PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Kerknieuws Opening ZONDAG 24 MAART 1957 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 2.30 uur Ds P. van Til, Zondag 29 5 uur Ds P. van Til, Zondag 29 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 29 5 uur Ds J. H. de Boer Collecte Commissie steunaanvragen van buiten. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds J. v. d. Wal te Vrouwenpolder Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds PI. K. Poelman Domburg 10 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds A. Elshout Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. Vlaardingerbroek te Loosduinen Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds J. D. Koers te den Haag Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds J. de Nood te Papendrecht Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj de Groot Scrooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds P. Plomburg. 7.30 uur Jeugdsamenkomst. SprekerDs P. Homburg Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds J. PI. de Boer Collecte eigen restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Leesdienst Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds W. Steunenberg te Rotterdam 's nam Biduur v. h. gewas Terneuzen 10 en 3 uur Ds H. Pestman Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds J. L. Bakker te Laren Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes, Westèrkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 46 Oosterkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Dr C. Stam, Zondag 45 Collecte Theol. Faculteit V.U. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds J. W. Esseling te Bennekom Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds A. Veldhuijzen Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen IVemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 2,30 uur Cand. J. D. te Winkel te Voorthuizen Yerseke 9.30 en 2 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen CLASSIS THOLEN Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit, Bed. H. Av. en Dankz. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 uur Ds A. G. v. d. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Nagelkerke te Zweeloo Oud-V ossemeer 10 en 2.30uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZDERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 3 uur Cand. Van Ulden te den Haag Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. Meijer Kamperland 10 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 uur Leesdienst, 5 uur Dr J. H. Becker. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds Y. J. Tiemersma Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds D. Hoornstra te Hoofddorp 's middags wetenschappelijke samenkom sten (de middagvergadering in twee sec ties) 's Morgens komt een referaat van Prof. Dr. G. A. Lindeboom aan de orde; 's middags referaten van Dr. R. L. Krans en van Dr. J. J. Thierry. In de namiddag is er tevens de jaar lijkse vergadering van Vrouwen V.U.- Hulp, waarin de ziekenhuisbouw in het centrum van de belangstelling zal staan. Prof. Dr. L. van' der Horst spreekt over het „waarom" en Ir. A. Rothuizen (één der architecten) over het „hoe" van het ziekenhuis. De heer B. Faber zal iets zeg gen over de betekenis van Vrouwen V.U.- Hulp bij de totstandkoming van het zie kenhuis. In de avond wordt dan nog de bidstond gehouden, gevolgd door een ontmoetings samenkomst. Donderdag 4 Juli zijn allen bij elkaar in de éne algemene vergadering, waarin verschillende sprekers het woord zullen voeren. De Assenaren zijn gastvrij en za kelijk. Het eerste zal straks blijken, wan neer de Logiescommissie aan het werk gaat. Van het tweede leverden zij het be wijs door het feit, dat al een Regelings commissie is gevormd en aan het werk getogen. Het moderamen van deze com missie bestaat uit Ds. G. P. Hartvelt, voorzitterF. Bertram, le secretarisMr. C. Boele, 2e secretaris; Mr. P. F. Oos terhof, penningmeester. Onze lezers zullen van deze Commissie wel meer horen en mogen van hun hulp vaardigheid en vindingrijkheid ongetwij feld veel verwachten. Chr. Opleidingsschool voor Gezinsverzorgsters te Rotterdam. Naar wij vernemen zal a.s. Zaterdag 23 Maart bovengenoemde School officiéél worden geopend door een vertegenwoor diger van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De school is gevestigd Prinses Juliana- laan 77 in Rotterdam-Kralingen. De cur sus duurt 6 maanden. Meisjes die belangstelling hebben voor deze