PREDIKBEURTEN Officiële Berichten WIE HELPT ZONDAG 20 JANUARI 1957. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 20 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. H. de Boer, Zondag 20 Collecte hulpbehoevende kerken in de provincie. Luth. Kerkavond 7.15 uur geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman, Bed. H. Av. en Dankz. 24 Januari 2 uur Ds R. Bakker te Doorn, Huwelijksbevestiging Domburg 10 uur Cand. Van Noort, 2.30 uur Ds J. v. d. Wal. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 en 2.30 uur Cand. R. Peterse te Amsterdam Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout, Bed. H. Av. en Dankz. Meliskerke 9.30 uur 2.30 uur Ds J. H. de Boer. Oostkapellc 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon, Bed. H. Av. en Dankz Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Veere 10 en 2.30 uur Ds P. van Strien te Delft Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg, Bed. H. Av. en Dankz. Vrouzvenpolder 10 uur Ds J. v. d. Wal, 2.30 uur Cand. T. S. de Groot Westkafelle 10 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte Evangelisatie onder studerenden. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff, Bed. H. Av. en Dankz. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Breskens 10.30 en 3 uur Ds J. C. Streefkerk te Veere Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 5.30 uur Ds Th. Rienks; nam. Afscheidspredikatie Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Ter neuzen 10 en 3 uur Ds PI. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Matth. 5:8; namiddag Zondag 25. Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Cand. J. C. Eman te Terneuzen CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds P. Bakker te Kielwindeweer Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. v. d. Veen Goes, Westerkerk, 10 uur Dr C. Stam 5 uur Ds R. A. Flinterman, Zondag 38 Oosterkerk, 10 uur Ds R. A. Flinterman 5 uur Dr C. Stam, Zondag 36 en 37 Collecte voor de hulpbehoevende kerken in de Classis. s-Gravenpolder 10 en 2.30 uur Ds S. Oegema Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Bed. PI. Av. en Dankz. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Ds G. S. Oegema te Zutfen Kruiningen 10 en 2.30 uur Dr B. A. Knoppers te Soest Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra nam. Voorb. H. Av. Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds J. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra te Genemuiden Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel, Zondag 17 Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 u. Ds A. G. v. d. Stoel Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 10 en 2.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Bruinisse 10 en 3 uur Cand. Van Ulden te den Haag Colijnsplaat 10 en 2.30 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 en 3 uur Ds J. PI. Meijer, Bed. H. Av. en Dankz. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 uur Leesdienst, 5 uur Dr J. H. Becker. Oosterland 10 en 2.30 uur Cand. P. van Breugel te Amsterdam Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds J. H. Meijer Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten; voorm. Zondag 33 Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Dr J. H. Becker Leeuwarden. De kerk heeft een recht schip en in de voorgevel waar zich ook de hoofdingang bevindt een open klokke- toren op welks top een kruis is aange bracht, dat verlicht wordt. Het kerkje biedt plaats aan 200 personen en heeft zowel banken als stoelen. In de zijwanden zijn glas-in-lood-ramen aangebracht. De kansel staat op een podium tegen een boogvormige wand, die in groen gehou den is. Het orgel komt naast de preekstoel en boven de kansel een houten kruis. In 't bijgebouw, dat door dubbele deuren in tweeën gescheiden kan worden, heeft men de consistorie en vergaderruimte aange bracht. Plet bijgebouw heeft ook een keu kentje. Groen en geel domineren als kleu ren in het interieur, dat daardoor een frisse indruk maakt. De gemeente ver gaderde voorheen in een lokaal van de chr. school, maar haar groei vorderde meer ruimte en thans heeft zij een fraai bedehuis voor haar eredienst