Bericht PREDIK BEURTEN Officiële Berichten Kerknieuws De Rotterdamse Kinderactie ZONDAG 27 MEI 1956. CLASSIS MIDDELBURG Middelburg (Hofpleinkerk) 9.30 uur Ds W. J. Meister, Zondag 50 2 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds J. H. de Boer (Noorderkerk) 9.30 uur Ds J. H. de Boer 5 uur Ds W. J. Meister, Zondag 50 Collecte Jeugdvereniging. Luth. Kerk, avond 7.15 uur Geen dienst Arnetnuiden 10 en 2.30 uur Ds H. K. Poelman Domburg 10 uur Ds A. Elshout, 2 uur Leesdienst. G apin ge 9.30 en 2 uur Ds J. Spoelstra Grijpskerke 10 uur Ds C. v. Nes, 2.30 uur Cand. G. H. Harms,Daarle Koudekerke 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Dondorp Meliskerke 9.30 en 2.30 uur Ds T. B. van Houten te Aalsmeer Oostkapelle 10 en 7 uur Cand. G. H. Harms Serooskerke 10 en 2.30 uur Ds S. van Wouwe Namiddag Voorber. H. Av. Souburg 9.30 en 2.30 uur Ds G. D. L. Brederveld St. Laurens 10 en 2.30 uur Ds C. Boon Veere 10 en 2.30 uur Ds J. C. Streefkerk Vlissingen 9.30 en 5 uur Ds P. Homburg te Ommen Vrouzvenpolder 10 en 2.30 uur Ds G. J. Pontier. Nam. Voorb. H. Av. IVestkapclle 9.30 2.30 uur Ds A. Elshout. Collecte eigen Restauratiefonds. CLASSIS AXEL Aardenburg 10 en 3 uur Ds M. Grashof f Axel 10 en 3 uur Ds D. J. Couvée Breskens 10.30 en 3 uur Drs A. Verschoor te Vlissingen Hoek 10 en 2.30 uur Ds F. L. Schalkwijk Schoondijke 9.30 en 2.30 uur Ds Th. Rienks Oostburg 10 en 2.30 uur Ds J. B. van Mechelen Terneuzen 10 en 3.30 uur Ds D. A. Vogel te Geleen Zaamslag 9.30 en 2.30 uur Ds D. Middelkoop Voormiddag Hand. 759, 60. Namiddag Zondag 52. Zoutespui (Chr. School) 10 en 2.30 uur Ds M. Ros te Hoofddorp CLASSIS GOES Baarland. 9.30 en 2 uur Ds A. Veldhuijzen Borssele 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds J. v. d. Veen. Driewegen 9.30 uur Ds J. v. d. Veen, 2 uur Leesdienst. Goes, Aula Chr. Lyceum, 9 uur Dr C. Stam Kerk West wal, 10.30 uur Dr C. Stam, 5 uur Ds D. Bouwknegt Collecte voor de Ziekentelefoon. 's-Gravcnpolder 9.30 en 2 uur Ds S. Oegema Heinkenszand 10 en 2.30 uur Kapelle 10 en 2.30 uur Ds J. v. d. Leek Kruiningen 10 en 2.30 uur Ds J. Koolstra Lezvedorp 9.15 en 2.30 uur Ds A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom Nieuwdorp 10 en 2.30 uur Ds G. Aalbersberg IVemeldinge 10 en 2.30 uur Ds C. de Ruyter IVolfaartsdijk 10 en 2.30 uur Ds D. Bouwknegt Ycrscke 9.30 en 2 uur Ds H. J. Kouwenhoven CLASSIS THOLEN Anna Jacoba Polder 10 en 2.30 uur Ds K. Smit Bergen op^ Zoom 9.30 en 5.30 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Hoogerheide 4.15 uur Ds R. A. Flinterman te Goes Krabbendijke 9.30 en 2.30 uur Ds A. T. Besselaar Oud-Vossemccr 10 en 6.30 uur Ds A. Koning Poortvliet 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds D. Bakker. Rilland-Bath 10 en 2.30 uur Ds Ph. Stoffels Tholen 10 en 5 uur Ds D. Bakker CLASSIS ZIERIKZEE Brouwershaven 11.15 uur Ds P. L. Schuddebeurs 3.15 uur Ds J. H. Meijer Bruinisse 10 en 5 uur Ds J. B. Vanhaelen te Mijdrecht Colijnsplaat 10 en 6 uur Ds A. Schippers Geersdijk 10 en 2.30 uur Ds H. L. van Aller Haamstede 10 ur Ds J. H. Meijer, 5 uur Ds P. L. Schuddebeurs. Kamperland 9.30 en 2.30 