PREDIKBEURTEN Officiële Berichten Kerknieuws „Kleine Vossen" CLASSIS MIDDELBURG ZONDAG 3 JUNI 1956. Middelburg (Hofpleinkerk) 9:30 uur 'Ds J. H. de Boer 2 uur Ds P. van Til, Zondag 51 5 uur Ds P. van Til, Zondag 51 (Noorderkerk) 9.30 uur Ds P. van Til, Zondag 51 5 uur Ds J. H. de Boer Collecte steun Geref. Kerken Indonesië en arbeid op N.-Guinea. Luth. Kerkavond 7.15 uur Ds W. J. Meister Arnemuiden 10 en 6.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. J. Dondorp. Gapinge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 en 2.30 uur Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. O. Poppe te Naarden Oostkapelle 10 en 2.30 uur Kand. de Jong te Kampen Serooskerke 9.30 en 2.30 uur Ds S. v. Wouwe, Bed. H. Av. en Dankz. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds G. O. Donner te Scheveningen Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds G. J. v. Kamp te Amsterdam Vrouwenpolder 10 en 2.30 uur Ds W. J. Meister Bed. H. Av. en Dankz. Westkapelle 9.30 uur Ds A. J. Dondorp, 2.30 uur Ds H. K. Poelman Collecte Evangelisatie onder studerenden. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Axel 10 en 3 uur Breskens 10.30 en 3 uur Hoek 10 en 2.30 uur Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Oostburg 10 en 2.30 uur Terneuzen 10 en 3.30 uur Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds L. Ringnalda te Borne Ds D. J. Couvée Ds F. L. Schalkwijk Ds Th. Rienks Ds J. B. van Mechelen Ds PI. Pestman Ds P. J. Richel te Heemstede Zoutcspui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds G. J. Sybesma te Wassenaar. Namiddag Voorber. H. Av. CLASSIS GOES Baarland 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 en 2.30 uur Ds C. Stam Driewegen 9.30 en 2 uur Ds J. Koolstra Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Ds R. A. Flinterman Kerk Westwal, 10.30 en 5 uur Ds R. A. Flinterman In de voormiddagdiensten Voorber. H. Av. Zondag 12. Collecte Evangelisatie in België. s-Gravenpolder 9.30 en 2 uur Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 -uur Kruiningcn 10 en 2.30 uur Lewedorp 9.15 en 2.30 uur Nieuwdorp 10 en 2.30 uur W emeldinge 10 en 2.30 uur Wolf aartsdijk 10 en 2.30 uur Yerseke 9.30 en 2 uur CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 uur 2.30 uur Bergen op Zoom 9.30 en 5.30 uur Hoogerheide 4.15 uur Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Oud-Vossemeer 10 en 6.30 uur Poortvliet Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Tholen 10 en 5 uur Ds H. J. Kouwenhoven Ds C. de Ruyter Ds G. J. Pontier te Vlissingen Ds S. Oegema Ds G. Aalbersberg Ds J. v. d. Leek Ds D. Bouwknegt Ds D. Middelkoop te Zaamslag Ds D. Bakker Ds K. Smit, Voorber. H. Av. Ds A. G. v. d. Stoel Ds A. Koning Ds A. T. Besselaar Ds A. Koning Ds D. Kuiper te Bedum moet het kruis gezien worden. Wij scha ren ons achter het kruis. Wij staan achter Jezus Christus. Wij kiezen Hem, die ons heeft uitgekozen. Die werkelijk Zijn be loften waar maakt, die ons inderdaad leidt in het land overvloeiende van melk en honing. Al gaat het eerst door de woes tijn. Al moeten wij achter Plem ook ons kruis dragen. W. J. MEISTER. Iemand, die nooit anders dan op dui ven of op konijnen schoot, moet zich niet gaan verbeelden, dat hij op de olifanten- jacht kan gaan. Zo waren we de laatste weken gestuit op een paar wilde lang- slurven, het zgn. objectivisme en subjec tivisme in het kerkelijk leven. We laten de jacht hier op maar over aan anderen, meer-geoe feilde oerwoud jagers en wenden ons weer naar de kleine vosjes. Zo ontdekte ik er eentje tijdens een bus tocht van Ossendrecht naar Bergen op Zoom. 