opleiding kunnen zich aanmelden aan bovengenoemd adres bij de Directrice. CLASSIS GOES. Oproep tot vergadering van de Classis Goes, te houden D.V. op woensdag 10 april a.s., in de lokalen achter de Wester- kerk Westwal te Goes, aanvangende te 8.45 uur. Stukken voor deze classisvergadering vóór 1 april a.s. te zenden aan de scriba I. van Wijk, Oostsingel 68 te Goes. Namens de roepende kerk van Goes, Ds R. A. Flinterman, Praeses h.t. I. van Wijk, Scriba. GEREFORMEERDE ZEEUWSE OUDERLINGEN CONFERENTIE. In tegenstelling met het vorig bericht moet thans worden medegedeeld, dat deze conferentie is vastgesteld op WOENS DAG 17 APRIL a.s. te Goes. Wil men van deze datumwijziging goe de nota nemen? Het Comité. Tweetal te Amersfoort (4e pred. pl.), D. Krijger te 's-Gravenhage-West en W. A. Krijger te Schiedam. Beroepen te Rotterdam-Kralingen (vac. W. van der Linden), H. van Benthem te Wieringerwerf te Roosendaal, J. Plug te Schagen te Leidschendam, J. van Reeven te Hardenberg te Leiderdorp (vac. H. Sweepe) en te Zwolle (vac. G. Lugtigheid), H. van Benthem te Wierin gerwerf te Opperdoes, A. G. de Valk te Wierum (Fr.) te Klazienaveen (2de pred. pl.), P. R. Everaars te Avereest. Aangenomen naar Leiden, H. Heule te Deventer naar Dokkum (vac. Prof. Dr K. Runia), G. Oppedijk te Appelscha naar Vries, C. W. de Brijne, kand. te Zaandam naar Bruinisse, Cand. C. A. Wielemaker te Silvolde. Bedankt voor Ruinerwold-Koekange (vac. H. Herder), B. Wentsel te Pingjum (Fr.). Examens. De classis Bentheim heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. Alsmeier te Bent heim (D.), Kathagen 29, kand. aan de V.U. Idem de classis Groningen pe- hemptoir en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer G. v. d. Berg, kand. te Amsterdam en be roepen predikant te Wetsinge-Sauwerd en de classis Workum peremptoir de heren C. M. Overdulve, kand. te Amsterdam en R. Petersen, eveneens kand. te Amster dam, resp. beroepen te Hemelum en te Oudemirdum. De classis Amsterdam heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer K. L. van Stegeren te Amsterdam-Zuid, die terstond beroepbaar is. Ds. G. Mulder is ter gelegenheid van het feit, dat hij 25 jaar predikant was, te Alphen a. d. Rijn benoemd tot ere-bur- ger van deze gemeente. Aalten. Ds. L. de Goede had 'n actie ondernomen om te komen tot aanschaf fing van een geluidsversterker die dan dienen kan bij de straatprediking. De gif ten druppelden zoals dat gemeenlijk gaat, maar tfaag binnen. Maar vorige week hebben de jongelui van het zangkoor hem een bedrag van ongeveer 1850,in de hand gedrukt, zijnde het resultaat van een rondgang door de gemeente, waarvan de betrokken predikant niets heeft geweten. Voor de aanwezige gelden zal men nu een geluidversterker aanschaffen, benevens een wagentje om het geval makkelijk te kunnen verplaatsen. Ook zal men nu nog een band-recorder kunnen aanschaffen, alsmede een pick-up, zij het voorlopig ook nog zonder grammofoonplaten. De gehele zaak zal aan de Geref. Jeugdcentrale in beheer gegeven worden. De apparatuur zal in de eerste plaats dienen voor de straatprediking, maar daarnaast ook voor het jeugdwerk. 22 Maart zal het geheel op de jaarvergadering van de jeugdcen trale aan deze instelling worden overge dragen. Arnhem. De kerkeraad heeft bij de behandeling van het rapport inzake het verlenen van meer bevoegdheden aan de parochieraden uitgesproken, dat onder de huidige omstandigheden niet tot kerksplit- sing kan worden overgegaan. De kerke raad zal het gedeelte van het rapport, dat handelt over de beleving van de gemeen schap der heiligen publiek maken. Schiedam. De kerkeraad heeft ge hoord het voorstel van de commissie van beheer deze gemachtigd over te gaan tot aankoop van een nood-kerkgebouw voor Kethel en daartoe van de gemeente Schie dam een perceel grond op een centraal ge legen plaats in Kethel te huren. Een schetsplan was ter tafel en een huurover eenkomst met de gemeente zal worden aangegaan. De commissie zal ten spoedig ste een defintief plan aan de kerkeraad voorleggen. Bond van Geref. Vrouwenverenigin gen. Te Amsterdam-O., Arnhem, Baarn en Westerlee (Gron.), zijn verenigingen tot de bond toegetreden. Giften en legaten. Voor de moderni sering van het orgelfront van de Salvatör- kerk te Arnhem kwam een gift in van 1500.De kerk van Heerenveen ont ving een gift van 500,voor verschil lende doeleinden. Ds Chr. Bruins. In de ouderdom van ruim 86 jaar is te Soest overleden Ds Chr. Bruins, emeritus-predikant der Ge ref. kerken. De overledene