Officiële Berichten |LEBSTA(FEIL Kerknieuws PREDIKBEURTEN (U.). „De Weefstoel" BOEKHANDEL FANOY Fa. J. DE DREU VACATUREBEURTEN CLASSIS MIDDELBURG. G aping e: MeiDs de Groot. JuniDs Poelman. JuliDs Streefkerk. Grijpskerke JuniDs van Wouwe. JuliDs de Boer. Meliskerke: AprilDs de Groot. Mei: Ds Meister. JuniDs Homburg. Domburg: 7 April: Ds van Til (v.m.). 28 April: Ds Poelman (n.m.). 5 Mei: Ds de Boer (v.m.). 12 Mei: Ds van der Wal (n.m.). 26 Mei: Ds Streefkerk (n.m.). 2 Juni: Ds van Wouwe (v.m.). 9 Juni: Ds Verschoor (n.m.). 23 Juni: Ds Boon (n.m.). 30 Juni: Ds Brederveld (v.m.). Westkapelle: 7 April: Ds van Til (n.m.). 21 April: Ds de Groot 5 Mei: Ds de Boer (n.m.). 12 Mei: Ds van der Wal (v.m.). 19 Mei: Ds Elshout (n.m.). 2 Juni: Ds van Wouwe (n.m.). 9 Juni: Ds Verschoor (v.m.). 16 Juni: Ds Meister (n.m.). 23 Juni: Ds Boon (v.m.). 30 Juni: Ds Brederveld (n.m.). In opdracht der classis, De Dep. ad hoe, J. C. Streefkerk. Evangelisatiedeputaten in de Provincie Zeeland benoemd door de Part. Synode van Zeeland in 1956 gehouden, verzoeken alle kerken der provincie een verslag aan gaande haar evangelisatie-arbeid te willen zenden aan hen, opdat ze zich kunnen kwijten van hun opdracht om aan de e.k. Part. Synode om de evangelisatie-arbeid in onze provincie te rapporteren. De ver slagen worden gaarne verwacht aan het adres van de scriba van depp.Ds Streef kerk in Veere. Bij voorbaat hartelijk dank voor Uw medewerking. Deputaten van de kas tot steun aan hulpbehoevende diaconieën van de Geref. Kerken in Zeeland, delen mede: dat, wegens a.s. vertrek uit de provin cie van de secretaris P. Koole te Krabben- dijke, als tijdelijk secretaris is aangewe zen de penningmeester Jb Kloosterman Jzn., Leliestraat 27 te Goes; aan de penningmeesters der kerken wordt verzocht de opbrengst der collecte voor bovengenoemde kas rechtstreeks dus niet via de classicale deputaat over te maken op girorekening 47158 t.n. van de penningmeester van de kas voor hulpbehoevende diaconieën van de Geref. Kerken in de provincie Zeeland te Goes. ZEEUWSE GEREFORMEERDE OUDERLINGEN CONFERENTIE. We hopen onze jaarlijkse dag-confe rentie te houden op Woensdag 10 April a.s. in de lokalen bij de Gereformeerde Oosterkerk te Goes. In de morgensamenkomst, die aanvangt 9.30 uur, hoopt te spreken br. A. Sandee van Nieuwdorp over: „Wat leest, wat hoort, wat ziet men in onze gezinnen terwijl de Hoofdredakteur van het „Zeeuwsch-Dagblad", dhr. R. Hagoort, belooft heeft tegenwoordig te zijn om in lichtingen te geven over onze Christelijke Dagbladpers en nog pogingen worden ge daan een vrouwelijke deskundige uit te nodigen voor het geven van wenken over andere lectuur. Voor de middagvergadering verklaarde Ds Y. J. Tiemersma te Zierikzee zich be reid te spreken over „Hoe activeren we de Gemeente?' Aan de kerkeraden zal dezer dagen nog een convocatie met uitnodiging worden verzonden. Alle belangstellende broeders en zusters zijn hartelijk welkom. Het Comité. OPROEP VERGADERING VAN DE GENERALE SYNODE. De roepende kerk van Assen, daartoe aangewzen door de generale synode te Leeuwarden, roept de generale synode samen op D.V. dinsdag 27 augustus 1957, des voormiddags te 10 uur te Assen in de Zuiderkerk, Zuidersingel 39. De particuliere synoden worden uitge nodigd opgaaf van de afgevaardigden te doen vóór 15 juli bij het Algemeen Ker kelijk Bureau, Wilhelminapark 2 te Utrecht. Punten voor het agendum eveneens voor deze datum in te zenden bij het A.K.B., Utrecht. De bidstond zal gehouden worden in de N oorderkerk op 26 augustus des avonds 7.30 uur. Namens de raad van de roepende kerk, Ds. D. SCHEELE, praeses. L. C. ARKEMA, scriba. Dr. J. Roelink. Vlissinger Michiel. Uiig. G. F. Callenbach, N.V., Nijkerk. Met tekeningen van Jan Lutz. In deze dagen van „De Ruyter-herden- king" is dit juist een boek, waarnaar vooral de jeugd moet grijpen. Dit is een prachtige uitgave, waarbij alle aanbeve ling overbodig is. Bestel het dadelijk en laten onze jongeren, vooral in Zeeland,- Michiel's geschiedenis weer ophalen. C. St. Prof. Dr W. J. Aalders. Het Avondmaal. In de reeks: „Kleine fakkels"no. 9, uitgegeven door„De lichtdrager" Stadhouderskade 137, Amsterdam-Z Een klein, maar fijn boekje over de sacramentsbediening, en de bijzondere waarde daarvan voor ons geloofsleven. Goed geschikt voor verspreiding. De prijs laat'dit toe. Per