Officiële Berichten Kerknieuws PREDIKBEURTEN BERICHT FILMAVOND Conferentie van Ambtsdragers Theologische Hogeschool te Kampen dat ze te spreken heeft, krachteloos ma ken. Evangelisch Herstel en Opbouw is de gereformeerd landelijke organisatie voor de verzorging van hetevangelisatie werk onder zwak-maatschappelijke krin gen van ons volk. In samenwerking met het evangelisatie centrum en generale evangelisatie-deputa- ten wordt een groeiend en belangrijk stuk kerkewerk geleid. De vele uitgaven, die onze kerken ten behoeve van de evangeli satie te doen hebben, liggen voor een groot deel op het terrein van het jeugdwerk en het gezinswerk, dat hiermede verbonden is. Talrijke jeugdleiders en jeugdleidsters, maatschappelijke werksters en zelfs pre dikanten moeten betaald worden uit de jeugdzorg-gelden. De kader-vorming moet gestimuleerd en uitgebreid. Een instructie-blad voor de duizenden medewerkers moet regelmatig verzorgd en betaald worden. We mogen toch niet verlangen, dat vrijwillige krachten zich tot het uiterste inspannen in dienst van de kerken en dan ook nog zelf de nood zakelijke hulpmiddelen betalen. Voor het zomerwerk en voor de week ends hebben we de beschikking nodig over een aantal kampeerterreinen en eenvou dige kampgebouwen. In Lunteren en Otterlo is hiermede een begin gemaakt, maar het is nog slechts een begin. Wanneer op 30 september a.s. al onze kerken de grote collecte zullen houden, de EV 200, dan is een deel van de op brengst bestemd voor het werk van „Evangelisch Herstel en Opbouw". Het werk zelf brengt al zorgen genoeg met zich mee. Die zorgen mogen toch niet tot een ob sessie worden door een chronisch tekort aan gelden voor onvermijdelijke uitgaven. J. M. v. KRIMPEN. AGENDJJM vergadering der Classis Zierikzee van Gereformeerde Kerken D.V. Woensdag 5 September 1956, St. Domusstraat, Zierikzee. Aanvang half elf. 1. Opening door de roepende kerk van Scharendijke. 2. Nazien der credentialen door Wisse- kerke. 3. Constitueren der vergadering. Mode- ramen H. L. v. Aller, PraesesY. J. Tiemersma, Assessor; P. L. Schud- debeurs, Scriba. 4. Vaststellen der notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Instructies. 7. Rapporten. 8. Rondvraag naar Art. 41 D.K.O. 9. Regeling der vacaturebeurten. 10. Algemene rondvraag. 11. Vaststellen van het persverslag. 12. Aanwijzing van de roepende kerk en tijd der volgende vergadering. 13. Sluiting. Namens de roepende kerk van Scharendijke, T. Kamper, Praeses. M. P. v. d. Weele, Scriba. De kerken in de provincie Zeeland wordt medegedeeld, dat door het overlij den van onze geachte br. A. J. Huijsman als penningmeester van deputaten voor onderlinge steunverlening aan Diaconieën in de provincie, alle steunaanvragen ge richt moeten worden aan de Secretaris, alsmede ook de gelden voor deze kas te storten op giro 435889 t.n. van P. Koole, Oostweg 46, Krabbendijke. Namens Dep. voornoemd, A. de Poorte, Voorz. P. Koole, Secr. Op de in April j.l. te Vlissingen ge houden Ouderlingen-Conferentie werd medegedeeld, dat het plan bestond dit na jaar een samenkomst te beleggen van Pre dikanten, Ouderlingen en Diakenen onzer Kerken in Zeeland, om te spreken over de beslissingen der laatste Generale Sy node in verband Maatschappelijk Werk, Sociale zorg, enz. Overleg moest toen nog gepleegd met het Comité der Predikanten-Conferentie en dat voor de Diaconale-Conferentie. Dit overleg heeft thans plaats gehad. Met aller instemming werd tot een soort gelijke samenkomst besloten. Als datum werd gekozen Zaterdag 27 October a.s., n.m. 2.45 uur; plaats van samenkomst de vergaderlokalen bij de dan hopelijk gereedgekomen nieuwe Gerefor meerde Kerk te Goes. Dr. Stam heeft zich bereid verklaart een inleidende beschouwing over boven genoemde besluiten te geven. Deze zal kort zijn om gelegenheid tot stellen en beantwoorden van