werd 15 juni 1870 te Amsterdam geboren, bezocht het gymnasium te Zetten en studeerde aan de V.U. theologie. In 1898 werd hij kan didaat en 9 april 1899 aanvaardde hij het predikambt te Nederhorst-den Berg, waar wijlen Ds D. J. Karssen van Amsterdam hem bevestigde. Ds Bruins diende de ker ken van Hendrik Ido Ambacht, Axel, Winschoten en van 1921 tot aan zijn eme ritaat op 1 jan. 1937 die van Breukelen. Als emeritus vestigde hij zich te Soest, waar hij in opdracht van de kerkeraad op de stichting „Zonnegloren" ambtelijk werk verrichtte. Ds Bruins die tot zijn 80e jaar nog geregeld uit preken ging en van 1924- 1935 de geestelijke verzorging van de mi litaire politietroepen te Nieuwersluis ver zorgde, heeft de H. I. Ambacht een twee de chr. school gesticht en in Axel de in eensmelting tussen de kerken A. en B. tot stand gebracht. Hij was ook bestuurs lid van het studiefonds van de V.U. Na een rouwdienst in de kerk van Breukelen is zijn stoffelijk overschot j.l. maandag middag op de begraafplaats aldaar bij gezet. Ds W. L. Milo, emeritus-predikant die na zijn emeritaat op 1 sept. 1944 te Almelo, waar hij 22 jaar predikant is ge weest, was blijven wonen, gaat zich nu metterwoon vestigen in het rusthuis voor bejaarden „Rehoboth" te Ermelo. Ds J. Over duin te Veenendaal, is tot herstel van gezondheid naar Menton in Zuid-Frankrijk vertrokken. Ds J. Verlare te Schiebroek-Hillegers- berg-C. is ter observatie in „Eudokia" te Rotterdam opgenomen, nu de internist het aanwenden van geneesmiddelen in een be handeling thuis niet met het gewenste re sultaat bekroond zag. Emmen. De kerkeraad besloot met meerderheid van stemmen de komende generale synode te verzoeken een commis sie te benoemen, die tot taak heeft te on derzoeken of het moderamen van de sy node van Leeuwarden de verbintenissen met de stichting „Geestelijke liederen uit de schat van de kerk der eeuwen" trouw is nagekomen. Indien te goeder trouw mocht gedwaald zijn, kome de synode te rug op de besluiten van de synode van Rotterdam (1952) en Leeuwarden(1955). Gorinchem. B. en W. hebben de ker keraad mededelingen gedaan over de aan koop van grond voor een nieuwe kerk, waarvan de voorwaarden in een twintig tal artikelen zijn vastgelegd. De voorzitter van de bouwcommissie noemde enkele be zwaren tegen bepaalde artikelen en wees een betere weg in casu een redactie die is afgestemd op een betere balancering tussen de eisen van de verkoper en de belangen van de koper. De kerkeraad stel de de zaak ter richtige afdoening in han den van de bouwcommissie en de commis sie van beheer om hem daarover t.z.t. ook te rapporteren. s-Gravenhage-Loosduinen. N.a.v. een brief waarin de vrijgemaakte kerke raad zijn bereidheid uitsprak tot samen- spreking en voorstelde om die voorlopig te beperken tot een kleine deputatie uit beide kerkeraden van welk schrijven .de kerkeraad met blijdschap kennis nam Ibenoemde hij een deputatie van drie broeders uit zijn midden. 's-Gravenmoer. De kerkeraad be sloot definitief een commissie van beheer ,te benoemen uit drie leden van de kerke- ,raad en vier andere leden der gemeente. Groningen-Oost. Scriba is de heer H. Schaaf, Petrus Hendrikszstraat 7. Heemstede. In de nieuwe kerk, die aan de Camplaan verrijzen zal en waar van de bouw zo voorspoedig vordert dat men reeds omstreeks Pinksteren het bede huis in gebruik hoopt te nemen, komt aan het voorfront een tekening, die in glas en beton zal worden uitgevoerd, zoals de wandschilder de heer B. Hendriks ook voor de kerken van Krabbendijke en Wa tergraafsmeer heeft uitgevoerd. De ramen krijgen geen afzonderlijke voorstellingen, maar zullen één tafereel uitbeelden, dat de gehele gevel van ongeveer 24 bij 5 m. zal omvatten. Op dit grote vlak zal het Pinkstergebeuren worden gesymboliseerd. Links komen de twaalf apostelen bestraald door een lichtgloed die komt van de rechts geplaatste zon met het kruis. Het tafereel is verdeeld over 19 ramen, elk ongeveer van 5y2 bij 1.10 m. Daarbij wordt afge weken van de traditionele bakstenenbouw. Het glas wordt vervaardigd in een fabriek in Saint Just sur Loire in Frankrijk die die kunstenaar de beschikking geeft over niet minder dan 300 verschillende kleu ren. De wandschilder heeft daar uit 70 kleuren gekozen. Het door dit glas bin nenvallend licht is minder afhankelijk van zonlicht, zodat men ook zonder de zon toch het gewenste effect verkrijgt. Het defititieve raam wordt te Oudenbosch in zes etappes vervaardigd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3