FEEST OP FEEST PREDIKBEURTEN Officiële Berichten De S.S.K. ploegt voort BOEKHANDEL FANOY ZONDAG 14 OCTOBER 1956 CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. 2- uur Ds W. J. Meister, Bed. H. Av. 5 uur Ds P. van Til, Dankz. (Noorderkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Voorb. H. Av. 5 uur Ds W. J. Meister Rusthuis 1.30 uur Ds P. van Til, Bed. H. Av. Collecte Evangelisatie in de stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Geen dienst Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds H. J. Hegger te Denderleeuw Namiddag Voorber. PI. Av. Domburg 2.45 uur Ds P. van Til Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra, Bed. PI. Av. en Dankz. Grijpskerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Drs A. Verschoor. Koudekerke 9.30 en 2.30^uur Ds C. Boonvoorm. Voorb. H. Av. Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Voorber. PI. Av. Oostkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe, Bed. H. Av. en Dankz. Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds J. H. de Boer St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds A. Elshout; voorm. Voorb. H. Av. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld Bed. H. Av. en Dankz. Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk, Bed. H. Av. en Dankz. Vlis sing en .9.30 en 5 uur Drs A. Verschoor, Bed. H. Av. en Dankz. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. Collecte Emigratie. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashoff, Voorb. H. Av. Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée, Bed. H. Av. en Dankz. Breskens 10 en 3 uur Ds G. J. Pontier te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks, Bed. H. Av. en Dankz. Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds H. Pestman Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Bed. H. Av.namiddag Op. 27. Dankz. H. Av. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller, Geersdijlc CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Veen, Bed. H. Av. en Dankz. Driewegen 9.30 en 2 uur Ds R. A. Flinterman Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Westerkerk, 10.30 en 5 uur Dr C. Stam Zondag 23. Collecte hulpbeh. Kerken in de Classis. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Cand. Joosse te Goes Heinkenszand 10 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Bed. H. Av. en Dankz. Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek In beide diensten Bed. H. Av. Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruiter Wemeldinge 10 uur Leesdienst, 5 uur Ds J. Koolstra. Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. E. Booy, Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds S. P. Poertawyoga Hoogerheide R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 uur Ds S. P. Poertawyoga Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Cand. P. van Oosterhoudt te den Haag Voorber. H. Av. Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Ds J. H. Meijer Bruinisse 10 en 5 uur Ds Appelo te 's-Gravenhage Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers, Bed. H. Av. en Dankz. Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 3 uur Ds T. J. Hagen te Deventer Kamperland 9 en 2 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker, Voorb. H. Av. Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Dr J. PI. Becker. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7 uur Ds T. J. Hagen Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds F. J. B. Schiebaan te De Krim Wissekerke 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds D. Bouwknegt. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Y. J. Tiemersma Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten foort, S. Terpstra, predikant te Fort William, Canada, met verlof hier te lande. Examens. Aan de Theologische Ho geschool te Kampen is geslaagd voor het prop. examen de heer A. van Zuylen te Rotterdam. Aan de V.U. slaagde voor het cand. examen theologie de heer R. Petersen te Amsterdam. De classis Coevorden heeft peremptoir geëxami neerd en toegelaten tot de dienst des Woords en der Sacramenten de heer G. A. v. d. Wal, cand. te Utrecht en beroe pen predikant te Erica en de classis Utrecht de heer C. G. Mak, cand. te Leeuwarden en beroepen predikant te Vreeswijk. