mmmmi Officiële Berichten t PREDIKBEURTEN MW Provinciale dag Is dc pit er uit Aan onze Lezers nalist H. L. Baarbé, op deze arbeid ge attendeerd. Het kan ook zijn, dat Mejuf frouw J. H, Kuyper, die steeds belang stelling in mijn werk en mijn publicaties heeft betoond, haars vaders aandacht op deze tak van arbeid vestigde. Hoe dit zij, de schrijver van „Starren- flonkering" greep naar de pen en schreef o.a.Amsterdam heeft minstens 12 per sonen-als de heer Baas nodig!" Kuyper was hierbij, zoals in vele dingen, zijn tijd vooruit. De evangelisatie zou in het ker kelijk huisgezin nog lang, tientallen jaren, „een thuisliggertje" blijven, een kerkelijke verschoppeling. Daaraan is na de tweede wereldoorlog veel ten goede veranderd. Evenals vele andere dingen werd het werk der evangelisatie fors aangepakt. Tijde lijke oplevingen zijn evenwel onvoldoen de, wij moeten doorgaan en voortgaan. Nu is het een wet van dit ij dele leven, dat na actie steeds weer reactie volgt. Vergis ik mij niet, dan zijn er symptomen, die er op wijzen, dat de belangstelling voor de evangelisatie begint te verflau wen. Oude methoden worden wat al te gemakkelijk in de vuilnisbak gedeponeerd en voor de nieuwe vormen wordt het soms bezwaarlijk de vrijwillige krachten te vin den. Toch is de evangelisatie-arbeid nood zakelijker dan ooit. Nederland is geen christelijke natie meer! Hoe veel te ster ker dan in 1919 geldt thans het woord van Kuyper: „Amsterdam (en ook Rot terdam, den Haag en andere grote steden) heeft minstens twaalf evangelisten no dig!" Ook vele ontkerstende streken op het platteland roepen om bearbeiding. Als ik wandel over de polderwegen van mijn ge liefd Noord-Holland knoop ik dikwijls een gesprek aan met voorbijgangers of ik duik de een of andere woning in. Over het geheel genomen vriendelijke mensen, die graag willen praten. Maar ze zijn al leen persoonlijk bereikbaar, ze moeten stuk voor stuk en met grote volharding worden bearbeid. Daartoe ontbreken de krachtentenzij U in de beurs tast en een offer brengt. Generale deputaten voor de evangelisatie willen op 30 sep tember een collecte houden, Operatie EV 200, die moet klinken als een klok. De opzet is een bedrag van twee ton bijeen te brengen, waaruit de onderscheiden ta ken naar evenredigheid zullen worden ge steund en uitgebouwd. Dit plan kan sla gen, als het volk Gods geeft en bidt, dat de Here Zelf arbeiders in zijn oogst uit- stote. Gereformeerden, tóónt, dat ge Kuyper en Lindeboom niet vergeten hebt en hun niet onwaardig geworden zijt! Bovenal, gehoorzaam en geloof Hèm, Die innerlijk met ontferming over de schare bewogen was N. Baas. Het Provinciaal Bestuur van Gerefor meerde Vrouwenverenigingen in Zeeland deelt mee, dat het haar Provinciale dag hoopt te houden op D.V. dinsdag 25 sep tember te Goes in „De Prins van Oranje", Nieuwstraat. In de morgen vergadering, die om 10 uur begint, spreekt Mw. C. de Goede Mom, Gramsbergen, over: „Als we het maar zien". Heropening van de vergadering 's mid dags om 2 uur. Spreker: Dhr. L. v. d. Zweep, Amsterdam, over: „Zoekers naar hun wereldbeeld". Verder samenzang. We hebben een woord voor de man! Als we geen ingedommeld volkje willen zijn, dan moet elke man van Neerland's stam een kerel zijn, waar „pit in zit". Een man, die leiding kan en wil geven in kerk, staat en maatschappijWij, Gereformeer de mannen, moeten meer uit de Bijbel leven, en dat alleen zal ons voeren uit de impasse van lauwheid en ingezonkenheid (Geref. Mannenbond te Huis ter Heide. U.) AGENDUM vergadering der Classis Zierikzee van Gereformeerde Kerken D.V. Woensdag 5 September 1956, St. Domusstraat, Zierikzee. Aanvang half elf. 1. Opening door de roepende kerk van Scharendijke. 2. Nazien der credentialen door Wisse- kerke. 3. Constitueren der vergadering. Mode- ramen H. L. v. Aller, PraesesY. J. Tiemersma, Assessor; P. L. Schud- debeurs, Scriba. 4. Vaststellen der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Algemene rondvraag. 11. Vaststellen van het persverslag. 12. Aanwijzing van de roepende kerk en tijd der volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Scharendijke, T. Kamper, Praeses. M. P. v. d. Weele, Scriba. AGENDUM voor de vergadering van de classis Tholen der Gereformeerde Kerken, te houden Woensdag 5 Sep tember 1956 te Bergen op Zoom, aanvang 9 uur. 1. Opening. 2. Nazien der credentiebrieven en in structies. 3. Notulen. 4. Zaken uit de notulen. 5. Mededeling en behandeling van in gekomen stukken en gevoerde cor respondentie. 6. Behandeling instructies. 7. Rapporten, o.a. Part. Synode, kerk visitatie, percentagecijfer, predikants traktementen, zending, bezoek con tactvergadering Mannenver. 8. Rondvraag naar art. 41 K.O. 9. Inning en verantwoording van col lecten en quota. 10. Regeling deputaatschappen. 11. Eventuele regeling deputaatschappen. 12. Algemene rondvraag. 13. Vaststelling volgende vergadering. 14 Toelichting van de heer H. H. Spoel- stra van 's-Gravenhage inzake aan vrage steun Stichting Steun Kerk bouw. 15. Lezing persverslag. 