't Was een barre morgen in de beruchte Februarimaand. Het stof bruin gevaarte was gevuld met werklieden, mi litairen, enkele loodsen, die uit Antwer pen terugkeerden naar Vlissingen en wat gemengd volk. Het weg-monster daverde en dreunde in de nog grauwige schemer, de zware wielen wentelden over de beijzelde straat de nog ontbladerde bomen suisden langs ons heen en, op een zeker gehuil, deins den enkele vrijpostige wielrijders terzijde. En zie daar zag ik langs de weg ge posteerd een heel klein meisje, zo van een jaar of zeven, ouder niet. Rustig en zelfverzekerd steekt het dingske haar pop- penarmpje omhoog, en 't aandende- rend grauwe monster houdt na gekraak en geknerp van zware remschoenen heel precies voor het popje stil, de bek van de weg-haai gaat opzij open en 't wichtje wipt en hipt met haar springend haar- staartje naar binnen en zet zich welver zekerd en rustig temidden van de bus bevolking neer. 't Jonge, dacht ik, toen ik dit tafreeltje gadesloeg, wat moet er van 't kinderlijk- bekoorlijke in zijn schuchterheid, zekere bedeesdheid, afhankelijkheid overblijven Onwillekeurig dacht ik aan m'n jeugd. We moesten vijf kwartier lopen naar school, bussen en auto's bestonden er niet en we moesten 't hebben van spaarzame- AGENDA voor de Zeeuwse Predikanten Conferentie, te houden op Dinsdag 5 Juni 1956 in de Gereformeerde Kerk te Goes, Westwal. Aanvang 10 uur v.m. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. „Onder de Kansel", spreker: de WelEd. Heer C. Rijnsdorp, literator te Rotterdam. 5. Bespreking. 6. Pauze. 7. „Iets over Kerkmuziek", spreker coll. D. Middelkoop te Zaamslag. 8. Bespreking. 9. Regeling volgende conferentie. 10. Rondvraag. 1.1. Sluiting. De conferentie draagt een strikt beslo ten karakter. Namens het Moderamen der Z.P.C., A. G. van der Stoel, voorz. G. Aalbersberg, secr. PARTICULIERE SYNODE van de Gereformeerde Kerken in Zeeland, te houden D.V. op WOENSDAG 6 juni 1956, in de Gereformeerde Kerk te Goes, aanvang te 9 uur voormid dag. AGENDA: 1. Opening namens de roepende kerk van Goes. 2. Onderzoek van de credentiebrieven. 3. Verkiezing van het Moderamen. 4. Vaststelling van de notulen der ver gadering d.d. 8 juni 1955. 5. Mededeling inzake de gevoerde cor respondentie. 6. Ingekomen stukken: a. Van de Classis Axel: Over de Zeeuwse Kerkbode, inzake de mogelijkheid dat ingezonden stuk ken opgenomen of behoorlijk be handeld worden. b. Van de Classis Tholen: Advies inzake steunaanvrage van de kerk van Bergen op Zoom, voor haar evangelisatie-arbeid. c. Van de Classis Tholen: Advies inzake steunaanvrage van de Ge reformeerde Kerk van Oud-Vos- semeer. lijk voorbijrijdende boeren. Op Woens dag reden er evenwel tientallen kaasboe ren naar de markt te Woerden. We trach ten dan c}e aandacht te trekken door mee te hollen en te schreeuwen, maar van stil houden was doorgaans geen