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Aalten nam Ds. R. Siertsema afscheid van Sibculo met Matth. 1116 19. Wegens vertrek naar Londen nam Ds. C. Vos afscheid van Westmaas met Deut. 32:11 en 12. Ds. A. B. WM. Kok, em. predi kant te Zaltbommel, is verhuisd naar Kerkstraat A 71e te Rossum (Geld.). Ds. L. M. Wynia te Zevenhoven, heeft eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Wynia werd 6 Januari 1892 geboren en aanvaardde 14 Januari 1917 het predik ambt te Wateringen. Vandaar vertrok hij in 1921 naar Murmerwoude, waar hij tot 1941 werkzaam was. In 1946 Werd hij predikant te Kolhorn, om 15 Januari 1950 intrede te doen te Zevenhoven-Noorden. Ds. A. v. d. Weg te Bussum, ont ving van zijn kerkeraad verlof om enkele weken de vacante kerk van Londen te dienen. Hij zal tot 29 October a.s. af wezig zijn. Harderwijk. De kerkeraad besloot tot het aangaan van een hypothecaire le ning, groot 120.000,ten behoeve van kerkbouw. Hilversum. De kerkeraad heeft be sloten, dat voor de Oosterwijk voortaan Zondags dubbele diensten zullen gehou den worden. Kampen. Sedert mensenheugenis heeft in de Geref. Kerk alhier een merk waardig dubbel huwelijk plaats gevonden. Twee dochters van Prof. Dr. G. B. Wurth zijn op dezelfde dag in het hu welijk getreden met een buitenlander, bei den van Hongaarse afkomst. Beide brui degoms verkozen de vrijheid aan deze zijde van het ijzeren gordijn. De ene brui degom is de heer Aladar Komjathy, pre dikant van de Hongaarse Geref. kerk in de Ver. Staten. Hij trad in het huwelijk met Mej. H. Brillenburg Wurth, lerares aan een huishoudschool te Utrecht en de ander de heer Attilla Alexander Kvi, een Tsjech van geboorte, die later in Honga rije woonde en nu leraar geschiedenis is aan het Chr. Lyceum te Harderwijk. KADERCURSUS G.J.C. Zierikzee en omgeving opgelet! De kadercursus „Onze jeugd moet spreken met een eigen stem" wordt D.V. 20 October om 2.30 uur gehouden in het N.V. Ver.-gebouw ,,'t Vrije" te Zierik zee. Alle leidsters en leiders der clubs en de bestuursleden van M.V. en J.V. zijn welkom. Zie voor verdere bijzonderheden het schrijven van het G.J.C. d.d. 17 Aug. 1956. Koudekerke. A. v. Vlaanderen. AAN DE DIACONIEËN IN ZEELAND! Deputaten voor Onderlinge steunverle ning aan hulpbehoevende Diaconieën de len hierbij mede, dat zij eind October ho pen te vergaderen. Diaconieën die menen voor hulpverle ning in aanmerking te komen, dienen hun aanvraag daartoe in te zenden aan het adres van de secretaris, uiterlijk 24 Oc tober a.s. Deputaten voornoemd, P. Koole, secretaris, Oostweg 46, Krabbendijke. Het is gelukkig niet altijd ploegen op rotsen, wat de S.S.K. doet. Volgens de jongste gegevens ontving zij uit de ker ken een bedrag van ruim twee ton 226.794,02). Hieronder aan collecten 177.339,34 en aan giften van particulieren 49.454,68. Alvast is ons door de kerken alweer toegezegd een bedrag van 80 mille, welk bedrag nog steeds groeiend is. Tengevolge van de mishandeling door de Duitse bezetter zocht hij na de bevrijding genezing in Zwitserland en thans is hij bij het M.O. hier te lande werkzaam. Hij trad in het huwelijk met Mej. M. Bril lenburg Wurth, lerares aan de Zwolse Muziekschool. De vader van de bruiden, Prof. Wurth, bevestigde het huwelijk van zijn kinderen met een predikatie in de Burgwalkerk over Hebr. 118b. Merk waardigerwijze mogen wij aan dit verhaal nog toevoegen, dat de moeder van de bruidjes, Mevr. Brillenburg Wurth v. Leeuwen tegelijk in het huwelijk trad met haar zuster en dat haar vader tege lijk huwde met zijn broer. Dubbel-huwe- lijken zijn dus bij de familie Wurth tot een traditie geworden - Vlieland. De classis Franeker heeft een commissie benoemd in verband met- moeilijkheden alhier. Deze commissie zal de mogelijkheden van intensivering van het geestelijk leven Onderzoeken en daar over op een volgende vergadering rappor teren. Zutphen. De kerkeraad heeft zich uitvoerig bezig gehouden met kerkbouw en daarbij uitgesproken niet te gevoelen voor het z.g. zaalkerk-type. De kerkelijke bijdrage van de pre dikant. In verband met de vraag van de kerkeraad van Achlum, om advies in be trekking tot de kerkelijke bijdrage van de predikant, sprak de classis uit het