteden aan de Deltaplanaangele- genheden ten dienste van de Zeeuwse be volking en kerken. Een uitgebreide discussie ontstaat naar aanleiding van deze stukken. De vergadering spreekt er haar vol doening over uit dat deze Deltaplanaan gelegenheden de aandacht van de kerken hebben en besluit hetmoderamen van deze synode als commissie inzake Delta planaangelegenheden te laten fungeren. Deze commissie krijgt de opdracht voorbereidende stappen te ondernemen, welke dienstig kunnen zijn aan de bedoe ling van de voorstellers en de volgende synode te adviseren inzake eventuele de- putaatschappen provinciaal en generaal. Uit mededelingen van de classis Mid delburg blijkt, dat classicaal reeds een commissie in het leven is geroepen, met welke commissie het moderamen contact zal opnemen. Voorts wordt medegedeeld, dat ook de ZONDAG 30 JUNI 1957 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Ds W. J. Meister Ds J. H. de Boer Ds J. H. de Boer Ds J. H. de Boer Ds W. J. Meister Collecte E.V. 200. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Bed. H. Av. en Dankz. Domburg 10 uur Ds G. D. L. Brederveld, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Gapinge 9.30 en 2.30 uur Cand. J. Pasveer te Coevorden Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Van Rijn te 's-Gravenhage Koudekerk e 10.30 en 2.30 uur Ds P. Homburg Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds Bakker te Doorn, Voorber. H. Av. Oost kap elle 10 en 2.30 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur St. Laurens 10 en 2.30 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur V eer e 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds G. Th. Rothuizen Ds S. van Wou we Ds C. Boon Ds K. Schippers te Colijnsplaat Ds J. C. Streefkerk Drs A. Verschoor Ds J. v. d. Wal Ds A. J. Dondorp, Voorber. H. Av. Ds G. D. L. Brederveld Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Ds A Ds Hoek 10 en 6 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ter neuzen 10 en 3.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voormiddag Matth. Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 CLASSIS GOES Ds M. Grashof f G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Ds A. Elshout te Koudekerke Bed. H. Av. en Dankz. F. L. Schalkwijk; avond Afscheid Ds D. W. Dondorp te Antwerpen Ds H. Pestman Ds J. B. van Mechelen Ds D. Middelkoop 5: 11, 12; namiddag Zondag 38. uur Ds D. J. Couvée Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 uur Ds J. v. d. Veen, 2.30 uur Leesdienst. Driewegen 9.30 uur Leesdienst, 2 uur Ds J. v. d. Veen. Goes, Westerkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Ds J. Snoey te Waddinxveen, Zondag 4 Oosterkerk, 10 uur Ds J. Snoey 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 3 Collecte voor de geest, verzorging van verstrooiden in 't buitenland 's-Gravenpolder 10 en 3 uur Ds A. Veldhuijzen, Bed. H. A. en Dankz. Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. S. Stienstra te 't Zandt (Gr.) Lezvedorp 9 en 2.30 uur Ds S. Oegema, Bed. H. Av. en Dankz. Kapetle 10 uur Ds J. v. d. Leek, 2.30 uur Ds J. E. Booy. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds P. van Til te Middelburg Wemeldinge 10 en 2.30 uur Cand. J. E. Eman te Terneuzen Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 uur Ds J. E. Booy Voormiddag Voorber. H. Av. en Openbare geloofsbelijdenis. 2 uur Ds J. v. d. Leek CLASSIS THOLEN Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit, Bed. H. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds Firet te Bergambacht Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 uur Ds Firet Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds J. v. d. Klaauw Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 uur Leesdienst, 4 uur Ds J. v. d. Klaauw. Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds C. A. Wielemaker Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Voorber. H. Av. en Openbare geloofsbelijdenis. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 6 uur Drs M. J. Arntzen te 's-Gravendeel Oosterland 10 en 3 uur Ds Y. J. Tiemersma* Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds Y. J. Tiemersma Scharendijke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur of 7 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Prof. J. L. Koole te Kampen Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Raad voor Gereformeerde Sociale Arbeid te Utrecht bezig is een werkcommissie sa men te stellen te dezer zake. Ook met deze commissie zal het moderamen con tact onderhouden. c. De classis Tholen richt zich met een schrijven tot de synode over de procedure, welke gevolgd wordt door de generale sy node bij het in gebruik stellen van ge zangen en formulieren. De classis stelt deze wijziging in de gang van zaken voor dat, nadat de ker keraden met inschakeling van de gemeen- teleden hun beoordeling van de ontwer pen gezangen en formulieren hebben kun nen inzenden, de synode tenslotte defini tief gezangen en formulieren voor kerke lijk gebruik vrijgeeft en dan niet meer gelegenheid biedt tot algemene toetsing van deze gezangen en formulieren. Ook dit voorstel wordt door de synode aanvaard. d. Schrijven van de roepende kerk van Assen, waardoor zij de kerken oproept tot de generale synode te Assen, aanvan gende 27 Augustus '57. Vóór 15 Juli a.s. dienen de namen en adressen van de af gevaardigden bij deze kerk ingezonden te zijn. e. Deputaten van de generale synode welke het verband onderhouden tussen kerken en theol. faculteit der V.U. ver zoeken opmerkingen terzake van examina candidaten theol. fac. der V.U. aan hen te doen toekomen. f. Schrijven van br. van 't Leven te Bruinisse inzake drukken Acta. Besloten wordt het drukken van de Acta 1957 aan deze drukker toe te vertrouwen. (Wordt vervolgd)

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3