stuk ƒ0,15, 20 stuks ƒ0,12 p. st., 50 stuks ƒ0,11 p. st. Wijlen Prof. Aalders nam in de Hervormde le venskring een belangrijke plaats in. Velen zullen zich over de herdruk van dit boekje verheugen. Uitgegeven in zakformaat. C. St. Beroepen te Houwerzijl en te Drijber, P. van Breugel, kand. te Amsterdam te Zuidhorn, C. Klapwijk te Bennebroek te Leeuwarden (7de pred. plH. van Benthem te Wieringerwerf te Oude water, J. Banga te Vleuten-de Meern Aangenomen naar Minnertsga (Fr.), E. Haverkamp, kand. te Grootegast, die bedankte voor Plasselt naar Ens (N.O.P.), A. Griffioen te Zoutkamp, die bedankte voor Scherpenzeel (Geld.). Bedankt voor Klazienaveen (2de pred. pl.), G. M. W. Steen te Marknesse (N.O.P.) voor Boechout (België), K. J. Schaafsma te Rotterdam-Delfsha- ven voor Oude-Pekela, H. Hortensius te Engwierum voor Smilde, J. Banga te Vleuten-de Meern (U.) voor Gouda (vac. A. Nijhuis), P. Robbers te Rotter dam. Examens. De classis Amersfoort heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heren A. van Asselt, kand. te Baarn en Th. W. A. Rijper, idem te Amersfoort. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Prof. Dr. G. C. Berkouwer van Am sterdam, deed kand. D. Engel, gekomen van Woerden, intrede te Bruchterveld met Col. 4:2. Kand. R. Petersen te Am sterdam is voornemens a.s. Zondag in trede te doen te Oudemirdum, na beves tiging door Ds. J. Wiersema van Amster dam-West. Ds. B. Oosterhoff is voor nemens 5 Mei afscheid te nemen van Lei- muiden, om 12 Mei d.o.v. intrede te doen te Creil (N.O.P.), na bevestiging door Ds. B. J. Aalbers van Bant (N.O.P.) Ds. W. v. d. Meulen is voornemens 5 Mei afscheid te nemen van Sleeuwijk, om 19 Mei d.o.v. intrede te doen te Slikkerveer. Op 20 Maart a.s. hoopt Ds. H. Scho ling, Geref. pred. te Zuidland, zijn 25- jarig ambtsjubileum te vieren. Op 20 Maart 1932 werd Ds. Scholing in zijn eerste gemeente Arnemuiden door Ds. D. Scheele te Assen (toen te Middelburg) in het ambt van Dienaar des Woords beves tigd. Ds. Scholing deed intrede met 2 Co- rinthe 520 en diende de kerk van Ar nemuiden van 19321945, daarna de kerk van Kamperland van 19451949 en zijn tegenwoordige gemeente van 4 Dec. 1949. In een avonddienst op 20 Maart hoopt Ds. Scholing in de Geref.Kerk te Zuidland een gedachtenisrede uit te spreken. Het zal de jubilaris die, algemene bekendheid geniet, op deze gedenkwaardige dag niet aan belangstelling ontbreken. Ds. S. G. Bloem zal 5 April a.s. als geestelijk verzorger van emigranten met de Groote Beer een reis maken naar Z. Afrika, om 2 Juni d.o.v. met de Water man weer in het vaderland te arriveren. Ds A. C. Heij, emeritus-predikant te Buitenpost, die enige tijd in het Diaco- nessenhuis te Leeuwarden werd verpleegd, is thans opgenomen in de rustafdeling van het Prot. Chr. ziekenhuis te Apeldoorn. Middelburg. De kerkeraad heeft be sloten, gezien de ervaring aan de morgen van de le Kerstdag, toen de diensten zo druk bezocht waren, dat tal van kerkgan gers terug moesten, besloten voor de Paas zondag een derde plaats van samenkomst in te lassen. Daarbij is de kerkeraad wel bewust afgeweken van dubbele diensten, want hij is terecht van gevoelen, dat men slechts behoeft te denken aan de minder aangename atmosferische toestand in de kerk wanneer de tweede dienst aanvangt, alsook aan het heen en weef schilderen voor de kerk, omdat men te vroeg is wijl de eerste dienst nog niet is geëindigd, om zulk een besluit alleen maar te kunnen toejuichen. De derde dienst zal nu gehou den worden in de Concertzaal aan de Sin gelstraat. ZONDAG 17 MAART 1957 Ds W. J. Meister, Zondag 28 Ds J. H. de Boer Ds J. H. de Boer Ds J. li. de Boer Ds W. J. Meister, Zondag 28 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2.30 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Collecte geestelijke verz. Zee-, Land- en Luchtmacht. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Geen dienst Arnemuiden 10 uur geen dienst, 2.30 en 7 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2..30 uur Ds C. Boon. Gapinge 9 uur Ds S. van Wouwe, 2 uur Ds W. J. Meister. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Ds J. W. Esselink te Bennekom Koudekerke 9.30 uur Ds A. Elshout, 2.30 uur Ds J. v. d. Wal. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds Hindriks te Rotterdam Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj de Groot Serooskerke 10.15 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 2.30 uur Ds P. Homburg. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwnpolder 10 uur Ds J. v. d. Wal, 2.30 uur Ds A. Elshout. Westkapelle 9.30 uur Ds PI. K. Poelman, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Collecte geestelijke arbeid in ziekenhuizen. CLASSIS AXEL Ds M. Grashof f Ds D. J. Couvée Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds F. L. Schalkwijk Cand. C. W. de Bruijne te Zaandam Ds J. B. van Mechelen Ds PI. Pestman Ds D. .Middelkoop Voormiddag Ps. 30:6; namiddag Zondag 32. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Cand. J. v. d. Meulen te Amsterdam. CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds R. A. Flinterman Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen 5 uur Dr C. Stam, Zondag 45 Collecte Hulpbehoevende Kerken in de Classis. Oosterkerk, 10 uur Dr C. Stam, Bed. H. Av. 5 uur Drs A. Verschoor, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte voor de Kerk. Inhoud van de offerbussen voor de Diaconie. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Cand. J. Vlaardingerbroek te Loosduinen Kapelle 10 uur Ds J. v. d. Leek, 2.30 uur Ds J. E. Booy. Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Lcivedorp 9.15 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wcmeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 uur Ds J. E. Booy, 2 uur Ds J. v. d. Leek. CLASSIS THOLEN Anna Jacobapoldcr 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Ds J. Offers te Sittard Ds C. de Ruiter Drs W. Steunenberg te Rotterdam Ds L. P. Krijger te Bergen Voorber. H. Av. Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwsch., 4.15 uur Ds Ph. Stoffels Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds G. J. Grafe te Epe Oud-Vossemeer 10 en 2.30uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Bruinisse 10 en 3 uur Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3uur Kamperland 10 en 2.30 uur Nieuwer kerk 10 en 3 uur Oosterland 10 en 2.30 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke 10 uur Leesdienst, 2 Zierikzee 10 en 5 uur Ds J. van Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Ds H. D. Bakker Ds P. L. Schuddebeurs Ds J. H. Meijer Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds K. Feenstra te Zwagerveen Ds A. J. Radder Dr J. PI. Becker Ds M. C. Kersten 7 uur Ds K. Feenstra Ds T. Kamper 30 uur Ds A. Schippers. Oostrum, Legerpredikant te Utrecht Dr C. N. Impeta te Wolfheze Overschie. De kerkeraad is van oor deel dat het aanbeveling verdient de ge meente over te brengen van het ressort van de classis Schiedam naar de classis Rotterdam. Ter jongste vergadering van de classis Schiedam rapporteerde de com missie ad hoe, dat het wenselijk is om uit te spreken aan het verzoek van Overschie te voldoen, maar de verwerkelijking van een en ander voorlopig nog niet te doen plaats vinden, wijl op korte termijn op handen is een totaal nieuwe indeling van de classicale ressorten in het gebied van Zuid-Holland-Z. De kerkeraad besloot, gehoord de aangevoerde gronden, voorlo pig zich met dit voorstel akkoord te ver- ldaren, maar diligent te blijven voor een voor de kerk van Overschie gunstige op lossing in de nabije toekomst. De zwarte lonen. De kerkeraad zal zich tot de e.k. classicale vergadering wen den met verzoek zich te bezinnen op het feit, dat bij tal van gemeenteleden zich gewetensbezwaren voordoen t.a.v. de z.g. zwarte lonen en deze zaak op de meerdere vergaderingen aanhangig te maken. Geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht. In de plaats van wij len de heer Th. Peppink te Bussum is benoemd tot tijdelijk penningmeester van generale deputaten voor de geestelijke verzorging van zee-, land- en luchtmacht de heer H. W. Vermeulen, Frans Liszt- laan 42 te Heemstede. Uit onze nieuwe V oorjaars-kollektie Babyjurkjes 2,10 Babypakjes 2,25 Overgooiers 1,79 Bretellesbroekjes 1,98 SPECIAALHUIS Langevielc 3 Middelburg NIEUWE BURG 26—28 MIDDELBURG Ruime sortering HUIS- EN KERKBIJBELS. Het nieuwe bundeltje ENIGE GEZANGEN EN FORMULIEREN 45 cent, dundruk uitgaaf 60, 70 ct. VOOR ELCK WAT WILS Zó is onze collectie hand schoenen voor de aanstaande belijdenis. Ook ruime keuze in Vasana enkalons. Lange Delft 125, Middelburg

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3