Kerknieuws Officiële Berichten PREDIKBEURTEN Dr. Becker gaat daarna voor in dank gebed, waarna de praeses de vergadering sluit. Aanwezig waren 29 personen. De diverse punten der agenda werden afgewisseld door het zingen van psalmen en gezangen. Namens de kerkeraad, J. M. de Waal, Scriba. Qosterland, April 1957. Tzveeial te 's-Gravenhage-Loosduinen (5de pred. pl.), C. Ch. Griffioen te Voorthuizen en A. W. Meeder te Spij- kenisse. Beroepen te Grijpskerke (Z.) en te Pleinkenszand, J. Vlaardingerbroek, kand. te Loosduinen te Schoondijke, kand. Th. W. A. Rijper te Amersfoort. Aangenomen naar Bolnes, Th. Vollen hoven te Bergentheim naar Sleeuwijk, D. Groenendijk te Harmeien. Bedankt voor Kampen (vac. j. L. Wielenga), A. W. Meeder te Spijkenisse. Benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting Bloemendaal te Loosdui nen, F. H. Vonk te Ommen, die deze benoeming ook aannam. Examens. Aan de Theol. Hoge school te Kampen is geslaagd voor het prop. examen de heer R. van den Berg te Rutten (N.O.P.). Aan de V.U. is geslaagd voor het kandidaatsexamen the ologie de heer C. van Zuylen te Hillegom. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaats examen de heer I. Stienstra te 't Zandt (Gron.). Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds. O. Bouwman aldaar met Matth. 514a, deed kand. R. v. Benthem, geko men van Baarn, intrede als miss. predi kant te Nijverdal met Joh. 20: 21. Ds. K. Welbedacht is voornemens 23 april afscheid te nemen van Oudewater, om 12 mei d.o.v. te 's-Gravenhage-O. te worden bevestigd door Ds. F. E. Hoekstra aldaar en 15 mei intrede te doen. Ds. J. van Reeven te Hardenberg is voornemens 1 sept. intrede te doen te Utrecht-Z. Ds. D. Br emmer te Numansdorp, heeft zijn nieuwe pastorie betrokken. Zijn adres is Vlielanderstraat 4. Het te lefoonnummer blijft 275. Ds. J. Firet te Rotterdam-Charlois, heeft zijn functie als plaatsvervangend directeur van de Ned. Geref. Jeugdraad aanvaard. Zijn adrés is nu Utrechtseweg 223 te Amersfoort, tel. K 34903769. Ds. Wv. d. Heide te Huizum, heeft opnieuw van de behandelende geneesheer een spreekverbod gekregen teneinde hem door een hernieuwde rustkuur deifinitief af te helpen yan de aandoening van zijn keel en stembanden. Ds. V. d. Heide is tot herstel naar elders vertrokken. Ds. B. Richters, directeur van het Zendingscentrum te Baarn, zal in mei en juni a.s. een bezoek brengen aan Java, Soemba, Sumatra en Celebes, om nieuw foto- en filmmateriaal te verzamelen ten -bate van het thuisfront. Hij zal zich dan tevens op de hoogte kunnen stellen van de zich steeds wisselende situatie op de zendingsvelden. De reis wordt gemaakt buiten bezwaar van de zendingskassen. Ds. W. S. Schenk te Enter is thans telefonisch aangesloten onder nummer K 5478—384. Aanvulling Zonnemaire. Onder Kerknieuws van vorige week werd o.a. meegedeeld, dat 2 mei a.s. Zon nemaire haar zestig-jarig bestaan te her denken, en werden enige predikanten ge noemd, die deze gemeente hadden ge diend. Men heeft er ons op attent ge maakt, dat hierin niet was meegedeeld, dt ook Ds. Z. Hoek, Zonnemaire als pre dikant had gediend, n.l. van 15 juni 1913 tot 28 mei 1933. Middelburg. De kerkeraad besprak het rapport van de bouwcommissie, waar bij de vraag aan de orde kwam of het Karei Doormanplein, een door het ge meentebestuur aangewezen, terrein, ge schikt is voor kerkbouw. De commissie acht dit plein qua plein aantrekkelijk. De oppervlakte is niet kleiner geworden se dert 1944, toen de kerkeraad ook bouw plannen had, maar de bijgebouwen waren toen aan de overkant geprojecteerd welk gedeelte van het plein nu is bebouwd. De kerk zal eventueel direct aan de straten grenzen, zij het dan ook via verbrede trottoirs. Volgens de commissie deelt zij deze situatie met tal van andere kerken. De commissie sprak voorkeur uit van een duidelijke ligging der kerk zonder voor tuintjes en afsluitende muurtjes, waftt zij behoort zich in de wereld duidelijk en be wust te manifesteren. In de kerkeraad waren voor- en tegenstanders van het plan. De tegenstanders oordeelde, dat plm 1200 m2 te weinig is voor kerkbouw. De vrees werd ook geuit, dat het plein te dicht bij de verkeersader staat, wat af breuk zal doen aan de nodige stilte. Bij