PREDIKBEURTEN Officiële Berichten BOEKHANDEL FANOY ZONDAG 17 FEBRUARI 1957. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 24 2.30 uur Ds W. J. Meister 5 uur Ds W. J. Meister (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister 5 uur Ds P. van Til, Zondag 24 Collecte Theol. Faculteit V.U. Luth. Kerk, avond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds PI. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds P. van Til. Gapinge 9 uur Ds S. van Wouwe, 7 uur Ds A. J. Dondorp. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. W. de Bruvne te Zaandam Koudekerks 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 2.30 uur Ds P. Homburg. Oostkapelle 10 en 2.30 uur Ds Th. Sj de Groot Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal St. Lauréns 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Souburg 9.30 uur Ds G. J. Pontier, 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Vcere. 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg Vrouwenpolder 10.15 uur Ds S. van Wouwe, 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapélle 10 uur Ds G. D. L. Brederveld, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Collecte Evangelisatie in de provincie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10 en 3 uur Ds Berger te Halfweg kloek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoond'ijkè 9.30 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Oostburg 10 en 2.30 uur Ter neuzen 10 en 3 uur x Ds P. de Jong te den Haag Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag 1 Sam. 4:22; namiddag Zondag 28. Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds H. Pestman CLASSIS GOES Baarland 10 en 2.30 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen; nam. Openbare belijdenis Driezvegen 9.30 en 2 uur Leesdienst Goes, Westerkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 42 Oosterkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Dr C. Stam, Zondag 41 Collecte voor Chr. Opl. school gezinsverzorgsters te Rotterdam. 's-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. E. Booy Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds Wijnia te Zevenhoven Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Lcwedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds Schiebaan te De Krim Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds P. van Dijk te Krommenie Bergen op^ Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 uur Ds A. Veldhuijzen, Legerpredikant Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds D. W. Dondorp te Marken Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven Bruinisse 10 en 3 uur Cand. Winter Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. H. <de Boer te Middelburg Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 3 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 2.30 uur Ds J. H. Meijer Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. de Boer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Cand. H. A. Starrenburg te Amsterdam Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Y. Tiemersma Ds H. Windig, momenteel werkzaam als reserve-legerpredikant, is verhuisd van Bilthoven naar Ruygenhoeklaan 2 II te-Utrecht. Hij zal thans gaarne een e.v. beroep in overweging nemen. Met groot verlof. Aan de reserve- legerpredikanten in de rang van majoor, Ds G. Aalbersberg te Vlaardingen, Ds J. Brouwer te Renkum en Dr D. K. Wie- lenga, em. predikant te Wassenaar, is op hun verzoek eervol ontslag verleend. Boord predikanten. Ds R. J. de Jong te Winschoten zal 5 maart als geestelijk verzorger van emigranten met de „Grote Beer" een reis maken naar Amerika. Hij keert met de „Zuiderkruis" weer naar ons land terug, waar hij 1 april hoopt te ar riveren. Ds C. L. Timmers te St. Pan- cras zal 14 juni een reis gaan maken als geestelijk verzorger van emigranten naar Canada, om 25 aug. weer in het vader land terug te keren. Grafsteen Ds J. Attema. De kerke- raad van 's-Gravenhage-Oost besloot een gedenksteen te doen plaatsen op het graf van de 30 dec. j.l. overleden nestor der predikanten, Ds J. Attema op de algemene begraafplaats te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage-Oost. De kerkeraad besloot het beroepingswerk in de vacature van wijlen Ds J. Attema ter hand te ne men en heeft de gemeenteleden in de ge legenheid gesteld om namen voor de gros lijst