oor deel over al dan niet betaling daarvan te laten aan de vrijheid van de predikant. Ouderlingenconferentie. De classis Woerden zal 3 November een Ouderlin genconferentie houden in de Zuiderkerk te Alphen a. d. Rijn. Als referent zal op treden Prof. Dr. K. Dijk, rustend hoog leraar te Amsterdam, met het onderwerp „Over de verschraling van het geestelijk leven". Herstel der kerkelijke eenheid. De kerkeraad van Utrecht-O. besloot aan Ds. G. Laarman te verzoeken contact op te nemen met voorgangers van verschillende kerkelijke denominatie teneinde te komen tot een gemeenschappelijke herdenking van de kerkhervorming, zulks naar aan leiding van een schrijven van de Vereni ging tot herstel van de kerkelijke eenheid der Geref. belijders. Utrecht-Oost. Er zullen nu ook kerkdiensten gehouden worden in de aula van de Rijksuniversiteit op het Domplein en wel iedere tweede Zondag van de maand. De kerkeraad greep deze gelegen heid dankbaar aan en droeg de desbetref fende wijkraad op zich met de organisatie te willen belasten. -Giften en legaten. Voor de bouw van de nieuwe kerk te Vlaardingen kwam een gift in van 1000, Het vrijwilligheidsprincipe van de S.S.K. doet het. De S.S.K.kan geen enkele collecte „op leggen" en wil dat ook niet. De grote krachtsinspanning waarvoor al onze ker ken staan, moet zelf tot de verbeelding van ons kerkvolk spreken. En gelukkig doet dat het ook. Mede dank zij het vurig woord van br. Spoelstra, die als een tweede Haggai in de tempel verschijnt en zijn brandende woorden laat branden van de kansels, in kerkeraden, in classes en in gemeente avonden. Buiten kijf is de kerkbouwactie in de bedreigde gebieden missionair werk van de grootste betekenis. Nog nooit hebben onze kerken gestaan voor een zó ingrijpende nood. Sinds 1945 is er door onze kerken aan ruim 10 mil- lioen gebouwd. Dit getal zal in de eerste 10 jaren zeker verdriedubbeld worden. Nadere bijzonderheden zult U straks le zen in een nieuw door de S.S.K. uit te reiken folder. De S.S.K. verwacht, dat deze folder bij tienduizenden het land zal doorvliegen. De kwestie van overheidssteun bij kerkbouw is gezien de politieke situatie in den lande, nog hoogst onzeker. Welis waar is de S.S.K. uiterst waakzaam op dit punt, maar zij gaat van het principe uit, dat de kerken zelf het uiterste van haar vermogen hebben te doen. Dat principe wordt door onze mensen verstaan. En daarom wast de stroom van offervaardigheid in de laatste maanden ontroerend. Ons volk wordt wakker. Het begrijpt, dat het Huis Gods in het geding is. Met schrik ziet het de ontstellende ver wereldlijking in deze tijd. Er komt op leving. Niet het minst ook in de predi king en in alle mogelijk nieuw georiën teerd kerke werk. Met name voor de jonge kerk is het een lust om kerkelijk mee te leven. Wie begrijpt zó intens de zin van het christe lijk offer als de jeugd? Laten kerkeraden eventueel toch de jeugd inschakelen, opdat het gevraagde bedrag 1,50 per ziel er zo spoedig mogelijk komeGaat het niet in één jaar, dan maar in twee of drie jaar. Maar laat er geen kerk zijn, die geen oog heeft voor het grote werk dat God bezig is te volbrengen door ons aller krachten. De S.S.K. is ondanks slapheid en te genwerking ook, hoopvol gestemd. Wie alleen op God zijn vertrouwen stelt, komt nooit beschaamd uit. Geen cent wordt on oordeelkundig uitgegeven. Maar er wordt ook niet gepraat, waar gehandeld moet worden. De S.S.K. heeft wel geleerd bij de dag te leven. Ondanks al haar grote zorgen, die de zorgen der kerken zijn, speurt zij telkens en telkens de grote trouw des Heren voor Zijn gemeente. Wat zijn daarbij verge leken de stenen op haar akker, die zij ook ontmoet? Wanneer zal men het algemeen begrijpen, dat alleen de zegen des Heren Binnenkort verschijnt Ds OKKE JAGER prijs gebonden 3,90. Bestellingen kunnen nu reeds opgegeven worden aan NIEUWE BURG 26—28 MIDDELBURG rijk maakt? Alle organisatie en alle ker kelijke sanctie en alle kerkrechtelijkheid baat niets als wij niet in de éérste plaats staan in de kracht des Geestes. Wij ploegen voort, wetend dat God grote zegen over de kerken zal uitstorten. Wie wil ons helpen met zijn gebed en offerande Gironummer S.S.K., Utrecht, is 640833.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3