16. Sluiting. De Scriba, Mr. J. J. Versluys. Oud-Vossemeer, 23 Augustus 1956. 's-GRAVENPOLDER Wegens vertrek van br. W. Tiemens naar Breda is het voorlopig adres voor alle kerkelijke post: De Heer J. Lansen, Ambachtstraat 2, 's-Gravenpolder. Namens de kerkeraad der Geref. Kerk van 's-Gravenpolder, de wnd. scriba, M. P. de Dreu, Dorpsstraat 63, 's-Gravenpolder. Per 1 September a.s. worden de kwitanties per post verzonden aan die abonné's, die het abonnementsgeld tot heden niet per giro of op een andere wijze betaalden. Vriendelijk verzoek derhalve vanaf heden niet meer te gireren. En, zou U ons het genoegen willen doen de kwitantie bij eerste aanbieding te willen voldoen. Het kan zijn, dat U bij een tweede aanbieding afwezig is en dit zou weer extra inningskosten veroor zaken. Bij voorbaat onze hartelijke dank voor Uw medewerking. De drukkers Littooij Olthoff ZONDAG 2 SEPTEMBER 1956. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur 2 uur 5 uur (Noorderkerk) 9.30 uur 5 uur Luth. Kerk, avond 7.15 uur Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds P. van Til Ds J. H. de Boer, Zondag 3 Ds J. H. de Boer, Zondag 3 Ds J. H. de Boer, Zondag 3 Ds P. van Til Collecte Theol. Hogeschool. geen dienst Ds H. K. Poelman Domburg 10 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp, Bed. H. Av. en Dankz. Gapinge 9.30 en 2 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds J. Spoelstra Cand. v. d. Broek te Baarn Ds A. Elshout Cand. Overdulve te Amsterdam Oostkapelle 10 en 2.30 uur Cand. T. S. van Leeuwen te den Haag Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Bed. H. Av. en Dankz. Ds C. Boon Ds G. D. L. Brederveld Ds W. A. Jelsma te Woudsend Ds H. A. Wiersinga te Baarn Ds J. v. d. Wal Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk. Collecte hulpbehoevende Kerken in de provincie. St. Laurens 10 en 2 uur Souburg 9.30 en 2.30 uur Veere 10 en 2.30 uur Vlissingen 9.30 en 5 uur Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds M. Grashoff Ds G. ter Steege te Vianen Ds F. L. Schalkwijk Ds Th. Rienks Ds D. Middelkoop Voorm. Matth. 5:3; nam. Zondag 9. Zoutespui (Chr. School) 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Bed. H. Av. en Dankz. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Driewegen 9.30 en 2 uur Ds W. J. Meister te Middelburg Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk. Westwal, 10.30 en 5 uur Dr C. Stam Zondag 20. In beide morgendiensten Voorber. H. Av. Collecte voor de Evangelisatie-noodgebieden. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Ds H. J. Kouwenhoven Ds O. van Noort te Nieuwendijk Ds J. Koolstra Ds S. Oegema Nieuwdorp 10 en 5 uur Ds G. Aalbersberg. Namiddag Afscheid Wemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruijter Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Yerseke 9.30 en 2 uur Dr J. H. Becker te Nieuwerkerk CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel Alg. B. Gasthuis 8.309 uur Ds A. G. v. d. Stoel Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 u Ds Mr. C. Brouwer Legerpredikant te Ossendrecht. Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 2.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds H. D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds H. D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 1.30 uur Bruinisse 10 en 5 uur Drs A. Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 uur Leesdienst, 3 uur Drs A. Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper, Wissekerke 10 en 2.30 uur Zierikzee 10 en 5 uur Ds G. Zonnemaire 10 en 3 uur Ds P. L. Schuddebeurs Verschoor te Vlissingen Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Ds J. H. Meijer Ds A. J. Radder Verschoor. Ds J. H. Meijer Bed. li. Av. en Dankz. Ds M. C. Kersten J. Pontier te Vlissingen Ds Oomkes te Schiedam Loek Bergsma door Nel Verschoor van der Vlis. 2e druk. Uitgave J. LI. Kok, N.V., Kampen. Van dit aardige meisjesboek verscheen een 2e druk, een bewijs, dat het gelezen wordt. Wij mogen met een enkele aan kondiging hier wel volstaan. Een aardig geschenk voor de meisjes in het gezin. C. St. Tjeerd Bottema zorgde voor mooie teke ningen tussen de tekst. Aanbevolen. C. St. Het Kindje in de kribbe door Anne de Vries. 3e druk. Uiig. J. H. Kok, N.V., Kampen. Plet Kerstverhaal, aan kinderen ver teld. Dat hiervan reeds een derde druk kwam, zegt, dat het veel gevraagd wordt. De boeken der Koningen. 2e deel. Serie Korte Verklaring door Dr. C. van Gelderen f. Tweede druk. Uitgave J. H. Kok, N.V., Kampen. Deze tweede druk van de belangrijke kommentaar, die door wijlen Prof. van Gelderen eens werd gegeven, maakt het mogelijk, dat velen zich bij de studie over de Koningstijd in Israël kennis kunnen vergaderen, die aan het verstaan van de Heilige Schrift ten goede komt. Deze uit gave zal voor geslachten betekenis behou den, en wij zijn dankbaar, dat ook dit deel in de Korte Verklaring weer te ver krijgen is. C. St.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3