op te geven. s-Gravenhage-Zuid. A.s. zondag morgen zal in de Laakkerk een gedachte- nisdienst worden gehouden in verband met het feit, dat de gemeente 1 jan. j.l. vóór 25 jaar tot openbaring, kwam. In deze dienst zal de nestor, Dr P. v. d. Spek, voorgaan. KORT VERSLAG van de vergadering der klassis Zierikzee van Gerefor meerde Kerken, gehouden op zvoens- dag 6 februari 1957, te Zierikzee. Art. 1. Namens de roepende kerk van Zierikzee opent Ds Tiemersma de ver gadering, leest Psalm 93, laat zingen Ps. 93 en gaat voor in gebed. Plij heet dhr. Spoelstra welkom, aanwezig voor S.S.K., feliciteert Ds Kamper met de geboorte van zijn zoon, en verzoekt de kerk van Zonnemaire de kred. brieven na te zien. Art. 2. De kerk van Zonnemaire brengt rapport uit over de kred. brieven. Alle kerken zijn wettig vertegenwoordigd. Twee kerken hebben een diaken afgevaar digd. Bruinisse en Oosterland vragen va- katurebeurten. De vergadering wordt ge- konstitueerd. Het moderamen neemt zit ting: Ds Kamper, praeses; Dr Becker, assessor; Ds.v. Aller, scriba. Art. 3. Ds Kamper feliciteert br. v. d. Bijl met de geboorte van zijn tweeling; de kerk van Brouwershaven met haar nieuwe kerken wenst de kerk van Zon nemaire moed toe om met het beroepings werk, ook na herhaalde teleurstelling, voort te gaan. Art. 4. De scriba van de vorige ver gadering Ds Tiemersma, leest de notulen van 21 nov. 1956, welke worden goedge keurd en vastgesteld. De uitgaande brie ven over bedrag-gescheurde-kerken en ontwerp-nieuwe-Kerkorde zijn geschre ven. Art. 5. Ingekomen stukken: a. Aangaande Ds M. J. V. te D. kwam bericht van ontzetting uit het ambt; aan gaande Ds J. D., em. pred., van vernieuw de schorsing; met leedwezen vernomen. b. Over kinderbijslag. Regelmatige en tijdige toezending is vereist. c. Van Depp, geest, verzorging koop vaardij. d. Van A.K.B. over de koliekten. e. Van Ds Schut over zijn bereidheid om op de klasses te spreken. Ds Meijer, zend. deputaat, zal kontakt opnemen. Art. 6. Dhr Spoelstra spreekt een gloedvol en ernstig woord over de arbeid van S.S.K. Hij geeft indrukwekkende cij fers over de bijzondere bevolkingsaanwas van steden of dorpen, waardoor in korte tijd zeer veel kerken moeten worden ge bouwd. Het vraagstuk van Randstad Hol land is kerkelijk en pastoraal van ingrij pende aard. S.S.K. vraagt 1,50 per ziel, want een millioen is nodig. Een opwek king gaat uit tot al de kerken der klassis deze bedragen te voldoen, opdat velen geestelijk en kerkelijk niet verkommeren. Art. 7. Instructies. Vakaturebeurten worden toegestaan. Art. 8. Rapporten, o.m. over a. Zending, door Ds Meijer. b. Over boeken en bescheiden van de quaestor, door Ds Tiemersma. In orde bevonden. ^c. Art. 13 door Ds Radder. d. Art. 11 door Dr Becker. De kerken" worden opgewekt vooral de klassikale kol iekten te gedenken. Art. 9. Rondvraag art. 41. Gevraagd wordt naar de Alg. Ouderd. verz. De klassis spreekt uit, dat zij zich aansluit bij het advies van Gen. en Part. Synode, en.machtigt depp. ad art. 11 bij beoor- deling van aanvragen daarmee rekening te houden. a Ter sprake komthet punt zendings- -> quotum bij aanvrage ad art.. 11. Ds Meijer brengt de diensten van Renesse ter sprake en vraagt om medewerking der klassis. Voorgesteld wordt dat er ook ten aanzien van het Deltaplan nu reeds kerkelijke stappen worden ondernomen voor een deputaatschap in deze. Het puntgeestelijke verzorging van de zieken in de ziekenhuizen op het eiland Sch.-D. komt ter sprake. Aan de kerk van Zonnemaire wordt de geestelijke ver zorging van deze zieken toevertrouwd, zodat m.a.w. de predikant van Zonnemaire ziekenhuispredikant wordt. Art. 10. Vak. beurten worden geregeld. Art. 11. Alg. rondvraag wordt gehou- den, waarbij o.m. Ds Schuddebeurs har telijk dankt voor de belangstelling der kerken bij de bouw en de voltooiing dei- kerk. Art. 12. Roepende kerk: Zonnemaire, nazien kred. br.Brouwershaven, bij de volgende vergadering. Datum1 mei, 10.45 uur. Moderamen: Ds Kersten, prae ses; Ds Kamper, assessor; Ds Becker, scriba. Art. 13. Ds Kamper sluit de vergade ring met dankgebed. Op last der klassis, Dr J. H. Becker, h.t. assessor. ADVIES voor de Classis Goes voor de in het jaar 1957 te houden collecten. Ie kwartaal Theol. Hogeschool, Hulpbehoevende Kerken in de provincie, Evangelisatie in de provincie, Evangelisatie in België, Geestelijke verzorging verstrooiden bui tenland, Geestelijke verzorging verstrooiden in Frankrijk (y2 collecte), Hulpbehoevende diaconieën. 