uur Ds A. J. Radder Nieuwerkerk 10 en 5 uur Ds J. H. Becker Oosterland 10 en 3 uur Ds J. B. Vogelaar te 's-Gravenhage-Loosduin'en Renesse, Evangelisatiegebouw, 7.30 uur Ds P. L. Schuddebeurs Scharendijke 10 en 2.30 uur Ds T. Kamper Wissekerke 10 uur Leesdienst, 2.30 uur Ds A. Schippers. Zierikzee 10 en 5 uur Ds Gijsb. Leene te Boskoop Zonnemaire 10 en 2.30 uur Ds Y. J. Tiemersma vacantie, doch van Mei tot October. Al leen die kinderen gaan, van wie het hoofd en de klasseonderwijzer (es) der school ons gunstig rapporteren aangaande ge drag,eerlijkheid, enz. Na terugkeer in formeren we hoe het kind zich buiten gedragen heeft. Totnutoe was dat slechts bij zeer hoge uitzondering niet bevredi gend- De kinderen zijn, zoals vanzelf spreekt, van verschillende kerkelijke richting. Er zijn ook onkerkelijke bij, die we evenzeer gaarne helpen, doch niet zonder dat de ontvangende gezinnen daarin bewilligen. Christelijke kindervrienden, opent Uw hart en Uw huis voor gratis verzorging van onze kleinen. Extra voeding wordt vergoed 't was zelden nodig. Met Uw wensen omtrent sexe, godsdienst, enz. wordt rekening gehouden. De kleinen rei zen onder de hoede van het treinpersoneel —^reiskosten zijn voor onze rekening. Namens het Bestuur: D. van Vliet, Secretaris, Pythagorasstraat 119, Amsterdam-Oost. Door een zetfout is in het gironummer van de actie voor het plaatsen van een aantal Rotterdamse kinderen, die regel matig de Zondagsscholen en weekclubs in Rotterdam bezoeken, uitgaande van de Gereformeerde Kerken, niet juist weer gegeven. Dit is n.l. 644580 t.n.v. onder getekende. Overigens houden wij ons aanbevolen voor adressen van gezinnen op Walche ren, Zuid- en Noord-Beveland en Tholen, waar een jongen of meisje enkele tijd kan doorbrengen. Nogmaals aanbevelend, J. Francke, Nieuwe Boogerdstraat 24, Zierikzee. AGENDUM van de voortgezette verga dering der Classis Middelburg, te houden op D.V. 29 Mei a.s. in de Hofpleinkerk te Middelburg, aan vang 2 uur. 1. Heropening der vergadering. 2. Peremptoir examen van de Eerwaarde Heer Jac. v. d. Wal, Theol. cand. te 's-Hertogenbosch en beroepen predi kant van de kerk van Vrouwenpolder. PreekHandelingen 3A9. Exegese O.T. Joh. 1 en Amos 1. Exegese N.T. Markus 3 en Efeze 4. 3. Rondvraag art. 41 K.O. 4. Persoonlijke rondvraag. 5. Korte notulen. 6. Sluiting. Namens de roepende kerk van Vrouwenpolder, Jac. Geertse, wnd. Praeses, A. J. v. Sparrentak, Scriba. KORT VERSLAG vergadering Classis Zierikzee2 Mei 1956. 1. Opening door de roepende kerk van Oosterland. 2. Credentiebrievn nagezien en accoord bevonden. 3. Moderamen, bestaande uit Ds Tie mersma, praeses; Ds Schippers, scriba en Ds Schuddebeurs, assessor, neemt zitting. 4. De praeses memoreert enkele perso nalia. 5. Notulen vorige vergadering worden zonder wijziging goedgekeurd en vastge steld. 