sprake, zo dat we ongevraagd pogingen aanwendden om achter op de kaasbrik te klauteren. Met hangen en wurgen gelukte het soms over 't achterboord te buitelen met groot gevaar, dat de boer je met de zweep er afranselde. In dat geval doken we des noods onder de wagen om op de trillende as tussen ratelende wielen al sidderend mee te rijden. Dit duurde evenwel niet lang, want dat gedril en getril was niet te harden en, soms met levensgevaar, ver lieten we onze nederige rijplaats. Dat was even anders als met dat pop- penmeisje, dat met een opgestoken armpje een volgepropte, aanstormende autobus tot stilstand brengt en heerlijk in een zacht-vêrende stoel plaats neemt. Wan neer ik op 't kerkhof te Waarden (Z.H.) kom en ik zie daar o.m. de grafzerk van één van die voorbijrijdende boeren, een halve eeuw geleden, dan zegen ik hem nog, wijl hij een van de weinigen was, die stilhield en ons prinsheerlijk deed plaats nemen op de bok van de kaasbrik. Wij waren nulletjes in 't verkeer, tel den niet mee, terwijl nu het kleinste schoolkind een koninginnetje lijkt, een chef, die met een enkel handgebaar een verkeersmonster tot stilstand brengt ik geloof, dat bij de alles overheersende tech niek 't tére, 't kinderlijke, 't afhankelijke, 't nederige, en andere eigenschappen drei gen verpletterd te worden. En we kunnen niet terug daarom is het van 't grootste belang, dat de kin deren binnenshuis althans tot de staat van 't echt-kinderlijke worden teruggebracht, opdat we niet steeds meer te doen krijgen met kinderen, die het lef hebben van be jaarde mensen en op een leeftijd van 15 jaar al over-voldaan en daardoor onte vreden met opgetrokken neus 't leven in gaan. Alleen een voortdurend gebed en een opvoeding in kinderlijke vreze Gods kan onze konings-kinderen bewaren voor al spoedig zich beledigd-gevoelende majes- teitjes. Als ik 't voor 't zeggen had zag ik de kinderen liever mee hobbelen op de as van een kaasbrik, dan in 't zachtgevoerde stoeltje van een vervoermiddel, waarvan Lodewijk de Veertiende niet kon dromen wanneer daardoor 't ongerept-kinder- lijke meer werd bewaard. Uit 't oude-Vossenland. d. Van de Classis Goes: Verzoek om zo spoedig mogelijk te komen tot een volstrekt evenredige ver deling tussen alle kerken, in het bijeen brengen van de gelden voor de Zuider-Zending. e. Van de Gereformeerde Kerk van Bergen op Zoom: Verzoek om steun voor haar evangelisatie- arbeid, met begroting. f. Van Deputaten tot oefening van het verband tussen de Gerefor meerde Kerken in Nederland en de Theologische Faculteit der Vrije Universiteit schrijven, waarin vervat het verzoek, de De putaten examina, op te dragen om, indien zij iets hebben op te merken naar aanleiding van de examina afgelegd door candida- ten van de V.U., deze opmerkin gen ter hunner kennis te brengen. g. Van de Heer C. van der Linde te Apeldoorn2e en 3e gedeelte van de brochure inzake de geloofsleer en de daden van de Gereformeer de Kerken in Nederland. h. Bezwaarschrift van de Heer D. M. Quist, Vlissingsestraat 20 te Koudekerke (W.), inzake hande lingen van de kerkeraad. i. Van de Classis Axel: Aanbeve ling benoeming Deputaten. j. Van de Classis Goes: Voorstel geen wijziging in de benoeming Deputaten aan te brengen. k. Van de Classis Zierikzee: Aan beveling benoeming Deputaten. 