2e kwartaal: Theol. Fac. Vrije Universiteit, Gen. depp. Evangelisatie (op Pasen), Geestelijke verzorging koopvaardij en kustvaart, Generale kas hulpbehoevende kerken (hele collecte), Geestelijke verzorging zee-, land- en luchtmacht, Hulpbehoevende studenten, Evangelisatie onder studerende?!. 3e kwartaal Theol. Hogeschool, Steun Geref. Kerken in Indonesië en N. Guinea, Steun door oorlogsschade en stormschade getroffen kerken, Jeugdcentrum (y> collecte), Generale kas hulpbehoevende kerken (y2 collecte), Geestelijke verzorging ziekenhuispatiën ten en -personeel, Hulpbehoevende kerken in de provincie. 4e kwartaal Theol. Fac. Vrije Universiteit, Hulpbehoevende studenten, Evangelisatie onder studerenden, Evangelisatie Brabant en Limburg, Chr. opleidingsschool voor gezinsverzorg sters, Kas depp. voor emigratie, Zending onder de Joden (Kerstfeest). J. van der Leek, actuarius. KORT VERSLAG classis Middelburg, vergadering 11 Febr. 1957 in de Hof pleinkerk te Middelburg. 1. Namens de roepende kerk van Dom burg opent Ds Dondorp de vergadering. 2. De kerken van Souburg en Oostka pelle zien de credentiebrieven na. Alle kerken wettig vertegenwoordigd. 3. Het moderamen neemt zitting. Ds Streefkerk praeses, Ds Poelman assessor, Ds Meister scriba I, Ds Dondorp scriba II. 4. Personalia. Ds de Groot van Oost kapelle wordt hartelijk gelukgewenst met zijn intree. Verschillende kerken wordt Gods zegen toegewenst op het be roepingswerk. Het 25-jarig huwelijksfeest van Ds Homburg wordt gememoreerd. 5. Het agendum wordt vastgesteld. 6. Notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. 7. Ingekomen stukken worden in be handeling genomen. Deze kunnen alle voor kennisgeving worden aangenomen. 8. Instructies. De kerken van Melis kerke, Grijpskerke, Gapinge, Domburg, Westkapelle vragen vacaturebeurten, wel ke worden toegestaan. 9. Rapporten: a. Rapport Ds v. Til geestelijke ver zorging militairen. O.h.a. blijken de ker ken trouw te zijn t.a.v. het contact met hun leden in militaire dienst. b. De quaestor der classis, br. Lavooij, verschijnt ter vergadering. Het financieel verslag over 1956 wordt aan de orde ge steld. Blijkt, dat er een nadelig saldo is. In verband daarmee stelt de quaestor voor, om in de begroting voor 1957 de bijdrage der kerken te verhogen. c. Rapport over de boeken van br. La vooij komt ter tafel. Zowel de boeken van de classicale financiën als die der classi cal collecten werden in orde bevonden. Br. Lavooij vraagt nog met aandrang de Zendingsquota per kwartaal en vooruit te betalen. d. Rapport Zending. Ds Streefkerk rapporteert. Een brief van Ds Tirto van Tuban wordt voorgelezen. Dit persoonlijk woord van onze Javaanse predikant over zijn werk wordt zeer gewaardeerd. Met blijdschap kan worden gewaagd van ze gen in alle districten. Voorts worden i.v.m. de a.s. komst van Ds Schut nog verschillende punten door gesproken. e. Rapport Predikantstractementen. De door de commissie voorgestelde richtlij nen worden aanvaard. De commissie wordt dank gebracht voor haar arbeid. 10. Rondvraag art. 41 K.O. levert niets op. 11. Persoonlijke rondvraag. Ds Poel man rapporteert over zijn vertegenwoor diging bij de intree van Ds de Groot. De kerk van Oostkapelle dankt de classis voor haar afvaardiging. De kerk van Ga pinge dankt de classis voor haar vertegen woordiging bij het afscheid van Ds Spoel stra. De kerk van Vrouwenpolder stelt voor een classicale collecte te doen hou- Van het nieuwe bundeltje „ENIGE GEZANGEN" EN ZES NIEUWE FORMULIEREN is nu ook een uitgaaf op dun- drukpapier, zeer gemakkelijk achter in Uw Bijbel te plakken. Prijs 60 en 70 cent. Verkrijgbaar bij NIEUWE BURG 26—28 MIDDELBURG. den ten einde de kerk van Gapinge te steunen bij haar kerkbouw. Aanvaard. 12. In een „tweede ronde" wordt nog gelegenheid gegeven te spreken over het concept-nieuwe Kerkenorde. 13. Vaststelling volgende vergadering op Dinsdag 14 Mei 1957, 's morgens 9 uur, Hofpleinkerk, Middelburg. Modera men: Ds v. Til, praeses; Ds Streefkerk, assessorDs Meister, scriba IDs Poel man, scriba II. Roepende kerkGapinge. 14. Persverslag gelezen en vastgesteld. 15. De praeses sluit de vergadering met dankgebed. In opdracht der classis, A. J. Dondorp, Scriba II.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3