stemming bleek de meerderheid het plein voor kerkbouw ongeschikt te achten. De commissie gaat zich nu opnieuw beraden. Vlissingen, Teneinde een gebouw te kunnen kopen voor het werk onder de massajeugd, heeft een bespreking plaats gevonden met Ds. J. M. v. Krimpen te Rotterdam, die inlichtingen verstrekte over subsidiemogelijkheden. De stichting zelf moet uitgaan van de kerkeraad en pas na twee jaar kan er voor bovenge noemd subsidie worden verleend tot een maximum van 60 Het gebouw mag alleen voor dit speciale werk worden ge bruikt. Bij de bespreking van deze zaak in de kerkeraad gevoelden sommige leden wel voor een gebouw, maar dan ook voor het eigen jeugdwerk en diverse vergade ringen. Er zal ook een beginkapitaal moe ten zijn en hiertegen rezen nog al bezwa ren. De kerkeraad besloot de zaak com missoriaal te maken. De commissie zal ook het gehele maatschappelijke werk, w.o. de gezinsverzorging, in haar blikveld betrekken. Bond van Geref. Mannenverenigin gen. De bond zal 28 en 29 mei te Rot terdam zijn 5e lustrum vieren. De huis houdelijke vergadering wordt 28 mei ge houden. Theol. Hogeschooldag. De jaarlijk se Schooldag* zal dit jaar op 23 Mei a.s. in de Burgwalkerk te Kampen worden gehouden, ditmaal onder leiding van een der curatoren, n.l. Ds. D. Scheele van Assen. Als sprekers zullen optreden de heren Prof. Dr. A. D. R. Polman, die als rector der School de gebruikeilijke mededelingen doen zal; Prof. Dr. H. Bergema, zendingshoogleraar te Kampen, die zal spreken over„Eschatologische visie", Ds. K. A. Schippers, laatstelijk predikant te Ermelo, onderwerp„De kerk tussen verleden en toekomst" en Ds. C. W. Keur van Scheveningen, die een slotwoord spreken zal. In de bidstond aan de vooravond zal voorgaan Ds. J. L. Wie lenga van Plilversum (voordien te Kam pen). Ver. van predikanten van de Geref. Kerken in Nederland. De algemene ver gadering van bovengenoemde vereniging zal 24 en 25 April a.s. onder presidium van Ds. P. D. Kuiper van Sassenheim in het Jaarbeursgebouw te Utrecht wor den gehouden. Als referenten zullen op treden de hoogleraren Prof. Dr. N. H. Ridderbos van Amsterdam, met het on derwerp „Het Oude Testament in de geschiedenis"; Prof. Dr. H. Bergema van Baarn, onderwerp„De veranderde situatie in het Oosten en de toekomst der zending" en Prof. Dr. G. B. Wurth van Kampen, onderwerp„De kerk als moe der van onze hedendaagse jeugd". In de huishoudelijke avondzitting van 24 April zal Ds. H. Torenbeek van den Ham dit- maal de causerie houden. Ditmaal zijn voor het eerst ook de besturen van de Ned. Herv. en de Chr. Geref. predikan tenvereniging als gast uitgenodigd. L.S. De vergadering van de Kerken in de Classis Zierikzee zal D.V. worden gehou den op Woensdag 8 Mei in het lokaal St. Domusstraat. Stukken voor het agendum te zenden aan de tweede ondergetekende vóór 24 April. Namens de roepende kerk van Zonnemaire, N. J. VIERGEVER, Praeses. J. v. d. PANNE, Scriba. N1EUWDORP. Het adres van de Geref. Kerk is met ingang van'l April 1.1.: Jb de Kok, Nieu we Westkr. weg 47, Nieuwdorp. CLASSIS MIDDELBURG. Vergadering van de Classis Middelburg- der Gereformeerde Kerken, te houden D.V. 14 Mei '57 in de Hofpleinkerk te Middelburg, om 9 uur. De roepende kerk van Gapinge ver zoekt de kerken n de Classs alle stukken en agendapunten in te zenden vóór 23 April a.s. bij de scriba der roepende kerk. Voor de roepende kerk, J. WATTEL, scriba. Gapinge, B 90. ZEEUWSE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN CONFERENTIE. Mogen we nog even Uw aandacht vra gen voor onze Conferentie, die we Woensdag 17 April a.s. in de Oosterkerk (nieuwe) te Goes hopen te houden, aan vang voormiddag 9.30 uur. De agenda is bekend. We verwachten van elke kerkeraad minstens 2 ouderlingen. We hopen weer heel veel predikanten in ons midden te hebben en alle belangstellende gemeente leden, ook vrouwen, zijn hartelijk wel kom. De onderwerpen lokken uit tot een bre de bespreking. Tot ziens in Goes. Het Comité. ZONDAG 14 APRIL 1957 GOEDE. VRIJDAG 19 APRIL 1957 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 2.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds- P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Bed. H. Av. 5 uur Ds J. H. de Boer, Dankzegging- Collecte Middelburgs Geref. Jeugdverband. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Vrijdagavond (Hofpleinkerk) 7.30 uur Ds W. J. Meister (Noorderkerk) 7.30 uur Ds P. van Til Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Bed. PI. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur 2.30 uur Ds J. H. de Boer. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds S. van Wouwe, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 6.30 uur Drs A. Verschoor Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds C. Kapteyn t'e Amsterdam Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. B. W. M. Kok te Bussum Vrijdagavond 7.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj. de Groot; vm. Voorb. H. Av. Serooskerke 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor Vrijdagavond 7.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Vrijdagavond 7.30 uur Ds C. Boon Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld, Bed. Ii.A. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere- 9.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. PI. Av. 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. 7 uur Gemeenschappelijke zangdienst Herv. Kerk Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg, Openb. Bel. Vrijdagavond 8 uur Drs A. Verschoor Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte Theol. Fac. V.U. Vrijdagavond 7.30 uur Ds A. J. Dondorp CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff, Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds v. d. Kerk te Waardhuizen Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds D. H. Borgers le Nieuwerkerk a. d. IJssel, Bed. PI. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds M. Grashof f Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman, Bed. PI. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Bed. PL Av.namiddag Dankz. Ps. 88: 11. Vrijdagavond 7 uur Ds D. Middelkoop, Matth. 2751, 52 Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Cand. J. Eman te Terneuzen Vrijdagmiddag 5 uur Ds D. J. Couvée CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Vrijdagavond 7 uur Ds J. H. de Boer te Middelburg Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Be,d. H. Av. en Dankz. Vrijdagmiddag 5 uur Ds J. v. d. Veen Driewegen 9.30 en 2 uur Ds S. Oegema Goes, Westerkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Dr C. Stam, Zondag 49 Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 48 Collecte jeugdverband en voor de Bijbelvoorziening. Vrijdagavond 7 uur Dr C. Stam Collecte geestelijke verzorging verstrooiden in Frankrijk. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Leesdienst Vrijdagavond 7 uur Ds R. A. Flinterman Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. C. van Rijn te den Haag- Vrijdagavond 6.30 uur Ds S. Oegema Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Nieuzvdorp 10 en 2.30 uur Cand. C. W. de Bruijne te Zaandam Vrijdagavond 7 uur Ds J. v. d. Leek Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur Ds J. D. Koers te Loosduinen Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Bed. PI. Av. en Dankz. Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, geen dienst Krabbendijke 10 uur Ds H. Post te Rijnsburg, Bevestiging 5 uur Ds J. v. d. Klaauw, Intrede Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet- 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 5 uur Vrijdagavond 7 uur Cand. Van Ulden te den Haag Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers, Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 5 uur Ds T. Kamper Vrijdagavond 7.30 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds L. Bakker te Doorn Vrijdagavond 6.30 uur Ds A. J. Radder Nieuzverkerk 10 uur Leesdienst, 5 uur Dr J. PI. Becker. Vrijdagavond 7 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Dr J. H. Becker Vrijdagavond 7 uur Leesdienst Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds T. Kamper Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Vrijdagavond 7 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Vrijdagavond 7 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds A.. J. Radder, Bed. H. Av. en Dankz.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3