uit de praktijk geboren vragen te geven. De andere 4 afgevaar digden voor Zeeland naar de gehouden Generale Synode zullen worden uitgeno digd tegenwoordig te zijn, om de beant woording van de vragen zo vruchtdra gend mogelijk te doen zijn. Aan de Predikanten, de Kerkeraden en de Diaconieën, zal hopelijk eind Septem ber nog een uitnodiging worden gestuurd. Gezorgd zal worden dat de 10 conclusies vooraf, waarschijnlijk bij deze uitnodi ging, zullen worden rondgezonden en ter vergadering aanwezig zullen zijn. Alle belangstellenden zijn natuurlijk ook welkom. Laat men deze samenspreking door vragen, mogelijk plaatselijk genomen ini tiatieven, die kunnen worden meegedeeld en op andere wijze zo vruchtbaar moge lijk zien te maken. Het Comité v. d. Ouderlingen-Conferentie. van de Senaat der Theologische Academie uitgaande van de Johannes Calvijnstichting. De Senaat van de Theologische Acade mie, uitgaande van de Johannes Calvijn stichting deelt mede, dat de Rector-Mag- nificus D.V. dinsdag 2 oktober a.s. des namiddags te 5 uur in het gebouw van de Theologische Hogeschool te Kampen, Oudestraat 6, zal zitting houden voor de jaarlijkse recensie en inschrijving. Zij, die niet persoonlijk voor de recen sie kunnen aanwezig zijn, gelieven er voor te zorgen, dat hun bul tijdig bij de pedel, de heer K. Knol, aanwezig is, en dat het bedrag van 10,is gestort op zijn girorekening 524285. Namens de Senaat, Dr. G. Brillenburg Wurth, Ab-actis. Kampen, augustus 1956. De plaatselijke afdeling Goes van de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom bericht alle leden, vrienden en belangstel lenden van bovegenoemde Vereniging, dat er Vrijdag 81 Augustus a.s. (dus volgen de week) een geheel nieuwe film zal ge geven worden van het werk van de Stich ting. Deze film, geheten „Der Zeeuwen trots op Brabants bodem", wordt vertoond in de zaal „De Prins van Oranje" te Goes, 's avonds 8 uur, en is bedoeld voor ge heel „Zuid-Beveland". Het bestuur dringt er daarom bij alle inwoners van Goes en Zuid-Beveland op aan, deze film te gaan zien, om op die manier het werk van „Vrederust" nader te leren kennen. De toegangsprijs isvoor volwassenen 50 cent, voor kinderen tot 12 jaar 25 cent. Namens de afd. Goes, A. J. Potter, Voorzitter. J. Donner, Secretaris. Het College van- Hoogleraren aan de Theologische Hogeschool deelt mede, a. dat de inschrijving van nieuwe stu denten D.V. zal geschieden op dinsdag 2 oktober a.s., 's middags half 2 in het gebouw van de Hogeschool, Oude straat 6, Kampen; b. dat de jaarlijkse recensie op diezelfde dag 's middags half 4 zal plaats vin den. Degenen, die zich willen laten inschrij ven, moeten overleggen: 1. getuigschrift van met gunstig gevolg afgelegd eindexamen Gymnasium of Lyceum A of diploma Staatsexamen; 2. gunstig attest van hun Kerkeraad. Namens het College van Hoogleraren, Prof. Dr. G. Brillenburg Wurth, h.t. secr. Kampen, augustus 1956. Beroepen te Enschedé (3e pred. pl.), J. F. Colenbrander te Apeldoorn te Beilen, J. H. Post te Heerenveen te Grijpskerke, Kamerik en Westmaas, K. Sierink, kand. te Hardenberg te Bruchterveld (toez.), P. Joosse, kand. te ZONDAG 26 AUGUSTUS 1956. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds J. D. Koers te Loosduinen 2 uur Ds P. van Til 5 uur Ds P. van Til (Noorderlcerk) 9.30 uur Ds P. van Til 5 uur Ds J. D. Koers Collecte Evangelisatie in eigen stad. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Ds L. de Nood te Papendrecht Arnemuiden 10 en 2.30 uur Ds S. J. Dokter te Bennebroek Domburg 10 uur Ds A. J. Dondorp, Voorber. H. Av. Ds Boon Cand. van Leeuwen te den Haag Ds PI. de Moor te Enschedé Ds L. de Nood te Papendrecht Cand. C. M. Overdulve te Amsterdam 2.30 uur Gapinge 10 en 2.30 uur Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Oostkapelle 10 en 7 uur Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe. Voorm. Voorb. H. Av. St. Laurens 10 uur Ds C. Boon, 7 uur Ds J. v. d. Wal. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds E. v. d. Laan te Helpman Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds J. de Lange te Haarlemmermeer-O. Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Wal Westkapelle 9.30 uur 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Voorm. Zoutespui (Chr. School) 10 en Ds M. Grashoff Ds D. J. Couvée Ds Dijkstra te Hoorn Ds F. L. Schalkwijk Ds D. A. Zijlstra te Amersfoort Ds S. J. de Boer te Lopik Ds W. J. Meister te Middelburg Ds D. Middelkoop I Timotheüs 5:24; nam. Zondag 8. 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp Namiddag Voorber. H. Av. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Borssele 10 uur Leesdienst, 5.30 uur Ds J Driewegen 9.30 en 2 uur Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Zondag 19. Collecte hulpbeh. 's-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds A. Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Wemeldinge 10 en 2.30 uur Wolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra v. d. Leek. Ds J. v. d. Veen Dr C. Stam Dr C. Stam Kerken in de provincie. Ds H. J. Kouwenhoven Ds J. v. d. Leek J. Radder te Kamperland Ds S. Oegema Ds A. Veldhuijzen Ds C. de Ruijter Ds D. Bouwknegt Ds J. E. Booy CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds W. v. d. Kerk te Almkerk Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide, R.K. Lagere Landbouwschool, 4.15 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds T. Besselaar Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 9.30 en 2.30 uur Ds K. Smit te Anna Jacoba Polder Bruinisse 10 en 5 uur Cand. Corporaal te Zwartsluis Colijnsplaat 10 uur Leesdienst, 6 uur Ds H. L. van Aller. Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 9, 10.30 en 5 uur Ds W. v. d. Zwaan te Emmercompascuum Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds E. J. Oomkes te Schiedam Nieuwerkerk 10 en 5 uur Dr J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds J. F. Mantz te Rozenburg Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds L. v. d. Linde te Rijnsburg Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper, Voorber. H. Av. Wissekerke 10 en 2.30 uur Ds M. C. Kersten Zierikzee 10 en 5 uur Ds H. Steenhuis te Huis ter Heide Zonnemaire 10 en 3 uur Ds L. v. d. Linde Goes te Ter Apel en te Workum, B. van Oeveren te Vries. Aangenomen naar Uithoorn, G. van Wilgenburg te Ulverstone (Tasmanië) (voorheen te Amsterdam) naar Ter- naard, G. D. Hanemaayer, kand. te Amersfoort. Benoemd tot hulp pred. te Tuindorp (in verband met de militaire dienst van Ds. J. C. Schouten), J. D. B. v. d. Meu- len, kand. te Landsmeer, die beschikbaar blijft des Zondags ook andere gemeenten te dienen. Candidaten. De heer J. Simonse, theol. kand. te Amersfoort, kan tijdelijk geen beroep meer in overweging nemen en ook geen pr eekver zoeken aannemen. Afscheid en intrede. Wegens ver trek naar Ontstwedde nam Ds. H. Her der afscheid van Ruinerwold-Koekange met Rom. 15: 13. Kand. G. H. Harms te Daarle is voornemens 2 sept. intrede te doen te Blokzijl. Ds. K. Schuring is voornemens 2 sept. afscheid te nemen van Erica (Dr.), om 16 sept. d.o.v. intrede te doen te Hallum, na bevestiging door zijn voorganger, Ds. G. Glaubitz van De venter. Ds. C. de Kruyk is voorne mens 9 sept. afscheid te nemen van Tijn- je, om 16 sept. d.o.v. intrede te doen te Siddeburen, na bevestiging door zijn va der, Ds. C. de Kruyk, em. predikant te Benschot. Ds. Kr. Smit Leg er predikant. Met ingang van 20 augustus j.l. is Ds. Kr. Smit, Geref. predikant te Anna Jacoba Polder (Zeel.), met toestemming van zijn kerkeraad, voor een jaar en zes weken als legerpredikant in dienst getreden.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3