gekregen. Midden februari a.s. hoopt men liet in gebruik te nemen. Beilen. Kerk, pastorie en kosterwo ning zijn voor 100.000,verkocht aan het R.K. kerkbestuur te Assen. Dedemsvaart. De kerkeraad heeft zich opnieuw breedvoerig bezig gehouden met het stichten van een Cultureel Cen trum, waartegen hij zijn in 1955 geuite bezwaren handhaafde. Hij besloot zich nader te verstaan met de maatschappelijk werk-adviseur van de Prov. Geref. Stich ting voor Maatschappelijk werk in Over ijssel. Groningen. De v.m. Noorderkerk al- Sinds enkele jaren brengt een groot aantal buitenkerkelijke kinderen een twee- weekse vakantie in Zeeland door uit de goede zorgen van de gereformeerde zon dagsscholen en jeugdclubs uit Rotterdam. Ook in Zeeland heeft dit ogenschijnlijk eenvoudige werk reeds vrucht gedragen en het stijgend aantal gastvrije gezinnen zal dit jaar in onze provincie ongetwijfeld nog meer omhoog gaan. Nu treft het zo dat juist in de maand dat de actievoorbe reidingen beginnen, maart-april, Zeeland het correspondentie-adres zal missen. Per 1 maart a.s. vertrek ik n.l. uit Zierikzee. Namens het bestuur van de Geref. Z. en W. uit Rotterdam doe ik een dringend beroep op één der lezers of lezeressen zich voor dit werk beschikbaar te stellen. Het betreft een coördinatie van werk. Alle bescheiden van de voorbije jaren staan m'n opvolger ter beschikking. Wie meldt zich schriftelijk of telefonisch voor 1 maart J. Francke, Nieuwstraat 24, Zierikzee, tel. 26. De penningmeesters van Diaconieën en Classes in onze provincie worden beleefd verzocht vanaf heden de gelden bestemd voor „de kas van hulpbehoevende diaco nieën in Zeeland" te storten ten name van de Penningmeester van de kas voor hulp behoevende Diaconieën v. d. Geref. Ker ken in de prov. Zeeland, Leliestraat 27 te Goes. Giro ^7158. Het adres van Ds J. Spoelstra, voor heen te Gapinge, is thans Arendplein 37 te Tilburg. SCHOONDIJKE Ieder die persoonlijk afscheid wil ne men van Ds en Mevrouw Rienks zijn van harte welkom op woensdag 23 januari van 7.309 uur in het jeugdgebouw Laus Deum te Schoondijke. OOSTKAPELLE. De kerk van Oostkapelle vraagt afvaar diging van de zusterkerken in de clas sis Middelburg bij de intrede van Ds de Groot op Zondag 27 Januari 1957, des namiddags half drie. GEERTSE, Scriba Okke Jager. Interview met de tijdgeest. Uitg. J. H. KokN.V., Kampen. Op de hem eigen manier ontleedt deze auteur het leven, ook het christelijk leven van deze tijd, en zegt daarover veel rake dingen. Bij deze ontleding wordt veel kaf prijs gegeven aan de wind, en dat is zeker een voordeel. Het is een merkwaardig verschijnsel, dat wij in deze tijd dat wel graag mee maken. Is er ook zoveel hunkering naar opbouw? Men kan tenslotte bij de ont- hier had enkele maanden geleden bij wijze van proef de naam gekregen van Goede Herder-wijk. Het blijkt, dat deze naam er echter niet in wil. Thans heeft de ker keraad besloten deze wijk een historische naam te geven, zodat ze voortaan zal he ten Ebbingswijk. Daarin wordt de her innering bewaard aan het allereerste eigen kerkgebouw dat de Geref. in deze stad bezaten, n.l. de Ebbingekerk. Woubrugge. Na brede discussie heeft de gemeenteraad besloten op voor stel van B. en W. om van de Geref. kerk alhier 610 m2 grond te kopen voor één gulden ten behoeve van de aanleg van een nieuwe verbindingsweg langs de bijzon dere school tussen de v. Hemessenweg en de Boddens Hosangweg, welk terrein on langs door de kerkeraad is aangekocht. Ten behoeve van deze aanleg zal de ge meente 10.190,voteren en het kómt B. en W. juist voor deze niet geringe kos ten voor eigen rekening te nemen bij wijze van geschenk aan de Geref. kerk. Met algemene stemmen nam de raad dit voor stel aan, terwijl hij besloot deze verbin dingsweg die de voornaamste toegang tot de kerk zal zijn, de naam te geven van Dr Abraham Kuyperweg. Scribaat. Als scriba van Haulerwijk is opgetreden de heer E. Kronemeijer, Bisschopsweg 4 te Waskemeer. Giften en legaten. De kerk van Hogezand-Sappemeer ontving een gift van 1000,en één van 400, De kerk van Stadskanaal ontving een gift van ƒ800,voor verschillende doelein den. leding ook toeschouwer zijn, het interes sant