7. Rapporten a. Van Deputaten ad art. 11 D.K.O. a. Van Deputaten ad art. 13 D.K.O. c. Van Deputaten ad art. 19 D.K.O. d. Van Deputaten ad art. 49 D.K.O. e. Van Deputaten Prov. kas onder steuning Idioten e.d. f. Van de Quaestor. g. Van de Curator van de Theol. Hogeschool. h. Van de Deputaten der Zending. i. Van de Deputaten voor de evan gelisatie. j. Van de Deputaten voor de Zeeuwse Kerkbode. k. Van Deputaten Provinciale Kin derbijslagregeling, ontwerp voor stellen kinderbijslag. 1. Van de Archivaris. CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 en 3.15 uur Bruinisse 10 en 5 uur Colijnsplaat 10 en 6 uur Geersdijk 10 en 2.30 uur Haamstede 10 en 5 uur Kamperland 9.30 en 2.30 uur Nieuwerkerk 10 en 5 uur Oosterland 10 en 3 uur Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 Scharendijke 10 en 2.30 uur Wissekerke Zierikzee 10 en 5 uur Dr B. A. Zonnemaire 10 en 2.30 uur m. Van de d.d. 5 dezer gehouden Predikanten-conferentie, n. Van de Commissie voor het na zien boeken Quaestoren, o. Van Deputaat geestelijke verzor ging militairen. 8. Benoemingen: a. Art. 11 D.K.O. b. Art. 13 D.K.O. c. Art. 19 D.K.O. d. Art. 49 D.K.O. e. Kas ondersteuning Diaconieën. f. Quaestor. g. Curator. h. Zending. i. Evangelisatie in de Provincie, jZeeuwse Kerkbode. Beroepen te Goënga, Oudemirdum, Vijfhuizen en te Vreeswijk, G. Rang, kand. te Amsterdam te H. I. Ambacht en te Londen, A. Vos te Westmaas te Beilen, A. G. Kornet te St. Anna Paro chie te Vollenhove-Kraggenbrug, N. Wijngaarden, kand. te Amsterdam te Zwolle (vac. H. A. Munnik), W. v. d. Linden te Kralingen te Leiden (als stud, pred.), G. Th. Rothuizen te Uit hoorn te Blokzijl, G. H. Harms, kand. te Daarle. Aangenomen naar Giessendam-Neder- Uardinxveld, P. Joziasse te Ternaard naar Huizen (N.H.), P. Veenhuizen te Amsterdam naar Utrecht-West (vac. Ds P. L. Schuddebeurs Drs A. Verschoor te Vlissingen Ds A. Schippers Ds H. L. van Aller Dr E. D. Kraan te Vlaardingen Ds A. J. Radder Ds J. H. Becker Ds T. Kamper uur Dr E. D. Kraan Ds C. van Nes te Meliskerke Knoppers, Em. pred. Amsterdam Kand. v. d„ Berg te Rijsoord k. Archivaris. 1. Geestelijk verzorger militairen. 9. Regeling van de volgende Particu liere Synode. 10. Aanwijzing drukker acta 1956. 11Rondvraag. 12. Vaststellen Lorte notulen. 13. Sluiting. In opdracht van de Particuliere Synode 1955, Namens de Raad van de roepende kerk, Ds R. A. Flinterman, Praeses h.t. I. van Wijk, Scriba, Oostsingel 68. Tel. K 11003292. Goes, 28 mei 1956. J. Kremer), G. Meynen te Hilversum. Bedankt voor Wetsinge-Sauwerd, K. H. Schuring te Erica (Dr.) voor Drie bergen (vac. Th. Struys), A. Vos te W estmaas. Examens. De classis Ommen heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer G. E. Harms te Daarle, kand. aan de Theol. Hogeschool te Kam pen idem de classis Woerden de heer H. Boot te Woerden, kand. aan de V.U. en de classis Zwolle de heer J. C. Eman te Hasselt, kand. aan de Theol. Hoge school te Kampen. Behalve de heer Boot, zullen deze kandidaten een e.v. beroep gaarne terstond in overweging nemen. Aan de V.U. is geslaagd voor het prop. ex. theologie de heer E. W. Broeksma te Holwerd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3