6. Ingekomen stukken a. Verslag kerkelijke bearbeiding doof stommen. (Ds Schuddebeurs benoemd tot Class, deputaat.) b. Geref. Kerk van Roekan je ziet zich genoodzaakt em. pred. C. D. voor 6 maan den te schorsen. Wordt met leedwezen van kennis genomen. c. Rapport exploitatie Zeeuwse Kerk bode. Resultaten nieuwe acties en metho den tot exploitatie teleurstellend: tekort 752,28. d. T.a.v. Prov. kinderbijslagregeling blijken alleen de classes Goes en Zierik zee voorstanders. Voorstel voorlopige re geling te treffen voor deze twee classes gezamenlijk. Classis gaat daarmee accoord en benoemt drie deputatenbrs J. C. v. d. Doel, Zierikzee, I. Tange te Kamperland en Ds Y. J. Tiemersma. e. Stichting steun Kerkbouw. Sterke uitbreiding grote stadskerken. Veel jonge gezinnen. Door de plaatselijke kerken snel klimmende lasten i.v.m. noodzakelijke kerkbouw niet bij te houden. De Gen. Synode beveelt warm aan 1,50 per ziel op te brengen, opdat nodige stichtingska pitaal van een millioen bij elkaar komt. Tegen de principiële kwestie als zodanig geen enkel bezwaar. Wel enkele beden kingen tegen nog niet omschreven wijze van uitvoering. Zal ter Part. Synode wor den doorgegeven. f. Geref. Kerk van Bruinisse steunaan vrage i.v.m. beroepingswerk. 7. Geen instructies. 8. Rapporten a. Dr Becker over art. 11. Aanvragen van Brouwershaven, Bruinisse, Geersdijk en Wissekerke worden gehonoreerd. Ver der worden voor deze kerken aangevraag de bedragen met gunstig advies doorge geven naar de bredere vergaderingen. b. Ds Meijer getuigt van rijke zegen op het zendingsveld en beveelt maandel. gebedsbrieven bij commissies en kerken hartelijk aan. Bijdragen voor 1956 zullen (behoudens afkeuring Part. Synode) 20 hoger worden. Uitvoerig overzicht ver deling gelden ACSIS, enz. c. Ds van Aller over Evangelisatie Classis en Provincie. Aanvragen Classis Brouwershaven, Haamstede worden aan vaard. Die van Prov. Synode worden doorgezonden. Benoeming Class, deputa ten br. J. C. den Boer van Haamstede en Ds Schuddebeurs. Ds Meijer samenroe- per. d. Ds Schippers over intrede Ds Ker sten in Wissekerke. e. Ds Schuddebeurs geeft overzicht geestelijke verzorging arbeiderskampen. 9. Begroting Quaestor wordt conform zijn voorstel op 250,vastgesteld. 10. Na stemming worden afgevaardigd naar Part. Synode: Di Radder en Tie mersma, primi; Di Meijer en Schudde beurs, secundi; brs W. v. d. Berg Dzn. en J. M. de Waal, primi; brs J. C. van den Doel en K. van Dijke, secundi. 11. Rondvraag art. 41 D.K.O. geen bijzonderheden. 12. Geen aanvragen voor vacaturebeur ten. 13. Bij algemene rondvraag worden enkele vragers tevreden gesteld. 14. Vaststelling persverslag. 15. Scharendijke roepende kerk volgen de vergadering, te houden 5 Sept. a.s. te Zierikzee. Moderamen zal dan bestaan uit Ds H. L. van Aller, praeses; Ds Y. J. Tiemersma, assessor; Ds P. L. Schudde beurs, scriba. 16. Sluiting. Op last van de classis, namens haar, P. L. Schuddebeurs, assessor. Tot onze spijt werd in het nummer van Vrijdag 18 Mei onder de rubriek Kerk nieuws een bericht afgedrukt over de ziekte van wijlen Ds dé Jager van Utrecht. Dit bericht was een vorig maal blijven overstaan en abusievelijk in het nummer van 18 Mei opgenomen. Wij bieden onze lezers en in het bizonder de familie van wijlen Ds de Jager onze excuses aan. Overbodig te zeggen dat de Redactie geen blaam treft. Littooij Olthoff. Tzvectal te Scheveningen (vac. J. G. Feenstra), W. v. d. Linden te Rotterdam- Kralingen en C. P. T. Rijper te Water graafsmeer. Beroepen te AnLVbrpen en te Amster dam-West, W. Baas te Urk te Amster dam-West en te H. I. Ambacht, A. Vos te Westmaas te Lemmer, J. A. van Netten te Slootdorp te Kampen (vac. R. de Vries), H. Sweepe te Leidedorp te Maarn, G. Lugtigheid te Zwolle te Goënga, Oudemirdum en te Vreeswijk, G. Rang, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Giessendam-Neder- Hardinxveld, P. Joziasse te Ternaard. Bedankt voor Ee (Fr.) en voor Min- nertsga, R. J. Beukema te Berkum (O.). Examens. De klassis Barendrecht heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer R. v. d. Berg, kand. te Rijsoord en de classis Zwolle de heer A. Korporaal, kand. te Zwartsluis. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen is ge slaagd voor het kand. ex. de heer C. Groe- neveld te Terneuzen en aan de V.U. de heer J. Vriend te Castricum. Afscheid en intrede. Na bevestiging door Ds. J. M. v. Krimpen aldaar met Joh. 114, deed Dr. K. J. Kraan, geko men van Londen, intrede te Rotterdam met Mare. 63040. Ds. G. W. Rijk- sen is voornemens 10 Juni afscheid te ne men van Rotterdam-Zuid, om 14 Juni d.o.v. intrede te doen te Apeldoorn, na tevoren in dezelfde dienst te zijn beves tigd. Ds. J. Kremer te Utrecht zal op 17 Juni te 's-Gravenhage-W. door Ds. S. Er inga aldaar, worden bevestigd. Ds. Tj. Holzverda is verhuisd van Oldehove naar Bellingwolde B 55, tel. K 5973—434. Dr. L. Onvlee is verhuisd van Laren (N.H.) naar Reynier Vinkelenkade 65 II te Amsterdam-Zuid. Ds. A. Thielen f. Te Maasland is in de ouderdom van 70 jaar overleden Ds. A. Thielen, em. predikant der Geref. Ker ken. De overledene werd 22 Aug. 1885 ,te Nieuwendijk geboren, studeerde aan de V.U. en werd in 1910 predikant te Vijfhuizen, in 1916 te Axel en in 1922 te Maasland. Hier was hij werkzaam tot aan zijn emeritaat op 1 Juli 1950. Zijn stoffelijk overschot is j.l. Woensdag te Maasland ter ruste gelegd. Ds. D. de Vries, em. predikant van Stadskanaal, Pekelderweg, is ernstig on gesteld. 's-Gravcnhage-Loosduinen. De ge meente hoopt de Vredeskerk in Aug. a.s. jn gebruik te kunnen nemen. Gezien het grote aantal kerkgangers dat thans in de (Herv.) Faaskerk, die men in huur heeft, kerkt, besloot de kejkeraad al aanstonds over te gaan tot dubbele diensten. Tot organist van de Vredeskerk is benoemd de heer P. Kraak te 's-Gravenhage. Er zullen ook nog enkele hulporganisten wor den benoemd na een vergelijkend examen. 's-Gravcnhage-Zuid. Acht gemeen teleden zonden de kerkeraad een schrijven in betrekking tot de stichting van een der de predikantsplaats. Zij verklaarden zich bereid een actie te voeren om te komen tot verhoging van de vaste vrijwillige bij dragen voor kerk, zending en evangeli satie, welke zij tot één bijdrage willen •combineren, terwijl zij ook van oordeel zijn, dat een financiële basis voor een e.v. derde predikant tot de mogelijkheden be hoort. De kerkeraad heeft aan het schrij ven uitvoerig aandacht gewijd.

Zeeuwsche kerkbode, weekblad gewijd aan de belangen der gereformeerde kerken/ Zeeuwsch kerkblad | 1956 | | pagina 3