vinden, enovergaan tot de orde van de dag. Juist zulke lieden zeggen luidkeels: die ontleding moeten wij heb ben. en zij beseffen niet, daarmee hun eigen oordeel uit te spreken. Moeten wij in ons schrijven daarmee ook gaan reke nen Dit boek zal veel gelezen worden, en, naar wij hopen, worden gevolgd door weer andere werken, waarin de positieve opbouw al sterker aan de orde komt. S. Nelly van DijkHas. Jij bent het zorgen kind. Uitg. J. H. Kok, N.V., Kam pen. De boeken van deze schrijfster zijn zeer in trek. En, ze blijven het, hoeveel verschillend oordeel men er over lezen en horen kan. Het bewijst, dat Mevr. v. Dijk- Has toch iets geeft, dat het lezend publiek aanspreekt. Het probleem van het moder ne leven houdt haar bezig, en zij tekent dat in levende personen en toestanden. Ook in dit boek, dat zeker velen zal bezig houden. S. F. Decoster. Suikerbolleke. Uitg. Bosch en Keuning, N.V., Baarn. Een verhaal uit 't kerkelijk leven in een Vlaamse gemeente. Jef, de dominee, en Suikerbolletje, zijn vrouw, werken daar, ieder op zijn wijze. Het is een aantrekkelijk verhaal, vol van „gebeurtenissen". Wanneer Jef ein delijk geestelijk verzorger in de gevange nissen te Brussel wordt, blijkt, wat met name Suikerbolleke in de gemeente heeft betekent. Een verhaal, dat U graag zult lezen. S. Dr A. Noordtzij. De profeet Ezechiël. Ie deel, hoofdstuk 12J. In de serie „Korte Verklaring"Uitg. J. H. Kok N.V., Kampen. Tweede druk. Ook dit deeltje van de Korte Verkla ring is nu weer verkrijgbaar. De profe tieën van Ezechiël behoren tot de moei lijk verstaanbare, waarbij goede voorlich ting nodig is. Dan wordt ons inzicht in de wonderen van Gods openbaring rijker. De uitlegging, door wijlen Prof. Noordtzij destijds gegeven, berustte op diepgaande studie. Wij zijn dankbaar, dat deze her druk is verschenen en bevelen het gebruik van deze practische commentaar ten zeer ste aan. S. Dr K. Dijk. De dienst der prediking. Üitg. J. H. Kok, N.V., Kampen. Professor Dijk, die inmiddels met eme ritaat ging, heeft de theologie, de predi kanten en de Kerken een grote dienst be wezen door dit omvangrijke werk uit te geven. Niemand zal ontkennen, dat „lei ding" bij het moeilijke werk der prediking voortdurend nodig blijft. En, Prof. Dijk die jarenlang de ambtelijke vakken heeft onderwezen, na een jarenlange dienst als predikant, was bij uitstek de man, om ons dit werk te geven. In de worsteling om de prediking kan deze studie ons bijzonder helpen, om het karakter van de prediking als „opening" van het Woord weer op de voorgrond te stellen. Hier is een materiaal verwerkt, dat ons met respect vervuld. Plier wor den richtlijnen getrokken, vinger wijzigin gen gegeven, die iedere predikant of stu dent moet ter harte nemen. Het zou voor de schrijver zeker de grootste voldoening zijn, als hij het mocht beleven, dat de pre diking weer steeds meer getrouw is aan het door hem voorgestane beginselzó met de rijkdom van de tekst, van de Bij bel, tot de gemeente komen, dat deze een diepe indruk ontvangt van het spreken Gods tot zijn volk! Wij wijzen met na druk op deze belangrijke uitgave. S. H. Veldkamp f. De balling van Kabaroe. Uitg. T. Wever, Franeker. Tweede druk. Bij de verschijning van dit werk des tijds is deze uitgave alom, en terecht, ge prezen. Ds Veldkamp bezat een bijzon dere gave, om het oude profetische woord voor onze tijd te doen leven. Uitgaande van de tekst kwam hij tot verkondiging. Zo werd zijn woord vol profetische kracht. Daarom is het van belang, dat dit homiletische werk over Ezechiël weer verkrijgbaar is. Het zal spoedig zijn weg vinden en mogelijk zal er nog wel een volgende druk komen. Men leze zelf. S. ADVERTENTIÊN Heden overleed onze geliefde vader, behuwd- en grootvader SIMON DE VISSER, wedn. van Katharina Wisse, in de ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. Wed. D. SIMONSE— DE VISSER. J. DE VISSER. N. DE VISSER— WIJKHUYS en kleinkinderen. Meliskerke, 14 januari 1957. Wederkerig wensen wij vrienden en bekenden in 1957 de zegen des He ren toe. Met hartelijke dank en groeten, Fam. Ds H. SCHOLING—BOS. Geref. Pastorie, Zuidland.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1957 | | pagina 3